Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
UV vytvrzování na bázi LED

17.7.2013 Panasonic Electric Works (PEW) přináší bohatší sortiment vytvrzovacích hlavic a čoček pro Aicure – systém UV vytvrzování na bázi technologie LED. Na základě požadavků uživatelů jsou v současné době dostupné čočky s různou ohniskovou vzdáleností od 3 mm až do průměru paprsku 10 mm. Pro svoji energetickou šetrnost je vytvrzování ultrafialovým zářením technologie v poslední době často používaná zejména při lepení, lakování, sítotisku a v mnoha dalších oblastech. Lepidla, barvy a laky založené na principu polymerizace se při ozáření ultrafialovým světlem vytvrdí. K vytvrzení přitom dochází během několika sekund, což umožňuje ve výrobním procesu výrazně zkrátit doby zpracování při současném zajištění vysoké jakosti technologické operace.

Aicure UJ30 má životnost LED hlavic 20 tisíc hodin při 100% výkonu, je stabilní ihned po zapnutí, má nízkou spotřebou energie a je v souladu se směrnicí RoHS (Restriction of Hazardous Substances). Tříletá záruka je již samozřejmostí pro většinu výrobků Panasonic.

Ultrafialové světelné diody (UV-LED) použité v přístrojích řady UJ30 byly navrženy pro časově kritické aplikace, které vyžadují velký bodový výkon a vysokou stabilitu. UV LED pracují ve velmi úzkém spektru světelného záření, jehož celá intenzita, plynule nastavitelná až do 12700 mW/cm2, se využije jen pro aktivaci vytvrzovacího procesu a nic se neztrácí přeměnou v neužitečné teplo. Větráky nebo přídavná chladicí zařízení nejsou ani při dlouhodobém provozu zapotřebí a celé zařízení je postaveno na tzv. pasivním chlazení. Vyšší model UJ35 disponuje zpětnou vazbou měření intenzity UV záření a možností ukládat přednastavené průběhy intenzity pro jednotlivé hlavice.

K jedné řídicí jednotce je možno připojit až 4 hlavice. Kombinace čtyř vytvrzovacích LED hlavic s vlnovou délkou záření 365 a 385 nanometrů a 12 různých čoček umožňuje zvolit optimální řešení pro téměř všechny aplikace při vytvrzování na ultrafialové záření citlivých materiálů. Jednotlivé vytvrzovací hlavice je možné spouštět samostatně nebo společně v automatizovaném provozu externím signálem (např.: PLC), příp. ručním či nožním spínačem.

Díky velmi malým rozměrům vytvrzovacích LED hlavic, pasivnímu chlazení a vysoké intenzitě ultrafialového záření se Aicure hodí především pro přesné aplikace s vysokými nároky na miniaturizaci, které se vyskytují v lékařské technice, elektronice, optice a v automobilovém průmyslu.

Panasonic Electric Works

Foto: Panasonic

Více informací zde

Přečtěte si také další související články z rubriky Průmyslová automatizace:

MINAS LIQI: servomotory Panasonic

3.4.2014 Společnost Panasonic představila české odborné veřejnosti novou řadu servomotorů označovanou jako MINAS LIQI. Ve srovnání s krokovými, asynchronními nebo pneumatickými pohony nabízí servomotory řady MINAS LIQI mnoho výhod v oblasti spolehlivosti, rychlosti a přesného polohování. Řada Minas LIQI je koncipována s myšlenkou rychlé integrace a bez složitého nastavování se hodí pro okamžité použití ve většině projektů. 


Nový řídicí systém iMCC xEnergy

6.12.2013 Společnost Eaton Elektrotechnika uvádí na trh nové inteligentní motorové řídicí centrum iMCC určené pro řadu rozvaděčů xEnergy. Řídicí centrum disponuje komunikačním systémem, jenž nahrazuje kabeláž uvnitř šuplíkových jednotek i kabeláž k řídicímu prvku vyšší úrovně (PLC). Rozšíření diagnostických prvků umožňuje provozovatelům průmyslových závodů průběžně kontrolovat stav průmyslových zařízen a předem detekovat hrozící riziko  


Řídicí jednotka Siemens pro všechny úlohy řízení spojitých procesů

29.7.2013 Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku řídicích jednotek Simatic o zvlášť výkonnou, variabilní a odolnou procesorovou jednotku s typovým označením Simatic PCS 7 CPU 410-5H. Nová procesorová jednotka (Central Processor Unit – CPU) je v současné době nejrychlejší a nejvýkonnější řídicí jednotkou na trhu a pokrývá veškeré potřeby úloh řízení spojitých procesů všech rozsahů a výkonnostních požadavků. Software pro podrobné sledování průmyslových sítí

2.7.2013 Společnost Siemens zdokonalila svůj softwarový nástroj Sinema Server pro správu průmyslových sítí. V nové verzi V12 může každá jednotlivá stanice Sinema Server sledovat až 500 síťových komponent, což je dvojnásobek maximální kapacity nabízené předchozí verzí programu. Kromě toho může každá stanice Sinema Server také indikovat stav dalších klientských zařízení Sinema Server v síti až do celkového počtu 100 stanic. 


XC152 – nové kompaktní PLC

19.6.2013 Společnost Eaton uvádí na trh nová kompaktní PLC XC152, která podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako je SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet. 

 


Bezpečné připojení řídicího systému Simatic S7-1500 k ethernetu

18.6.2013 Bezpečně připojit řídicí systém Simatic S7-1500 k ethernetovým sítím umožňuje nový komunikační procesor Simatic CP 1543-1. Tento komunikační modul kombinuje různé zabezpečovací prostředky – například SPI-firewall (Stateful Packet Inspection), dotazy na heslo nebo protokoly pro šifrovaný přenos dat (FTPS a SNMPv3). Výsledkem je ochrana jednotlivých řídicích jednotek S7-1500 i celých automatizačních celků 


Nová řada servopohonů řízených po ethernetu

23.5.2013 Minas A5N, servopohony s řízením na bázi ethernetu, mají nejen velmi kompaktní rozměry, ale jsou také ideální pro vysoce dynamické aplikace. Díky vysoké přenosové rychlosti a vzorkovací frekvenci je Minas A5N RTEX (Realtime Express) obzvláště vhodný pro rychlé řízení dynamických jednoosých i víceosých aplikací - pick-and-place, etiketovací stroje, stáčírny atd. Sirius 3SK1: Nová modulární řada bezpečnostních modulů Siemens pro průmysl

29.4.2013 Společnost Siemens uvedla v dubnu 2013 na trh novou typovou řadu bezpečnostních modulů Sirius 3SK1 pro průmyslovou automatizaci, která významně snižuje náklady související s nákupem, skladováním a údržbou zařízení a zároveň zjednodušuje objednávání a skladové hospodářství.  

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services