Přečtěte si:  Elektromobilita v praxi: vlajková loď naší Edice smart city o moderní elektrické dopravě, jejích trendech, příležitostech i úskalích






Pozvánky na akce


Stalo se


















Polovodičové relé PhotoMOS optimalizované pro proudy do 1 A

13.6.2013 Nový typ polovodičového relé PhotoMOS – CxR10, se kterým přichází na trh Panasonic, patří k úspěšné řadě s nízkými hodnotami kapacity a rezistivity. Speciálně v měřících aplikacích je kladen důraz na malou výstupní kapacitu rozepnutých kontaktů a zároveň na nízké hodnoty odporu při sepnutí při vysokofrekvenční zátěži. Použitím optimálních prvků je toho právě zde dosaženo. Nejpokročilejší MOSFET technologie umožňuje najednou kombinovat velmi malý přechodový odpor 0,18 Ω (obvykle) s malou výstupní kapacitou 37,5 pF (obvykle). Nové typy jsou k dispozici v osvědčeném ultraminiaturním provedení VSSOP a SSOP. Vertikální pouzdro typu VSSOP  o rozměrech 1,8 mm × 2,1 mm má jen minimální nároky na umístění. Je to nejmenší provedení v současné době na trhu.

Nová řada relé PhotoMOS – CxR10 má velmi krátkou dobu odezvy (typicky 0,2 ms) a velmi malý svodový proud (<1 nA). Maximální spínané napětí je 30 V pro oba typy (AC i DC). Nové PhotoMOS relé CxR10 v provedení VSSOP i SSOP nabízí velké možnosti zejména v oblasti testování integrovaných obvodů, desek plošných spojů, lékařské techniky a v mnoha dalších úlohách.

Panasonic

Foto: Panasonic

Více informací zde

 Přečtěte si také další související články z rubriky Elektronika:

Kompaktní mSATA Mini SSD modul

21.5.2013 Společnost Apacer, inovativní výrobce paměťových produktů, představuje kompaktní Small Form Factor (SFF) SSD modul mSATA Mini M4. Produkt se pochlubí rozměry pouhých 26,8×29,85 mm, což znamená, že jeho velikost je v porovnání s dosavadními mSATA SSD založenými na standardu JEDEC MO-300 méně než poloviční. Navíc má novinka nízkou spotřebu energie a je vybavena technologiemi proti otřesu a vibracím.


Výzkumné a Technologické centrum MICRORISC: nové centrum „chytré“ české firmy

15.5.2013 Česká republika má od začátku května 2013 další výzkumné a vývojové centrum, zaměřené na „chytré“ informační a řídicí technologie. Je umístěno v průmyslové zóně Jičína jako první centrum tohoto druhu v Jičínském regionu. Jeho zvláštností je mimo jiné i to, že jej neotevřela velká nadnárodní skupina, nýbrž perspektivní, expandující česká firma MICRORISC. 


Průlom v bezpečnostní technice: kamera citlivá na 6 tisícin luxu

26.4.2013 Průlomová řešení v bezpečnostní technice představují kamery DINION starlight HD 720p a FLEXIDOME starlight HD 720p RD, které v dubnu 2013 představil jejich výrobce, společnost Bosch Security Systems. Tyto kamery jsou konstruovány pro fungování při extrémně nízké intenzitě osvětlení. Zobrazují ostrý obraz v barvách při intenzitě osvětlení 0,017 lx a černobílý obraz při intenzitě osvětlení 0,0057 lx. 


IMOTHEB: Projekt pro zdokonalení průmyslových laserů

25.2.2013 Diodové vysoce výkonné laserové systémy pro opracovávání materiálů, jako řezání nebo sváření, hrají v průmyslu stále důležitější roli. Jejich výhodou oproti jiným typům průmyslových laserů jsou nižší provozní náklady, vyšší výkonnost a menší velikost. Tento typ laserů je také stále důležitější při opracovávání optických materiálů.  


Projekt MEMS2015: nový přístup k vývoji MEMS

20.2.2013 Mikro-elektromechanické systémy (MEMS) stojí na prahu revoluce: V rámci projektu „Circuit Diagram-Based Design of MEMS for Applications in Optics and Robotics“ (Navrhování MEMS pro aplikace v optice a robotice pomocí obvodového schématu), zkráceně MEMS2015, se připravuje první univerzální metoda pro navrhování MEMS. Ta by měla vyplnit mezeru mezi elektronikou a mechanikou při jejich návrhu, výrobě a následné integraci do produktů.  


Paměti DDR3 SO-RDIMM pro kriticky důležité aplikace

15.2.2013 Rychlou a spolehlivou operační paměť, která najde uplatnění při provozování kriticky důležitých aplikací, v náročných síťových či úložných prostředích, ale i komplexních cloudových systémech, představila na českém trhu společnost Apacer, inovativní výrobce paměťových produktů. 



50gramový Wi-Fi router

13.2.2013 Tým LSD ze SPŠE Ječná v Praze 2 vyvinul přenosný přístupový bod. Být v dosahu bezdrátového připojení k internetu je v dnešní době stále potřebnější, ne vždy je však přístupový bod k dispozici nebo v dostatečné blízkosti, aby se mohlo koncové zařízení bez problémů připojit. 



Oslon black SFH 4725S: „tajný agent“ od OSRAMu

9.2.2013 Bezpečnostní zařízení v bankách, na hraničních přechodech, ale i ve strojních zařízeních potřebují být vybaveny světelným zdrojem, který může detekovat kamera, ale lidskému oku má zůstat neviditelný. K tomuto účelu se dnes nejčastěji používají LED zdroje se světlem o vlnové délce 850 nm. To však zcela neviditelné není ...->


 

Naše tipy























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services