Přečtěte si:  Volné vstupenky na veletrh CZECHBUS ZDE






Pozvánky na akce


Stalo se


















Průmysl 4.0 přímo v srdci Hesenska

Stroje přicházejí! High-tech technologie dorazila do nového výrobního závodu Rittal

4.12.2018 Téma Průmysl 4.0 se stala téměř povinným tématem v obchodních časopisech a v lokálních novinách v průmyslových provozech. Je to hlavně proto, že transformace závodů je v plném proudu, a to včetně nového výrobního závodu Rittal v Haigeru. Více než 100 špičkových strojů dorazilo právě tam a nyní jsou postupně uváděny do provozu.

Velké nákladní automobily nedávno vyložily před novým závodem společnosti Rittal v Haigeru více než 100 špičkových výrobních strojů pokrývajících více než tři fotbalová hřiště. Jeden stroj nestačí, práci sám nezvládne, proto jich v budoucnu bude v závodu spolupracovat více najednou a budou datově propojeny. Tento přístup by měl přispět k tomu, že nové výrobky budou ještě přesnější a rychleji vyrobené. A to vše díky tomu, že byly nejprve vytvořeny v počítači jako „digitální dvojčata“. K těmto elektronickým datům přistupují nové stroje, které potom produkují stejný výrobek z digitální podoby do reálné podoby.

Stroje přicházejí! High-tech technologie dorazila do závodu Rittal.

Ale není to tak jednoduché, jak se může zdát: Všechny systémy – nejen stroje, ale i celé kombinace strojů – fungují společně v jedné digitální síti. Přistupují k různým typům dat nebo si vyměňují informace různými způsoby. Rozhodující je však lidský faktor, kdy zaměstnanec musí kontrolovat, sledovat a ovlivňovat právě tyto procesy, aby bylo patrné, jak má být stroj naprogramován.

Nové stroje i kompletní konstrukce závodu představuje obrovskou investici. Oliver Poth, manažer závodu společnosti Rittal Haiger, vysvětluje, proč Rittal investuje 250 milionů EUR: „Jakákoli investice v takovémto rozsahu by mnohé společnosti odradila. Jsme inovátory, kteří mají své další kroky dobře promyšlené. V Rittalu se zabýváme nejmodernějšími technologiemi – a to nejen teoreticky. Je to proto, že investujeme do budoucnosti – a pomáháme ji utvářet.“

„Průmysl 4.0“ mimochodem znamená čtvrtou průmyslovou revoluci; po vynálezu parního stroje, výrobní linky a automatizace, bude průmysl budoucnosti charakterizován propojením.

Rittal GmbH & Co. KG

Foto © Rittal GmbH & Co. KG

Více na www.rittal.cz

O Rittalu

Společnost Rittal, která sídlí v německém Herbornu, je předním světovým poskytovatelem rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizací a IT infrastruktury, stejně tak softwaru a služeb. Systémy vyráběné společností Rittal lze nalézt ve více než 90 % všech globálních odvětví průmyslu, včetně mechanického a strojního inženýrství, ve výrobě potravin a nápojů, v oblasti IT a telekomunikací.

Široká škála produktů od společnosti Rittal, leadera na světovém trhu, zahrnuje konfigurovatelné skříně, jejichž údaje jsou k dispozici po celou dobu výroby. Inteligentní řešení chlazení od společnosti Rittal s více než o 75 % nižší spotřebou energie a CO2 je schopné komunikovat s výrobním prostředím, umožňuje prediktivní údržbu a koncepci služeb. Inovativní IT řešení od IT reků a modulárních datových center až přes hraniční a hyperpočítačové výpočetní řešení, jsou součástí portfolia.

Přední poskytovatelé softwaru Eplan a Cideon doplňují hodnotový řetězec a poskytují interdisciplinární inženýrská řešení, zatímco systémy Rittal Automation Systems nabízejí automatizační systémy pro rozváděče. Rittal dodává produkty do Německa do 24 hodin – přesně podle potřeby, pružně a efektivně.

Společnost Rittal, založená v roce 1961 v Herbornu, je největším členem společnosti, kterou vlastní Friedhelm Loh Group. Skupina Friedhelm Loh působí na celém světě s 18 výrobními místy a 80 mezinárodními dceřinými společnostmi. Celá skupina zaměstnává 11 500 lidí a v roce 2017 získala příjmy ve výši přibližně 2,5 miliardy EUR. V roce 2018 byl rodinný podnik jmenován Institutem nejlepších zaměstnavatelů již po desáté jedním z předních zaměstnavatelů v Německu. V rámci celosvětového průzkumu v Německu časopis Focus Money identifikoval skupinu Friedhelm Loh již po třetí jako jednoho z nejlepších poskytovatelů odborného vzdělávání, v roce 2018.

Pro více informací, navštivte prosím webové stránky
www.rittal.com a www.friedhelm-loh-group.com

Přečtěte si také:

Klimatizace pro skříňový rozváděč

Chlazení s cloudovým řešením

6.9.2018 Chladicí zařízení hrají stále důležitější úlohu v oblasti průmyslu 4.0. Lze je vybavit rozsáhlými komunikačními možnostmi. Komplexní komunikace od čidla v chladicím zařízení po cloudové systémy otevírá nové možnosti použití. Předpokladem jsou zařízení s přípravou na IoT, jako např. nové chladicí jednotky a chillery řady Rittal Blue e+. Během doby životnosti zařízení pro chlazení rozváděče jsou náklady, které připadají na údržbu a servis, spolu s náklady na energie zpravidla výrazně vyšší než původní investice do chladicího zařízení samotného. Optimalizace u servisu a údržby mohou vést ke snížení pracnosti, a tím také nákladů 


VX25 - Nový systém řadových skříní Rittal

3.9.2018 Společnost Rittal uvedla na jaře 2018 na trh nový systém řadových skříní VX25. Jedná se o první systém rozváděčových skříní, který byl plně vyvinut podle požadavků na zvýšení produktivity při výrobě rozváděčů a na hodnotový řetězec podle Průmyslu 4.0. Rittal slibuje významný inovační skok, díky intenzívní analýze a dialogu se zákazníky. Výsledkem bylo mnoho nápadů, které nastavily nová měřítka v oblasti efektivní výroby řídicích a distribučních rozváděčů. 


Společnost Rittal přichází s novým systémem řadových skříní VX25

Systematicky inovativní skříně

1.6.2018 Po pěti letech vývoje představila společnost Rittal svůj nový systém řadových skříní VX25 na veletrhu v Hannoveru. Jedná se o první skříňový systém, který byl plně vyvinut tak, aby splňoval požadavky na zvýšenou produktivitu v oblasti řízení a výroby rozváděčů v souladu s hodnotovými řetězci Průmyslu 4.0. Svým sloganem „SYSTEM PERFECTION“ slibuje společnost Rittal velký inovační skok, který umožnili letité zkušeností a intenzivní dialog se zákazníky. 


Společnost Rittal nabízí nové rozhraní IoT pro klimatizační systémy

1.3.2018 Scénáře Průmyslu 4.0, jako je prediktivní údržba, jsou založeny na poskytování dat a síťové komunikaci. Aby toto bylo možné, jsou zapotřebí zařízení IoT (Internet of Things) vybavená nezbytnými komunikačními možnostmi. Prostřednictvím nového rozhraní IoT společnost Rittal nyní pokládá základy pro optimální integraci chladicích jednotek a chillerů do aplikací Průmyslu 4.0. Tím je umožněna nepřetržitá komunikace mezi snímačem a cloudem a také připojení k nadřazeným systémům pro monitorování a hospodaření s energií. 


Rittal – tipy na chlazení: Je chlazení opravdu nutné?

4.12.2017 Elektrické komponenty v řídicích rozváděčích generují teplo. Toto teplo musí být z rozváděčů účinně odváděno tak, aby komponenty byly chráněny před vysokými teplotami. Pokaždé však není nutné použít aktivní chlazení, jako například chladicí jednotky. V závislosti na tepelných ztrátách a rozměru rozváděče může být dostatečným i použití pasivního chlazení. Elektrické a elektronické komponenty instalované v rozváděči jsou obvykle navrženy pro maximální provozní teplotu 50 °C. Doba životnosti elektrických komponentů závisí do značné míry na provozní teplotě. Snížení teploty o 10 °C jejich životnost zdvojnásobuje. 


Systémová LED svítidla od Rittalu

1.2.2017 Dvěma novými provedeními systémových LED svítidel zkompletoval Rittal svůj nový program svítidel pro rozváděče. Série svítidel poprvé vyvinutá speciálně pro rozváděče je vedle verzí 1200 a 900 lumenů nyní k dostání i se světelným tokem 600 a 400 lumenů. Díky tomu nabízí Rittal vhodná řešení i pro menší systémy rozváděčů a skříní. 


Kryty rozhraní pro proudové chrániče s nadproudovou ochranou

Zkraty a nadproudy bez rizika poruchy

1.12.2016 Zkrat, nebo nadproud, který může nastat na zařízení externě připojeném k rozváděči stroje, zapříčiní vybavení nadproudové ochrany, nejčastěji jističe, a tím může dojít k nechtěnému vypnutí celého stroje, nebo jeho části. Z tohoto důvodu, nově nařizuje norma EN 60204, pro všechny externí zásuvky s proudy ≤ 20 A, použít proudové chrániče s nadproudovou ochranou. Pro splnění požadavků normy lze použít nový kryt rozhraní od firmy Rittal 


Vylepšené výměníky tepla „LCP Industry“ Rittal

Komfortní zóna pro výměníky tepla

3.10.2016 Výměník tepla voda/vzduch „LCP Industry“ je již několik let účinným systémovým řešením pro chlazení výkonových komponent distribučních rozváděčů. Společnost Rittal nyní tento chladicí systém významně zdokonalila. Z vylepšené flexibility a energetické účinnosti nyní mohou těžit jak výrobci rozváděčů, tak rovněž uživatelé strojů a zařízení. 


Energetické úspory pod kontrolou

1.2.2016 Chlazení rozváděčů není levnou záležitostí. Navíc čím déle je chladicí jednotka v provozu, tím vyšší provozní náklady vznikají. Všichni, kdo chtějí vědět, zdali je výhodné kupovat nejnovější produkty, mohou nyní použít nový kalkulátor společnosti Rittal, který spočítá energetickou účinnost a celkové náklady na vlastnictví (TCO). Stačí čtyři kroky a on-line nástroj rychle, pohodlně a zcela zdarma vypočítá potenciální energetické úspory. 


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services