Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Nová, intuitivnější EPLAN Platforma 2022 nabízí první nahlédnutí

Když pracovní postupy urychlují projektování

29.7.2021 První letmý pohled na nadcházející verzi EPLAN Platforma 2022, která má být uvedena na trh v průběhu léta, představila společnost EPLAN na veletrhu Hannover Messe Digital Edition. Ti, kdo očekávali jednoduchou aktualizaci, byli překvapeni. Za novou platformou EPLAN se skrývá nová a důkladně přepracovaná verze: Jedná se o kompletní balíček, který se díky novému uživatelskému rozhraním překvapivě snadno používá a současně umožňuje plánování projektů na bázi pracovního toku, a to na nebývalé úrovni efektivity.

Nová EPLAN Platforma 2022 se zcela novým uživatelským rozhraním. Praktický multifunkční pás karet využívající nejmodernější technologii se flexibilně přizpůsobuje aplikaci.
ZVĚTŠIT OBRÁZEK

S nejmodernějším vzhledem a funkčností, vycházející z nejnovějších aplikací pro mobilní zařízení a globálně zavedených desktopových aplikací se EPLAN Platforma 2022 zaměřuje na jednoduchost a srozumitelnost. Jedním z vrcholů je zcela přepracované uživatelské rozhraní, které podporuje intuitivní pracovní metody založené na pracovním toku. Již brzy tak budou mít uživatelé důležité a často používané funkce přímo před sebou. Produktový manažer EPLAN, Sean Mulherrin, vysvětluje: „Uživatelé nové platformy EPLAN se budou v softwaru snadno orientovat. Navigace v rámci projektu je mimořádně jednoduchá a uživatelské rozhraní s technologií pásu karet a tmavým režimem zobrazení přináší zcela nový uživatelský zážitek. Jednoduše činí plánování a navrhování projektů zábavnější.“

Funkční ribbon technologie (pás karet) – rychlý přístup k běžným úkolům

Praktická multifunkční lišta využívající moderní ribbon technologii (pás karet) se flexibilně přizpůsobuje aplikaci – například při přechodu z 2D na 3D – přičemž kombinuje různé nabídky a panely nástrojů. Podle Seana Mulherrina nový design ještě více usnadní každodenní práci nejen zkušeným uživatelům. I nováčci budou moci rychle ovládnout software, protože jednotlivé příkazy jsou nyní přístupné mnohem rychleji. Uživatelé mají přímo před sebou funkce, které potřebují, což urychluje plánování projektu. Kromě toho bylo zcela přepracováno rozhraní pro navrhování ve 2D i 3D. Výsledkem je moderní aplikace s optimalizovaným vzhledem a dojmem, v neposlední řadě díky podpoře tmavého a světlého režimu.

Nové 2D grafické jádro – vysoký výkon i pro větší projekty

Při vytváření schémat stoupají požadavky na výkonnou 2D grafiku jak v předběžném plánování, tak v kontextu automatizace budov. Zároveň významně roste i množství dat. S novým 2D grafickým modulem nabízí EPLAN Platforma 2022 silné argumenty z hlediska výkonu. Například je značně zrychleno zpracování při importu souborů DXF či DWG. To zvyšuje výkon pro vizualizaci a zpracování větších projektů. Celkově se úroveň detailů stává lépe ovladatelnou, což zvyšuje kvalitu grafického zobrazení. Tento pokrok se vyplatí značnou časovou úsporou, zejména u větších projektů, které často obsahují mnoho stovek nebo tisíců stránek schémat.

Nová centralizovaná správa zařízení – včetně správy variant

Data zařízení jsou z těch nejdůležitějších dat v projektování. Pokud jsou dobře definována, poskytují důležité informace pro předběžné plánování, projektování a pro pozdější fáze výroby řídicích systémů. I zde neustále roste rozmanitost informací (obrázky, 3D modely, vzory pro vrtání a údaje o připojení, nemluvě o obchodních informacích). Proto je správa a používání přístrojových dat v projekci obzvlášť důležitá. Díky své objektové orientaci vám nová centralizovaná správa zařízení nabízí flexibilitu při změnách a přizpůsobování dat zařízení. Integrovaná správa variant dovoluje ukládat všechny vlastnosti zařízení s individuální variantou, která poté umožňuje přiřazovat zařízení různá makra prakticky ihned. Jak vysvětluje Sean Mulherrin: „S naší centralizovanou správou zařízení jsme se u našich uživatelů skutečně strefili do černého. S použitím maker v projektu se zvyšují možnosti automatizace. A vysoký stupeň flexibility správy nových zařízení bude vyhovovat i budoucím požadavkům v průběhu narůstající digitalizace.“ Dalším praktickým plusem je kombinace s Excelem pro jednoduché zpracování externích přístrojových dat. Jednotlivé vlastnosti zařízení lze v řešení EPLAN libovolně konfigurovat – tato výhoda ergonomie v kombinaci s moderním designem také usnadňuje začátky používání softwaru.

Zobrazení Backstage view – dobrý přehled o celém projektu

Nové zobrazení Backstage usnadňuje správu celých projektů a všech projektových dat. Zde můžete vytvářet a tisknout projekty i nastavovat možnosti. To dovoluje upravovat všechny aspekty projektu EPLAN na jednom centrálním místě – například importovat DWG soubory nebo exportovat PLC či výrobní data. Seznam naposledy otevřených projektů poskytuje dobrý přehled, stejně jako logická organizace všech příkazů souvisejících s projektem. Zde je také jasně uspořádán import, export nebo integrace funkcí API do vlastní infrastruktury systému. A to rovněž dává uživatelům přehled o vlastnostech projektu.

Výsledkem je moderní aplikace s optimalizovaným vzhledem a dojmem, v neposlední řadě díky podpoře tmavého a světlého režimu.
ZVĚTŠIT OBRÁZEK

Centrum vkládání: Rychlý přístup k symbolům, makrům a zařízením

Nově integrované Centrum vkládání spojuje všechny funkce pro vkládání symbolů, maker a zařízení, včetně grafického náhledu, které jsou potřebné pro efektivní vytváření schémat. Často používané komponenty lze označit jako oblíbené a přiřadit je jednotlivým pracovním postupům. Všechny funkce pro vkládání symbolů, maker a zařízení je tedy možné kombinovat a používat pro konkrétní pracovní postupy. To umožňuje rychlý přístup ke komponentám, pravidelně používaným při vytváření schémat – což vede k ještě rychlejšímu dokončování standardních úkolů.

Systematicky postupující inženýrské procesy

Nová EPLAN Platforma 2022, která je uváděna na trh v létě pod heslem „It’s in your hands“ (tedy „je to ve vašich rukách“), obsahuje mnoho dalších inovací. Jednou z nich je přímé propojení cloudových řešení a řešení pro lokální a síťové instalace. S aplikací EPLAN eMANAGE můžete projekty nahrávat z platformy EPLAN do cloudového prostředí, kde je lze spravovat a sdílet. Bezplatná verze je k dispozici od poloviny března.

Jak to vidí Sean Mulherrin, nová EPLAN Platforma 2022 zapůsobí jak zevnitř, tak z vnějšku: „Vnitřkem – to znamená srdcem platformy – je nová správa zařízení. Na vnější straně mohou uživatelé očekávat nové stylové uživatelské rozhraní pro intuitivní práci, jehož používání je snadnější než kdy dříve.“ CAE systém tak zpřístupňuje a usnadňuje uchopení komplexních odborných funkcí. Shrnuto: projektování budoucnosti se systematicky vyvíjí, aby vyhovělo potřebám zákazníků.

Zhlédnout video Shrnutí novinek EPLAN Platforma 2022 zde

Eplan Software & Service GmbH & Co. KG.

Foto © Eplan Software & Service GmbH & Co. KG.

Více na www.eplan.cz

Přečtěte si také:

EPLAN eVIEW Free nyní s AR funkcemi – funkcemi pro rozšířenou realitu

20.7.2021 Výrobci rozvaděčů nyní mohou při příštím setkání se subdodavatelem či systémovým integrátorem jednoduše vzít svůj smartphone a promítnout digitální prototyp rozvaděče přímo na stole u generálního ředitele. Nebo přímo ve výrobním závodu zákazníka. Zní to vskutku fantasticky – ale už je to realita! Nový doplněk pro rozšířenou realitu (AR) cloudového softwaru EPLAN eVIEW Free v kombinaci s bezplatnou aplikací Vuforia od PTC umožňuje zobrazení kompletně sestaveného rozvaděče ve virtuálním prostoru. 


EPLAN eMANAGE: snadné nahrání, sdílení a správa projektů v cloudu

10.5.2021 Digitální transformace inženýrské práce pokračuje. Společnost EPLAN v rámci svých cloudových služeb představuje novou aplikaci EPLAN eMANAGE pro spolupráci napříč projekty. Umožňuje vám nahrávat projekty z platformy EPLAN do cloudového prostředí, tam je sdílet a pracovat na nich. Již v půli března uvedl EPLAN bezplatnou verzi aplikace a její rozšířená, placená verze bude následovat v srpnu 2021. 


EPLAN Platforma 2022 v předpremiéře!

6.5.2021 Na digitálním veletrhu Hannover Messe představila společnost EPLAN poprvé novou platformu EPLAN, která bude na trh uvedena v průběhu léta. Zcela nové uživatelské rozhraní s pásem karet a tmavým režimem ladí s aktuálními softwarovými trendy a ještě více usnadní ovládání. Nový 2D grafický engine a centrální správa komponent dávají platformě optimální výkon.


Objevte hluboký vesmír vědomostí s EPLAN Certified Enginee

19.4.2021 Staňte se expertem v projektování. Tak zní proklamace programu EPLAN Certified Engineer (ECE). Příprava kvalitní projektové dokumentace není jen otázkou softwarových systémů – důležitý je i uživatel a dodavatel softwaru. Faktory, které do značné míry určují efektivitu, jsou znalosti, praxe a zkušenosti. Své o tom ví také firma INVERA s.r.o. z Rakovníku, která vyrábí jednoúčelové hydraulické lisy určené především pro plastikářství a gumárenský průmysl. 


Zaměřeno na integraci ERP/PLM a vývoj nových rozhraní

24.3.2021 Nový partnerský program, který společnost EPLAN připravila na konci roku 2020, spojuje celosvětové odborné znalosti spolupracujících partnerských firem, a zvyšuje tak přínosy pro zákazníky. Program EPLAN Partner Network (EPN) definuje společné závazné cíle pro podporu integrace systémů v celém hodnotovém řetězci. Uživatelům to přináší zlepšení kontinuity dat a integrace systémů, zejména v oblastech PLM, ERP a PLC, jakož i simulací. 


E4TC na RWTH Campus Aachen vyčísluje potenciál automatizace

Nová studie: „Projektování 4.0”

26.2.2020 Evropské Centrum Transformace 4.0 (E4TC) pod hlavičkou RWTH Campus Aachen zkoumalo strategickou digitalizaci v oblasti projektování a plánování řídicích systémů, technického uspořádání strojů a výrobních systémů. Zpráva s názvem “Projektování 4.0” je založena na osmiměsíční studii mezi německými výrobci strojů, projekčními kancelářemi a výrobci komponentů. Metodika vyvinutá pro kvantifikaci dostupného potenciálu v projektování a opatření, která mají být přijata, umožňuje poprvé dobře posoudit pracovní postupy používané jak v sériové výrobě, tak ve výrobě specializovaných strojů. Její hlavní zjištění je následující: částečná automatizace inženýrských procesů dosahuje optimálního poměru nákladů a přínosů. 


EPLAN: Schémata z cloudu

3.2.2020 Na podzim loňského roku byl uveden nový cloudový software EPLAN eBuild určený pro tvorbu elektrotechnických a pneumatických schémat či hydraulických obvodů. Je zaměřen na ty uživatele platformy EPLAN 2.8, kteří hledají cestu do cloudového prostředí. K využití nového softwaru stačí být registrován v cloudovém prostředí EPLAN ePulse a využívat platformu EPLAN verze 2.8. Nový software EPLAN eBuild se dodává v licenci Freemium. 


Zaměřeno na Projekt EPLAN

13.8.2019 Co znamená digitální transformace pro inženýrskou práci a jakou roli v ní hraje Projekt EPLAN? Rozhodující, protože digitalizace nesouvisí jen s výrobními nebo obchodními procesy, ale týká se všech procesů ve společnosti. Cílem je provázání digitálního toku dat mezi obchodem, technickým oddělením, výrobou a servisem. Největší sílou platformy EPLAN je právě sdílení dat v rámci celé společnosti včetně nově dostupných cloudových služeb. 


EPLAN Preplanning, verze 2.8

2.5.2019 Poskytovatel řešení EPLAN vyplňuje mezeru mezi fází předběžného plánování technického řešení a mezioborovým detailním zpracováním projektu. Díky četným optimalizacím platformy EPLAN Preplanning je nyní možné importovat filtrované excelové seznamy s projektovými daty, optimálně umístit segmenty předběžného plánování a lépe aktualizovat již přiřazená makra ve schématu zapojení. 


Nová cloudová strategie EPLAN ePulse: zvyšování kvality na úrovni produktů a procesů

29.4.2019 Od začátku roku 2019 firma EPLAN rozšířila nabídku cloudových řešení o další systém EPLAN eView, ve kterém mohou být zobrazovány, ověřovány a v režimu sledování změn opatřovány komentáři projekty platformy EPLAN. Prostřednictvím uceleného cloudového řešení pod názvem EPLAN ePulse firma EPLAN systematicky pokračuje v dialogu se svými zákazníky a partnery směrem k aktivnímu využívání cloudu pro správu a sdílení dokumentace ve virtuálním prostředí. 


Nová verze: EPLAN Smart Wiring 2.8

1.4.2019 Na začátku letošního roku představila společnost EPLAN nejnovější verzi softwaru EPLAN Smart Wiring ve verzi 2.8. Nová verze softwaru pro zapojování komponent řídicí techniky v rozvaděčích a konstrukci zařízení se zaměřuje hlavně na tři klíčová témata: možnost rozdělení na dílčí projekty, nový testovací režim pro podporu výroby a větší přehlednost při používání softwaru. 


Virtuální konstrukce rozvaděčů dospěla do svého finále

27.2.2019 Nová verze systému EPLAN Pro Panel 2.8 byla vydána koncem minulého roku, krátce po norimberském veletrhu SPS IPC Drives. Účastníci této prestižní akce si mohli vyzkoušet novou verzi včetně mnoha možností výměny umístěných komponentů nebo dokonce celých rozvaděčů. Další novinkou je automatická migrace projektů založených na TS 8 na nový rozsáhlý systém rozvaděčů Rittal VX25. Ale to stále není všechno: společnosti EPLAN a Rittal v Norimberku společně představily širokou škálu inovací v oblasti konstrukce rozvaděčů. 


Nový design softwaru EPLAN Electric P8

18.12.2018 S novou verzí platformy EPLAN 2.8 přichází řada novinek jako nové grafické uživatelské rozhraní, vylepšená ergonomie a zdokonalené využití maker. Konkrétně v nové verzi softwaru EPLAN Electric P8 se uživatelé jistě přivítají zlepšení v oblastech konfigurace, sběrnicových dat a obousměrné komunikace s TIA Portal od firmy Siemens. 


Přístup pro uživatele systémů AutoCAD a ERP

26.9.2018 Firma EPLAN, dodavatel softwarových řešení, rozšiřuje okruh uživatelů aplikace EPLAN Data Portal, a tím posiluje svoji pozici mezinárodního poskytovatele digitálních dat přístrojů a součástek od předních výrobců. Uživatelům systémů EPLAN poskytuje data přibližně 700 000 produktů a více než 1,2 miliónu jejich konfiguračních variant. Navíc EPLAN umožňuje již více než dva roky přistupovat všem uživatelům k datům ve formátu DXF. EPLAN se tak stává přístupným pro významnou skupinu uživatelů systému AutoCAD. 


EPLAN Data Portal: cesta k ideální sadě přístrojových dat

24.7.2018 Digitální přístrojová data jsou v současné době klíčovým prvkem pro dosažení efektivity inženýrských prací. Největší výzvu v této oblasti představují kvalita dat a rozsah informací, které jsou v datech obsaženy. EPLAN Data Portal na tyto problémy aktivně reaguje: od začátku roku je databáze aktualizována v měsíčních intervalech. Uživatelé mají navíc k dispozici funkci hodnocení, která jim umožňuje klasifikovat kvalitu a obsah přístrojových dat, a tím výrobcům poskytují praktickou zpětnou vazbu. Od veletrhu Hannover Messe mají uživatelé Lab Version systému Eplan Data Portal navíc možnost získat přístup ke zkušebním verzím a vyzkoušet si výsledky nejnovějšího vývoje programů dříve než ostatní.


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services