Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Rittal oceněn v kategorii Automatizace: Chladicí jednotky Rittal získaly cenu Best of Industry

2.5.2017 Chladicí jednotka Blue e+ od Rittalu (viz foto vpravo) je jedním z nejlepších produktů v roce 2017. Časopis Industry Maschinenmarkt poctil tuto generaci chladicích jednotek cenou Best of Industry pro rok 2017 v kategorii Automatizace. Vydavatelská skupina Vogel Business Media uděluje ocenění za řešení, která již získala ocenění v průmyslu, nebo se setkala s vynikajícími reakcemi trhu. Hlasování bylo provedeno porotou složenou z odborníků a on-line čtenářů.

„Nejvyšší třída úspěchů průmyslu“, tak popsal Hans-Jürgen Kuntze, vydavatel odborného časopisu Maschinenmarkt, vítězné výrobky ceny Best Industry pro rok 2017. V kategorii Automatizace měl na mysli vysoce účinné chladicí jednotky Rittal Blue e+. Tato generace chladicích jednotek udělala dojem ve stejné míře na čtenáře i odbornou porotu. Díky své patentované hybridní technologii jednotky snížily spotřebu energie a emise CO2 v průměru o 75 procent, což zajišťuje větší ochranu životního prostředí a úsporu nákladů v průmyslu. Pokročilý systém regulace teploty chrání citlivou elektroniku a prodlužuje její životnost, čímž se zabraňuje přehřívání a výpadkům výroby. Jednotky využívají pro komunikaci s okolím inteligentní rozhraní, upozorňují na případné poruchy raném stadiu a jsou kompatibilní s mobilními zařízeními.

Vítězství zajištěno hlasy čtenářů

O vítězích Best of Industry 2017 bylo rozhodnuto v dvoustupňovém hodnoticím procesu. Výsledky hlasování on-line čtenářů tvořilo 60 procent celkového výsledku, na hlasy odborné poroty připadlo 40 procent. V průběhu několika málo týdnů bylo získáno v osmi kategoriích téměř 11 000 on-line hlasů. Odborníci posuzovali kandidáty podle kritérií „úroveň technické inovace“ a „výhody pro průmysl, životní prostředí a společnost“.

Blue e+ splnila obě kritéria na sto procent. Tato generace chladicích jednotek představuje skutečný kvalitativní skok v oblasti energetické účinnosti. Inovativní a patentovaná hybridní technologie zajistila při zkouškách u prestižních výrobců automobilů úsporu energie více než 75 procent. Toho je dosaženo kombinací chladicí kompresorové jednotky a tepelné trubice. Kompresor se používá pouze tehdy, když pasivní chlazení již není dostačující. Jednotky je rovněž možné flexibilně provozovat ve všech standardních sítích po celém světě díky svému multinapěťovému provedení. Standardizované komunikační rozhraní podporuje připojení do struktury Industry 4.0. Jednotky Blue e+ dosahují chladicího výkonu až 6 000 W (předtím to bylo maximálně 4 000 W) a používají se při teplotách od –30 °C do +60 °C.

Odborníci z časopisu Produktion a poradci Staufen AG ocenili Blue e+ oceněním German Industry Innovation Award za nejlepší produkt v roce 2015. V roce 2016 tyto chladicí jednotky získaly mezinárodního „Chlaďařského Oscara“ vyhlašovaného britským chlaďařským časopisem RAC.

Rittal Czech, s.r.o.

Foto © Rittal

Více na www.rittal.cz

Rozhraní NFC (rádiová bezdrátová komunikace na velmi krátkou vzdálenost) umožňuje jednoduchou parametrizaci více chladicích jednotek Blue e+ prostřednictvím mobilního telefonu s funkcí NFC.

Přečtěte si také:

Energetické úspory pod kontrolou

1.2.2016 Chlazení rozváděčů není levnou záležitostí. Navíc čím déle je chladicí jednotka v provozu, tím vyšší provozní náklady vznikají. Všichni, kdo chtějí vědět, zdali je výhodné kupovat nejnovější produkty, mohou nyní použít nový kalkulátor společnosti Rittal, který spočítá energetickou účinnost a celkové náklady na vlastnictví (TCO). Stačí čtyři kroky a on-line nástroj rychle, pohodlně a zcela zdarma vypočítá potenciální energetické úspory. 


Rittal představuje novou generaci chladicích jednotek Blue e+

1.9.2015 Pod názvem Blue e+ uvádí společnost Rittal na trh zcela novou generaci chladicích jednotek, které svojí efektivitou nákladů učinily mílový krok vpřed. Vedle výrazně vyšší energetické účinnosti oproti dosavadním řešením chlazení se tato zařízení vyznačují také flexibilitou z hlediska použití napěťových soustav kdekoliv ve světě, podporou bezpečnosti výrobních procesů a jednoduchým ovládáním. 


Cílené a efektivní chlazení

23.6.2015 Nárůst výkonu výrobních technologií zvyšuje potřebu odvodu ztrátového tepla z rozváděčových skříní. Na základě požadavku větších chladicích výkonů Rittal poskytuje vysoce efektivní klimatizační řešení, která se zaměřují především na energetickou účinnost. Inovativní komponenty klimatizace a chladicí systémy dnes nabízejí o více než 40 procent vyšší účinnost než dosavadní systémy. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services