Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy






Pozvánky na akce


Stalo se
















Rittal na průmyslovém veletrhu v Hannoveru (Hannover Messe)

Akce již proběhla.

13. až 17. dubna 2015, hala 11, stánek E06

Vytváření vztahů, kombinování výhod

1.4.2015 Na letošním, v Evropě nejvýznamnějším, průmyslovém veletrhu v Hannoveru (Hannover Messe) představí společnost Rittal svou produktovou nabídku – a svou přidanou hodnotu pro zákazníky v oblastech IT a průmyslu – pod heslem „Naše zkušenosti. Vaše výhoda.“. Rittal a sesterské společnosti Eplan, Cideon a Kiesling budou prezentovat své inovativní produkty a řešení – a vysvětlí, jak tato řešení mohou firmám pomoci zefektivnit jejich procesy v hodnototvorném řetězci v souladu s německou iniciativou „Industry 4.0“. Navíc společnost Rittal představí nový produkt, který zákazníkům pomůže snížit jejich náklady.

Společnosti skupiny Friedhelm Loh Group, Eplan, Cideon, Rittal a Kiesling, nabízejí vysoce pokročilá řešení, která zlepšují procesy hodnototvorného řetězce v době M2M a inteligentních továren (v Německu označované jako Industry 4.0). Společnostem se podařilo spojit své výhody pro dosažení jedinečné synergie ve prospěch jejich průmyslových zákazníků. M-CAD a E-CAD data (RiCAD 3D, Eplan Data Portal), výkonné softwarové nástroje (Eplan Electric P8, Eplan Pro Panel, Rittal Therm a Rittal Power Engineering), automatizace a M2M technologie významně zvyšují efektivitu.

Společnost Rittal bude rovněž prezentovat svůj program technologických partnerů pro modulární systém Ri4Power. Tato iniciativa podporuje mezifiremní spolupráci umožňující návrh a realizaci rozváděčů v souladu s normou IEC 61439. I v roce 2015 budou přední společnosti, jako ABB, Eaton, Emerson, GE, Inotec, Janitza, Siemens a Trips pokračovat v rámci tohoto programu ve spolupráci s Rittalem.

Dále bude společnost Rittal prezentovat výhody svého systému rozváděčových skříní TS 8 – jehož bylo vyrobeno již více než 10 milionů kusů a je používán v 90 % průmyslových odvětví po celém světě. Navíc Rittal představí své novinky pro oblast rozvodu proudu – například nový 185mm systém přípojnic – a v oblasti chlazení rozváděčů – LCP (liquid coo-ling package).

ZVĚTŠIT OBRÁZEK

Významnou součástí nabídky společnosti Rittal, rovněž prezentovanou na hannoverském veletrhu, je i oblast IT infrastruktury, bez které jsou nemyslitelné návrh a realizace plně automatizované výroby prezentované v rámci iniciativy Industry 4.0. Ucelené portfolio obsahuje celou řadu komponent, systémů a řešení pro škálovatelnou a flexibilní IT infrastrukturu – od IT rozváděčů až po datová centra.

Společnost Rittal bude v rámci hannoverského veletrhu přítomna i na dalších třech prezentačních plochách: společný stánek s Eplan a Phoenix Contact (hala 8, stánek D28), Tec-toYou (hala 11, Pavilion) a Forum Industrial Automation (hala 14, stánek L17). Sesterské společnosti Eplan a Cideon se budou prezentovat na stánku D18 v hale 7.

Rittal Czech, s.r.o.

Foto a obrázek © Rittal

Akce již proběhla.

Další informace na www.rittal.cz

 Přečtěte si také:

Výroba rozváděčů z pohledu „Industry 4.0“

1.10.2014 Které části výroby jsou vhodné pro implementaci myšlenek a koncepce Industry 4.0? A jaká odvětví mají již dnes v této oblasti výsledky? Tyto otázky budou v příštích letech stále více diskutovány. Výroba řídicích a distribučních rozváděčů, kde je dnes stále ještě velký podíl výroby unikátních kusů a ruční práce, se nemusí jevit jako ideální příklad pro Industry 4.0. Avšak standardizace, jednotná správa dat v rámci celého end-to-end procesu od návrhu až po realizaci a nově také zavedení automatizace do této výroby budou mít značný vliv i na toto odvětví. 


Vyšší tempo, nižší náklady: Firma Ripploh se při projektování rozváděčů spoléhá na Eplan a Rittal

1.9.2014 Čas a náklady jsou při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů stěžejním tématem. Potenciál pro zlepšení se dnes nachází v celém procesu od projektování přes výrobu až po osazení rozváděčové skříně. Žádaná jsou přitom řešení, která automaticky vygenerují podrobné plány a dokumentaci, ale také rozváděčové skříně, které jsou konstruovány na bázi jednotné systémové platformy, vhodné pro různé typy aplikací a minimalizující chybovost a čas montáže. Průkopníkem v použití těchto řešení je společnost Ripploh Elektrotechnik GmbH z Ostbevernu. 


Inteligentní koncepty klimatizace pro datová centra

1.8.2014 Nezávisle na své velikosti stojí každé datové centrum před stejnou výzvou. Energie, kterou servery, paměťové systémy a síťové komponenty potřebují k provozu, se přeměňuje na teplo, které se musí odvádět. Klimatizace se tak stává jednou z klíčových technologií pro účinný provoz datových center. Pro odhalení potenciálů efektivity v datovém centru je vhodný optimalizovaný koncept klimatizace. 


Standardizace – kouzelné slovo pro bezporuchový provoz elektrických zařízení?

1.4.2014 Dojde-li k poruše během řídicího procesu, je toto zpravidla monitorováno měřicí nebo senzorovou technikou. V automatizaci to může vyvolat operaci, která poruchu odstraní nebo hlásí. Tím je tedy definován a znám stav procesu po poruše. Jestliže však dojde v řídicím rozváděči k elektrické chybě, není zpravidla automatizační technika schopna na tento stav reagovat. Dojde-li díky elektrické chybě k dalším škodám, jde většinou o časové a finanční náklady a také o delší výpadek procesu. Pro dlouhodobé zajištění a zlepšení ochrany osob a zařízení byla proto zavedena nová norma IEC 61439.  


Zařízení pro odvod ztrátového tepla z elektrických rozváděčů

3.3.2014 V tomto článku se seznámíme s nejběžnějšími principy odvodu ztrátového tepla z elektrických zařízení. Vyjmenujeme vše, co ovlivňuje výběr jednotlivých typů chladicích zařízení a jak je možné řídit vnitřní klima elektrických rozváděčů. Základní dělení způsobu chlazení elektrických rozváděčů je na pasivní a aktivní. 


Požadavky pro návrh chlazení elektrických rozváděčů

3.2.2014 V elektrickém rozváděči jsou umístěny elektrické prvky, při jejichž činnosti se část elektrické energie přemění ve ztrátové teplo. Množství ztrátového tepla závisí především na typu elektrického zařízení a jeho velikosti. Představíme-li si elektrický rozváděč jako uzavřený prostor s vnitřními zdroji tepla, umístěný v prostředí o určité teplotě, je nutné se ptát, při jakém teplotním rozdílu mezi vnitřní a vnější teplotou bude skříň rozváděče schopna odvádět veškeré teplo z rozváděče do okolí


Nový systém podstavců pro rozváděčové skříně – montáž bez použití nářadí

29.10.2013 Montáž podstavců z ocelového plechu vyžaduje určitý čas. Výrazně vyšší tempo při instalaci rozváděčových skříní nyní přináší nový systém podstavců Flex-Block vyvinutý firmou Rittal. Novinka z odolného plastu je zajímavá především díky rychlé montáži bez použití nářadí. Rozsáhlé příslušenství navíc dělá z podstavce funkční prostor. 

 


Rittal – The System: Úspory energie v datovém centru

2.9.2013 V souvislosti s úsporami energie v datovém centru se čtenáři vybaví především vícejádrové procesory, SSD disky a Blade servery. Přitom stejně efektivní, ne-li dokonce účinnější, jsou jednoduché konstrukční změny v datovém sále v podobě uzavření tzv. mezirackové uličky. Správně umístěné stěny a stropní prvky dokážou snížit zatížení chlazení o více než 10 %. Společnost Rittal přichází s promyšleným konceptem Rittal – The System, který poskytuje řešení v oblasti IT infrastruktury, včetně jejího napájení a chlazení. 


Modulární sejfy RITTAL: systémově testovaná bezpečnost

1.8.2013 Rittal jako významný dodavatel IT infrastruktury nyní nabízí vedle osvědčeného sejfu s vysokou úrovní bezpečnosti „Modulsafe Extend“ také nově navržený „Modulsafe Level B“ pro spolehlivou základní ochranu. Oba modulární sejfy představují bezpečnostní řešení ověřené nezávislými zkušebnami. V případě použití těchto sejfů není nutná časově a finančně náročná přestavba části budovy. Díky modulární koncepci lze jednotlivé prvky bez problémů instalovat i do těžko přístupných míst.

Chytré rozváděče Rittal

15.4.2013 Je jedna zásuvka stejná jako všechny ostatní? To je již minulostí, dnes obsahují inteligentní systémy silnoproudého rozvodu – Power Distribution Units (PDU) – mnoho přídavných funkcí. Aktuální modely měří, spínají a monitorují odevzdávaný výkon, na přání až na úroveň jednotlivých zásuvek. Důležité je, že se PDU přesně hodí pro požadavky uživatelů. 



Konstruování nízkonapěťových rozváděčů dle normy ČSN EN 61439

2.4.2013 V červnu minulého roku byla přepracována a nově vydána prvotní verze ČSN EN 61439-1 a ČSN EN 61439-2 z roku 2010 ve vydání 2. Přechodné období ČSN EN 60439-1 však nebylo změněno. Proto mají konstruktéři nízkonapěťových rozváděčů nejvyšší čas požadavky nové normy implementovat do svých zařízení. Výraznou podporu přitom nabízí nová verze plánovacího softwaru Power Engineering od společnosti Rittal. 


Společná řešení pro IT a průmysl

4.3.2013 Integrace IT do automatizace, která je bezpečná z hlediska výpadků, představuje výzvu, i když je infrastruktura podobná. Řešením je společný, modulární základ se standardizovanými systémy, vyhovující jak stroji a řídicímu systému, tak i počítačům a serverům. S programem „Rittal – The System.“ spojila společnost Rittal inovační výrobky z oblasti rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury do jedné systémové platformy. 


 

Naše tipy























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services