Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Nové servisní a logistické centrum skupiny Lapp

24.6.2013 Nové servisní a logistické centrum v Ludwigsburgu otevřela 6. června 2013 stuttgartská skupina Lapp. Stavba byla projektována a budována podle nejnovějších směrnic v oblasti úspory energií. Vytápění zajišťují energeticky efektivní stropní plynové infrazářiče, zaručující průměrnou teplotu 17 až 18 °C. Na střeše je umístěno fotovoltaické zařízení s 4348 krystalickými moduly a ročním výkonem 1000 MWh. Tím bude z obnovitelných zdrojů pokryto 72 % celkové spotřeby elektrické energie v tomto centru. Do centra v Ludwigsburgu byly přesunuty sklady v lokalitách Freiberg am Neckar a zčásti i kapacity ze skladu ve francouzském Forbachu. Skladovací kapacita se zvýšila z cca 70 000 na více než 90 000 kabelových bubnů s připojovacími a ovládacími kabely ÖLFLEX® a datovými kabely UNITRONIC®.

Nejmodernější centrum svého druhu je tvořeno třemi navzájem propojenými halami s celkovou plochou 30 000 metrů čtverečních a správní budovou s plochou 1 500 metrů čtverečních. Podél 270 metrů dlouhé a 11 metrů vysoké fasády je k dispozici 30 ramp pro nakládku a vykládku nákladních automobilů. Prostřední hala 2 je inovativním srdcem servisního a logistického centra. Je v ní možné uskladnit až 74 000 kabelových bubnů s průměrem od 400 do 800 mm. Vysokozdvižné vozíky ukládají kabelové bubny na téměř 700 m dlouhý a 600 mm široký pásový dopravník vybavený čtyřmi předávacími stanicemi. Od tohoto místa probíhá vše automaticky. To umožnily dvě inovace, které byly skupinou Lapp i patentovány. Prvním patentovaným zařízením jsou speciální manipulační ramena, takzvané manipulační trny, které zajedou do středového otvoru bubnu a ke zdvihání se v něm roztáhnou. Jeden manipulátor je schopen přemístit za hodinu minimálně 60 bubnů s hmotností až 400 g. Druhý patent představují speciálně vyvinuté systémové plastové palety s nopy a drážkami, na kterých je možné bezpečně a stabilně přepravovat kabelové bubny. I uložení ve skladu samotném probíhá plně automaticky s využitím světelných závor a technologie RFID. V 18 regálových uličkách ukládají regálové zakladače kabelové bubny do určených míst a opět je z nich vyzvedávají. Tím dochází i k úspoře prostoru. Dříve musely být uličky široké až čtyři metry, aby se jimi mohly pohybovat vysokozdvižné vozíky. Nyní postačuje 1,2 m.

V hale 3 je standardní paletový sklad, ve kterém je možno uložit kolem 17 000 kabelových bubnů s průměrem 900 mm a více. Automatizovaný sklad kruhů v hale 1 nabízí dalších 11 000 skladovacích míst.

V hale 1 se provádí stříhání kabelů na délky požadované zákazníkem, zabalení a označení. Dvanáct automatických dopravních systémů přepravuje kabelové bubny do střihací stanice, ve které jsou pracovníci schopni zpracovat až 150 bubnů za hodinu. Kabelové kruhy nebo bubny následně pásový dopravník dopraví na jedno z pěti balicích pracovišť. Za hodinu je zde možné připravit k expedici 334 bubnů a 165 kruhů.

Zákazníci budou nyní dostávat jedinou zásilku se všemi objednanými výrobky, čímž dojde ke zkrácení dodacích termínů. Díky koncentraci kabelových bubnů do jednoho místa také odpadají četné vnitropodnikové přepravy. Odhadem se takto za rok ušetří 750 jízd nákladním automobilem. To odpovídá snížení emisí CO2 v rozsahu ca 155 tun za rok.

Lapp Kabel, redakčně upraveno

Foto: Lapp Group

 Přečtěte si také:

Individuální zkouška kabelů eliminuje problémy

22.10.2014 Kabely v průmyslovém prostředí musí fungovat bez poruch po dlouhá léta. Platné normy sice popisují obecné požadavky na konstrukci a materiál, v některých případech kabelů pro speciální aplikace však nejsou dostatečné. Řešením zde může být individuální dohoda výrobce kabelů se zákazníkem a vlastní vyvinuté zkušební postupy. Stuttgartská skupina Lapp disponuje rozsáhlým testovacím střediskem, kde jsou kabely a vodiče testovány pro různé typické průmyslové aplikace a také pro větrné elektrárny. 


Nový silový konektor 21BV od Multi-Contactu

29.9.2014 Multi-Contact představuje nový konektor z řady 3 Powerline. Tento jednopólový izolovaný konektor o průměru 21 mm doplňuje již zavedené modely 10BV a 16BV, a společně tak tvoří kompletní nabídku obzvláště výkonných řešení s vysokou přenosovou kapacitou až do 800 A. Nová řada 21BV je určena zejména pro použití v mobilních generátorech, mobilních záložních zdrojích, pro napojení kabeláže u jednorázových akcí  


Nejvýkonnější kabelová technologie pro podzemní a podmořský přenos energie na světě

27.8.2014 Společnost ABB, vedoucí světová skupina v oboru silnoproudé elektrotechniky a energetiky, představila v srpnu 2014 průlomovou technologii pro podzemní a podmořský přenos energie. Je jí 525kilovoltový kabel pro stejnosměrné přenosové spojení, používané zejména u obnovitelných zdrojů energie (viz například článek o projektu Maritime Link). 


První evropská univerzální napájecí stanice pro vyhlídkové lodě v Hamburku

25.7.2014 I když loď stojí v přístavu, často běží naplno její dieselgenerátor kvůli zajištění elektřiny pro lodní spotřebiče. Obzvláště nepříjemný je tento problém u výletních lodí, které tak zamořují lodní terminál svými výfukovými plyny a vypouštějí do ovzduší emise škodlivých látek. Připojení lodí na stacionární zdroj elektřiny po dobu jejich pobytu v přístavu však zpravidla brání nejednotnost jejich palubních elektrických systémů. Jak byla v červenci 2014 informována široká veřejnost, Správa přístavu Hamburk pověřila vyřešením tohoto problému společnost Siemens 


Kabely od LAPP pro robotiku

3.7.2014 Robotika byla tématem letošní 15. mezinárodní tiskové konference, kterou pořádala firma U.I. Lapp ze Stuttgartu ve dnech 22. – 24. května 2014 ve městě Sainte Maxime na jihu Francie. Zvláštní pozornost se zde soustředila na technologii robotů pro automobilový průmysl. Ten je totiž jedním z odvětví, kde jsou kladeny nejnáročnější požadavky na kvalitu a životnost robotů a všech jejich komponentů.


Novinky společnosti LAPP KABEL na veletrhu AMPER 2014

17.4.2014 Na stánku společnosti LAPP KABEL s.r.o. měli během letošního veletrhu AMPER návštěvníci možnost seznámit se hned s několika novinkami z oblasti produktů a služeb. Jednou z hlavních produktových novinek je bezpochyby tepelně odolný kabel ÖLFLEX® HEAT 125 SC, vhodný zejména pro aplikace s vysokými teplotami okolí a prostory se zvýšenými požadavky na požární ochranu. 


Horns Rev 3: další dánská mořská větrná farma v přípravě

10.4.2014 Dánská větrná farma Horns Rev 3 se na začátku dubna 2014 přiblížila o další krok realizaci podepsáním smlouvy provozovatele dánské přenosové sítě Energinet.dk se společností ABB na dodávku podmořského přenosového spojení. Tato větrná farma se bude nacházet v Severním moři, cca 30 km od nejzápadnějšího výběžku Jutského poloostrova 

Větrnou farmu Dudgeon Offshore Wind Farm připojí 132kV AC podmořský kabel

21.2.2014 Od roku 2016 začne dodávka podmořského kabelu pro připojení britské mořské větrné farmy Dudgeon Offshore Wind Farm k britské národní přenosové síti. Dodavatelem, který v únoru 2014 získal tuto zajímavou zakázku, je společnost ABB. Kabel bude 42 km dlouhý a obsahuje tři vodiče o střídavém napětí 132 kV AC. Celkový přenášený výkon činí 400 MW. Plánovaná životnost kabelu je 25 let. 


Nerezová vývodka SKINTOP® INOX

22.11.2013 Na letošním veletrhu FOR ELEKTRON, který se konal 19.–21. listopadu 2013 v Praze, představila společnost LAPP KABEL zajímavou novinku – speciální nerezovou vývodku SKINTOP® INOX, určenou pro čisté prostory – např. farmaceutický průmysl, potravinářský průmysl, nápojovou techniku a pivovary.  

 


Vodicí řetězy MURRPLASTIK

26.6.2013 Společnost Schmachtl představuje vodicí řetězy od renomovaného německého výrobce Murrplastik Systemtechnik. Tato zařízení umožňují pohyblivé uložení kabelů nebo hadic i o velkém průměru, a zajišťují tak jejich nucené vedení s definovaným poloměrem ohybu a současně také mechanickou ochranu před vlivy okolního prostředí. 


Nový ÖLFLEX CLASSIC 110

12.2.2013 Společnost LAPP KABEL, jeden z předních světových výrobců a distributorů kabelů a kabelového příšlušenství, uvádí na trh další inovaci světově prvního průmyslově vyráběného kabelu ÖLFLEX. Osvědčenému ovládacímu kabelu ÖLFLEX® CLASSIC 110 byly v rámci jeho revitalizace přidány další užitné vlastnosti, které jej kvalifikují pro ještě širší využití, než tomu bylo doposud.  


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services