Přečtěte si:  Druhá polovina léta je ve znamení Murrelektronik: Napájení instalací nebylo nikdy jednodušší
Pozvánky na akce


Stalo seSkupina Lapp: cílené investice do rostoucích trhů a odvětví

10.6.2015 Stuttgartská skupina Lapp v uplynulém hospodářském roce 2013/2014 (1. říjen až 30. září) dále posílila svou pozici na trhu a získala na něm větší podíl. V porovnání s předchozími lety zvýšila skupina Lapp v tomto hospodářském roce objem investic z 26,2 na 27 milionů eur.

V Brazílii byl v uplynulém hospodářském roce otevřen první vlastní výrobní závod pro Jižní Ameriku. Provoz Cabos Lapp Brasil disponuje výrobní plochou 6200 metrů čtverečních, která má být následně rozšířena až na 10 000 metrů čtverečních. Při spuštění zde bylo zaměstnáno 40 pracovníků, ve střednědobém výhledu má jejich počet vzrůst až na 180. Dosavadní vynaložené investice do této pobočky jsou 5,3 milionů eur.

Kapacity byly rozšířeny i v obou závodech v Indii. V Bangalore byla výrobní plocha více jak zdvojnásobena. V nové rozšiřující budově je možné vyrobit za rok 60 000 kilometrů vícežilových kabelů a 78 000 kilometrů jednožilových vodičů. Za tímto účelem zde bylo investováno 1,8 milionu eur. Ve druhé pobočce, v Bhopalu, byla instalována nová výrobní linka pro vícežilové kabely.

V Polsku, kde je skupina Lapp zastoupená vlastní společností již 14 let, zahájilo provoz nové prodejní a logistické centrum. Stavba je reakcí na rostoucí poptávku na místním trhu. Celkem zde bylo investováno 4,1 milionů eur.

I přes ukrajinskou krizi byl v ruské Samaře položen základní kámen nového prodejního a logistického centra. Budova má být dokončena na podzim tohoto roku. Celkem bude v nové lokalitě investováno pět milionů eur.

Vynikající příklady aplikací

Prodej systémů skupiny Lapp se vyvíjel velice pozitivně. Například v novém elektromobilu BMW i3 je použit nabíjecí systém Lapp HELIX. Kromě veřejných stanic tak bude možné automobil dobít třeba systémem „Mode 2“ pro nabíjení z běžných domovních zásuvek nebo rychlonabíjecím systémem pro zrychlené nabíjení například z veřejných stanic. Kromě toho mohou řidiči, kteří mají k dispozici vlastní parkovací místo, používat BMWi Wallbox, nabíjecí stanici namontovanou na stěně domu nebo garáže. Společnost Lapp Systems poskytla automobilce BMW podporu při aplikaci obou řešení a vyvinula jak rychlonabíjecí kabel, tak i kabel a spojovací prvky pro BMWi Wallbox Pure.

Firma Illig Maschinenbau GmbH & Co. KG v Heilbronnu, světový lídr v oblasti tepelného tvarování, používá ve svých strojích řady 68 i v individuálních aplikacích sestavených podle potřeb zákazníků nové kabely ETHERLINE® Cat.6A skupiny Lapp. Jedná se o vysoce flexibilní kabel s přenosovou rychlostí dat až 10 Gbit/s, který je schopný vydržet i velké zatížení ve výrobě. Zákazník chce takto zajistit dostatečný potenciál pro stále rostoucí požadavky na přenosové rychlosti. Skupina Lapp je první na trhu, která takovéto kabely nabízí. Vyznačují se odpovídající přenosovou rychlostí v průmyslové kvalitě (včetně možnosti použití v energetických řetězech), odolností vůči zkratu a splňují rovněž důležitý standard Profinet. Dříve byly dostupné kabely s těmito vlastnostmi pouze pro přenosové rychlosti do 1 Gbit/s.

Důležitým zaměřením v uplynulém hospodářském roce bylo rozšíření produktového portfolia pro robotiku, královskou disciplínu v oblasti technologie kabelů. Společnost Lapp Muller, specialista na robotiku v Grimaud na Côte d’Azur ve Francii, dodává pro italského výrobce robotů Comau robotické kabely pro tzv. systém OpenRoboGate, používaný například v závodě Fiat v Melfi. Tyto roboty vyrobí karosérii za méně než jednu minutu. Kvůli krátkým dobám cyklů, vysokým zrychlením a prudkému brzdění je mechanické zatížení kabelů extrémně velké. Firma Comau může díky vysoké kvalitě robotických kabelů Lapp poskytovat na celý robot včetně kabeláže záruku po dobu osmi let.

Pro modernizované letiště El Dorado v kolumbijském hlavním městě Bogotá dodala skupina Lapp 222 kilometrů flexibilních kabelů ÖLFLEX® CLASSIC 130 H pro přenos energie a také datové kabely UNITRONIC® BUS EIB H. Tyto kabely, které neobsahují halogeny, našly využití v systému osvětlení ve třech odbavovacích terminálech. Díky vysoké odolnosti proti plamenům a nízké hořlavosti splňují tyto kabely i ty nejvyšší požadavky na požární bezpečnost.

LAPP KABEL s.r.o. zvyšuje obrat a dále investuje do svého rozvoje

Společnost LAPP KABEL s.r.o. se sídlem v Otrokovicích je součástí celosvětově působící skupiny Lapp s centrálou v německém Stuttgartu. V září 2013 oslavila pobočka 20 let úspěšného působení na českém a slovenském trhu. Za tuto dobu se stala spolehlivým partnerem pro dodávky kabelů a kabelového příslušenství u více než dvou tisíc zákazníků.

Hospodářské výsledky společnosti LAPP KABEL s.r.o. v roce 2014 patří mezi nejúspěšnější v celé historii. Podařilo se jí dosáhnout rekordního obratu ve výši 760 miliónů korun. Hlavní důvodem je růst zisku z prodeje zboží, a to v celkové výši 37 miliónů korun. Navýšení o 5,8 procent bylo pozitivně ovlivněno devalvací koruny. Nepříznivý vliv na výsledek měl pokračující pokles ceny mědi, který meziročně činil 11 procent. Vliv těchto faktorů byl však ve výsledku neutrální.

Nejdůležitější změnou roku 2014, zároveň také největší investiční akcí, byla implementace nové verze informačního systému SAP ECC 6.0, který podporuje všechny významné procesy společnosti a je využíván téměř ve všech odděleních. S cílem dlouhodobého snižování nákladů, zlepšení interních procesů a zvyšování kvality služeb uvedla společnost do praxe také principy Lean Managementu.

O skupině Lapp

Skupina Lapp se sídlem ve Stuttgartu je předním dodavatelem integrovaných řešení a značkových výrobků v oblasti kabelové a spojovací techniky. K portfoliu skupiny patří standardní a vysoce flexibilní kabely, průmyslové konektory a kabelové vývodky, konfekce kabelů podle individuálních potřeb zákazníků, automatizační technika, technické příslušenství a robotická řešení pro inteligentní továrny zítřka. K hlavním trhům skupiny Lapp patří obor výroby strojů, zařízení a přístrojů. Dalším důležitým odbytištěm je potravinářský průmysl, energetický sektor a mobilita.

Skupina podniků byla založena v roce 1959 a je až do dnešního dne zcela v rodinném vlastnictví. V obchodním roce 2013/14 dosáhla konsolidovaného obratu 820 milionů eur. Skupina Lapp zaměstnává na celém světě 3200 pracovníků, disponuje 18 výrobními závody, více než 40 prodejními společnostmi a spolupracuje se zhruba 100 zahraničními zastoupeními.

Lapp

Foto © Lapp

www.lappgroup.cz

Přečtěte si také:

LAPP KABEL představuje nový e-shop

20.1.2015 Společnost LAPP KABEL s.r.o. představila v posledních letech několik nových online nástrojů, které usnadňují a zrychlují zákazníkům a projektantům správný a efektivní výběr vhodného LAPP produktu. Mezi tyto nástroje patří například online katalog, vyhledávače a konfigurátory, 3D modely pro konstrukci strojů a zařízení či aktualizované knihovny pro EPLAN v osmi světových jazycích. 


Individuální zkouška kabelů eliminuje problémy

22.10.2014 Kabely v průmyslovém prostředí musí fungovat bez poruch po dlouhá léta. Platné normy sice popisují obecné požadavky na konstrukci a materiál, v některých případech kabelů pro speciální aplikace však nejsou dostatečné. Řešením zde může být individuální dohoda výrobce kabelů se zákazníkem a vlastní vyvinuté zkušební postupy. Stuttgartská skupina Lapp disponuje rozsáhlým testovacím střediskem, kde jsou kabely a vodiče testovány pro různé typické průmyslové aplikace a také pro větrné elektrárny. 


Kabely od LAPP pro robotiku

3.7.2014 Robotika byla tématem letošní 15. mezinárodní tiskové konference, kterou pořádala firma U.I. Lapp ze Stuttgartu ve dnech 22. – 24. května 2014 ve městě Sainte Maxime na jihu Francie. Zvláštní pozornost se zde soustředila na technologii robotů pro automobilový průmysl. Ten je totiž jedním z odvětví, kde jsou kladeny nejnáročnější požadavky na kvalitu a životnost robotů a všech jejich komponentů.


Novinky společnosti LAPP KABEL na veletrhu AMPER 2014

17.4.2014 Na stánku společnosti LAPP KABEL s.r.o. měli během letošního veletrhu AMPER návštěvníci možnost seznámit se hned s několika novinkami z oblasti produktů a služeb. Jednou z hlavních produktových novinek je bezpochyby tepelně odolný kabel ÖLFLEX® HEAT 125 SC, vhodný zejména pro aplikace s vysokými teplotami okolí a prostory se zvýšenými požadavky na požární ochranu. 


Horns Rev 3: další dánská mořská větrná farma v přípravě

10.4.2014 Dánská větrná farma Horns Rev 3 se na začátku dubna 2014 přiblížila o další krok realizaci podepsáním smlouvy provozovatele dánské přenosové sítě Energinet.dk se společností ABB na dodávku podmořského přenosového spojení. Tato větrná farma se bude nacházet v Severním moři, cca 30 km od nejzápadnějšího výběžku Jutského poloostrova 

Větrnou farmu Dudgeon Offshore Wind Farm připojí 132kV AC podmořský kabel

21.2.2014 Od roku 2016 začne dodávka podmořského kabelu pro připojení britské mořské větrné farmy Dudgeon Offshore Wind Farm k britské národní přenosové síti. Dodavatelem, který v únoru 2014 získal tuto zajímavou zakázku, je společnost ABB. Kabel bude 42 km dlouhý a obsahuje tři vodiče o střídavém napětí 132 kV AC. Celkový přenášený výkon činí 400 MW. Plánovaná životnost kabelu je 25 let. 


Nerezová vývodka SKINTOP® INOX

22.11.2013 Na letošním veletrhu FOR ELEKTRON, který se konal 19.–21. listopadu 2013 v Praze, představila společnost LAPP KABEL zajímavou novinku – speciální nerezovou vývodku SKINTOP® INOX, určenou pro čisté prostory – např. farmaceutický průmysl, potravinářský průmysl, nápojovou techniku a pivovary.  

 


Vodicí řetězy MURRPLASTIK

26.6.2013 Společnost Schmachtl představuje vodicí řetězy od renomovaného německého výrobce Murrplastik Systemtechnik. Tato zařízení umožňují pohyblivé uložení kabelů nebo hadic i o velkém průměru, a zajišťují tak jejich nucené vedení s definovaným poloměrem ohybu a současně také mechanickou ochranu před vlivy okolního prostředí. 


Nové servisní a logistické centrum skupiny Lapp

24.6.2013 Nové servisní a logistické centrum v Ludwigsburgu otevřela 6. června 2013 stuttgartská skupina Lapp. Stavba byla projektována a budována podle nejnovějších směrnic v oblasti úspory energií. Vytápění zajišťují energeticky efektivní stropní plynové infrazářiče, zaručující průměrnou teplotu 17 až 18 °C. Na střeše je umístěno fotovoltaické zařízení s 4348 krystalickými moduly a ročním výkonem 1 000 MWh.Nový ÖLFLEX CLASSIC 110

12.2.2013 Společnost LAPP KABEL, jeden z předních světových výrobců a distributorů kabelů a kabelového příšlušenství, uvádí na trh další inovaci světově prvního průmyslově vyráběného kabelu ÖLFLEX. Osvědčenému ovládacímu kabelu ÖLFLEX® CLASSIC 110 byly v rámci jeho revitalizace přidány další užitné vlastnosti, které jej kvalifikují pro ještě širší využití, než tomu bylo doposud. Jeho nová verze je nyní odolná vůči olejům (dle normy DIN EN 50290-2-22, TM54) a vůči zkrutu, což je například podmínkou použití ve větrných elektrárnách WTG (TW0 & TW1). 

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2020 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services