Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
Unikátní pracovní světla a čelovka Thorsman

9.5.2018 Společnost Schneider Electric přináší na trh novou generaci profesionálních pracovních světel Thorsman. Jasné a neměnné denní světlo na vašem pracovišti v kteroukoliv dobu.

Pracovní světla Thorsman

Díky nové technologické platformě LED mají světla lepší energetickou účinnost (až 100 lm/W), lepší kvalitu světla a delší životnost – až 50 000 hodin. To odpovídá až 25 letům provozu (8 hodin, 5 dní v týdnu). Pracovní světla jsou velice robustní (odolnost IK07), díky gumovému rámu tlumícímu nárazy odolají i náhodnému pádu. Jsou určena pro vnitřní i venkovní použití ve velmi náročných podmínkách (krytí IP54 až IP67), při teplotách od –25 do +40 °C.

Díky technologii LED se nepřehřívají a nemohou tedy být příčinou požáru.

Přední část je kryta difuzorem pro rovnoměrný rozptyl světla a snížení oslnění pracovníků. V zadní části jsou vybaveny jednou či dvěma zásuvkami pro připojení dalších přístrojů do příkonu až 3 600 W (například vrtačky), takže mohou sloužit i jako prodlužovací přívod. Světla je možné postavit na zem, pověsit na zeď nebo umístit až dvě vedle sebe na stativ. Teplota chromatičnosti je buď 4500 K nebo 6000 K pro věrné podání barev i pro malíře. Jsou dodávána ve čtyřech provedeních od světelného toku 1 500 lm až po 4 000 lm s výkonem od 18 do 50 W.

Pro pracovní prostor, kde zatím chybí přívod elektrické energie je navržena varianta pracovního světla s integrovaným akumulátorem. Toto pracovní světlo vydrží svítit až 3 hodiny a balení obsahuje kromě standardní síťové nabíječky i nabíječku do auta.

Moderní rozptýlené LED pracovní světlo Thorsman

Pracovní čelovka Thorsman

Součástí nové řady pracovních světel Thorsman je i profesionální pracovní čelové světlo, které má unikátní funkci bezdotykového zapínání a vypínání. Tuto funkci oceníte hlavně tehdy, když pracujete v hrubých rukavicích nebo máte ruce špinavé. Pouhým mávnutím ve vzdálenosti cca 20 cm před čelovkou ji zapnete nebo vypnete, tak jak zrovna potřebujete.

Čelovka Thorsman osvítí stejnoměrně celý pracovní prostor

Dalším unikátní vlastností je úhel svícení čelovky. Na rozdíl od jiných typů nesvítí v úzkém kuželu, ale osvětlí celou šířku pracoviště v kruhu.

Čelovka je lehká, má široký pohodlný pásek, dobře sedí na hlavě a příjemně se nosí, takže Vás v práci nijak neomezuje. Má dvě úrovně svítivosti a integrovanou baterii, která se nabíjí přiloženým USB kabelem. Při nabíjení signalizují malé LED diody červeně nebo zeleně úroveň nabití. Baterie vydrží až 2 000 nabíjecích cyklů. Čelovka používá novou technologii LED čipů COB (Chips on Board), kdy celý pásek je vlastně jedna velká LED.

Čelovka je robustní, má gumové tělo v krytí IP65 a odolnost IK07.

Malá pracovní svítilna Thorsman

Nabídku doplňuje malá profesionální kapesní svítilna Thorsman Mini 1.3 LED, s výkonem 1,3 W a svítivostí až 110 lm. Její výhodou je hlavně kompaktnost, rozměry pouze 120×59×25 mm, i malá hmotnost 112 g.

Mini svítilna Thorsman – mnoho způsobů uchycení

Stejně jako pracovní čelovka používá i tato svítilna technologii LED čipů COB a jistě oceníte flexibilitu uchycení – má otočný háček na zavěšení, držák na opasek nebo kapsu a zabudovaný silný magnet i běžnou rukojeť.

Podívejte se na video a pro pracovní světla Thorsman se nadchnete.

Katalogový list pracovních světel Thorsman ke stažení zde

Podrobnosti a objednávky na www.schneider-electric.cz

Přečtěte si také:

Nový motorový jistič TeSys GV4 od Schneider Electric

9.5.2018 Přístroje pro řízení a ochranu motorů TeSys jsou rodinou produktů Schneider Electric s 90letou historií. Nová řada motorových jističů TeSys GV4 je nejmladším a nejpokrokovějším členem této rozsáhlé rodiny. Nový jistič TeSys GV4 je kompaktní a robustní řešení pro spouštění motorů do 115 A se zkratovou vypínací schopností až 100 kA. 


Energetický štítek pro Vaše obvody

5.10.2017 Majitelé a provozovatelé budov musí plnit nové předpisy vyžadující snížení spotřeby energie. Naštěstí existuje řešení. Nejen, že mohou uspořit energii, mohou také sledovat elektrické parametry svých zařízení a díky emailovému upozornění řešit malé problémy dříve, než se stanou velkými. 


Spínání a jištění LED osvětlení

3.5.2017 Při návrhu osvětlení musí projektant zohlednit mnoho aspektů. Charakter daného prostoru, jeho využití, velikost počáteční investice, životnost instalace nebo její údržbu. Při návrhu hraje roli i výběr světelného zdroje. Ten se odvíjí od celkového výkonu, podání barev, vhodnosti z hlediska nároků na instalační prostor, apod. Stále větší zastoupení mají ve svítidlech světelné zdroje typu LED. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services