Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
DL30 LED: Osram představil nové futuristické svítidlo pro veřejné osvětlení

13.12.2016 Začátkem prosince 2016 představila společnost Osram pod značkou DL 30 LED nové, futuristicky laděné LED svítidlo pro veřejné osvětlení. K jeho základním rysům patří variabilita provedení, moderní design a inteligentní řízení.

Osvětlení DL 30 LED (viz obrázky) je dodáváno v rozmanitých verzích. Společné mají tyto verze teplotu chromatičnosti 4000 K (neutrálně bílá).

                  

Osvětlení DL 30 LED nabízí rozmanité varianty zdrojů a optiky pro různé druhy použití, symetrické nebo asymetrické, na volných prostranstvích či křižovatkách nebo naopak v úzkých uličkách. Tomu odpovídá i velmi široké rozmezí světelného toku od 1570 do 5500 lm. Různým verzím pak odpovídají i příslušné elektrické výkony svítidel.

Elektronika pro inteligentní řízení (ve verzích Plus a Premium) zajišťuje přizpůsobení intenzity osvětlení vnějším podmínkám. Systém je vybaven funkcí sledování světelného toku včetně vnějších parametrů, jako je vítr nebo teplota. Na jejím základě jsou průběžně kalkulovány potřebné technické parametry osvětlení. Výsledkem je stálý světelný tok za všech povětrnostních podmínek, provozní spolehlivost a energetická, a následně nákladová, efektivnost provozu. Řízení svítidel lze integrovat do jednoho dispečinku.

redakce Proelektrotechniky.cz

Obrázky © Osram

Další informace zde a také zde

Přečtěte si také:

Philips a Vodafone společně pro chytré osvětlení ve smart cities

23.3.2016 Internet věcí, tedy identifikace věcí a jejich sledování po internetu, nachází stále více uplatnění i v rámci konceptu smart city . Jeho hlavní využití je především v efektivním řízení městské mobility a dalších městských služeb, včetně veřejného osvětlení. K tomuto účelu se v polovině března 2016 spojili dva světoví lídři – dodavatel osvětlovacích technologií Philips a globální společnost v oblasti konektivity Vodafone – při společné nabídce systémů veřejného osvětlení pro smart cities. 


Tenká LED: dioda místo wolframového vlákna – od tradiční žárovky k nerozeznání

12.11.2015 Svítidla vybavená LED jako zdroji světla spolu s úspornými výbojkami postupně nahrazují tradiční světelné zdroje – žárovky. Mohou však být místa, například historické budovy nebo městská zákoutí, kde klasická žárovka patří k nezaměnitelnému koloritu a dodává mu atmosféru. Podobně někteří uživatelé mohou cítit jistou nostalgii vůči žárovkám a uvítali by jejich plnohodnotnou estetickou náhradu. Těmto požadavkům vycházejí vstříc rozmanitá svítidla ve tvaru žárovky s LED světelným zdrojem. 


Projekt „Light up the dark“: inteligentní veřejné osvětlení zlepšuje život švédských dětí

5.5.2015 Jak známo, denní biorytmy lidí (i ostatních živočichů) řídí světlo. Bílé světlo s modrým barevným komponentem potlačuje tvorbu spánkového hormonu melatoninu, a pomáhá tak být bdělý a soustředěný. V zimním období je ho však nedostatek, což se projevuje i na lidské psychice a návycích. Vážným problémem je to v severských zemích, kde v tuto dobu zapadá slunce již velmi časně odpoledne. 


Madrid: největší projekt veřejného osvětlení na světě

5.1.2015 Jak byla v prosinci 2014 informována široká odborná veřejnost, největším projektem veřejného osvětlení na světě se stane probíhající kompletní obnova veřejného osvětlení ve španělském hlavním městě Madridu. Dodavatelem tohoto projektu je společnost Royal Philips. 


Project iCity: smart city Barcelona dostane LED veřejné osvětlení

10.6.2014 V květnu 2014 byl učiněn další krok v realizaci evropského projektu iCity, zaměřeného na praktické uplatnění konceptu „smart city“. Ve spolupráci mezi společností Philips a městem Barcelona dojde k náhradě klasického osvětlení LED svítidly u 300 světelných míst. Veřejné osvětlení kromě toho dostane nové řídicí technologie, vycházející z osvědčených produktů Philips LumiMotion a Philips CityTouch. Předpokládaným výsledkem této kombinace LED svítidel a inteligentního řízení by měla být 60% úspora elektrické energie spotřebované na veřejné osvětlení. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services