Přečtěte si:  Pozvánka na AMPER 2024






Pozvánky na akce


Stalo se
























EPLAN Experience

22.1.2015 Společnost EPLAN představila na veletrhu SPS IPC Drives nový koncept EPLAN Experience: nový mezinárodní koncept, jehož cílem je zvýšit efektivitu projektování. Větší efektivita postupů projektování vede ke specifickým a zřetelným přínosům, jako jsou správa strategických inovací ve vysoce výkonném IT prostředí, kratší doba potřebná k uvedení produktu na trh, optimální správa využití zdrojů a větší mezinárodní konkurenceschopnost.


EPLAN Experience – přímá cesta k vyšší efektivitě

EPLAN Experience je koncept vhodný pro stávající i nové zákazníky v libovolném průmyslovém odvětví, kde je společnost EPLAN aktivní. Přístup EPLAN Experience je vhodný pro každý obor a může být implementován a přizpůsoben specifickým požadavkům zákazníků. Jedná se o koncept, který je založen na zpětné vazbě od zákazníků společnosti EPLAN po celém světě v mnoha oborech průmyslu. „EPLAN Experience pomůže našim zákazníkům vyřešit mnohé problémy v oblasti automatizace, s nimiž se setkávají v současném rychle se rozvíjejícím světě, jako jsou rostoucí složitosti systémů, velký objem dat a nové typy připojení,“ říká Thomas Michels, vedoucí výrobního managementu. Všechny tyto – a mnohé další – problémy mohou být redukovány na společného jmenovatele: zvyšování efektivity. To je přesně to, na co se koncept EPLAN Experience zaměřuje. „Pomáháme podnikům udělat stejné množství práce s menšími zdroji, zrychlovat vývoj produktů a uvolnit vývojářské zdroje pro jiné aktivity s vyšší přidanou hodnotou,“ dodává Michels.

Vysoká úroveň modularity

Přístup EPLAN Experience je plně v souladu se stávajícím prostředím platformy EPLAN a přináší další přidanou hodnotu. Jedná se o vysoce modulární přístup, který pokrývá osm klíčových oblastí projektování. Každou z nich lze definovat jako specifickou oblast činnosti dané společnosti, kterou je třeba optimalizovat a zefektivnit.

IT infrastruktura: zahrnuje plné začlenění softwaru EPLAN do zákazníkova IT prostředí. Zákazník tím získá vysoce výkonnou IT infrastrukturu s jednoduchou, bezchybnou a spolehlivou instalací a aktualizací softwaru.

Nastavení platformy: Umožní zákazníkům provést konfiguraci programu v konkrétní aplikaci pro ideální pracovní prostředí. Tím pomůže definovat a implementovat nastavení optimálním způsobem.

Normy a standardy: poskytuje návody a doporučení pro nastavení a použití zařízení a vzorových dat. Umožňuje podnikům, aby byly ve shodě se všemi odpovídajícími národními i mezinárodními standardy pro dokumentaci a výrobu. Zahrnuje i novou normu IEC 81346 (ČSN 81346).

Strukturování produktu: poskytuje jasné metody pro strukturování dokumentace strojů a systémů. Jasná struktura dokumentace výrobků a technologií je základem pro využití automatizace a mezioborovou spolupráci.

Metody projektování: přinášejí správný nástroj pro výběr a implementaci nejefektivnějších konstrukčních metod. Společně s odborníky firmy EPLAN jsou zákazníci schopni analyzovat, vyvíjet, definovat a implementovat vybrané konstrukční metody. Implementací specifických metod návrhu pro automatizační technologie můžete výrazně omezit nároky na projektování a zkrátit dobu návrhu.

Pracovní postupy: Nastavení pracovních postupů umožňuje vyhodnotit a automatizovat postupy návrhu krok za krokem pomocí skriptování, API nebo dalších specifických metod projektování. Můžete zrychlit proces návrhu, integrovat jej do procesu datové technologie a zajistit jednotné metody projektování.

Integrace procesů: dovoluje integraci technických dat a pracovních postupů do podnikových procesů zákazníka. Tak se využije další potenciál spočívající v propojení konstrukčních procesů s vedlejšími procesy, jako jsou ERP a PDM.

Projektový management: pomáhá dosáhnout maximální produktivity v nejkratším možném čase. Získáte ucelený projektový plán založený na standardizovaných procesech implementace.

EPLAN Experience je založena na osmi klíčových oblastech. Jedná se o konkrétní témata, která chce firma optimalizovat a zefektivnit. (zvětšit obrázek)

Počáteční zaměření

Uvedení programu EPLAN Experience v listopadu 2014 je zaměřeno na dvě z klíčových oblastí projektování: Normy a standardy, Metody návrhu. „Jednou z klíčových priorit inženýrských společností je implementace nové normy IEC 81346 do jejich inženýrského prostředí,“ vysvětluje Michels. „IEC 81346 tvoří základ pro strukturování dokumentace výrobků, strojů a strojních zařízení – pokrývá tolik oborů, kolik je možné, a zajišťuje konzistentní terminologii. Proto nabízíme firmám semináře zaměřené na oblasti Normy&Standardy a Metody návrhu, abychom jim pomohli v hladkém přechodu na IEC 81346 (ČSN 81346).“

O novém konceptu EPLAN Experience se dozvíte více na odborně-informačních seminářích „Od myšlenky k realizaci dokonalého rozváděče“, které společnost EPLAN uskuteční v průběhu ledna a února 2015 v České a Slovenské republice. Tyto semináře jsou bezplatné a jsou určeny zejména projektantům elektra v oblasti průmyslové automatizace. Seznámíte se nejen s novými metodami projektování, ale i s aktuálními normami a standardy, které jsou nezbytné pro tvorbu kvalitní projektové dokumentace.

Více informací o termínech a místech konání seminářů naleznete zde

EPLAN Software & Service

Obrázky © EPLAN

Bližší informace na www.eplanexperience.cz

Přečtěte si také:

LAPP KABEL představuje nový e-shop

20.1.2015 Společnost LAPP KABEL s.r.o. představila v posledních letech několik nových online nástrojů, které usnadňují a zrychlují zákazníkům a projektantům správný a efektivní výběr vhodného LAPP produktu. Mezi tyto nástroje patří například online katalog, vyhledávače a konfigurátory, 3D modely pro konstrukci strojů a zařízení či aktualizované knihovny pro EPLAN v osmi světových jazycích. 


Vyšší tempo, nižší náklady: Firma Ripploh se při projektování rozváděčů spoléhá na EPLAN a Rittal

1.9.2014 Čas a náklady jsou při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů stěžejním tématem. Potenciál pro zlepšení se dnes nachází v celém procesu od projektování přes výrobu až po osazení rozváděčové skříně. Žádaná jsou přitom řešení, která automaticky vygenerují podrobné plány a dokumentaci, ale také rozváděčové skříně, které jsou konstruovány na bázi jednotné systémové platformy, vhodné pro různé typy aplikací a minimalizující chybovost a čas montáže. Průkopníkem v použití těchto řešení je společnost Ripploh Elektrotechnik GmbH z Ostbevernu. 


Smart Grid Vendée: francouzský projekt smart grid na postupu

24.6.2014 Jak patrno z článku o projektu Nice Grid, Francie je jednou ze zemí, které intenzivně zkoušejí projekty inteligentních energetických sítí, nazývané smart grid. Dalším z nich je demonstrační projekt Smart Grid Vendée, pokrývající síť regionu Vendée s 282 municipalitami na západním pobřeží Francie. 


Projekt CoCoS podporuje výrobu v kyberfyzickém prostoru

16.6.2014 V současné době se v odborných kruzích často hovoří o čtvrté průmyslové revoluci. Jejím základem je využívání tzv. kyberfyzického prostoru ve výrobě – tedy stavu, kdy vestavěné počítače nejen kontrolují výrobu, ale komunikují i mezi sebou a díky identifikační technologii RFID „komunikují“ také s materiálem a výrobky. Na podporu tohoto procesu byl začátkem roku 2014 v Německu zahájen projekt CoCoS (Context-Aware Connectivity and Service Infrastructure for Cyber-Physical Production Systems, tedy kontextově uvědomělá infrastruktura pro konektivitu a služby pro výrobní systémy v kyberfyzickém prostoru).  


Robot MEISTeR úspěšně složil mistrovské zkoušky

28.2.2014 O záchranném robotu MEISTeR (Maintenance Equipment Integrated System of Telecontrol Robot) od Mitsubishi Heavy Industries jsme již před více než rokem psali v článku Malí roboti do nebezpečných podmínek. Tento robot byl vyvinut pro náročné odklízecí práce v havarované jaderné elektrárně Fukushima Daiichi. V druhé polovině února 2014 úspěšně skončily jeho demonstrační testy a nyní již čeká na nasazení v “ostrém provozu“ při dekontaminaci a odběru vzorků. 


Raccoon: robotický „mýval“ pomáhá ve Fukushimě

3.12.2013 Od konce listopadu 2013 odstraňuje kontaminaci v jaderné elektrárně Fukushima Daiichi 2 robotický vysavač a mycí stroj přezdívaný „Raccoon“ (mýval), patřící provozovateli elektrárny, společnosti Tokyo Electric Power Company (Tepco). V rámci zkušebního provozu se tento robot pohybuje po podlaze prvního podlaží reaktorové budovy, drhne a umývá tlakovou vodou její povrch, a snižuje  tak radiaci.  


Další vývoj v konstrukci robotů: redukce kabeláže technologií PLC

1.7.2013 Jedním z problémů současných průmyslových robotů jsou silné kabely pro přenos energie a informací mezi tělem robota a pracovními prvky na konci robotických paží – nástroji, kamerami, čidly apod. Tyto silné kabely značně omezují manévrovací schopnost robota a mohou být i jeho zranitelnou součástí. Japonští výrobci Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) a NCXX Inc. proto nyní přicházejí s technickým řešením, které poprvé v průmyslové praxi umožní značně zredukovat kabeláž robota pomocí technologie komunikace po silovém vedení 



 

Naše tipy






























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services