Přečtěte si:  Na co dát pozor při výběru dodavatele fotovoltaiky?


Pozvánky na akce


Stalo se


Stäubli: Nová produktová řada CombiTac direqt – montáž a údržba nikdy nebyly jednodušší

6.8.2020 Stäubli Electrical Connectors představuje první sérii zcela nové generace modulárních konektorů, která umožňuje kombinaci různých typů konektorů pro silovou elektřinu, signály a pneumatická napojení v manuálních i automatizovaných aplikacích s životností až 10 000 spojovacích cyklů. Lehký moderní design splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy a umožňuje snadnou montáž bez jakýchkoliv nástrojů – CombiTac direqt tak přináší bezpečné, spolehlivé a uživatelsky přívětivé řešení modulárního konektoru se snadnou údržbou pro celou řadu průmyslových odvětví a různých aplikací.

Nový CombiTac direqt s uživatelsky příjemným systémem napojení “click-and-connect” a snadnou montáží bez nástrojů

Již řadu let úspěšně vyrábí Stäubli Electrical Connectors řadu kvalitních konektorových řešení kombinujících silovou elektřinu, signály, data a pneumatické i fluidní spojky v jednom modulárním konektorovém systému známém pod značkou CombiTac. Systém CombiTac nabízí zákazníkům po celém světě kompaktní řešení modulárního konektoru, které může být 100% přizpůsobeno přesným rozměrovým a technickým požadavkům a zároveň garantuje bezpečnou a stabilní výkonnost i za těch nejtěžších mechanických podmínek v náročném prostředí.

Nyní Stäubli představuje novou generaci modulárních konektorů v rámci produktové řady CombiTac a s ní získávají zákazníci ještě více flexibility při volbě vhodného modulárního konektoru. Aktuálně tak můžete vybírat ze dvou produktových řad: stávající pod názvem CombiTac uniq a nová řada CombiTac direqt.

CombiTac uniq je určený pro průmyslové aplikace s nejvyššími požadavky a nabízí až 100 000 spojovacích cyklů. CombiTac direqt pružně reaguje na požadavky zákazníků a představuje modulární konektor s minimálními nároky a náklady na montáž a údržbu.

Systém “click-and-connect” umožňuje rychlou manuální montáž jednotlivých dílů bez nutnosti jakéhokoliv nářadí. Díky výrobnímu kódování jednotlivých součástí jsou jakékoliv chyby při montáži vyloučeny, a nehrozí tak například opačné napojení samčích a samičích konektorů.

Produktové řady CombiTac přináší ještě více flexibility při volbě toho správného modulárního konektoru.

Všechny typy konfigurací, ať už v panelové verzi nebo pro aplikace s ochranným krytem, garantují spolehlivé napojení pro signály, silovou elektřinu a pneumatické konektory se životností až 10 000 spojovacích cyklů. Během celého životního cyklu zůstávají kontakty maximálně kvalitní a nabízí konstantně nízký odpor a stabilní výkonnost, i když jsou vystaveny nárazům nebo vibracím. K dispozici jsou konektory pro střední a vysoký proud až do 350 A se stupněm krytí IP2X na samčí i samičí straně, vybírat můžete i z pneumatických spojek až do 15 bar.

Modulární konektor CombiTac řady uniq nebo direqt si můžete rychle a snadno nakonfigurovat z pohodlí kanceláře díky oceňovanému online CombiTac konfigurátoru, který dále nabízí možnost konektor v dané konfiguraci přímo objednat.

Obě produktové řady CombiTac najdou využití v různých průmyslových odvětvích včetně automatizace, výroby a testování v automotive, ve zdravotnickém průmyslu, při výrobě dopravních prostředků nebo v logistice – ve všech těchto oblastech nacházíme řadu aplikací, kde je právě modulární konektor CombiTac tím správným řešení pro vyšší efektivitu a optimalizaci výrobních procesů.

Rychlý přehled produktových řad CombiTac:

CombiTac direqt:

•    Systém napojení “click–and-connect”;
•    Montáž bez speciálního nářadí;
•    Signály a silová elektřina (up to 350 A);
•    Pneumatické spojky (15 bar);
•    10 000 spojovacích cyklů;
•    Panelová verze i s ochranným krytem:
     o    IP65/67 a IP68/69 kryty (bílý, šedý);
     o    Maximální bezpečnost;
     o    Odolnost vůči nárazu a vibracím;
     o    Splňuje standardy pro kolejová vozidla (oheň, kouř).

CombiTac uniq:

•    100% přizpůsobitelný;
•    Proud až do 300 A, napětí až do 5 kV;
•    Silová elektřina, signály, data (Ethernet 10Gbit, koax, optická vlákna),
termočlánky, bezúkapové fluidní a pneumatické spojky (15 bar);
•    100 000 spojovacích cyklů;
•    Panelová verze i s ochranným krytem:
     o    IP65/67 a IP68/69 kryty (bílý, šedý);
     o    Maximální bezpečnost;
     o    Odolnost vůči nárazu a vibracím;
     o    Splňuje standardy pro kolejová vozidla (oheň, kouř).

Stäubli

Obrázky © Stäubli

Stäubli: textilní stroje, konektory a průmyslové roboty

Stäubli nabízí inovativní mechatronická řešení ve třech hlavních oblastech: textilní stroje, konektory a průmyslové roboty. Společnost byla založena v roce 1892 a dnes tato mezinárodní skupina s více než 5 500 zaměstnanci po celém světě sídlí ve švýcarském Pfäffikonu. Stäubli má vlastní výrobní závody a pobočky v 29 zemích a obchodní zastoupení ve více jak 50 zemích po celém světě.

Jako globální lídr v oblasti konektorů vyrábí Stäubli konektorové systémy pro všechny typy kapalin, plynů a elektrickou energii. Produktové portfolio divize Electrical Connectors (dříve pod značkou Multi-Contact) zahrnuje širokou škálu výrobků od miniaturních konektorů po vysoce výkonná řešení pro energetiku, průmyslovou automatizaci, dopravní prostředky nebo testování a měření. V oblasti fotovoltaiky je Stäubli světovou jedničkou díky originálnímu konektoru MC4. Výkonnost našich produktů garantuje unikátní patentovaná technologie MULTILAM.

www.staubli.com/electrical

Další informace o produktech Stäubli zde

Přečtěte si také:

Nové kryty DIN pro CombiTac od Stäubli – zvýšená ochrana proti prosáknutí, nový konfigurátor

12.11.2019 Společnost Stäubli uvádí na podzim 2019 na trh nový hliníkový kryt DIN pro modulární konektorový systém CombiTac. Při ceně srovnatelné se svými předchůdci jsou nyní na trhu atraktivnější a modernější produkty s rychlejší dodací lhůtou, ale také vyšším stupněm ochrany IP (IP65 a IP67). 


Snadná a intuitivní konfigurace

26.8.2019 Modulární konektorový systém CombiTac nabízel možnost online konfigurace již dříve, nyní ale společnost Stäubli představila kompletně přepracovaný konfigurátor, který vás krok za krokem provede sestavením konektoru přesně podle požadavků dané aplikace. Online konfigurátor usnadňuje plánování již od konstrukční fáze a podporuje optimalizaci návrhu pracoviště díky jednoduché integraci 3D dat. Zároveň výrazně zjednodušuje celý proces od plánování přes poptávku až po uvedení do provozu. 


SMED analýza pro české zákazníky Stäubli

10.7.2018 Každé ukončení dosavadní činnosti a zahájení činnosti nové – tedy změna – vyžaduje úsilí a jeho úspěch či neúspěch může být kritický pro další činnost. V průmyslové výrobě má takovéto úsilí podobu finančních a lidských zdrojů během přenastavení strojů. Optimalizovat tuto fázi, která může v důsledku rozhodnout o konkurenceschopnosti dodavatele či jeho produktu, umožňuje tzv. metoda či analýza SMED


SCARA TS2: čtyřosé roboty od Stäubli v nové podobě se představují na Automatice

15.5.2018 Robotizace dnes zasahuje do všech průmyslových odvětví. Platí to i o oblasti farmacie, medicíny a příbuzných odvětví, kde mezi lídry mezi dodavateli robotů patří společnost Stäubli. Udržení vedoucích pozic na takto konkurenčním trhu není jednoduché. Stäubli proto přichází na trh s novou řadou SCARA robotů TS2, které budou mít světovou premiéru na mnichovském veletrhu Automatica v červnu 2018. 


Co kdyby robot s člověkem opravdu spolupracoval?

22.9.2016 Po červnovém představení nové řady TX2 na mnichovské Automatice si tyto průmyslové roboty odbydou svou středoevropskou premiéru na letošním strojírenském veletrhu v Brně. K standardně vysoké výkonnosti robotů Stäubli nabídne nová řada několik výrazných vylepšení v duchu aktuálních trendů Industry 4.0 a spolupráce robotů s člověkem ve všech možných výrobních prostředích. 


Multi-Contact přichází na trh s novými moduly konektorového systému CombiTac

13.6.2016 Společnost Multi-Contact rozšířila svůj modulární konektorový systém CombiTac o 10Gb modul pro ethernetovou komunikaci a o modul pro monitorování spojení.  


Stäubli představuje Stäubli Robotics Suite 2016: software pro vývoj robotových aplikací a údržbu

11.2.2016 Stäubli uvádí na trh novou verzi svého robotového studia Stäubli Robotics Suite 2016, která přináší řadu důležitých vylepšení, jako jsou manipulace s díly, automatický výpočet parametrů zatížení, možnost umístění dodatečné zátěže na rameno robota, propojení vstupů a výstupů mezi robotem a virtuální buňkou, natáčení videozáznamů a mnoho dalších. 


CombiTac se stupněm krytí až IP68: nové video

30.10.2014 O modulárním systému CombiTac s novým robustním krytem, který poskytne ochranu až po stupeň IP68 pro všechna napojení, jsme již letos na našem portále psali – článek si můžete přečíst zde. Multi-Contact, přední dodavatel elektrických a elektronických konektorů, nyní připravil nové video o této novince. 


Pohon dělá rozdíly

20.6.2014 Technologie pohonu je klíčovým prvkem pro výkon průmyslového robotu. I přesto se mnoho výrobců spoléhá v tomto ohledu na standardní řešení dodávaná jinými firmami. Jedna výjimka tu však je: Stäubli dlouhodobě vyvíjí a samostatně vyrábí vlastní systém pohonu pro své šestiosé roboty, a těží tak z jedinečné přesnosti, dynamiky a dlouhodobé životnosti, které tento systém nabízí. Přinášíme další poznatky z tiskové konference Stäubli, která se konala 3. června 2014 v Mnichově v rámci veletrhu Automatica 2014 a kde společnost Stäubli představila také novou řadu robotů Stäubli TX2 a novou generaci kontroléru CS9


Ruku v ruce s robotem

18.6.2014 S novou řadou robotů TX2 a novou generací kontroléru CS9 otevírá Stäubli Robotics novou kapitolu ve spolupráci člověka se strojem. Inovace v podobě funkcí Safe Speed, Safe Stop nebo Safe Zone posunují dosavadní hranice. Nyní již nic nestojí v cestě bezpečnému a plnohodnotnému partnerství mezi člověkem a robotem. 


Nová řada robotů Stäubli s vyšším výkonem

12.6.2014 Když Stäubli představilo na veletrhu Automatica 2004 novou řadu robotů TX, požadavky kladené na výkon šestiosých robotů se zcela změnily. Nyní, přesně o deset let později, se historie opakuje při představení řady Stäubli TX2, nástupnické generace robotů, která bude posouvat laťku opět o kus výše. Nová generace robotů řady TX2 jasně předčí předchozí úspěšnou sérii a nastavuje zcela nové standardy pro výkon průmyslových robotů. 


Netradiční nabíjecí zařízení pro elektrická vozidla od Multi-Contact

21.3.2014 Na veletrhu AMPER 2014 se mezi zajímavými technickými řešeními, přihlášenými do soutěže Zlatý Amper, představil odborné veřejnosti systém bezobslužného dobíjení elektrických vozidel od švýcarského výrobce Multi-Contact, člena skupiny Stäubli. Toto zařízení vychází z dlouholetých zkušeností výrobce v oblasti konektorových technologií a nabízí unikátní mechanicky naváděné připojení. 


CombiTac nově se stupněm krytí až IP68

19.2.2014 Multi-Contact přichází s novým robustním krytem ke svému modulárnímu systému CombiTac, který poskytne ochranu až po stupeň IP68 pro všechna napojení. Nový kryt z litého hliníku a se speciálním ochranným nástřikem je odolný i vůči agresivním látkám a nepodléhá korozi. 360° krytí chrání spoje i proti elektromagnetickým vlivům. Standardně bude tento nový kryt nabízen ve čtyřech různých velikostech a na stávající pouzdro ho lze jednoduše přišroubovat. 


 

Naše tipy


Copyright © 2012 – 2023 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services