Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Kabely Lapp pro vlaky KoreaTrain eXpress

13.6.2017 Odborníci uvádějí, že roční potenciál pro kabelová řešení v odvětví železniční dopravy činí přibližně 500 milionů EUR. Do tohoto oboru se rozhodla zapojit i skupina Lapp a v loňském roce představila portfolio kabelů a kabelového příslušenství.

Skupina Lapp musela překonat řadu překážek, aby získala přístup na tento trh – největší výzvou byly přísné bezpečnostní normy. Všechny použité výrobky musí totiž splňovat nejvyšší požadavky na bezpečnost, přičemž zvlášť důležitou roli hraje protipožární prevence. Všichni dodavatelé musí také splnit požadavky IRIS (International Railway Industry Standard), takže výrobní závody Lapp musely podstoupit další certifikaci.

Vysokorychlostní vlak s kabely ÖLFLEX® TRAIN

Jedna z prvních významných objednávek přišla z Koreje. Lapp dodal společnosti Hyundai-Rotem, osmému největšímu výrobci kolejových vozidel, přibližně 100 kilometrů kabelu ÖLFLEX® TRAIN pro vysokorychlostní vlaky KoreaTrain eXpress (KTX). KTX spojuje stanici Suseo východně od hlavního města Soulu s Mokpo na jihozápadě a Busan na jihovýchodě a na své trase může dosáhnout rychlosti až 300 km/h. Podle marketingového manažera společnosti Lapp Korea Lance Lee jde o první velký projekt s napájecími kabely Lapp pro osobní a vysokorychlostní vlaky. V Hyundai-Rotem byli s řešením Lapp spokojeni a Lapp Korea proto následně obdržela smlouvu na kabely pro použití na nové linii KTX, která má napojit města Soul a Kangnung. Tím se zkrátí čas cesty ze 4 hodin 35 minut na 1 hodinu 52 minut. Navíc tato nová linka otevře spojení do Pchjongčchangu, kde se chystají Zimní olympijské hry v roce 2018.

Vysokorychlostní vlak KoreaTrain eXpress (KTX)

Společnost Lapp Korea vyvinula tři speciální železniční kabely pro vysokorychlostní vlaky: připojovací kabel (ÖLFLEX® TRAIN GKW 300V) a dva vysoce flexibilní kabely (ÖLFLEX® TRAIN 4GKW HF 1800V a ÖLFLEX® TRAIN 9GKW HF 3600V). Ty se používají jako spojovací kabely mezi vagony a musí být schopny trvale odolávat velmi malým poloměrům ohybu.

Krátké dodací lhůty i střih na přání zákazníků

Vedle kabelů ÖLFLEX® TRAIN nabízí nové portfolio produktů Lapp pro kolejová vozidla i datové kabely UNITRONIC®, datové komunikační systémy ETHERLINE®, průmyslové konektory EPIC®, kabelové vývodky SKINTOP® a označovací systémy FLEXIMARK® – všechny produkty splňují požární požadavky normy EN 45545.

Kabely Lapp pro oblast kolejových vozidel jsou mimořádně odolné díky zesíťování izolace kabelů elektronovým paprskem, které se provádí ve výrobním závodě skupiny Lapp v Koreji.

Mezi Lappem a ostatními výrobci existují podstatné rozdíly v oblasti služeb zákazníkům. V minulosti bylo například obtížné, aby výrobci v železničním průmyslu nakupovali kabely v malých nebo nestandardních délkách. V závislosti na typu kabelu museli zákazníci dříve kupovat nejmenší velikosti balení 500 a 1000 m. V Lappu je však nyní možné kabelzkrátit na požadovanou délku. Zákazníci tedy mohou objednávat i krátké délky kabelů, počínaje délkou 100 metrů. Lapp si klade za cíl stanovit nové standardy i pokud jde o dodací lhůty: garantuje dodání do 24 hodin pro standardní výrobky, které drží skladem. Skupina Lapp chce tímto překonat dodací lhůty obvyklé pro železniční průmysl a dodávat produkty o několik týdnů rychleji než konkurence – navíc s možností objednat kabely přes e-shop. Spolehlivé a rychlé kabelové řešení tak mají výrobci drážních aplikací na dosah ruky.

Lapp

Foto © Lapp

Další informace zde

Přečtěte si také:

Lapp Kabel otevřel novou halu na výrobu kabelové konfekce a plněných energetických řetězů

26.5.2017 Společnost LAPP KABEL s.r.o., která je součástí skupiny Lapp (mezinárodního výrobce kabelů, kabelových systémů a příslušenství), 25. května 2017 v Otrokovicích slavnostně otevřela novou výrobní halu pro výrobu kabelové konfekce. Tato výrobní hala se stala součástí nového evropského kompetenčního centra ÖLFLEX® CONNECT HUB, které se zabývá přípravou kabelového řešení na míru. 


Nové nabíjecí kabely Lapp pro elektromobily

22.5.2017 Jednou z mrzutostí, která provází uživatele elektromobilů, je vedle omezeného dojezdu také nutnost vozit s sebou rozmanité nabíjecí kabely. Zatímco rychlé nabíjení stejnosměrným proudem s velkými nabíjecími výkony má (z praktických i bezpečnostních důvodů) nabíjecí kabel pevně připojený k nabíjecí stanici, pro nabíjení střídavým proudem musí automobilista mít příslušné kabely v úložném prostoru vozidla. Nejčastěji je to kabel pro běžnou domácnostní zásuvku nebo kabel se zásuvkou typu 2 (Mennekes). Tyto kabely pochopitelně zabírají v úložném prostoru vozidlo místo, které pak nelze využít pro zavazadla. Se zajímavým řešením tohoto problému v podobě nabíjecích kabelů ÖLFLEX® CHARGE typu Lapp HELIX přišla v dubnu 2017 společnost Lapp.


Novinka Lapp: Vývodka SKINTOP® MULTI  uspořádá až 30 kabelů

17.5.2017 Skupina Lapp představuje multifunkční průchodkový systém SKINTOP® MULTI, pomocí kterého efektivně využijete prostor pro zavedení kabelů do rozváděče a docílíte přehledného uspořádání kabelů a hadic s potřebným vysokým krytím. 


Řešení Lapp pro gumárenské technologie

6.4.2017 Slovenská firma KONŠTRUKTA-TireTech a.s. dodává vytlačovací linky na běhouny pneumatik značek Michellin, Bridgestone, Continental, Apollo, Matador. Tyto technologické linky fungují spolehlivě po celém světě, a to i díky kabelům Lapp. Kabely Lapp totiž spolehlivě fungují za každých okolností. Nezradí při výkyvech teplot, mechanickém namáhání ani rušivých elektromagnetických signálech. 


Novinka Lapp: Kabely se speciálním antistatickým pláštěm

31.3.2017 Zajímavou novinkou představenou v rámci veletrhu SPS IPC Drives 2016 v Norimberku byly antistatické kabely skupiny Lapp. Jedná se o kabely, které jsou opatřeny vnějším pláštěm ze speciální antistatické směsi, která zabraňuje nashromáždění statického náboje. Takto modifikované kabely poskytují vyšší bezpečnost v místech, kde mohou jiskry způsobené statickým nábojem vést ke katastrofám. 


Lapp: Ochrana zdraví na prvním místě se SKINTOP® MS-HF-M

23.2.2017 Hledáte-li vhodné vývodky pro kolejová vozidla, tunely nebo elektroinstalace ve veřejných budovách, nová řada bezhalogenových kovových vývodek SKINTOP® MS-HF-M je to správné řešení. 


Fotovoltaika: Kabely Lapp nové konstrukce

22.2.20107 V čem jsou kabely pro fotovoltaické elektrárny specifické? Především svojí životností, kdy předpoklad je minimálně 25 let. Navíc musejí odolávat vlivům venkovního prostředí, UV záření a často extrémním teplotám. Stejně jako dalším vlivům, které nejsou na první pohled vidět: působení ozonu, amoniaku a kyselin vznikajících při rozkladu bio-hmoty, které urychluje stárnutí plastů použitých na plášti kabelu. 


Kabely Lapp pro linku na zpracování trubek od společnosti Prestar

26.1.2017 Společnost Prestar, s.r.o., která přes 20 let vyrábí stroje a zařízení ke zpracování trubek a tyčí do ocelářského a zpracovatelského průmyslu. Dodávky firmy Prestar zahrnují kompletní projektové práce, vývoj, výrobu a montáž plně automatizovaných strojů a zařízení. 


Lapp: Nová řada kabeláže pro snímače a akční členy

17.1.2017 Skupina Lapp představila nové kabely UNITRONIC® ROBUST S/A, které jsou určené pro přenos signálů z čidel a akčních členů. Rozšiřují tak stávající produktovou řadu ROBUST skupiny Lapp.


Bezpečná robotická logistika s kabely Lapp

6.12.2016 Bezobslužné robotické tahače CEITruck s periferními jednotkami (viz foto) zabezpečují distribuci materiálu po předdefinovaných dráhách ve výrobních halách. Samozřejmostí je monitorovací a řídicí bezdrátový systém a automatické nabíjení. Využitím automatického logistického systému od společnosti CEIT zvyšují firmy svoji produktivitu a zároveň snižují logistické náklady. 


Kabely Lapp pomáhají unikátnímu astronomickému projektu

23.11.2016 V horách Namibie je umístěný HESS teleskop snímající gama záření, které vydávají tzv. umírající nebo rotující hvězdy. Toto záření generuje obrovské množství dat a ta jsou přenášena do počítačů pomocí optických kabelů Lapp se skleněnými vlákny. 


Nová metoda pro snadné odplášťování PUR kabelů

16.8.2016 Skupina Lapp představila dva ovládací kabely – ÖLFLEX® 408 P a ÖLFLEX® 409 P – s lepší mechanickou a chemickou odolností. Tyto kabely mají integrovanou funkční vrstvu na bázi speciálního PVC zaplňující mezery mezi žílami, jejíž zásluhou se lépe a spolehlivěji odplášťují 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services