Přečtěte si:  Pozvánka na konferenci Elektrické autobusy pro město VIII
Pozvánky na akce


Stalo seRychlá, automatická a bezpečná výměna nástrojů od Stäubli

Akce již proběhla.

10.9.2019 Vrchol veletržní sezóny, kterým brněnské MSV bezesporu je, se nezadržitelně blíží. Firmy už mají jasno, co za exponáty předvedou návštěvníkům na svých stáncích. A my jsme nyní dostali možnost podívat se pod pokličku toho, co si pro nás připravila společnost Stäubli. Přijďte a přesvědčte se sami, jaká nejnovější řešení vám můžeme ve stánku Stäubli 70 v Hale G1 nabídnout.

Nechte se inspirovat plně automatickými systémy pro výměnu nástrojů MPS: minimalizujte své neproduktivní časy a zvyšte stupeň automatizace robotických buněk. Stäubli je předním technologickým průkopníkem ve vývoji systémů pro výměnu nástrojů. Tool changery řady MPS od Stäubli jsou působivé díky svým multifunkčním technologickým aplikacím a pomohou i v případě specifických požadavků zákazníka. Tento automatický a kompaktní měnič nástrojů nabízí četné varianty modulů pro různé komponenty v rámci médií, přenosu dat a energie, jako je pneumatika, vakuum a chlazení nebo signální a napájecí zdroj a primární proud.

Systém MPS (Multi Prehensile System) je rozhraní mezi robotem a nástrojem, které umožňuje rychlou a automatickou výměnu nástrojů. Interní bezpečnostní systém zamezuje náhodnému odpojení, přenos energií může být aktivován pouze v případě, že je systém MPS na straně robota i na straně nástroje správně zapojen.

Spolehlivá zařízení na výměnu nástrojů Stäubli zkracují zásahy obsluhy na robotickém zařízení, optimalizují průběh výrobního cyklu a zkracují neproduktivní časy ve výrobě.

TS2, nová generace SCARA k vidění na MSV 2019

Při návštěvě stánku Stäubli budete moci obdivovat i kompletní řadu nových SCARA robotů TS2. Tato novinka se právě překlopila z předprodukční do plné výroby, a tak nastal čas se s nimi seznámit blíže. Každý si na první pohled všimne rozšíření celé řady o nového člena TS2-100. Ten je odpovědí na volání zákazníků po větším dosahu a můžeme říct, že s dosahem 1000 mm byla vyslyšena. Ale nová řada neznamená jen doplnění nového modelu s delším ramenem. Je tu celá řada vylepšení, která tyto SCARA roboty opět posouvá na vrchol.

Hned na úvod můžeme zmínit unikátní převodovku JCS, kterou již můžete znát z šestiosých TX2 a je klíčová pro výrazné navýšení výkonu. Nyní již můžeme mluvit až o 240 cyklech za minutu. Pokud bychom se pustili do porovnání s minulou generací TS, tak si nemůžeme nevšimnout chybějící vnější kabeláže. To je umožněno díky duté hřídeli, která umožňuje vést vše vnitřkem robota. Dalším rozdílem je citelné snížení váhy o 35%, zmenšení potřebného prostoru o 30 % a snížení výšky o 38 %. To vše je doprovázeno prodloužením servisních intervalů o 50 % a snížením pořizovacích nákladů.

Kompaktní uzavřený design s vnitřním vedením médií a informací, možnost vyvedení kabelů skrze podlahu, minimum nepravidelností na povrchu umožňujících zachycení nečistot a další vylepšení poté dávají dohromady perfektní příklad hygienického designu. Ten v kombinaci s volitelnými doplňky umožňuje nasazení robota takřka v jakémkoliv prostředí bez nutnosti používat ochranné rukávy a další periférie.

Bližší prozkoumání odhalí mezi všemi čtyřmi modely řadu podobností. Nejedná se však o náhodu, jako spíš o výsledek nového modulárního designu. Například, všechny roboty mají stejnou základnu, kterou sdílí s šestiosými TX2. Předloktí, klouby a převodovky jsou také u určitých modelů identické. Předloktí má pouze dvě verze. Menší varianta je použita u TS2-40 a TS2-60, a větší pak u TS2-80 a TS2-100.

Divizní manažer skupiny Stäubli Gerald Vogt popisuje výhody této konstrukční metody: „Zaprvé a především, vidíme v tomto modulárním designu cestu k výraznému snížení dodacích lhůt pro nové SCARA roboty. Dále se nám povedlo ušetřit na zbytečných nákladech a zásobách náhradních dílů. Také, díky využití našich JCS převodovek, se nám povedlo snížit závislost na dodacích lhůtách subdodavatelů. Naši zákazníci ocení nejen vysoký výkon těchto strojů, které jsou nyní rychlejší, tišší a přesnější, ale mohou se těšit i na kratší dodací lhůty.“

Kromě základní varianty jsou k dispozici i další typy vhodné do různých prostředí. Při práci s jemnou elektronikou, případně v automotive, je vhodné použít ESD variantu zamezující povrchovému napětí. Ve vlhkém prostředí, ať již potravinářském, anebo při zpracování kovů, naopak najde své využití HE varianta.

Váš tým Stäubli

Stäubli Systems, s.r.o.

Foto © Stäubli

Akce již proběhla.

Více informací o produktech Stäubli naleznete zde

 Přečtěte si také:

Snadná a intuitivní konfigurace

26.8.2019 Modulární konektorový systém CombiTac nabízel možnost online konfigurace již dříve, nyní ale společnost Stäubli představila kompletně přepracovaný konfigurátor, který vás krok za krokem provede sestavením konektoru přesně podle požadavků dané aplikace. Online konfigurátor usnadňuje plánování již od konstrukční fáze a podporuje optimalizaci návrhu pracoviště díky jednoduché integraci 3D dat. Zároveň výrazně zjednodušuje celý proces od plánování přes poptávku až po uvedení do provozu. 


SMED analýza pro české zákazníky Stäubli

10.7.2018 Každé ukončení dosavadní činnosti a zahájení činnosti nové – tedy změna – vyžaduje úsilí a jeho úspěch či neúspěch může být kritický pro další činnost. V průmyslové výrobě má takovéto úsilí podobu finančních a lidských zdrojů během přenastavení strojů. Optimalizovat tuto fázi, která může v důsledku rozhodnout o konkurenceschopnosti dodavatele či jeho produktu, umožňuje tzv. metoda či analýza SMED


SCARA TS2: čtyřosé roboty od Stäubli v nové podobě se představují na Automatice

15.5.2018 Robotizace dnes zasahuje do všech průmyslových odvětví. Platí to i o oblasti farmacie, medicíny a příbuzných odvětví, kde mezi lídry mezi dodavateli robotů patří společnost Stäubli. Udržení vedoucích pozic na takto konkurenčním trhu není jednoduché. Stäubli proto přichází na trh s novou řadou SCARA robotů TS2, které budou mít světovou premiéru na mnichovském veletrhu Automatica v červnu 2018. 


Co kdyby robot s člověkem opravdu spolupracoval?

22.9.2016 Po červnovém představení nové řady TX2 na mnichovské Automatice si tyto průmyslové roboty odbydou svou středoevropskou premiéru na letošním strojírenském veletrhu v Brně. K standardně vysoké výkonnosti robotů Stäubli nabídne nová řada několik výrazných vylepšení v duchu aktuálních trendů Industry 4.0 a spolupráce robotů s člověkem ve všech možných výrobních prostředích. 


Multi-Contact přichází na trh s novými moduly konektorového systému CombiTac

13.6.2016 Společnost Multi-Contact rozšířila svůj modulární konektorový systém CombiTac o 10Gb modul pro ethernetovou komunikaci a o modul pro monitorování spojení.  


Stäubli představuje Stäubli Robotics Suite 2016: software pro vývoj robotových aplikací a údržbu

11.2.2016 Stäubli uvádí na trh novou verzi svého robotového studia Stäubli Robotics Suite 2016, která přináší řadu důležitých vylepšení, jako jsou manipulace s díly, automatický výpočet parametrů zatížení, možnost umístění dodatečné zátěže na rameno robota, propojení vstupů a výstupů mezi robotem a virtuální buňkou, natáčení videozáznamů a mnoho dalších. 


CombiTac se stupněm krytí až IP68: nové video

30.10.2014 O modulárním systému CombiTac s novým robustním krytem, který poskytne ochranu až po stupeň IP68 pro všechna napojení, jsme již letos na našem portále psali – článek si můžete přečíst zde. Multi-Contact, přední dodavatel elektrických a elektronických konektorů, nyní připravil nové video o této novince. 


Pohon dělá rozdíly

20.6.2014 Technologie pohonu je klíčovým prvkem pro výkon průmyslového robotu. I přesto se mnoho výrobců spoléhá v tomto ohledu na standardní řešení dodávaná jinými firmami. Jedna výjimka tu však je: Stäubli dlouhodobě vyvíjí a samostatně vyrábí vlastní systém pohonu pro své šestiosé roboty, a těží tak z jedinečné přesnosti, dynamiky a dlouhodobé životnosti, které tento systém nabízí. Přinášíme další poznatky z tiskové konference Stäubli, která se konala 3. června 2014 v Mnichově v rámci veletrhu Automatica 2014 a kde společnost Stäubli představila také novou řadu robotů Stäubli TX2 a novou generaci kontroléru CS9


Ruku v ruce s robotem

18.6.2014 S novou řadou robotů TX2 a novou generací kontroléru CS9 otevírá Stäubli Robotics novou kapitolu ve spolupráci člověka se strojem. Inovace v podobě funkcí Safe Speed, Safe Stop nebo Safe Zone posunují dosavadní hranice. Nyní již nic nestojí v cestě bezpečnému a plnohodnotnému partnerství mezi člověkem a robotem. 


Nová řada robotů Stäubli s vyšším výkonem

12.6.2014 Když Stäubli představilo na veletrhu Automatica 2004 novou řadu robotů TX, požadavky kladené na výkon šestiosých robotů se zcela změnily. Nyní, přesně o deset let později, se historie opakuje při představení řady Stäubli TX2, nástupnické generace robotů, která bude posouvat laťku opět o kus výše. Nová generace robotů řady TX2 jasně předčí předchozí úspěšnou sérii a nastavuje zcela nové standardy pro výkon průmyslových robotů. 


Netradiční nabíjecí zařízení pro elektrická vozidla od Multi-Contact

21.3.2014 Na veletrhu AMPER 2014 se mezi zajímavými technickými řešeními, přihlášenými do soutěže Zlatý Amper, představil odborné veřejnosti systém bezobslužného dobíjení elektrických vozidel od švýcarského výrobce Multi-Contact, člena skupiny Stäubli. Toto zařízení vychází z dlouholetých zkušeností výrobce v oblasti konektorových technologií a nabízí unikátní mechanicky naváděné připojení. 


CombiTac nově se stupněm krytí až IP68

19.2.2014 Multi-Contact přichází s novým robustním krytem ke svému modulárnímu systému CombiTac, který poskytne ochranu až po stupeň IP68 pro všechna napojení. Nový kryt z litého hliníku a se speciálním ochranným nástřikem je odolný i vůči agresivním látkám a nepodléhá korozi. 360° krytí chrání spoje i proti elektromagnetickým vlivům. Standardně bude tento nový kryt nabízen ve čtyřech různých velikostech a na stávající pouzdro ho lze jednoduše přišroubovat. 


Naše tipy

Copyright © 2012 – 2019 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services