Přečtěte si: Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy






Pozvánky na akce


Stalo se












  

  

Průmyslová automatizace

Novinka: EPLAN Design Space Exchange

16.2.2015 Společnost EPLAN uvedla na trh nový nástroj EPLAN Design Space Exchange, který zjednodušuje projektantům elektrotechniky a řídicích systémů návrh virtuálních modelů rozváděčů, a přitom překračuje hranice mezi elektrotechnickou a mechanickou konstrukcí. 


Rittal TS 8: vyrobeno již více jak deset milionů kusů

2.2.2015 V roce 1999, s mottem „nekonečné možnosti“, uvedl Rittal na trh systém rozváděčových skříní TS 8. V současné době se řadově spojitelné skříně TS 8, součást konceptu „Rittal – The System.“, staly zavedeným standardem pro řadu průmyslových odvětví po celém světě. S více než deset miliony doposud vyrobenými kusy je systém TS 8 považován za nejúspěšnější na světě. 


EPLAN Experience

22.1.2015 Společnost EPLAN představila na veletrhu SPS IPC Drives nový koncept EPLAN Experience: nový mezinárodní koncept, jehož cílem je zvýšit efektivitu projektování. Větší efektivita postupů projektování vede ke specifickým a zřetelným přínosům, jako jsou správa strategických inovací ve vysoce výkonném IT prostředí, kratší doba potřebná k uvedení produktu na trh, optimální správa využití zdrojů a větší mezinárodní konkurenceschopnost. 


Časová relé Sirius 3RP25

9.1.2015 Společnost Siemens rozšířila portfolio monitorovacích a řídicích relé o novou typovou řadu časových relé Sirius 3RP25, která slouží k časově řízenému spínání v průmyslových aplikacích. Běžné časové funkce, jako zpožděný rozběh (přítah) nebo zpožděný návrat (odpad), lze realizovat pomocí relé s jednou časovou funkcí. Univerzální uplatnění najdou i multifunkční časová relé, u nichž lze zvolit jednu z až 27 časových funkcí. 


Robot Surveyor prohlíží podzemní potrubí jaderných elektráren

19.12.2014 Podzemní potrubí jsou důležitou součástí jaderných elektráren, jejich pravidelná kontrola je však velmi obtížná. Zpravidla se při ní využívají nepřímé metody, například vyhledávání zkorodovaných částí pomocí bludných proudů nebo vyhledávání prasklin pomocí ultrazvuku, protože přímá vizuální kontrola by znamenala náročné výkopové práce. Společnost GE Hitachi proto vyvinula ultrazvukového článkového robota s vlastním pohonem, schopného provádět přímou kontrolu těchto potrubí. 


Diagnostika optických kabelů se skleněnými vlákny v průmyslu

16.12.2014 Společnost Siemens rozšiřuje nabídku produktů pro průmyslové sítě o přepínač (switch) pro sítě průmyslového Ethernetu Scalance X204-2FM (FM = Fiber Monitoring) a media modul MM991-2FM. Jde o první přístroje svého druhu s integrovanými funkcemi pro diagnostiku optických kabelů se skleněnými světlovodnými vlákny při jejich použití v průmyslových sítích. 


Novinky v systému pro řízení technologických procesů Simatic PCS 7

20.11.2014 Společnost Siemens zapracovala do svého aktualizovaného systému pro řízení spojitých technologických procesů Simatic PCS 7 celkem 70 technických zdokonalení. Novinky ve verzi 8.1 zvyšují uživatelský komfort, výkonnost a efektivitu systému pro řízení technologických procesů ve všech fázích životního cyklu závodů se spojitou výrobou, od projektování po údržbu. 


Spousta drobných úspor s MIRO 6,2 Pluggable

5.11.2014 Elektromagnetická relé podléhají mechanickému opotřebení, takže je nutné je průběžně měnit. Proč to nedělat rychleji s relé MIRO 6,2 Pluggable od Murrelektronik? Celá modelová řada je vybavena výměnným systémem, který umožňuje jednoduché vyjmutí staré cívky a vložení cívky nové. Celý úkon tím pádem nezabere více než několik sekund. 


Nová generace chladicích jednotek „Blue e“: účinné chlazení elektrických rozváděčů obráběcího centra

3.11.2014 Současně se vznikem 200tunového obráběcího centra PowerForce 8 firmy SHW Werkzeugmaschinen z Aalen-Wasseralfingenu (Německo) vzniká nový standard energetické účinnosti velkých obráběcích center. K dosažení co nejlepších výsledků je nutné zohlednit všechny aspekty od návrhu přes konstrukci až po výběr jednotlivých komponent obráběcího centra. Výsledkem tohoto snažení je 200 tun vážící vertikální frézka 


Pohyblivá socha Franze Kafky: netradiční využití techniky pro průmyslovou automatizaci

31.10.2014 Od konce října 2014 zdobí náměstíčko u nového obchodního centra Quadrio v centru Prahy pohyblivá socha Franze Kafky z dílny Davida Černého (viz foto vpravo). Toto technicko-umělecké dílo je unikátní tím, že 42 otáčejících se pater vytvoří v jeden okamžik tvář Franze Kafky. Jedenáctimetrovou sochu o hmotnosti 39 tun vyprojektovala, zkonstruovala a instalovala společnost DEIMOS, výrobce automatizační techniky. Řídicí a pohonný systém dodala společnost Siemens. 


CombiTac se stupněm krytí až IP68: nové video

30.10.2014 O modulárním systému CombiTac s novým robustním krytem, který poskytne ochranu až po stupeň IP68 pro všechna napojení, jsme již letos na našem portále psali – článek si můžete přečíst zde. Multi-Contact, přední dodavatel elektrických a elektronických konektorů, nyní připravil nové video o této novince. 


NI InsightCM Enterprise: účinná podpora racionalizace údržby  

27.10.2014 V říjnu 2014 představila společnost National Instruments české odborné veřejnosti softwarové řešení pro racionalizaci údržby, dodávané pod obchodní značkou InsightCM Enterprise. Toto řešení pochopitelně zaujalo odborné redaktory našeho portálu, kteří se jakožto konzultanti zabývají se mj. právě problematikou zefektivňování údržby v dopravě a energetice. 


Nové routery pro vzdálený přístup k automatizačním sítím a komponentám po pevných linkách

17.10.2014 Společnost Siemens rozšířila svou nabídku komponent pro komunikaci přes internet a vyhrazené metalické kabely o tři nové průmyslové routery (směrovače) ze skupiny produktů řady Scalance M. S routery  Scalance M812-1 a Scalance M816-1 se uživatelé mohou vzdáleně připojit k automatizačním sítím a komponentám z kteréhokoliv místa na světě  


IRB 120T: nová verze nejmenšího multifunkčního robota ABB

9.10.2014 Na právě proběhnuvším Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) 2014, kde byla velká část expozic věnována průmyslové automatizaci a robotizaci výroby, představila společnost ABB velký výběr špičkových technických a technologických novinek divize Automatizace výroby a pohony. Velké oblíbenosti mezi návštěvníky se již tradičně těšil nejmenší víceúčelový průmyslový robot IRB 120 


Výroba rozváděčů z pohledu „Industry 4.0“

1.10.2014 Které části výroby jsou vhodné pro implementaci myšlenek a koncepce Industry 4.0? A jaká odvětví mají již dnes v této oblasti výsledky? Tyto otázky budou v příštích letech stále více diskutovány. Výroba řídicích a distribučních rozváděčů, kde je dnes stále ještě velký podíl výroby unikátních kusů a ruční práce, se nemusí jevit jako ideální příklad pro Industry 4.0. Avšak standardizace, jednotná správa dat v rámci celého end-to-end procesu od návrhu až po realizaci a nově také zavedení automatizace do této výroby budou mít značný vliv i na toto odvětví. 


 

1 | 2 | 3 | 4 | Archiv 2020 | Archiv 2019 |Archiv 2018 |Archiv 2017 | Archiv 2016 | Archiv 2015 | Archiv 2014 | Archiv 2013/2012

 

Naše tipy























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services



Elektroinstalační technika Výroba a přenos Průmyslová automatizace Automatizace dopravy Kabelová technika Elektronika Inteligentní budovy Osvětlení Měřicí technika Smart Metering Elektromobilita Obnovitelné zdroje Zajímavé projekty Vzdělávání Knihy našich autorů Rozhovory, komentáře

Proelektrotechniky.cz - elektrotechnika pro odborníky O nás Náš; tým - Odborní spolupracovníci Partneři Kontakty Info servis