Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
MINAS A5B – servomotory EtherCAT s otevřenou komunikací

6.6.2014 Společnost Panasonic uvádí na trh servopohony s rozhraním Ethernet a otevřeným přístupem k síti EtherCAT, které umožňuje komunikaci mezi master a slave v reálném čase. Osvědčená řada servomotorů MINAS A5 byla rozšířena o řadu MINAS A5B, která je vybavena novým rozhraním EtherCAT. To umožňuje otevřenou komunikaci a výměnu dat mezi mnoha řídicími jednotkami EtherCAT.

Díky své vysoké přenosové i vzorkovací frekvenci je sběrnice „real time“ Ethernet zvláště vhodná pro vysoce dynamické jedno a víceosé polohování, jaká se nacházejí v „pick and place“ aplikacích, při etiketování nebo značení lahví. Další výhodou je, že do vzdálenosti 100 metrů lze použít standardní cenově dostupné ethernetové kabely.

Vlastnosti MINAS A5B:
•    rozsah jmenovitého výkonu 50–15000 W,
•    komunikace v reálném čase: 100 Mbps - aplikační protokol CAN přes EtherCAT,
•    podporuje řízení dle pozice, otáček nebo krouticího momentu – bezpečnostní normy stejné jako pro MINAS A5,
•    ruční a automatické tlumicí filtry,
•    kompletní sada příkazů pro až 64 os na síti,
•    jednoduché zapojení pomocí standardních Ethernet kabelů (až do 100 m mezi jednotkami).

Panasonic, redakčně upraveno

Foto: © Panasonic

Více informací zde

Přečtěte si také další související články z rubriky Průmyslová automatizace:

MINAS LIQI: servomotory Panasonic

3.4.2014 Společnost Panasonic představila české odborné veřejnosti novou řadu servomotorů označovanou jako MINAS LIQI. Ve srovnání s krokovými, asynchronními nebo pneumatickými pohony nabízí servomotory řady MINAS LIQI mnoho výhod v oblasti spolehlivosti, rychlosti a přesného polohování. Řada Minas LIQI je koncipována s myšlenkou rychlé integrace a bez složitého nastavování se hodí pro okamžité použití ve většině projektů. 


Nový řídicí systém iMCC xEnergy

6.12.2013 Společnost Eaton Elektrotechnika uvádí na trh nové inteligentní motorové řídicí centrum iMCC určené pro řadu rozvaděčů xEnergy. Řídicí centrum disponuje komunikačním systémem, jenž nahrazuje kabeláž uvnitř šuplíkových jednotek i kabeláž k řídicímu prvku vyšší úrovně (PLC). Rozšíření diagnostických prvků umožňuje provozovatelům průmyslových závodů průběžně kontrolovat stav průmyslových zařízen a předem detekovat hrozící riziko  


Řídicí jednotka Siemens pro všechny úlohy řízení spojitých procesů

29.7.2013 Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku řídicích jednotek Simatic o zvlášť výkonnou, variabilní a odolnou procesorovou jednotku s typovým označením Simatic PCS 7 CPU 410-5H. Nová procesorová jednotka (Central Processor Unit – CPU) je v současné době nejrychlejší a nejvýkonnější řídicí jednotkou na trhu a pokrývá veškeré potřeby úloh řízení spojitých procesů všech rozsahů a výkonnostních požadavků. UV vytvrzování na bázi LED

17.7.2013 Panasonic Electric Works (PEW) přináší bohatší sortiment vytvrzovacích hlavic a čoček pro Aicure – systém UV vytvrzování na bázi technologie LED. Na základě požadavků uživatelů jsou v současné době dostupné čočky s různou ohniskovou vzdáleností od 3 mm až do průměru paprsku 10 mm. 

Software pro podrobné sledování průmyslových sítí

2.7.2013 Společnost Siemens zdokonalila svůj softwarový nástroj Sinema Server pro správu průmyslových sítí. V nové verzi V12 může každá jednotlivá stanice Sinema Server sledovat až 500 síťových komponent, což je dvojnásobek maximální kapacity nabízené předchozí verzí programu. Kromě toho může každá stanice Sinema Server také indikovat stav dalších klientských zařízení Sinema Server v síti až do celkového počtu 100 stanic. 


XC152 – nové kompaktní PLC

19.6.2013 Společnost Eaton uvádí na trh nová kompaktní PLC XC152, která podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako je SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet. 

 


Bezpečné připojení řídicího systému Simatic S7-1500 k ethernetu

18.6.2013 Bezpečně připojit řídicí systém Simatic S7-1500 k ethernetovým sítím umožňuje nový komunikační procesor Simatic CP 1543-1. Tento komunikační modul kombinuje různé zabezpečovací prostředky – například SPI-firewall (Stateful Packet Inspection), dotazy na heslo nebo protokoly pro šifrovaný přenos dat (FTPS a SNMPv3). Výsledkem je ochrana jednotlivých řídicích jednotek S7-1500 i celých automatizačních celků 


Nová řada servopohonů řízených po ethernetu

23.5.2013 Minas A5N, servopohony s řízením na bázi ethernetu, mají nejen velmi kompaktní rozměry, ale jsou také ideální pro vysoce dynamické aplikace. Díky vysoké přenosové rychlosti a vzorkovací frekvenci je Minas A5N RTEX (Realtime Express) obzvláště vhodný pro rychlé řízení dynamických jednoosých i víceosých aplikací - pick-and-place, etiketovací stroje, stáčírny atd. Sirius 3SK1: Nová modulární řada bezpečnostních modulů Siemens pro průmysl

29.4.2013 Společnost Siemens uvedla v dubnu 2013 na trh novou typovou řadu bezpečnostních modulů Sirius 3SK1 pro průmyslovou automatizaci, která významně snižuje náklady související s nákupem, skladováním a údržbou zařízení a zároveň zjednodušuje objednávání a skladové hospodářství.  

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services