Přečtěte si:  Pozvánka s třídenní vstupenkou na veletrh URBIS


Pozvánky na akce


Stalo se
Srdečně Vás zveme na odbornou konferenci

Efektivní elektromobilita v organizacích II

aneb

Jak účelně a hospodárně realizovat projekty osobních a užitkových elektromobilů

TERMÍN: úterý 3. října 2017 od 9 hodin

MÍSTO: GreenPoint, Praha 10, www.kc-greenpoint.cz

Akce již proběhla. Podrobnou zprávu spolu s prezentacemi ke stažení naleznete zde.

Podle publikovaných zpráv z Evropy a USA jsou ideální cílovou skupinou pro nákup elektromobilů organizace. U elektrických užitkových vozidel je, podle zkušeností z evropských demonstračních projektů, jejich provoz celkově vnímán velmi pozitivně, a to jak na straně zákazníků, tak provozovatelů. Dojezdová vzdálenost zpravidla nebývá v případě elektrických užitkových vozidel v městském provozu zásadním problémem. Tím je především vyšší pořizovací cena vozidla a v mnoha případech také váhavý přístup dodavatelů souvisejících technických a zejména finančních služeb. Jak potvrzují česká zastoupení světových automobilek, energetické a finanční společnosti i veřejné instituce, na organizace a správce jejich vozového parku jako zákazníky je primárně zaměřen také rozvoj elektromobility v ČR a jeho financování z veřejných nebo soukromých zdrojů.

Konference navazuje na přechozí úspěšný běh Efektivní elektromobilita v organizacích, kde se vyprofilovala jako první konference svého druhu v ČR, prezentující elektromobily jako dopravní prostředek pro organizace soukromého a veřejného sektoru, ne tedy a priori jako luxusní nebo zábavní předmět pro elektromobilní nadšence a jejich sdružení. Trend ve využívání osobních a užitkových elektromobilů jako firemních vozidel potvrdil i odborný seminář MMR ČR Čistá mobilita v chytrém městě, který naše konzultační firma realizovala v březnu 2017 jako vzdělávací projekt na klíč.

Obsah konference je cíleně zaměřen na organizace a správce jejich vozového parku. Účastníci konference se dozvědí důležité informace z následujících oblastí:

•  osobní a užitkové elektromobily jako projekt – přechod od produktového k projektovému přístupu při jejich pořizování a provozování,
•  optimální oblasti a způsoby využívání osobních a užitkových elektromobilů v organizacích,
•  obchodní modely a zdroje financování pro pořízení a provozování elektromobilů – veřejné dotace, bankovní a jiné finanční nástroje, jejich výhody a nevýhody,
•  aktuální novinky v oblasti elektromobilů, správy jejich parku a softwarové/informační podpory pro jejich využívání v organizacích.

Po ukončení přednáškové části konference bude program pokračovat předvedením osobních a užitkových elektromobilů a souvisejících technologií, které budou na konferenci prezentovány a které budou vystaveny venku před konferenčním centrem GreenPoint.

Odborným garantem a zároveň moderátorem konference je Ing. Jakub Slavík, MBA, majitel pořádající firmy a odborník na problematiku elektromobility a inteligentních měst, autor knihy Smart city v praxi, první české knihy o konceptu smart city.

Pod záštitou:                                                            Odborný garant:  

              

Hlavní Partner: 

 

Partneři: 

                                                         

                                               

Mediální partneři:

                                         

                                         

                                 

Program konference*:

Prezentující a témata prezentací:

Zahájení: Ing. Jakub Slavík, MBA, odborný garant a moderátor konference

Ing. Ondřej Tomšej, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR: „Podpora elektromobility pro podnikatelské subjekty (OP PIK)“

Mgr. Jaroslav Kepka, Ministerstvo životního prostředí ČR: podpora elektromobility z NPŽP

Mgr. Jan Bezděkovský, Ministerstvo dopravy ČR: Podpora rozvoje čisté mobility ze strany Ministerstva dopravy

Ing. Jakub Slavík, MBA, odborný garant konference: „Bezemisní městská logistika a evropský projekt FREVUE“

Ing. Pavlína Šiknerová, ČSOB Leasing: „Elektrokredit - Vaše příležitost k financování vozů s alternativním pohonem“

Ing. Tomáš Chmelík PhD., ČEZ„Výstavba veřejné dobíjecí infrastruktury v rámci Projektu /E/MOBILITA ČEZ“

Ing. Tomáš Chmelík PhD., ČEZ„Uplatnění Elektromobility ve flotilovém provozu – řešení na klíč od ČEZ“

Ing. Miroslav Kuželka, ABB„Nabíjecí infrastruktura v ČR pro osobní a městskou hromadnou dopravu“

Ing. Veronika Svobodová, Nissan: „EV Novinky Nissan“

Ing. Václav Zikmund, Toyota: „Hybridní mýty a omyly“

*změna programu vyhrazena

Před konferenčním centrem uvidíte a vyzkoušíte:

Osobní i užitkové vozy Nissanu
užitkový vůz Nissan eNV200 (foto vpravo) a nový Nissan Leaf

             

                        

TOYOTA PRIUS PLUG-IN HYBRID (foto vpravo)
Toyota byla první společností, která světu představila technologii Plug-in Hybrid. V letošním roce uvedla model druhé generace, který v sobě kombinuje všechny výhody hybridního vozu a dlouhý dojezd na elektřinu. Ten nyní činí až 50 km, přičemž maximální rychlost jízdy se samotným elektromotorem může dosahovat až 135 km/h. Nový Prius Plug-in navíc přináší i několik vysoce pokrokových nových technologií, jako jsou systém ohřevu baterie, soustava pohonu s dvojicí elektromotorů, střecha s fotovoltaickým panelem nebo technologie adaptivních světlometů pro optimální výhled za všech jízdních podmínek. Více informací zde

Užitkový vůz společnosti Eurogreen Goupil G5 Lithium
Goupil G5 Lithium (foto vpravo) je kompaktním užitkový vůz, který je určen pro víceúčelové aktivity, jako jsou např.: sběr odpadu, čištění ulic, parků, zahradní údržba apod. Elektrický pohon je ideálně uzpůsoben pro využití, při kterém pouze zastavíte a pokračujete v jízdě – tzv. STOP&GO. Model G5 je ergonomicky vytvořen pro služby zabývající se svozem nebo rozvozem: snadný přístup do kabiny řidiče, optimální výška sedadel, velká prosklená plocha kabiny (průhled dozadu, pohled na stezky pro pěší), prahová výška nákladní korby 81 cm. Model G5 poskytuje jedinečné užitečné zatížení až 1200 kg. Výrobce udává jeho maximální dojezd 200 km s využitím rekuperace. Zajistí tichý a bezpečný průjezd centrem města nebo v uzavřených místech (rezortech, průmyslových oblastech apod.). Více informací zde

Na konferenci je nutné se zaregistrovat e-mailem, který prosím pošlete na info@proelektrotechniky.cz. Váš e-mail bude obsahovat celé jméno, adresu a organizaci, kterou na konferenci zastupujete. Bez těchto údajů nebudete na konferenci zaregistrováni. Přístup na konferenci získáte po obdržení potvrzení registrace na Váš e-mail. Zadané kontaktní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a nebudou předány třetí straně. Vstupné na konferenci je pro zaregistrované účastníky zdarma.

 Přečtěte si také:

Smart city: příklady projektů a užitečných technologií

Koncept inteligentního města – smart city – se snaží maximálně využít moderních technologií, především informačních, pro ovlivňování kvality života ve městě. Přitom dochází k synergiím mezi různými aktivitami a veřejnými službami, díky nimž město funguje – především doprava, logistika, bezpečnost, energetika, správa budov, atd. Ačkoliv existují rozmanité oficiální metodiky a doporučení pro vytváření smart city na úrovni EU a (nyní v přípravě) i ČR, „smart city“ není ničí ochranná známka ani normativně vymezený pojem. V praxi proto existují po celém světě rozmanité způsoby a konkrétní projekty, jakými je tento koncept realizován v praxi. Tuto rozmanitost ukazují i články v naší rubrice „Projekty smart city“, které mohou sloužit pro informaci i pro inspiraci všem, kdo se na konceptu inteligentních měst v ČR podílejí nebo hodlají podílet.


Consulting Services: Naše odborné služby

Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services je konzultační firma v oblasti inovativních technologií pro dopravu a smart city (včetně energetiky a vodíkových technologií), která rovněž provozuje informační portály www.smartcityvpraxi.cz a www.proelektrotechniky.cz a organizuje odborné akce. V rámci našich odborných služeb Vám nabízíme vypracování strategie smart city, spolupráci na vytváření strategických dokumentů, vytváření a realizace projektů pro smart city, další odborné konzultační služby (studie, průzkumy, analýzy), vytváření a realizace dalších projektů s inovativními technologiemi (automatická vozidla, vodíkové technologie, elektromobilita aj.), specializované vzdělávací akce „na klíč“, prezentační a autorské služby (prezentace na konferencích, portálech). 


Seminář Čistá mobilita v chytrém městě: česká města mají zájem o nová řešení

4.4.2017 V poslední březnový den 2017 se v Praze konal první ze série seminářů MMR ČR pro rok 2017 k problematice konceptu smart city a jeho implementace, tentokrát věnovaný městské mobilitě. Pod názvem „Čistá mobilita v chytrém městě“ jej jako vzdělávací projekt realizovala konzultační firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která je provozovatelem našeho portálu. Mezi cca 30 registrovanými účastníky převažovali zástupci municipalit a městských služeb včetně dopravních podniků, nechyběl však ani představitel Úřadu vlády ČR nebo zástupci průmyslu. Podívejme se na některé zajímavé poznatky z této akce. 


Konference Smart city v praxi II: chytré technologie se zabydlují, od „feudálních“ dotací ke spolupráci veřejného a soukromého sektoru

27.3.2017 Jako doprovodný program brněnského veletrhu AMPER 2017 proběhla 21. března 2017 odborná konference Smart city v praxi II, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která je provozovatelem našeho portálu. Majitel firmy a její hlavní konzultant Jakub Slavík byl zároveň odborným garantem konference. 


Smart city v praxi: vychází první kniha českého autora o konceptu smart city a jeho zavádění v každodenním životě

7.3.2017 Chytrým městem, obcí, či regionem, označovaným souhrnně pojmem „smart city“, rozumíme koncept strategického řízení, při němž jsou využívány moderní technologie z oblasti energetiky a služeb, mobility a informatiky pro ovlivňování kvality života ve městě, a následně k dosahování hospodářských a sociálních cílů. Nejde tedy o pouhé „digitální město“ nebo o nepromyšlené pořizování nákladných moderních technologií pro potřebu měst a regionů, jak je tento pojem někdy mylně interpretován. 


Smart city – inteligentní město, město budoucnosti

17.2.2015 Na redakci našeho portálu se obrátili kolegové s prosbou, abychom koncept smart city vysvětlili mladým čtenářům ve věku -nácti nebo čerstvých -ceti. Takové prosbě nejde odolat, zvlášť když ve zmíněném věku je právě teď generace našich dětí. Vymyslel jsem si tedy návštěvu ve fiktivním smart city a duchem jsem se přitom vrátil o nějakých třicet let zpátky. Redakční počítač byl najednou pryč a já posedával v moderním vlaku, s cizími nápisy za okny…


Co to je a jak funguje inteligentní město – smart city

27.1.2015 Na našich stránkách Proelektrotechniky.cz někdy píšeme o projektech „inteligentních měst“ neboli „smart city“ ve světě, například v souvislosti se španělskou Barcelonou, japonskou Jokohamou i „chytrým městečkem“ Fujisawa na předměstí Tokia. Z porovnání informací z těchto projektů je zřejmé, že koncept smart city se aplikuje po celém světě, ovšem je vykládán velmi rozmanitě. 


 

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services