Přečtěte si: Trh veřejných služeb: jak se neztratit v novém a spletitém prostředí
Pozvánky na akce


Stalo se

  

  

Vzdělávání

Elektrobusy v ČR a ve světě: studie „E-mobilita v MHD“ zveřejněna

1.9.2013 Náš portál Proelektrotechniky.cz zveřejnil ke stažení a volnému použití již dříve avizovanou studii „E-mobilita v MHD“ (viz předchozí informace zde). Studie se zabývá současným stavem technologií, provozními zkušenostmi a vývojovými trendy v elektrických autobusech, tj. elektrobusech, palivočlánkových autobusech a diesel-hybridních autobusech. Tyto elektrické autobusy studie porovnává se standardními dieselovými autobusy, autobusy na CNG a trolejbusy. 


ETC 2013 Prague

29.8.2013 Ve dnech 19. až 20. 9. 2013 se v Národní technické knihovně v Praze pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, poslance Evropského parlamentu Bogusława Liberadzkeho, ministra dopravy Zdeňka Žáka a dalších významných osobností uskuteční 11. ročník Evropského dopravního kongresu – ETC 2013 Prague, který je pořádán Evropskou platformou dopravních věd (European Platform of Transportation Sciences) ve spolupráci s Fakultou dopravní ČVUT v Praze. 


Mezinárodní konference „Diagnostika 13“

27.8.2013 Ve dnech 2. až 4. září 2013 pořádá katedra technologií a měření Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni mezinárodní konferenci „Diagnostika 13“, na kterou přijede 75 odborníků na elektrotechnickou diagnostiku z celého světa. Akce se koná v plzeňském Parkhotelu pod záštitou mezinárodní organizace IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) 


SMART CITY OSTRAVA

22.8.2013 SMART CITY OSTRAVA – v pořadí třetí seminář informačního programu SMART CITY, který je připravován ve spolupráci s TA ČR, TP UE, Národním spolkem pro elektromobilitu a podporu moderních technologií a českými univerzitami, proběhl 11. září 2013 od 13 hodin v Nové aule VŠB TU Ostrava. SMART CITY má za cíl prezentovat inovace pro efektivní energetiku, dopravu a stavebnictví statutárních měst ČR. 


Grantový program ABB na podporu výzkumu

12.8.2013 Společnost ABB vyzvala akademické a výzkumné instituce po celém světě, aby podávaly návrhy na podporu postgraduálních studentů s projekty, které kombinují akademický výzkum s průmyslovým použitím v oblasti energetiky a automatizace 


Vyhlášen 16. ročník Ceny Wernera von Siemense

6.8.2013 Společnost Siemens Česká republika vyhlásila ve spolupráci s Akademií věd ČR již 16. ročník Ceny Wernera von Siemense. Stejně jako v minulých letech této soutěži udělili záštitu ministr školství, mládeže a tělovýchovy a ministr průmyslu a obchodu. 


Elektřina z mořských vln: představení elastomerové technologie

2.8.2013 Na konci července 2013 představilo projektové konsorcium EPoSil (electroactive polymers based on silicon for power generation) v laboratoři společnosti Bosch první demonstrační model získávání elektřiny z mořských vln pomocí silikonových materiálů – elastomerů. Projekt EPoSil, dotovaný německým Spolkovým ministerstvem pro vzdělávání a výzkum je součástí programu „chytré materiály pro inovační produkty“, potrvá do roku 2015 a má rozpočet cca 2 mil. €. 


VUT v Brně: inovovaná výuka silnoproudé elektrotechniky

12.7.2013 Na VUT v Brně je těsně před plánovaným dokončením projekt „e-Power – Inovace výuky elektroenergetiky a silnoproudé elektrotechniky formou e-learningu a rozšíření prakticky orientované výuky“, spolufinancovaný z Evropského sociálního fondu v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. 

Seminář „Elektrické autobusy pro město“ na Eurotransu

17.6.2013 Na připravované doprovodné konferenci „Mobilita budoucnosti“ k veletrhu Eurotrans 2013 na Výstavišti Brně proběhne 8. října 2013 v odpoledním bloku seminář pod názvem „Elektrické autobusy pro město“ věnovaný problematice elektrobusů a trolejbusů. Firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která provozuje náš internetový portál, je odborným garantem tohoto semináře. Připravovaná studie E-mobilita v MHD

10.6.2013 Konzultační firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která provozuje portál Proelektrotechniky.cz, prezentovala na konferenci Trendy evropské dopravy a na semináři Smart City ve dnech 6. a 7. 6. 2013 první výsledky studie "E-mobilita v MHD", zaměřené na současný stav a vývoj elektrických autobusů pro městskou dopravu. Studie porovnává na souhrnných ukazatelích i na konkrétních případových studiích z provozu v ČR a v zahraničí technologické, provozní, ekonomické a ekologické parametry elektrických autobusů 


Analýza: elektrolýza vody a obnovitelné zdroje energie

28.5.2013 Odborný internetový časopis zaměřený na palivové články FuelCellToday, s nímž naše redakce spolupracuje, zveřejnil 22. května 2013 analýzu, zaměřenou na kombinaci elektrolýzy vody a obnovitelných zdrojů energie. Tyto technologie a související projekty sleduje náš portál průběžně v rubrice Obnovitelné zdroje. Jejich princip spočívá v tom, že elektřina z obnovitelných zdrojů slouží pro výrobu vodíku elektrolýzou vody. 

 


Malé reaktory: významný trend v jaderné energetice

17.5.2013 Vedle reaktorů 4. generace (viz článek Reaktory 4. generace: společný výzkum ČR a USA v rubrice Výroba a přenos) jsou důležitým současným trendem v rozvoji jaderné energetiky také tzv. malé reaktory. Jejich principy a vývojové směry ukázal 15. května 2013 na odborné konferenci Očekávaný vývoj odvětví energetiky Ing. Aleš John, MBA, Generální ředitel společnosti ÚJV Řež, a. s. 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

Naše tipyCopyright © 2012 – 2022 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting ServicesElektroinstalační technika Výroba a přenos Průmyslová automatizace Automatizace dopravy Kabelová technika Elektronika Inteligentní budovy Osvětlení Měřicí technika Smart Metering Elektromobilita Obnovitelné zdroje Zajímavé projekty Vzdělávání Knihy našich autorů Rozhovory, komentáře

Proelektrotechniky.cz - elektrotechnika pro odborníky O nás Náš; tým - Odborní spolupracovníci Partneři Kontakty Info servis