Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
Nový silový konektor 21BV od Multi-Contactu

29.9.2014 Multi-Contact představuje nový konektor z řady 3 Powerline. Tento jednopólový izolovaný konektor o průměru 21 mm doplňuje již zavedené modely 10BV a 16BV, a společně tak tvoří kompletní nabídku obzvláště výkonných řešení s vysokou přenosovou kapacitou až do 800 A. Nová řada 21BV je určena zejména pro použití v mobilních generátorech, mobilních záložních zdrojích, pro napojení kabeláže u jednorázových akcí, v testovacích výrobních provozech a v mnoha dalších aplikacích, kde je potřeba spojovat měděné vodiče a/nebo kde je potřeba vytvořit kontakt mezi vodiči a panelovou zásuvkou.

Manipulaci s konektorem značně usnadňuje inovativní a chytrý bajonetový uzamykací systém. Konektor 21BV je tak možné snadno spojit bez jakýchkoliv speciálních nástrojů a v rozpojeném stavu nabízí stupeň krytí IP2X. Díky vysoké odolnosti vůči prachu a vniknutí vody (ve spojeném stavu stupeň krytí IP65 a IP68) a také odolnosti vůči vysokým teplotám až do 120 °C se skvěle hodí zejména pro aplikace ve venkovním prostředí. Malý odpor kontaktů a dlouhodobou kvalitu napojení společně s vysokým počtem spojovacích cyklů zajišťuje technologie MULTILAM.

Technologie konektorů Multi-Contact řady BV jsou v současné době používány v hojné míře právě u mobilních záložních zdrojů – ať už se jedná o agregáty, generátory nebo bateriové zdroje. Takovéto zdroje, například ve formě kamionových návěsů, mohou být velmi rychle a flexibilně nasazeny v případě výpadku zásobování elektrickou energií, k čemuž nejčastěji dochází v souvislosti s rozmary počasí nebo přímo přírodními katastrofami, jako jsou silné bouřky nebo povodně. Mobilní zdroj pak lze pomocí konektorů 21BV snadno napojit do sítě a obnovit tak dodávky elektřiny do postižených oblastí. Stejně tak lze tyto mobilní bateriové zdroje využít k vyvažování získané energie z obnovitelných zdrojů, a minimalizovat tak výkyvy v síti.

Jako přední dodavatel elektrických a elektronických konektorů Multi-Contact nabízí inovativní a bezpečné produkty vysoké kvality pro napájení a datová připojení. V sortimentu výrobků Multi-Contact naleznete spojovací systémy pro nejnáročnější aplikace ve všech odvětvích, od miniaturních konektorů až po vysokoproudé. Technologie kontaktů MULTILAM společnosti Multi-Contact vyniká skvělými výkony. Mezi jeho hlavní přednosti patří vysoká proudová zatížitelnost v trvalém a přerušovaném provozu a spolehlivý výkon v širokém rozsahu teplot.

Michal Scholze, Multi-Contact

Foto: Multi-Contact

Více informací na www.multi-contact.cz

Přečtěte si také:

Asfora: Spínače a zásuvky ve špičkové technologii i designu

30.6.2014 Společnost Schneider Electric uvádí na český trh novinku – řadu interiérových spínačů a zásuvek Asfora. Tato nová řada na první pohled upoutá svým elegantním designem a celkovým provedením. Perfektně ladí s každým interiérem. Produkty jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, provedení působí robustně, povrch je velmi příjemný na dotyk. Materiál nepodléhá během času změnám, ani při dlouhodobém vystavení slunečnímu záření. Přístroje mají tuhý pozinkovaný kovový rámeček, který nepodléhá korozi. Spínače a zásuvky Asfora jsou dodávány ve dvou barvách – bílé a krémové. 


Zařízení pro odvod ztrátového tepla z elektrických rozváděčů

3.3.2014 V tomto článku se seznámíme s nejběžnějšími principy odvodu ztrátového tepla z elektrických zařízení. Vyjmenujeme vše, co ovlivňuje výběr jednotlivých typů chladicích zařízení a jak je možné řídit vnitřní klima elektrických rozváděčů. Základní dělení způsobu chlazení elektrických rozváděčů je na pasivní a aktivní. 


Schneider Electric: Acti 9 – rEvoluce v jištění

15.11.2013 Společnost Schneider Electric uvedla na trh modulární systém Acti 9. Pět generací zkušeností s nízkonapěťovými systémy umožnilo navrhnout a vyrobit systém, který splňuje i ty nejvyšší požadavky. Při jeho vývoji bylo přihlášeno 22 nových patentů. Přizpůsobuje se náročnému prostředí všech aplikací a poskytuje uživatelům nákladově efektivní elektrické instalace s nulovými požadavky na údržbu. Jednoduchý a výkonný komunikační systém Smartlink umožňuje monitorovat a řídit spotřebu energie na úrovni velkých celků i  individuálních zátěží. 


Vodicí řetězy MURRPLASTIK

26.6.2013 Společnost Schmachtl představuje vodicí řetězy od renomovaného německého výrobce Murrplastik Systemtechnik. Tato zařízení umožňují pohyblivé uložení kabelů nebo hadic i o velkém průměru, a zajišťují tak jejich nucené vedení s definovaným poloměrem ohybu a současně také mechanickou ochranu před vlivy okolního prostředí. 


Revoluce v sestavování přípojných míst

30.5.2013 Společnost Schmachtl CZ přichází s řešením, které významně usnadní uživatelům výpočetní techniky a spotřební elektroniky připojování k silovým a datovým sítím. Ke snadnému připojení slouží přípojné boxy, které se mohou zabudovat buď do stolu, nebo na stůl, a tím ulehčit připojení k různým sítím. Není třeba hledat někde pod stolem kabely pro připojení počítače, příp. telefonů, tiskáren, monitorů, dataprojektorů a dalších zařízení.  


Chytré rozváděče Rittal

15.4.2013 Je jedna zásuvka stejná jako všechny ostatní? To je již minulostí, dnes obsahují inteligentní systémy silnoproudého rozvodu – Power Distribution Units (PDU) – mnoho přídavných funkcí. Aktuální modely měří, spínají a monitorují odevzdávaný výkon, na přání až na úroveň jednotlivých zásuvek. Důležité je, že se PDU přesně hodí pro požadavky uživatelů. 


Konstruování nízkonapěťových rozváděčů dle normy ČSN EN 61439

2.4.2013 V červnu minulého roku byla přepracována a nově vydána prvotní verze ČSN EN 61439-1 a ČSN EN 61439-2 z roku 2010 ve vydání 2. Přechodné období ČSN EN 60439-1 však nebylo změněno. Proto mají konstruktéři nízkonapěťových rozváděčů nejvyšší čas požadavky nové normy implementovat do svých zařízení. Výraznou podporu přitom nabízí nová verze plánovacího softwaru Power Engineering od společnosti Rittal. 


Společná řešení pro IT a průmysl

4.3.2013 Integrace IT do automatizace, která je bezpečná z hlediska výpadků, představuje výzvu, i když je infrastruktura podobná. Řešením je společný, modulární základ se standardizovanými systémy, vyhovující jak stroji a řídicímu systému, tak i počítačům a serverům. S programem „Rittal – The System.“ spojila společnost Rittal inovační výrobky z oblasti rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury do jedné systémové platformy. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services