Přečtěte si:  Pozvánka s třídenní vstupenkou na veletrh URBIS


Pozvánky na akce


Stalo se
Maximální zákaznické výhody z digitální transformace

12.4.2023 Partnerský program EPLAN Partner Network byl založen před více než dvěma lety a v průběhu této doby se do programu zapojilo přibližně šedesát společností. Strategičtí partneři jako Phoenix Contact, Siemens a Rockwell Automation a technologičtí partneři – včetně společností ABB, Lapp Kabel, Wago a Weidmüller – se potkávají na jednom základním principu: Jejich řešení přinášejí nejvyšší stupeň integrace se softwarovým řešením EPLAN. V době digitální transformace každý kombinuje síly, aby spolu mohly plynule komunikovat různé softwarové aplikace, jako jsou konfigurátory produktů, CPQ, PLC, PLM/ERP a další.

Přibližně 60 účastníků partnerského programu EPLAN Partner Network: společnost EPLAN, která úzce spolupracuje se svými partnery, připravuje firmám cestu k zavedení digitální transformace.

Firmy spoléhají na různé softwarové aplikace od různých výrobců. Partnerský program EPLAN Partner Network byl založen pro využití plného potenciálu produktivních interakcí mezi různými řešeními v prostředí konfigurátorů produktů, CPQ, PLC a PLM/ERP. Partneři si stanovili závazné cíle pro další rozvoj své integrace, čímž vytvořili solidní základ pro své zákazníky – výrobní firmy. Ty těží z testované kvality softwaru, jejího neustálého rozvoje a systematického zvyšování výhod pro vlastní pracovní postupy. Otevřená rozhraní a hluboká integrace nabízejí mnoho příležitostí pro implementaci digitální transformace v reálném světě.

Klíčem je integrace

EPLAN Partner Network je mezinárodní partnerský program se čtyřmi typy partnerství: strategickými partnery, technologickými partnery, partnery pro řešení a výzkumnými partnery. Zákazníci získávají největší výhody prostřednictvím společného rozvoje integrace partnerských produktů, nemluvě o zabezpečování kvality a podpoře založené na otevřených rozhraních.

Rozšíření o mezinárodní partnery

Dalšími technologickými partnery jsou Auvesy-MDT, Ehrt, Gossen Metrawatt, Jetter a Sigmatek. V mezinárodním měřítku byly do sítě začleněny také firmy Digiwin (Čína) a Trace Software (Francie), stejně jako globální hráči Omron, Wago a Weidmüller. Sandra Huangová z firmy Digiwin říká: „Rozhraní mezi Digiwin PLM a EPLAN pomáhá inženýrům plně se soustředit na jejich vlastní projektové práce. Všechny relevantní informace včetně kusovníků, dat komponent a projektových dat jsou mezi platformou EPLAN a PLM Digiwin automaticky synchronizovány. Uživatelé oceňují konzistentní a aktuální data v průběhu celého životního cyklu projektu.“

Na straně partnerů řešení je mnoho známých automatizačních společností, jako je Alexander Bürkle (velkoobchod s elektronikou a poskytovatel technických služeb), CADTalk (integrace CAD/PDM-ERP), Cideon (integrátor systémů), D&TS GMBH (správa kmenových dat), Elmo Solutions (integrace CAD/PDM/PLM-ERP), Grollmus (programování PLC), PLM CAD Utilities (integrace CAD/PDM/PLM-ERP), Secude International (partner Microsoft a SAP), Semodia (export MTP), Solidline (dodavatel systémů PLM), Wus-Tec (výroba kabelů) a Zahnen Technik (vodní hospodářství a čištění odpadních vod). To ukazuje širokou škálu řešení, která jsou využívána a integrována do prostředí EPLAN. Benedikt Ney, technický ředitel firmy Zahnen Technik, říká: „Chceme všem zajistit přístup k čisté vodě. Díky našemu skvělému partnerství s firmou EPLAN se k naplnění této vize dostáváme stále blíže.“

V oblasti partnerství s výzkumnými organizacemi je možné jmenovat nedávno podepsanou spolupráci s TH Lübeck, která rozšiřuje okruh stávajících výzkumných partnerů, centrum E4CT (European 4.0 Transformation Center) nebo Ústav pro řízení obráběcích strojů a výrobních jednotek (ISW) na Univerzitě ve Stuttgartu.

Více se dozvíte na https://www.eplan.cz/eplan-partner-network/  

Eplan Software & Service GmbH & Co. KG.

Foto © Eplan Software & Service GmbH & Co. KG.

Více na www.eplan.cz

Přečtěte si také:

Digitální projektování mění zažitou praxi v chemickém průmyslu

31.3.2022 Digitální transformace již dávno není doménou projektů firem z automobilového průmyslu. Výhody v digitálním návrhu projektu, rychlé vzdálené výměně připomínek i využívání předdefinovaných maker umí docenit i projekty v chemickém průmyslu. Samozřejmě za přispění produktů a služeb společnosti EPLAN. 


H+D Elektromontáže: Digitalizace jako cesta k rychlejší výrobě a zpracování většího objemu zakázek

9.3.2022 Na základě pilotního projektu si ve společnosti H+D Elektromontáže ověřili, že digitalizace při výrobě rozváděčů dává smysl a stává se nutností pro další rozvoj firmy. Nový výrobní proces je založen na precizním projektování a vytvoření digitálního 3D modelu. Využívá přitom synergie silných partnerů – EPLAN a Rittal. 


EPLAN eVIEW Free nyní s AR funkcemi – funkcemi pro rozšířenou realitu

20.7.2021 Výrobci rozvaděčů nyní mohou při příštím setkání se subdodavatelem či systémovým integrátorem jednoduše vzít svůj smartphone a promítnout digitální prototyp rozvaděče přímo na stole u generálního ředitele. Nebo přímo ve výrobním závodu zákazníka. Zní to vskutku fantasticky – ale už je to realita! Nový doplněk pro rozšířenou realitu (AR) cloudového softwaru EPLAN eVIEW Free v kombinaci s bezplatnou aplikací Vuforia od PTC umožňuje zobrazení kompletně sestaveného rozvaděče ve virtuálním prostoru. 


EPLAN eMANAGE: snadné nahrání, sdílení a správa projektů v cloudu

10.5.2021 Digitální transformace inženýrské práce pokračuje. Společnost EPLAN v rámci svých cloudových služeb představuje novou aplikaci EPLAN eMANAGE pro spolupráci napříč projekty. Umožňuje vám nahrávat projekty z platformy EPLAN do cloudového prostředí, tam je sdílet a pracovat na nich. Již v půli března uvedl EPLAN bezplatnou verzi aplikace a její rozšířená, placená verze bude následovat v srpnu 2021. 


Objevte hluboký vesmír vědomostí s EPLAN Certified Enginee

19.4.2021 Staňte se expertem v projektování. Tak zní proklamace programu EPLAN Certified Engineer (ECE). Příprava kvalitní projektové dokumentace není jen otázkou softwarových systémů – důležitý je i uživatel a dodavatel softwaru. Faktory, které do značné míry určují efektivitu, jsou znalosti, praxe a zkušenosti. Své o tom ví také firma INVERA s.r.o. z Rakovníku, která vyrábí jednoúčelové hydraulické lisy určené především pro plastikářství a gumárenský průmysl. 


Zaměřeno na integraci ERP/PLM a vývoj nových rozhraní

24.3.2021 Nový partnerský program, který společnost EPLAN připravila na konci roku 2020, spojuje celosvětové odborné znalosti spolupracujících partnerských firem, a zvyšuje tak přínosy pro zákazníky. Program EPLAN Partner Network (EPN) definuje společné závazné cíle pro podporu integrace systémů v celém hodnotovém řetězci. Uživatelům to přináší zlepšení kontinuity dat a integrace systémů, zejména v oblastech PLM, ERP a PLC, jakož i simulací. 


 

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services