Přečtěte si:  Zpráva včetně prezentací z jubilejní, desáté konference Elektrické autobusy pro město


Pozvánky na akce


Stalo se


Vačkové spínače a odpínače z Obzoru

3.4.2015 OBZOR Zlín, český výrobce vačkových spínačů s 50letou tradicí výroby tohoto sortimentu, prezentoval na svém stánku na veletrhu AMPER 2015 řadu vačkových spínačů III. generace VSR a VSN, které jsou charakteristické téměř stoprocentní bezúdržbovostí, vysokou spolehlivostí a ještě delší životností než u předcházející verze VS. Rovněž je posílena bezpečnost při manipulaci se spínačem, proto jsou standardně všechny typy konstruovány s krytím připojovacích svorek IP20.

Dle normy ČSN EN 60947-1 ed. 4 Spínací a řídicí přístroje nízkého napětí – Část 1: Všeobecná ustanovení je spínač mechanický spínací přístroj schopný zapínat, přenášet a vypínat proudy za normálních podmínek obvodu, které mohou zahrnovat i stanovené provozní přetížení, a je také schopný přenášet po stanovenou dobu proudy při stanovených abnormálních podmínkách obvodu, jako je zkrat. Odpínač je spínač, který ve vypnuté poloze splňuje izolační požadavky na odpojovací vzdálenosti stanovené pro odpojovač. Vačkové spínače od firmy OBZOR Zlín tyto izolační požadavky na bezpečné odpojení splňují, proto je lze použít i jako odpínače.


Vačkové spínače vyrábí společnost OBZOR Zlín pro kategorie užití AC 21, AC 23 a AC 3 v typových řadách v proudovém rozsahu 10 až 250 A. Ve spolupráci s firmou KRAUS & NAIMER je možné dodat vačkové spínače i nad 250 A. Všechny vačkové spínače lze použít pro jmenovité napětí 400 V AC a 500 V AC.

Velkou výhodou zůstává možnost zakázkové výroby vačkového spínače, v evidenci dosud vyrobených typů je nyní přes 20 000 položek! Po ujasnění zadání s technickou podporou je možné spínače vyrobit a expedovat již za 3 dny.

V sortimentu příslušenství dominuje velmi široký výběr čelních desek i páček různých barev a tvarů v moderním designu. K dostání jsou např. i uzamykatelné ovládací prvky, blokové zámky, dělené ovládání a široká škála ochranných krytů.

Vačkové spínače lze upevnit z čela za přední nebo zezadu za zadní stahovací desku. Samostatně lze také objednat univerzální „zadní upevňovací desku“, která umožňuje upevnění spínače jak pomocí šroubů, tak za použití DIN lišty. Spínače objednané v provedení se „zadním upevněním“ již obsahují tuto univerzální „zadní upevňovací desku“ (včetně možnosti upevnění na DIN lištu) – obrázek vpravo.

Vačkové spínače lze zakoupit přímo na e-shopu www.obzor.cz a ve vzorkových prodejnách ve Zlíně, Uherském Hradišti a Olomouci. Objednávky můžete provést mailem či telefonicky. Nejběžnější typy spínačů jsou také skladem ve velkoobchodech s elektroinstalačním materiálem.

OBZOR Zlín

Foto © OBZOR

Přečtěte si také:

Designové vypínače? Nejnovější trendy přicházejí z Obzoru

31.3.2015 Při zařizování interiérů moderních domácností je oblasti designu věnována stále větší pozornost. Každý interiér domácnosti by měl být elegantní v každém detailu a právě detaily mnohdy dotváří celkový dojem z jednotlivých místností. Společnost OBZOR Zlín nyní přichází s novou kolekcí designových rámečků Decente ze skla Lacobel, díky kterým je možné propojit eleganci s maximální funkčností. 


Elektrický zemnicí pant pro rozvodné skříně

14.11.2014 Nový elektrický zemnící pant (EGH – Electrical Grounding Hinge) od Multi-Contactu nahrazuje tradiční panty a zemnicí pás, a umožňuje tak rychlé, snadné a bezpečné otevírání a zavírání dveří. Uzemnění je provedeno automaticky při zavření dveří. 


Schmachtl představuje novinky v konektorové instalaci gesis

11.11.2014 Konektorové propojení svítidel pomocí systému gesis nabízí firma Wieland již více než 30 let a elektroinstalace s použitím tohoto systému je nejrozšířenější na světě. Sortiment produktů společnosti Wieland zahrnuje více než 20 tisíc druhů komponent využívaných v oborech automatizace, řízení a elektrotechniky. S využitím konektorů, které nahrazují standardní svorkovnici svítidla, lze ušetřit až 70 % nákladů na zapojení a oživení zařízení. 


Unica urychlí a zjednoduší práci elektrikáře

23.10.2014 Produktová řada vypínačů a zásuvek Unica je na našem trhu známa již mnoho let. Koncoví uživatelé si ji oblíbili díky největší nabídce barevných rámečků, z nichž si vybere opravdu každý. V nabídce jsou navíc ryze přírodní materiály, jako sklo, dřevo, různé druhy kovů, kámen nebo dokonce pravá kůže. Pro profesionály přináší řada Unica jiné výhody, které urychlí a zjednoduší práci. Přístroje řady Unica mají modulární koncepci, která umožňuje kombinovat různé druhy přístrojů s různými rámečky. 


Nový silový konektor 21BV od Multi-Contactu

29.9.2014 Multi-Contact představuje nový konektor z řady 3 Powerline. Tento jednopólový izolovaný konektor o průměru 21 mm doplňuje již zavedené modely 10BV a 16BV, a společně tak tvoří kompletní nabídku obzvláště výkonných řešení s vysokou přenosovou kapacitou až do 800 A. Nová řada 21BV je určena zejména pro použití v mobilních generátorech, mobilních záložních zdrojích, pro napojení kabeláže u jednorázových akcí  


Inteligentní koncepty klimatizace pro datová centra

1.8.2014 Nezávisle na své velikosti stojí každé datové centrum před stejnou výzvou. Energie, kterou servery, paměťové systémy a síťové komponenty potřebují k provozu, se přeměňuje na teplo, které se musí odvádět. Klimatizace se tak stává jednou z klíčových technologií pro účinný provoz datových center. Pro odhalení potenciálů efektivity v datovém centru je vhodný optimalizovaný koncept klimatizace. 


Asfora: Spínače a zásuvky ve špičkové technologii i designu

30.6.2014 Společnost Schneider Electric uvádí na český trh novinku – řadu interiérových spínačů a zásuvek Asfora. Tato nová řada na první pohled upoutá svým elegantním designem a celkovým provedením. Perfektně ladí s každým interiérem. Produkty jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, provedení působí robustně, povrch je velmi příjemný na dotyk. Materiál nepodléhá během času změnám, ani při dlouhodobém vystavení slunečnímu záření. Přístroje mají tuhý pozinkovaný kovový rámeček, který nepodléhá korozi. Spínače a zásuvky Asfora jsou dodávány ve dvou barvách – bílé a krémové. 


Požadavky pro návrh chlazení elektrických rozváděčů

3.2.2014 V elektrickém rozváděči jsou umístěny elektrické prvky, při jejichž činnosti se část elektrické energie přemění ve ztrátové teplo. Množství ztrátového tepla závisí především na typu elektrického zařízení a jeho velikosti. Představíme-li si elektrický rozváděč jako uzavřený prostor s vnitřními zdroji tepla, umístěný v prostředí o určité teplotě, je nutné se ptát, při jakém teplotním rozdílu mezi vnitřní a vnější teplotou bude skříň rozváděče schopna odvádět veškeré teplo z rozváděče do okolí


Schneider Electric: Acti 9 – rEvoluce v jištění

15.11.2013 Společnost Schneider Electric uvedla na trh modulární systém Acti 9. Pět generací zkušeností s nízkonapěťovými systémy umožnilo navrhnout a vyrobit systém, který splňuje i ty nejvyšší požadavky. Při jeho vývoji bylo přihlášeno 22 nových patentů. Přizpůsobuje se náročnému prostředí všech aplikací a poskytuje uživatelům nákladově efektivní elektrické instalace s nulovými požadavky na údržbu. Jednoduchý a výkonný komunikační systém Smartlink umožňuje monitorovat a řídit spotřebu energie na úrovni velkých celků i  individuálních zátěží. 


Revoluce v sestavování přípojných míst

30.5.2013 Společnost Schmachtl CZ přichází s řešením, které významně usnadní uživatelům výpočetní techniky a spotřební elektroniky připojování k silovým a datovým sítím. Ke snadnému připojení slouží přípojné boxy, které se mohou zabudovat buď do stolu, nebo na stůl, a tím ulehčit připojení k různým sítím. Není třeba hledat někde pod stolem kabely pro připojení počítače, příp. telefonů, tiskáren, monitorů, dataprojektorů a dalších zařízení.  


Konstruování nízkonapěťových rozváděčů dle normy ČSN EN 61439

2.4.2013 V červnu minulého roku byla přepracována a nově vydána prvotní verze ČSN EN 61439-1 a ČSN EN 61439-2 z roku 2010 ve vydání 2. Přechodné období ČSN EN 60439-1 však nebylo změněno. Proto mají konstruktéři nízkonapěťových rozváděčů nejvyšší čas požadavky nové normy implementovat do svých zařízení. Výraznou podporu přitom nabízí nová verze plánovacího softwaru Power Engineering od společnosti Rittal. 


Naše tipyCopyright © 2012 – 2021 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services