Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Největší tištěný OLED panel na světě

10.1.2013 Společnost Panasonic v těchto dnech představuje největší OLED světelný panel vyrobený pomocí tisku na základní plochu. OLED panel má úhlopříčku 56 palců a rozměry 1233 x 693 mm. Jeho svítivost je 500 cd/m2.

Při výrobě tohoto OLED panelu je elektroluminiscentní vrstva aplikována na podklad pomocí tisku postupem RGB all-printing method. Pomocí tohoto postupu, vyvinutého společností Panasonic spolu s potřebnými technologiemi, se postupně nanáší červené, zelené a modré OLED materiály na jednotlivé sub-pixely podkladu. Tento postup lze použít na podklady o nejrůznějších velikostech.

RGB all-printing method, na rozdíl od jiných postupů, je velmi jednoduchý a nevyžaduje zvláštní vakuové nebo vysokoteplotní prostředí. Kromě toho je možné nanést elektroluminiscentní materiál pouze do míst, kde je třeba, čímž dochází ke značným úsporám odpadu.

OLED panely kromě své svítivosti umožňují i vysoké rozlišení. Díky svým vlastnostem se tak ukazují jako slibná alternativa pro plazmové a LCD displeje se širokou škálou využití od domácností přes průmysl až po zdravotnictví nebo letectví.

redakce

Více informací zde

Přečtěte si také další související články:

LED spolehlivé při vysokých teplotách

10.12.2013 Jedním z důvodů, proč LED ve svítidlech selhávají, je jejich malá odolnost proti vysokým teplotám. To pak komplikuje i výběr vhodných LED výrobcům svítidel. Společnost Osram Opto Semiconductors proto nyní přichází s novým typem LED Oslon Square, který umožňuje jednak dosáhnout životnosti LED po dobu 50 000 hodin při teplotě 135 °C a jednak LED měřit a navzájem sdružovat při teplotě 85 °C. 


OLED 3D: nová světelná technika pro automobily

18.7.2013 Výzkumný tým německého projektu OLED 3D prezentoval na začátku července 2013 první výsledky své práce: praktické využití tzv. třírozměrných organických LED diod (OLED) pro zadní světla automobilu. Jedná se o první využité OLED k tomuto účelu na světě a nabízí zcela nové možnosti pro automobilové designéry. 


OLYMP: OLED stejně účinné jako LED

8.7.2013 OLYMP jako akronym pro „Organic Light emitting sYstems based on energy and cost-efficient Materials and Processes“, tedy „organické světloemitující systémy založené na energeticky a nákladově efektivních materiálech a procesech“, je název projektu, který začátkem července 2013 představila odborné veřejnosti společnost OSRAM GmbH.
Projekt MEMS2015: nový přístup k vývoji MEMS

20.2.2013 Mikro-elektromechanické systémy (MEMS) stojí na prahu revoluce: V rámci projektu „Circuit Diagram-Based Design of MEMS for Applications in Optics and Robotics“ (Navrhování MEMS pro aplikace v optice a robotice pomocí obvodového schématu), zkráceně MEMS2015, se připravuje první univerzální metoda pro navrhování MEMS. Ta by měla vyplnit mezeru mezi elektronikou a mechanikou při jejich návrhu, výrobě a následné integraci do produktů.  


Oslon black SFH 4725S: „tajný agent“ od OSRAMu

9.2.2013 Bezpečnostní zařízení v bankách, na hraničních přechodech, ale i ve strojních zařízeních potřebují být vybaveny světelným zdrojem, který může detekovat kamera, ale lidskému oku má zůstat neviditelný. K tomuto účelu se dnes nejčastěji používají LED zdroje se světlem o vlnové délce 850 nm. To však zcela neviditelné není ...->


Průsvitné umělecké osvětlení z OLED

23.12.2012 Jako první na světě představila společnost OSRAM umělecké osvětlení Rollercoaster, využívající průsvitné organické LED (OLED). „Svítící skleněné panely“ se připravují k sériové výrobě od roku 2014 a OLED mají před sebou budoucnost světelného zdroje, který se jako první nabízí pro průsvitná svítidla.  


Biologicky účinné osvětlení pomáhá leteckým cestujícím

17.12.2012 Lidé cestující letadly na dlouhé vzdálenosti dobře vědí, jaké problémy s biologickými hodinami dokáže způsobit překonávání časových pásem a s ním související nepřirozené změny světla odpovídajícího různým obdobím dne. 


 

 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services