Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy






Pozvánky na akce


Stalo se


















Schmachtl CZ představuje novinku: Unitronics Vision700TM

14.4.2016 Oceňovaná série kontrolérů řady VisionTM all-in-one se rozrostla o nového člena – Vision700TM. Má integrovanou širokou 7" dotykovou obrazovku (800×480 pixelů) a výrobce tak odpovídá na současné trendy trhu.

Jedná se o populární formát obrazovek do budoucna, umožňující OEM dodavatelům dát jejich zařízením a strojům nejmodernější vzhled za velmi příznivou cenu, současně s vysokým výkonem PLC. Vestavěný Ethernetový port ve Vision700TM koresponduje s celosvětovým trendem konektivity strojů.

Model Vision700TM nabízí širokou škálu konfigurací vstupů a výstupů. Mohou zahrnovat digitální, vysokorychlostní a analogové vstupy a výstupy, stejně tak speciální měřicí vstupy pro měření pomocí Pt100/termočlánek nebo pro měření hmotnost/tlak. Vision700TM může používat jak řadu Snap-in I/O modulů, které se nacvaknou přímo na zadní stranu PLC, tak standardní řadu rozšiřujících I/O modulů na DIN lištu. Rozšiřující moduly umožňují zvětšení počtu místních i vzdálených vstupů a výstupů. U vzdálených modulů může být délka připojení až 1000 metrů. Použití Vision700TM je tedy cenově velice výhodné pro aplikace s až 1000 vstupy nebo výstupy.

Vision700TM nabízí velmi různorodé možnosti komunikace. Jsou to Ethernet, mobilní a průmyslové protokoly jako MODBUS, DF1 slave, BACnet, J1939, CANopen a další. Každá jednotka je dodávána s Ethernetovým portem, programovacím portem USB a s portem RS232/RS485. Další port RS232/RS485 nebo komunikace Profibus může být přidána podle potřeb uživatele, stejně jako komunikace CANbus. Zařízení zahrnuje rovněž i mikro-slot pro SD kartu určenou k ukládání dat a pro zálohování. Kromě toho utilita „Protocol“ umožňuje PLC Vision700TM komunikovat téměř přes jakýkoliv protokol v ASCII. Přístup do jednotky je buď přímo prostřednictvím programovacího portu mini-USB nebo vzdáleně přes GPRS/GSM/CDMA a jiné IP sítě pro sběr dat a download programů. Další velkou výhodou je možnost oznámit obsluze důležité a kritické informace o stavu procesu prostřednictvím e-mailu nebo SMS. PLC tak umožňuje vzdálenou správu v reálném čase.

Možnosti zobrazení jsou téměř neomezené. Obsluha zařízení nebo stroje komunikuje přímo s aplikací přes dotykovou analogovou obrazovku, nebo vzdáleně přes utilitu Free Remote Operator, která zobrazuje data, barevné grafické trendy a souhrnné alarmové obrazovky. Provedení čelní desky s krytím IP66/IP65/NEMA4X dělá z Vision700TM vynikající řešení pro potravinářský a farmaceutický průmysl, kde je kladen vysoký nárok na čistitelnost a sanitovatelnost povrchu zařízení. Displej je možno snadno čistit, libovolně otírat a použít při tom jakýkoliv čisticí sprej.

OEM výrobci strojů a zařízení mohou profitovat z intuitivního all-in-one softwaru VisiLogic, který umožňuje snadnou a rychlou konfiguraci hardwaru a programování aplikací PLC a HMI. Software VisiLogic zahrnuje plnou knihovnu funkcí Drag&Drop, bohatou barevnou knihovnu průmyslových obrázků pro tvorbu technologických schémat a komplexní bloky pro automatizaci, jako je například PID regulátor.

Společnost Unitronics je průkopníkem ve výrobě a designu PLC s integrovaným HMI a vestavěnými vstupy a výstupy. Vyrábí velmi širokou škálu PLC, které splňují prakticky všechny požadavky uživatelů. Celou aplikaci můžete naprogramovat v jediném intuitivním softwarovém prostředí a těžit z kvalitní technické podpory. Oboje je poskytováno bezplatně, tedy bez jakýchkoliv dodatečných nákladů pro výrobce i pro uživatele.

Schmachtl CZ

Foto © Schmachtl CZ

Více informací na www.schmachtl.cz

Přečtěte si také:

Výsledky průzkumu v síťových odvětvích: Internet věcí je klíčem ke správě majetku

4.4.2016 Internet věcí, tedy identifikace věcí a jejich sledování po internetu, nachází velké uplatnění i v síťových odvětvích, tedy „utilities“, jako je elektroenergetika, plynárenství a vodní hospodářství. Pomocí internetu věcí zde dochází k integraci informačních technologií (IT) a provozních technologií (OT), tedy řídicích systémů, komunikačních systémů, senzorů a software tak, aby podporoval firemní procesy při správě majetku (asset management zahrnující zejména údržbu). Při zapojení lidského činitele tak vzniká nový koncept: internet věcí, služeb a lidí, anglicky: Internet of Things, Services and People (IoTSP) 


SIGFOX: Česká republika bude mít komunikační síť pro internet věcí

2.3.2016 Internetem věcí (IoT) rozumíme identifikaci věcí a sledování jejich pohybu po internetu. O tomto fenoménu se hovoří především v souvislosti s automatizací v průmyslu a logistice v rámci konceptu Industry 4.0 a stále více také u inteligentního řízení mobility, jako jsou například parkovací systémy. Česká republika se brzy připojí k zemím, které budou součástí globální sítě internetu věcí SIGFOX. 


Murrelektronik převratně mění systém IO-Link

15.2.2016 Stroje a zařízení s přístroji s rozhraním IO-Link lze nyní uvést do provozu ještě rychleji než dříve. Společnost Murrelektronik nabízí jako první z výrobců funkci IODD on board, umožňující postupovat při integraci přístrojů s rozhraním IO-Link způsobem plug&play. 


Nový Rittal kalkulátor energetické účinnosti a celkových nákladů na vlastnictví (TCO) chladicích jednotek pro rozváděče

Energetické úspory pod kontrolou

1.2.2016 Chlazení rozváděčů není levnou záležitostí. Navíc čím déle je chladicí jednotka v provozu, tím vyšší provozní náklady vznikají. Všichni, kdo chtějí vědět, zdali je výhodné kupovat nejnovější produkty, mohou nyní použít nový kalkulátor společnosti Rittal, který spočítá energetickou účinnost a celkové náklady na vlastnictví (TCO). Stačí čtyři kroky a on-line nástroj rychle, pohodlně a zcela zdarma vypočítá potenciální energetické úspory. 


EPLAN Experience – prvních 365 dnů

18.1.2016 Koncept EPLAN Experience byl poprvé představen mezinárodní odborné veřejnosti na veletrhu SPS IPC Drives v listopadu 2014. Osm definovaných klíčových oblastí od IT infrastruktury až po integraci procesů sleduje jediný cíl: podpořit zákazníka, aby projektoval efektivněji. Zkušenosti z prvního roku potvrzují úspěšný rozvoj tohoto konceptu. 


Požadavky na ochranu rozváděčových skříní

Robustní bodyguard

1.12.2015 Rozváděčové skříně poskytují ochranu nejen pro elektrická zařízení, která jsou umístěna uvnitř. Chrání také osoby, které pracují na rozváděči nebo řídicím zařízení či se zdržují v jeho blízkém okolí, před nebezpečím úrazu elektrickým proudem. Požadavky na ochranu a bezpečnost jsou vždy v závislosti na místě použití nebo aplikaci definovány různými normami, směrnicemi nebo podmínkami certifikace. Z těchto různých specifikací vyplývají nutné četné zkoušky a ověřování pro splnění shody rozváděčové skříně s předpisy. 


JHV-ENGINEERING zvyšuje efektivitu výroby díky EPLAN EEC One

19.8.2015 Přední český dodavatel strojních zařízení JHV-ENGINEERING s.r.o. využívá při vývoji a výrobě svých jednoúčelových strojů a výrobních linek systém EPLAN Engineering Configuration One (EEC One). Jde o zcela ojedinělý systém pro efektivní automatizaci projekčních a inženýrských prací, který výrazným způsobem zjednodušuje a zkracuje tyto činnosti.  


Jak zefektivnit výrobu: Postavte si výrobní linku na míru

4.8.2015 Průmyslové výrobní procesy čelí v posledních letech několika významným výzvám: Konkurenční síly tlačí na nákladovou efektivnost výrobního procesu a zároveň vedou k potřebě tento výrobní proces co nejvíce přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníků. Na pomoc dodavatelům výrobních linek v této situaci přicházejí specializované firmy, jejichž posláním je zajištění konektivity mezi stroji a zařízeními. 


Nová řada bezpečnostních laserových skenerů

9.4.2015 Hlavní novinkou z oblasti automatizace, kterou představila společnost Schmachtl CZ na veletrhu AMPER 2015, je bezpečnostní laserový skener RSL 400 od společnosti Leuze electronic. Řadu RSL 400 tvoří 16 zařízení s provozním dosahem až 8,25 m, které lze snadno nakonfigurovat přes Bluetooth nebo Ethernet TCP/IP. 


Nové PLC + HMI = Samba

26.9.2014 Na neustále se vyvíjející potřeby zákazníků na trhu PLC reaguje nedávno uvedený produkt společnosti Unitronics, kontrolér SAMBA, představitel nové tržní kategorie nízkonákladových all-in-one PLC s barevným dotykovým displejem. Tvoří jej jednotka s 3,5palcovou, 16bitovou barevnou dotykovou obrazovkou, PLC a I/O. Programování probíhá v systému VisiLogic a komunikační port RS232 lze doplnit o dva další porty  


YuMi: první robot, který bezprostředně spolupracuje s člověkem

15.9.2014 Na začátku září 2014 informovala společnost ABB odbornou veřejnost o představení svého robota označeného jako YuMi® (you and me – ty a já), schopného v plném rozsahu spolupracovat s člověkem. YuMi je dvouramenný robot, konstruovaný pro automatizované procesy při přesné výrobě – například pro montáž drobných součástek při výrobě spotřební elektroniky, kde robot a člověk musí úzce spolupracovat. 


Pohon dělá rozdíly

20.6.2014 Technologie pohonu je klíčovým prvkem pro výkon průmyslového robotu. I přesto se mnoho výrobců spoléhá v tomto ohledu na standardní řešení dodávaná jinými firmami. Jedna výjimka tu však je: Stäubli dlouhodobě vyvíjí a samostatně vyrábí vlastní systém pohonu pro své šestiosé roboty, a těží tak z jedinečné přesnosti, dynamiky a dlouhodobé životnosti, které tento systém nabízí. Přinášíme další poznatky z tiskové konference Stäubli, která se konala 3. června 2014 v Mnichově v rámci veletrhu Automatica 2014 a kde společnost Stäubli představila také novou řadu robotů Stäubli TX2 a novou generaci kontroléru CS9


Projekt CoCoS podporuje výrobu v kyberfyzickém prostoru

16.6.2014 V současné době se v odborných kruzích často hovoří o čtvrté průmyslové revoluci. Jejím základem je využívání tzv. kyberfyzického prostoru ve výrobě – tedy stavu, kdy vestavěné počítače nejen kontrolují výrobu, ale komunikují i mezi sebou a díky identifikační technologii RFID „komunikují“ také s materiálem a výrobky. Na podporu tohoto procesu byl začátkem roku 2014 v Německu zahájen projekt CoCoS (Context-Aware Connectivity and Service Infrastructure for Cyber-Physical Production Systems, tedy kontextově uvědomělá infrastruktura pro konektivitu a služby pro výrobní systémy v kyberfyzickém prostoru).  


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services