Přečtěte si:  Pozvánka s třídenní vstupenkou na veletrh URBIS


Pozvánky na akce


Stalo se
Schmachtl představuje novinky v konektorové instalaci gesis

11.11.2014 Konektorové propojení svítidel pomocí systému gesis nabízí firma Wieland již více než 30 let a elektroinstalace s použitím tohoto systému je nejrozšířenější na světě. Sortiment produktů společnosti Wieland zahrnuje více než 20 tisíc druhů komponent využívaných v oborech automatizace, řízení a elektrotechniky.

V současné době jsou kladeny stále vyšší požadavky na kvalitu, unifikaci, bezpečnost, flexibilitu a rychlost realizace elektroinstalace. S využitím konektorů, které nahrazují standardní svorkovnici svítidla, lze ušetřit až 70 % nákladů na zapojení a oživení zařízení. Další výhodou použití konektorů je zaručená bezpečnost instalace ve ztížených pracovních podmínkách. Systém gesis rovněž funguje jako spolehlivý systém pro snadnou a rychlou údržbu zařízení.

Nová řada konektorů gesis® RST MINI, IP68

Nová řada RST MINI (obr. 1) rozšiřuje nabídku konektorů RST a představuje nejmenší konektor s nevyšším elektrickým krytím.

Obr. 1 Přehled velikostí konektorů gesis RTS

Tyto konektory jsou vyráběny v provedení pro jmenovité hodnoty 250/400 V, 16 A a byly testovány ve zkušebně ponorem v třímetrovém vodním sloupci po 3 h. Zkouška byla úspěšná a konektory mají elektrické krytí IP66, IP69K a IP68. Konektory jsou opatřeny novým aretačním zámkem TWISTLOCK (obr. 2), který zaručuje automatické uzamknutí konektoru pouhým zapojením. Mechanické kódování je speciálně navrženo pro použití do svítidel, ale lze je zvolit i pro množství různých jiných zařízení.

Obr. 2 Nový aretační systém TWISTLOCK

Řídicí systém gesis® FLEX – KNX

Společnost Wieland stále rozšiřuje novou řadu jednotek decentralizovaného řídicího systému, který nese název gesisFLEX (obr. 3 a 4). Řídicí systém komunikuje prostřednictvím rozšířeného protokolu KNX.

Tento systém přináší:
•    velmi rychlou instalaci zařízení připojením konektory; stačí pouhé zacvaknutí konektoru do prefabrikovaných modulů,
•    velmi jednoduchou instalaci zařízení, protože veškeré konektory jsou opatřeny mechanickým kódováním, takže není možná záměna,
•    omezení vzniku chyb při instalaci, což šetří čas a peníze, které jsou jinak často zapotřebí na diagnostiku a odstranění závady,
•    možnost maximální přípravenosti před vlastní instalací zařízení.


Obr. 3 gesisFLEX

Velmi snadné je propojení řídicích členů, bez nutnosti propojovací kabeláže. Jednotky jsou opatřeny konektory, takže je stačí zacvaknout do sebe, a tím je zaručeno propojení napájení a taktéž ovládání prostřednictvím sběrnice KNX (obr. 5).

Systém gesis je vyráběn v různých barvách a s kódováním, které omezuje možnost jeho chybného zapojení. Jsou-li kabely požadovaných délek osazeny konektory přímo výrobcem, je toto zapojení strojově vyzkoušeno; tím je zamezeno vzniku požáru iniciovaného jiskřením na kontaktních částech.

            

Obr. 4 Jednotka gesisFLEX DALI                      Obr. 5 Jednotka gesisFLEX EnOcean

Koncepce celého systému gesis spočívá ve variabilitě jeho prefabrikovaných komponent, které usnadňují a urychlují propojení od rozváděče ke koncovým prvkům, kterými mohou být nejenom svítidla, ale také podlahové krabice, zásuvky, vypínače a další spotřebiče. Kompletní elektroinstalaci tak lze připravit a vyzkoušet před dodáním koncových zařízení.

Jiří Slavík, Schmachtl CZ spol. s r.o.

Foto © Schmachtl CZ

Více informací na www.schmachtl.cz

Přečtěte si také:

Nové PLC + HMI = Samba

26.9.2014 Na neustále se vyvíjející potřeby zákazníků na trhu PLC reaguje nedávno uvedený produkt společnosti Unitronics, kontrolér SAMBA, představitel nové tržní kategorie nízkonákladových all-in-one PLC s barevným dotykovým displejem. Tvoří jej jednotka s 3,5palcovou, 16bitovou barevnou dotykovou obrazovkou, PLC a I/O. Programování probíhá v systému VisiLogic a komunikační port RS232 lze doplnit o dva další porty  


LED reflektorová svítidla McLED

21.5.2014 Společnost Schmachtl CZ, výhradní zástupce světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství, představila na letošním veletrhu AMPER profesionální reflektorová LED svítidla McLED. Tato svítidla řady LEDpot, LEDstream, LEDcannon a LEDheaven jsou vybavena chipy a drivery předních světových výrobců a patentovaným systémem chlazení, který dovoluje dosahovat velkých výkonů – až 1000 W.  


Vodicí řetězy MURRPLASTIK

26.6.2013 Společnost Schmachtl představuje vodicí řetězy od renomovaného německého výrobce Murrplastik Systemtechnik. Tato zařízení umožňují pohyblivé uložení kabelů nebo hadic i o velkém průměru, a zajišťují tak jejich nucené vedení s definovaným poloměrem ohybu a současně také mechanickou ochranu před vlivy okolního prostředí. 


Revoluce v sestavování přípojných míst

30.5.2013 Společnost Schmachtl CZ přichází s řešením, které významně usnadní uživatelům výpočetní techniky a spotřební elektroniky připojování k silovým a datovým sítím. Ke snadnému připojení slouží přípojné boxy, které se mohou zabudovat buď do stolu, nebo na stůl, a tím ulehčit připojení k různým sítím. Není třeba hledat někde pod stolem kabely pro připojení počítače, příp. telefonů, tiskáren, monitorů, dataprojektorů a dalších zařízení.  


 

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services