Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Nová verze: EPLAN Smart Wiring 2.8

1.4.2019 Na začátku letošního roku představila společnost EPLAN nejnovější verzi softwaru EPLAN Smart Wiring ve verzi 2.8. Nová verze softwaru pro zapojování komponent řídicí techniky v rozvaděčích a konstrukci zařízení se zaměřuje hlavně na tři klíčová témata: možnost rozdělení na dílčí projekty, nový testovací režim pro podporu výroby a větší přehlednost při používání softwaru. Závěr: Software EPLAN Smart Wiring ve verzi 2.8 umožňuje realizovat kompletní proces začínající projektováním rozvaděčů přes systém řízeného zapojování komponent až po efektivní výrobu celého zařízení.

Nová verze softwaru EPLAN Smart Wiring ještě více optimalizuje proces zapojování komponent v rozvaděčích. První zásadní inovací je možnost členění na dílčí projekty. Při návrhu větších rozvodných zařízení pracuje často na jednom projektu více lidí. Nyní je možné rozdělit projekt na jednotlivé části tím, že se vyfiltrují dílčí projekty – lze například provést vizualizaci pouze jedné skříně z pěti v řadě nebo jedné konkrétní montážní desky. Díky tomuto novému nastavení procesu projektování mohou být subdodavatelé ideálním způsobem začleněni do digitálního work-flow. Týmy mohou díky tomuto způsobu práce optimálně spolupracovat a každý člen týmu získá přístup přesně k těm datům, která potřebuje.

Ke každému spoji je možné najít příslušný odkaz ve schématu zapojení – tím je dosaženo větší jistoty při projektování.

Vizualizace kabelových tras

Když mají dva vodiče společný bod připojení, pracuje elektrotechnik obvykle s dvojitými dutinkami. Tyto připojovací body musejí být také jednoznačně identifikovány v systému. Nyní je to velmi snadné díky novému barevnému značení kabelových tras. K tomu přibyla další významná praktická výhoda: Pokud chce elektrotechnik zobrazit schéma zapojení, může se pomocí funkce přeskakování mezi stranami dostat přímo do příslušné části elektro dokumentace. Ve verzi 2.8 byly do softwaru EPLAN Smart Wiring k tomuto účelu nově integrovány také příslušné informace ze schématu zapojení. Specialisté jsou díky tomu ušetřeni mnoha otázek, a tak je zajištěna kvalita na principu dvojí kontroly.

Vše pod kontrolou: lepší grafické zpracování

Další podstatnou inovací je optimalizované grafické zpracování, které díky rozšířenému uživatelskému rozhraní ve verzi 2.8 poskytuje úplně nové možnosti při práci s daty. Příklad: Pokud chce projektant pracovat s bočním či zadním pohledem na skříňový rozvaděč, je to nyní možné pouhým stisknutím tlačítka. Takzvané devadesátistupňové rychlé otáčení v softwaru EPLAN Smart Wiring činí tento způsob práce rychlejším, pohodlnějším a přesnějším. Proces urychluje také možnost nastavit libovolně zvolený úhel pohledu jako výchozí. K přehlednému zobrazení přispívá i další inovace: Komponenty, které byly nainstalovány do rozvodné skříně, ale opticky překrývají zobrazení správného propojení, lze nyní nastavit jako průhledné. Uživatel softwaru má tak k dispozici neomezený náhled na všechny spoje – to vše samozřejmě v režimu 3D.

Zajímavé je také zobrazení zapojení, které se zaměřuje na provozní prostředky: Uživatelé nyní mohou v grafickém vyobrazení vybrat jednotlivé provozní prostředky jako stykače či pojistky a příslušný seznam spojů bude zahrnovat pouze tomu odpovídající spoje. Tím software poskytne ten nejlepší přehled pro následující zapojování. Téměř samozřejmé je také to, že jsou podporovány veškeré běžné tiskárny štítků prostřednictvím technologie ovladačů Windows.

EPLAN Smart Wiring ve verzi 2.8 poskytuje uživatelům podporu při grafickém výběru komponent pro zapojení rozvaděčů.

Testovací režim zabrání překvapením  

V neposlední řadě poskytuje nový testovací režim více jistoty při konečném testování rozvodné skříně. Každý spoj skutečného skříňového rozvaděče, který prošel testem, je barevně označen podle principu semaforu. Na konci testování systém vygeneruje zkušební protokol, jenž poskytne přesné informace o tom, které spoje jsou správně zapojené a které je případně nutné opravit. To jsou další kroky k zajištění větší spolehlivosti přípravy projektové dokumentace.

Nový testovací režim poskytuje podporu při finálním testování rozvaděčů.

Webinář, který pro Vás na toto téma připravila společnost Eplan, můžete shlédnout zde:

http://solutions.eplan.cz/prihlaska-webinar-11-eplan-smart-wiring

EPLAN Software & Service

Foto © EPLAN Software & Service

Více na www.eplan.cz

Přečtěte si také:

Virtuální konstrukce rozvaděčů dospěla do svého finále

27.2.2019 Nová verze systému EPLAN Pro Panel 2.8 byla vydána koncem minulého roku, krátce po norimberském veletrhu SPS IPC Drives. Účastníci této prestižní akce si mohli vyzkoušet novou verzi včetně mnoha možností výměny umístěných komponentů nebo dokonce celých rozvaděčů. Další novinkou je automatická migrace projektů založených na TS 8 na nový rozsáhlý systém rozvaděčů Rittal VX25. Ale to stále není všechno: společnosti EPLAN a Rittal v Norimberku společně představily širokou škálu inovací v oblasti konstrukce rozvaděčů. 


Nový design softwaru EPLAN Electric P8

18.12.2018 S novou verzí platformy EPLAN 2.8 přichází řada novinek jako nové grafické uživatelské rozhraní, vylepšená ergonomie a zdokonalené využití maker. Konkrétně v nové verzi softwaru EPLAN Electric P8 se uživatelé jistě přivítají zlepšení v oblastech konfigurace, sběrnicových dat a obousměrné komunikace s TIA Portal od firmy Siemens. 


Přístup pro uživatele systémů AutoCAD a ERP

26.9.2018 Firma EPLAN, dodavatel softwarových řešení, rozšiřuje okruh uživatelů aplikace EPLAN Data Portal, a tím posiluje svoji pozici mezinárodního poskytovatele digitálních dat přístrojů a součástek od předních výrobců. Uživatelům systémů EPLAN poskytuje data přibližně 700 000 produktů a více než 1,2 miliónu jejich konfiguračních variant. Navíc EPLAN umožňuje již více než dva roky přistupovat všem uživatelům k datům ve formátu DXF. EPLAN se tak stává přístupným pro významnou skupinu uživatelů systému AutoCAD. 


EPLAN Data Portal: cesta k ideální sadě přístrojových dat

24.7.2018 Digitální přístrojová data jsou v současné době klíčovým prvkem pro dosažení efektivity inženýrských prací. Největší výzvu v této oblasti představují kvalita dat a rozsah informací, které jsou v datech obsaženy. EPLAN Data Portal na tyto problémy aktivně reaguje: od začátku roku je databáze aktualizována v měsíčních intervalech. Uživatelé mají navíc k dispozici funkci hodnocení, která jim umožňuje klasifikovat kvalitu a obsah přístrojových dat, a tím výrobcům poskytují praktickou zpětnou vazbu. Od veletrhu Hannover Messe mají uživatelé Lab Version systému Eplan Data Portal navíc možnost získat přístup ke zkušebním verzím a vyzkoušet si výsledky nejnovějšího vývoje programů dříve než ostatní.


Všestranný pomocník pro přípravu projektové dokumentace

7.12.2017 Od podzimu 2017 je k dispozici nová verze platformy systému EPLAN 2.7, která klade důraz na mezioborovou spolupráci a konzistentní digitalizaci inženýrských procesů. Nová verze softwaru přináší uživatelům devatenáct jazykových verzí, množství vylepšených detailů a obousměrné propojení s automatizačními systémy – včetně TIA Portal od firmy Siemens a Melsoft IQ Works od Mitsubishi, které zaručují ještě větší efektivitu inženýrské práce. 


Záznam webináře "EPLAN Cogineer - snadné kroky k automatizaci"

6.12.2017 EPLAN nabízí ke zhlédnutí záznam webináře „EPLAN Cogineer – snadné kroky k automatizaci“. Seznámíte se s možnostmi využití nového softwaru EPLAN Cogineer, díky kterému může každý uživatel platformy EPLAN začít používat automatizační software na bázi konfigurace okamžitě bez náročného časového zaškolování. Celý webinář je zdarma na webu eplan.cz/webinare/ 


Nový softwarový nástroj EPLAN Cogineer – snadná automatizace inženýrské práce

13.11.2017 Automatická tvorba výkresů je nyní ještě jednodušší. Společnost EPLAN představuje zcela nový software pro efektivní konfiguraci projektů, přinášející zkrácení doby potřebné k osvojení práce na projektu a současně vynikající výsledky, a to jen po několika kliknutích myší. 


EPLAN předběžné plánování s novým modulem pro potrubí

1.11.2017 Čím dříve konstrukce začíná strukturovaným a důsledným sběrem dat, tím lépe. V počátečních fázích projektu to platí zvláště pro konkrétní data o připojení, jako např. definice a informace o potrubí nebo kabelových datech. Nová verze programu EPLAN Preplanning nyní obsahuje vlastní modul pro návrh potrubí. Nově také lze definovat data o kabelech již ve fázi předběžného plánování 


Nový software Syngineer: Komunikujte přímo – pomocí mechatroniky

5.9.2017 Na letošním strojírenském veletrhu v Brně představila společnost EPLAN nový software Syngineer – inovativní komunikační a informační aplikaci poskytující ideální základ společnostem zabývajícím se konstrukcí strojů a zařízení. Aplikace prostřednictvím mechatronické struktury přímo propojuje systémy MCAD, ECAD a software pro PLC. Usnadňuje komunikaci napříč různými obory a výrazně tak urychluje konstrukční a vývojový proces v oblastech mechanického, řídicího a softwarového inženýrství. 


EPLAN Harness proD 2.6: zcela bezstarostný proces návrhu i výroby

30.1.2017 Efektivita je na prvním místě, ale neopomíjí se ani radost z konstrukční práce: nový EPLAN Harness proD verze 2.6 je intuitivní software ve 3D/2D, který pokrývá všechny současné požadavky na projektování a návrh kabelových svazků. Mezi novými funkcemi je vylepšení podkladů pro výrobu, které kromě výkresu montážní desky zahrnují i výkresy zapojení kabelů. Kótování délek je nyní automatické. 


EPLAN představuje Smart Wiring Application: Vizualizace postupu pro zapojování rozváděče

26.7.2016 Propojování komponent řídicí techniky v rozváděči vyžaduje hodně času a zkušeností. EPLAN se svým novým softwarem Smart Wiring Application tento proces značně zjednodušuje. Tento software vizualizuje zcela digitálně všechna propojení a výrobní data potřebná pro výrobu a montáž. Výhodou je, že přímo v softwaru jsou již zahrnuty znalosti o řídicí technice. 


JHV-ENGINEERING zvyšuje efektivitu výroby díky EPLAN EEC One

19.8.2015 Přední český dodavatel strojních zařízení JHV-ENGINEERING s.r.o. využívá při vývoji a výrobě svých jednoúčelových strojů a výrobních linek systém EPLAN Engineering Configuration One (EEC One). Jde o zcela ojedinělý systém pro efektivní automatizaci projekčních a inženýrských prací, který výrazným způsobem zjednodušuje a zkracuje tyto činnosti.  


O polovinu kratší doba na konstrukční práce

8.7.2015 Jedním ze způsobů, jak mohou výrobci složitých rozváděčů pro řídicí systémy dosáhnout výhod oproti konkurenci, je automatizace firemních procesů. Společnost Bilfinger GreyLogix se sídlem ve Flensburgu (Německo) začala využívat systém EEC One od firmy EPLAN, a tím zkrátila dobu potřebnou pro tvorbu elektrických schémat o polovinu. 


Je čtvrtá průmyslová revoluce líbivý slogan informačních techniků, nebo trend v technologii a organizaci výroby?

21.5.2015 Po první, druhé a třetí průmyslové revoluci se nyní hovoří již o čtvrté průmyslové revoluci, způsobené využíváním kyberfyzického prostoru ve výrobě – tedy stavu, kdy vestavěné počítače nejen kontrolují výrobu, ale komunikují i mezi sebou a díky identifikační technologii RFID „komunikují“ také s materiálem a výrobky. Jednoduše řečeno, výroba se stává tržištěm, kde si stroje v reálném čase navzájem nabízejí své služby a vyměňují informace se zpracovávanými produkty. Je takováto představa utopie, líbivý slogan nebo reálný trend v technologii a organizaci průmyslové výroby?


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services