Přečtěte si:  Publikace Elektromobilita v praxi: Jak se zorientovat na poli elektromobility






Pozvánky na akce


Stalo se




















Levit® vyhlášen Výrobkem roku 2015 za design

12.6.2015 Levit®, tak se jmenuje designová řada vypínačů a zásuvek od ABB, za jejichž návrhem stojí nositel ceny Czech Grand Design 2013 Jan Čapek. Základním rysem designu Levit® je složení rámečků a krytů přístrojů ze dvou barevných vrstev, které vytvářejí efekt, jako by se vznášely na stěnách, tedy levitovaly. Produkty Levit dnes nacházejí uplatnění v domácnostech, moderních kancelářských prostorách, zábavních centrech, hotelových zařízeních apod.

Řada Levit rozšiřuje stávající nabídku ABB vypínačů na 16 designů a ukazuje, že i obyčejná zásuvka nebo vypínač mohou být malým uměleckým dílem. V základní nabídce Levit je nyní 11 barevných kombinací od standardní bílé barvy přes odstíny kávové a metalické až po křiklavé barvy. Spodní a horní díly lze libovolně kombinovat a jednoduše vyměňovat pouhým nacvaknutím. Řada Levit obsahuje také veškeré přístrojové vybavení pro moderní elektroinstalaci – spínače s LED signalizací, žaluziové spínače, datové zásuvky, televizní zásuvky, moderní kryty pro HDMI či USB zásuvky a také stmívače včetně verzí pro LED zdroje, digitální termostaty, pohybové senzory a FM rádio do zdi.

Levit získal značnou pozornost a zájem spotřebitelů už na loňském veletrhu Amper, kde byl poprvé představen veřejnosti. O rok později, na letošních brněnských stavebních veletrzích, byl Levit slavnostně vyhlášen Výrobkem roku 2015 za design. Cílem této soutěže je upoutat pozornost na pokrokové výrobky a technologické postupy, určené pro stavebnictví. Odborná a profesní porota složená z 6 zástupců ČKAIT, ČSSI, ČKA a Obce architektů ocenila Levit nejen za jedinečný design, ale také za variabilitu, která ho pozvedá nad běžné vypínačové řady.

ABB

Foto © ABB

Více informací najdete zde

Přečtěte si také:

Průmyslové vidlice a zásuvky z ABB s. r. o., Elektro-Praga

22.4.2015 Průmyslové vidlice a zásuvky jsou v současné době plně součástí výroby komplexního programu kvalitních nízkonapěťových přístrojů určených pro průmysl, stavebnictví i obnovu a modernizaci instalací v těchto odvětvích. Vedle základních, nejjednodušších přístrojů Easy&Safe, prezentovala společnost ABB na veletrhu AMPER 2015 také vyšší kategorie, jako je Tough&Safe (náročně a bezpečně) nebo nejvýše postavené kategorie Critical&Safe (bezpečný v mezních situacích). 


Inteligentní elektroinstalace od ABB: letošní novinky

6.3.2015 Divize Výrobky nízkého napětí  ABB představuje v oblasti domovního elektroinstalačního materiálu novinku, modul logických funkcí, která letos rozšiřuje řadu přístrojů inteligentní elektroinstalace Ego-n®. Dále přichází s doplněním přístrojové vybavenosti designové řady Levit® a se zásuvkami s integrovanou USB nabíječkou. 


Koncept „inteligentního domova“ (smart home): krok dále za inteligentní budovy

20.2.2015 Koncept inteligentního domu, který je rovněž nedílnou součástí inteligentního města (smart city) je neustále rozvíjen průmyslovými firmami. Tento koncept pro ně představuje jak odbyt pro finální produkty, tak „živou laboratoř“ a zdroj cenných dat pro vývoj nových produktů. Průmysl se proto velmi aktivně angažuje v dalším rozvoji těchto konceptů. Jeho vize stavějí na současných poznatcích a posouvají je dále do budoucnosti. Příkladem je koncept „inteligentního domova“ (smart home) nové generace, který v polovině února 2015 představila veřejnosti společnost Mitsubishi Electric. 


Stavebnicová „multihopová“ technologie pro sítě dohledových kamer od Mitsubishi

9.2.2015 Současné bezdrátové sítě dohledových kamer běžně dostupné na trhu zpravidla používají kabelové LAN vedení a připojení kamer ke zdroji střídavého proudu. Toto řešení však nemusí vždy vyhovovat z provozních nebo ekonomických důvodů. Tak tomu může být například u kulturních a sportovních akcí pod širým nebem nebo také tam, kde je LAN síť již instalována, ale její další rozšíření by bylo přespříliš nákladné. Společnost Mitsubishi Electric proto přichází se stavebnicovým – „multihopovým“ řešením 


Tecomat Foxtrot – „inteligentní dům“ jako chytrý uzel v síti Smart Grid

4.11.2014 V chytré síti SmartGrid se musí propojit chytré uzly. Zatím v pilotních projektech jsou osazovány chytré elektroměry realizující Smart Metering. Každých 15 minut změří spotřebu odběrního místa a průběh předají do „centra“. Naopak z centra elektroměr obdrží informaci kdy a jaký z předpokládaných čtyřech tarifů má nastavit na svých výstupech v následujícím období. 


Unica urychlí a zjednoduší práci elektrikáře

23.10.2014 Produktová řada vypínačů a zásuvek Unica je na našem trhu známa již mnoho let. Koncoví uživatelé si ji oblíbili díky největší nabídce barevných rámečků, z nichž si vybere opravdu každý. V nabídce jsou navíc ryze přírodní materiály, jako sklo, dřevo, různé druhy kovů, kámen nebo dokonce pravá kůže. Pro profesionály přináší řada Unica jiné výhody, které urychlí a zjednoduší práci. Přístroje řady Unica mají modulární koncepci, která umožňuje kombinovat různé druhy přístrojů s různými rámečky. 


Chytrý rozvaděč: inteligentní řešení pro každou domácnost

19.8.2014 Zajímavým produktem z oblasti inteligentních elektroinstalací dostupným na českém trhu je Chytrý rozvaděč – intelioBOX od společnosti SUP-TECHNIK. Jde o standardizované předprogramované řešení domácí automatizace postavené na systému Tecomat Foxtrot. Jelikož se rozvaděč dodává plně osazený a kompletně naprogramovaný, tedy připravený k použití, může elektroinstalaci domu s inteligentním řízením realizovat běžná elektroinstalační firma 


Schneider Electric: Acti 9 – rEvoluce v jištění

15.11.2013 Společnost Schneider Electric uvedla na trh modulární systém Acti 9. Pět generací zkušeností s nízkonapěťovými systémy umožnilo navrhnout a vyrobit systém, který splňuje i ty nejvyšší požadavky. Při jeho vývoji bylo přihlášeno 22 nových patentů. Přizpůsobuje se náročnému prostředí všech aplikací a poskytuje uživatelům nákladově efektivní elektrické instalace s nulovými požadavky na údržbu. Jednoduchý a výkonný komunikační systém Smartlink umožňuje monitorovat a řídit spotřebu energie na úrovni velkých celků i  individuálních zátěží. 


Revoluce v sestavování přípojných míst

30.5.2013 Společnost Schmachtl CZ přichází s řešením, které významně usnadní uživatelům výpočetní techniky a spotřební elektroniky připojování k silovým a datovým sítím. Ke snadnému připojení slouží přípojné boxy, které se mohou zabudovat buď do stolu, nebo na stůl, a tím ulehčit připojení k různým sítím. Není třeba hledat někde pod stolem kabely pro připojení počítače, příp. telefonů, tiskáren, monitorů, dataprojektorů a dalších zařízení.  


Konstruování nízkonapěťových rozváděčů dle normy ČSN EN 61439

2.4.2013 V červnu minulého roku byla přepracována a nově vydána prvotní verze ČSN EN 61439-1 a ČSN EN 61439-2 z roku 2010 ve vydání 2. Přechodné období ČSN EN 60439-1 však nebylo změněno. Proto mají konstruktéři nízkonapěťových rozváděčů nejvyšší čas požadavky nové normy implementovat do svých zařízení. Výraznou podporu přitom nabízí nová verze plánovacího softwaru Power Engineering od společnosti Rittal. 


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services