Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Sitrans LG: nová řada přístrojů pro měření hladiny pomocí radaru s řízenou vlnou

21.1.2014 Siemens je osvědčeným dodavatelem přístrojů pro měření hladiny kapalin, sypkých látek, kalů a pro měření rozhraní včetně zobrazení informací na vzdálených displejích. V polovině ledna 2014 uvedl na trh novou řadu hladinoměrů Sitrans LG, pracující na principu radaru s vedenou vlnou pro krátké a střední vzdálenosti měření. Při něm jsou vysokofrekvenční mikrovlnné pulsy přenášeny pomocí tyče nebo kabelu, a umožňují tak měření s přesností 2 mm v nejrůznějších nepříznivých prostředích, jako jsou korozivní výpary, pára, pěna, nestálá hladina, případně v kapalinách s velkou viskozitou nebo proměnlivou hustotou.

Řadu Sitrans LG tvoří modulární konstrukce čtyř základních verzí – Sitrans LG240, Sitrans LG250, Sitrans LG260 a Sitrans LG270 – s nejrůznějšími možnostmi konfigurace. Ty umožňují měření hladiny oleje nebo plynu, chemických a farmaceutických sloučenin nebo nejrůznějších látek v potravinářském průmyslu. Modulární radarový vysílač pokrývá široké spektrum aplikací pro měření kapalin a rozhraní, od agresivních materiálů po hygienické prostředí. Funkční bezpečnost zařízení ve smyslu ČSN EN 61508 je navrhována na úrovni SIL 2.

Každá ze základních verzí má své specifické uplatnění:

Sitrans LG240 je speciálně konstruován pro aplikace v hygienickém prostředí farmaceutického a potravinářského průmyslu a má tomu odpovídající certifikáty.

Sitrans LG250 je ideální pro širokou škálu měření kapalin, například ve vodním hospodářství.

Sitrans LG260 dokáže přesně měřit hladiny pevných látek, granulátů a sypkých materiálů i při extrémní prašnosti.

Sitrans LG270 je určen pro měření v náročných podmínkách při teplotě do 450 °C a tlaku do 40 MPa, jaké se vyskytují například v chemickém nebo petrochemickém promyslu.

Instalace hladinoměrů řady Sitrans LG je jednoduchá díky řadě předkonfigurovaných vlastností, jako je materiál přístrojového pouzdra, procesní konektory nebo komunikační nastavení podle potřeby uživatele. Přístroj lze jednoduše naprogramovat buďto pomocí čtyř tlačítek umístěných přímo na přístroji, nebo na dálku pomocí dálkové konfigurace s využitím programu Siemens Simatic PDM (Process Device Manager) skrze komunikační protokol HART.

redakce Proelektrotechniky.cz

Foto © Siemens

Další informace zde

Přečtěte si také další související články z rubriky Průmyslová automatizace:

Simatic MV440 + Pat-Genius: Čtečka kódů rozpoznává předměty

29.11.2013 Systém optického čtení kódů Simatic MV440 od výrobce Siemens byl speciálně vyvinut pro detekování a vyhodnocování mnoha strojově čitelných kódů v průmyslové výrobě. Je známý svojí rychlostí a spolehlivostí čtení, flexibilním propojením na průmyslové procesy i mechanickou odolností v podmínkách průmyslové výroby. Funkční vlastnosti tohoto systému jsou nyní dále rozšiřovány pomocí licenčního software Pat-Genius. 


Inovovaný operátorský panel pro CNC stroje

26.8.2013 Operátorský panel Sinumerik OP 019 značky Siemens je nyní k dispozici s novou jednotkou tenkého klienta Thin Client Unit 30.2 (TCU 30.2). Panel OP 019 lze v této konfiguraci přímo připojit k systému pro řízení výkonných CNC strojů Sinumerik 840D sl prostřednictvím CNC softwaru ve verzi 4.5 SP1 a vyšší. V řídicím rozváděči může být volitelně nainstalována také jednotka operátorského rozhraní Sinumerik PCU 50.5. Řídicí jednotka Siemens pro všechny úlohy řízení spojitých procesů

29.7.2013 Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku řídicích jednotek Simatic o zvlášť výkonnou, variabilní a odolnou procesorovou jednotku s typovým označením Simatic PCS 7 CPU 410-5H. Nová procesorová jednotka (Central Processor Unit – CPU) je v současné době nejrychlejší a nejvýkonnější řídicí jednotkou na trhu a pokrývá veškeré potřeby úloh řízení spojitých procesů všech rozsahů a výkonnostních požadavků. Software pro podrobné sledování průmyslových sítí

2.7.2013 Společnost Siemens zdokonalila svůj softwarový nástroj Sinema Server pro správu průmyslových sítí. V nové verzi V12 může každá jednotlivá stanice Sinema Server sledovat až 500 síťových komponent, což je dvojnásobek maximální kapacity nabízené předchozí verzí programu. Kromě toho může každá stanice Sinema Server také indikovat stav dalších klientských zařízení Sinema Server v síti až do celkového počtu 100 stanic. 


Další vývoj v konstrukci robotů: redukce kabeláže technologií PLC

1.7.2013 Jedním z problémů současných průmyslových robotů jsou silné kabely pro přenos energie a informací mezi tělem robota a pracovními prvky na konci robotických paží – nástroji, kamerami, čidly apod. Tyto silné kabely značně omezují manévrovací schopnost robota a mohou být i jeho zranitelnou součástí. Japonští výrobci Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) a NCXX Inc. proto nyní přicházejí s technickým řešením, které poprvé v průmyslové praxi umožní značně zredukovat kabeláž robota pomocí technologie komunikace po silovém vedení 

 


XC152 – nové kompaktní PLC

19.6.2013 Společnost Eaton uvádí na trh nová kompaktní PLC XC152, která podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako je SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet. 

 


Bezpečné připojení řídicího systému Simatic S7-1500 k ethernetu

18.6.2013 Bezpečně připojit řídicí systém Simatic S7-1500 k ethernetovým sítím umožňuje nový komunikační procesor Simatic CP 1543-1. Tento komunikační modul kombinuje různé zabezpečovací prostředky – například SPI-firewall (Stateful Packet Inspection), dotazy na heslo nebo protokoly pro šifrovaný přenos dat (FTPS a SNMPv3). Výsledkem je ochrana jednotlivých řídicích jednotek S7-1500 i celých automatizačních celků 


Software In-Sight Track & Trace pro farmaceutickou serializaci

24.5.2013 Novou verzi řešení In-Sight® Track & Trace pro identifikaci a ověřování dat uvedla na trh společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX). Toto řešení je určeno pro serializaci ve zdravotnictví. Nová verze obsahuje rozšíření, která řeší další požadavky výrobců farmaceutických a lékařských zařízení pro dosažení vysledovatelnosti produktů na úrovni jednotek podle předpisů GS1 a FDA.
 


Sirius 3SK1: Nová modulární řada bezpečnostních modulů Siemens pro průmysl

29.4.2013 Společnost Siemens uvedla v dubnu 2013 na trh novou typovou řadu bezpečnostních modulů Sirius 3SK1 pro průmyslovou automatizaci, která významně snižuje náklady související s nákupem, skladováním a údržbou zařízení a zároveň zjednodušuje objednávání a skladové hospodářství.  

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services