Přečtěte si:  Pozvánka s třídenní vstupenkou na veletrh URBIS


Pozvánky na akce


Stalo se
CIMPLICITY 2022 pomáhá vizualizovat a řídit automatizované průmyslové procesy

28.3.2022 Koncem února 2022 byl odborné veřejnosti prezentován software pro rozhraní mezi výrobními technologiemi a jejich lidskou obsluhou (HMI/SCADA) pod názvem CIMPLICITY 2022 od GE Digital ze skupiny General Electric. Tento nástroj (viz foto) poskytuje věrnou vizualizaci a řízení ve struktuře klient/server od jednotlivých strojů po průmyslové závody rozprostřené po celém světě.

Nejnovější verze tohoto software může být umístěna v prostorách uživatele, v cloudu nebo v hybridní architektuře.

Mezi hlavní funkce tohoto nástroje pro provozní řízení patří správa alarmů, sledování trendů, sledování kalendáře naplánovaných aktivit nebo sledování konektivity zařízení. CIMPLICITY v sobě dále zahrnuje účinné vývojové nástroje, jako je databáze výkresů nebo na databázi založený modelový konstrukční systém. Systém CIMPLICITY je škálovatelný podle konkrétních požadavků svého nasazení.

Uvedené vlastnosti vedou ke snižování doby odpovědi na vzniklé situace, a následně ke snižování prostojů, ke snižování provozních výdajů a ke zvýšení spolehlivosti a profitability provozu, kde je CIMPLICITY nasazen.

Další důležitou vlastností CIMPLICITY je to, že dokáže spravovat rozsáhlé projekty s méně servery. To se odráží ve významném snížení výdajů na hardware – až pětkrát nižších oproti systémům s větším počtem serverů.

CIMPLICITY je ideálním nástrojem pro průmyslové společnosti a dodavatele služeb, kteří si budují odloučená provozní centra. To zahrnuje dodavatele energie, vodohospodářské společnosti, správce silnic a železnic nebo průmyslové výrobce se závody umístěnými v různých lokalitách.

redakce Proelektrotechiky.cz

Foto © General Electric

Další informace zde

Přečtěte si také:

ABB a Sevensense: Rizikový kapitál propojuje velkou průmyslovou skupinu a mladou inovační firmu pro pokročilou navigaci robotů

27.1.2022 Společnost ABB uzavřela v listopadu 2021 strategické partnerství se švýcarskou start-upovou firmou Sevensense s cílem rozšířit nabídku nových autonomních mobilních robotů o umělou inteligenci a technologii mapování 3D vidění. Díky této technologii se mobilní roboty mohou autonomně pohybovat ve složitých, dynamicky proměnlivých vnitřních i vnějších prostředích v těsné blízkosti lidí. 


FANUC M-1000iA: robot s velkým užitečným zatížením

26.1.2022 V prosinci 2021 zahájil výrobce automatizační techniky FANUC prodej nového velkého manipulačního robotu M-1000iA s užitečným zatížením 1000 kg a maximálním dosahem 3253 mm. M-1000iA je největším robotem této společnosti, který má místo mechanismu sériového propojení – typického pro roboty s velkým užitečným zatížením, mechanismus paralelního propojení. Díky tomu má M-1000iA širší rozsah pohybu ve svislém i podélném směru 


Siemens spustil digitální obchod s aplikacemi pro průmyslovou automatizaci

18.1.2022 Společnost Siemens spustila na začátku roku 2022 digitální obchod s aplikacemi od různých dodavatelů pro zákazníky z oblasti průmyslu. Toto tržiště slouží jako speciální transakční mechanismus pro inovativní platformu Siemens Industrial Edge, která umožňuje škálovatelné nasazení informačních technologií a aplikací ve výrobním prostředí. 


Brno získá unikátní automatickou dotřiďovací linku na separovaný odpad

14.1.2022 Poklepáním na základní kámen haly pro novou dotřiďovací linku na separovaný plast a papír začal v prosinci 2021 v Brně výjimečný projekt svozové a odpadové společnosti SAKO Brno v oblasti odpadového hospodářství a jeho automatizace. Na rozdíl od všech ostatních takovýchto linek v České republice, dosud založených na ručním třídění, bude provoz brněnské dotřiďovací linky plně automatický.


 

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services