Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Novinky v portfoliu společnosti LAPP

1.6.2021 Společnost LAPP představila na přelomu května a června 2021 odborné veřejnosti nové kabely pro venkovní použití a novinky z oblasti průmyslové automatizace.

Černý UNITRONIC® LiYY/LiYCY pro venkovní použití

Pokud jsou kabely instalovány venku, měly by být odolné vůči UV záření. Společnost LAPP má nyní ve svém portfoliu čtyři PVC kabely pro přenos dat a signálů v nízkofrekvenčním rozsahu s černým vnějším pláštěm (BK). Díky tomu jsou vhodné pro venkovní použití v souladu s DIN EN ISO 4892-2.

Černý UNITRONIC® LiYY / LiYCY pro venkovní použití

S černým vnějším pláštěm je klasikou mezi kabely pro přenos dat a signálů UNITRONIC® LiYY BK. K dispozici je ve velkém množství rozměrů pro širokou škálu aplikací. Kompaktní konstrukce umožňuje malé vnější průměry i přes vysoký počet žil. Klasifikované vlastnosti chování při požáru jsou definovány v souladu se směrnicí EU 305/2011 (BauPVO/CPR). Nový černý UNITRONIC® je vhodný pro pevné uložení nebo pro malé mechanické namáhání v uživatelském rozhraní stroje, tedy pro mnoho aplikací k přenosu dat a signálů v nízkofrekvenčním rozsahu. Tento kabel je určen pro použití v počítačových systémech, přístrojové technice nebo kancelářském vybavení. Lze jej použít v suchém i vlhkém prostředí.

Pro venkovní použití má LAPP ve svém portfoliu také novou verzi kabelu se stočenými páry  UNITRONIC® LiYY (TP) BK. Díky stočení žil do párů (TP) s krátkými délkami zkrutu jsou jednotlivé obvody dobře odděleny. K dispozici je také stíněný UNITRONIC® LiYCY BK s měděným opletem, který minimalizuje vliv elektrických rušivých polí. Tato stíněná verze kabelu je také doplněna o verzi se stočenými páry UNITRONIC® LiYCY (TP) BK.

Nové produkty LAPP pro průmyslovou komunikaci

Dvoužilový datový kabelETHERLINE® T1 Y Flex 1x2x22/7 AWG 

LAPP rozšiřuje portfolio produktů pro technologii Single Pair Ethernet (SPE). Single Pair Ethernet (SPE) je klíčová technologie pro SmartFactory a Průmysl 4.0. Umožňuje vytvářet konzistentnější a efektivnější průmyslové ethernetové sítě. K přenosu dat potřebuje pouze jeden pár vodičů. Dosud byly standardem ethernetové kabely se 2 a 4 páry. Díky této úspoře lze do sítě integrovat nové inteligentní komponenty, které dříve nebyly k síti přes průmyslový ethernet připojeny.


LAPP má již ve svém portfoliu kabely pro jednopárový ethernet. Pokud jde o konektor, společnost se spoléhá na standardizovanou verzi podle IEC 63171-6. LAPP poskytne kompletní řešení pro jednopárovou ethernetovou infrastrukturu v průmyslu.

Nový ETHERLINE® T1 Y Flex 1x2x22/7 AWG je dvoužilový datový kabel s certifikací UL pro vysokorychlostní výměnu informací při zachování konstantní přenosové rychlosti a výrazně jednodušší konstrukci. Díky malým poloměrům ohybu a malému vnějšímu průměru je obzvláště hmotnostně a prostorově úsporný, snadno se instaluje a pro připojení na provozní úrovni je nepostradatelný.

Nový kabel s funkcí Power-over-Data-Line podle standardu IEEE 802.3bu byl speciálně navržen pro přenos digitálních signálů ve frekvenčním rozsahu do 600 MHz a do vzdálenosti 40 m. Umožňuje současný přenos dat a napájení koncových zařízení SPE s nízkými energetickými nároky (do 50 W). Konstrukce kabelu SPE zaručuje ideální ochranu před elektromagnetickým rušením. Dvojité stínění je zajištěno díky plastové fólii laminované hliníkem a měděnému opletení s vysokým stupněm pokrytí (SF/UTP). Vnější plášť z PVC je navíc odolný vůči kyselinám a zásadám a je částečně odolný vůči olejům. Certifikace UL/CSA umožňuje použití produktu v Severní Americe. Nový jednopárový ethernetový kabel je zařazen v kategorii UL listed s aprobací PLTC a je možné jej používat pro otevřené elektroinstalace v kabelových žlabech.

Nový ETHERLINE® T1 Y Flex 1x2x22/7 AWG tak nabízí všestranné možnosti použití v automatizační technice i v budoucnosti. je vhodný pro:

- flexibilní použití v suchých a vlhkých místnostech i se středním mechanickým namáháním,

- strukturovanou kabeláž podle norem DIN EN 50173 a ISO / IEC 11801,

- jednopárové ethernetové aplikace 1000Base-T1 podle IEEE 802.3bp a 100Base-T1 podle IEEE 802.3bw.

Vysvětlení: Standard IEEE 802.3 bp popisuje fyzickou vrstvu, která umožňuje přenos 1 Gbit/s pomocí jednopárového kabelu se stočenými měděnými vodiči (kroucenou dvojlinkou) na vzdálenost 40 m se stíněným kabelem nebo 15 m s nestíněným kabelem. Možnými aplikacemi v automatizaci výroby by bylo připojení účastníků gigabitové komunikace uvnitř rozvaděče nebo senzorů s vysokými datovými rychlostmi, jako jsou systémy zpracování obrazu s vysokým rozlišením. Standard IEEE 802.3 bw však umožňuje stejné délky kabelu pro 100 Mbit/s. Zejména kvůli menší vzdálenosti může být tato technologie zajímavá také pro připojení zařízení v rozvaděči.

Brzy budou k dispozici dva další kabely: ETHERLINE® T1 FD P, stíněný kabel 26AWG pro Gigabit Ethernet a použití v energetických řetězech a ETHERLINE® T1 P FLEX 18AWG pro 10 Mbit/s a vzdálenost 1000 m.

Vysoce flexibilní patch kabel ETHERLINE® FD Cat.6

Další novinkou v oblasti průmyslové komunikace je vysoce flexibilní patch kabel ETHERLINE® FD Cat.6 pro trvale pohyblivé aplikace v energetických řetězech. Kabel je osazen konektory M12X a umožňuje rychlou výměnu dat rychlostí až 10 Gbit/s na vzdálenost 60 m díky ethernetu podle Cat.6. Plastová fólie laminovaná hliníkem a měděné opletení poskytují optimální ochranu před elektromagnetickým rušením. K ochraně párů žil se používá dělicí kříž, který umožňuje maximální mechanické namáhání. Konektor má integrovanou ochranu proti vibracím, která zabraňuje neúmyslnému uvolnění spojení. Stupeň krytí IP67 znamená, že nové propojovací kabely jsou vhodné pro připojení zařízení mimo rozvaděč.

ETHERLINE® CABINET CAT.6A pro rozvaděče v sítích PROFINET®

Flexibilní patch kabely Cat.6A se díky malým poloměrům ohybu osvědčily zejména ve stísněných prostorech. Umožňují rychlou výměnu informací rychlostí až 10 Gbit/s do 60 m. Propojovací kabel ETHERLINE® CABINET CAT.6A, osazený na obou stranách konektory RJ45, šetří čas a eliminuje možné chyby během montáže přímo na místě. Konektor RJ45 je obzvláště úzký, takže propojovací kabely jsou ideální pro zařízení s velmi vysokou hustotou portů. Díky certifikaci UL/CSA jsou také schváleny pro severoamerický trh.

Další jarní novinky LAPP:

Kompaktní jednožilové vodiče s plným jádrem H07V-U jsou určeny do rozvaděčů, pro pevné uložení v trubkách, v omítce, pod omítkou a v uzavřených instalačních kanálech. Pro přímé uložení na kabelových lávkách, ve žlabech a kanálech je lze použít pouze jako vodič pro vyrovnání potenciálu. S délkou 100 m jsou vhodné pro moduly TRONIC, které umožňují snadné odvinutí, změření, ustřižení a manipulaci v prostorech s nedostatkem místa. Jsou k dispozici v různých barvách, s typovou konstrukční certifikací HAR podle EN 50525-2-31.

Jednofázový síťový připojovací kabel ÖLFLEX® PLUG 540 P s VDE registrací je vhodný k použití při stavbě rozvaděčů a přístrojů, především pro mobilní zařízení s napojením na běžnou TN síť. Je kompatibilní se zástrčkovými systémy typu E a typu F a také s přiřazením vodičů podle české normy ČSN pro široké použití v Evropě, má dlouhou životnost díky chemické a mechanické odolnosti – integrovaný kabel ÖLFLEX® 540 P vydrží vysoké mechanické zatížení, je odolný vůči kyselinám a částečně odolný vůči olejům. Disponuje certifikovanou zastříknutou jednofázovou zástrčkou 250 V dle VDE s krytím až IP44 (déšť).

Metrické hadicové šroubení s kabelovou vývodkou SILVYN® FPAD-M s integrovaným odlehčením tahu kabelu je k dispozici v různých velikostech M16x1,5 až M25x1,5 a třídou ochrany IP66 nebo IP68. Je určeno suchá a mokrá prostředí, i pro venkovní aplikace včetně použití v drsných provozních podmínkách, kde je vyžadována odolnost proti olejům, vhodné pro hadice SILVYN® FPAS a SILVYN® HCC

Metrická kabelová vývodka SKINTOP® MS-M 40x1,5 PLUS s rozšířeným rozsahem sevření M50 pro konfekci kabelu s hranatým konektorem s krytím IP68 (10 barů)/IP69 je zvlášť vhodná pro utěsnění a odlehčení tahu kabelů s většími průměry (> 28 mm) v kabelovém pouzdru se závitem M40.

Lapp

Foto © LAPP 

Další informace a prodej produktů LAPP na www.lapp.cz

Přečtěte si také:

Ledové komory pro vakcínu proti covidu-19

9.4.2021 Distribuce vakcíny proti onemocnění covid-19, která musí být skladována při teplotě –70 °C, vyžaduje speciální přístup. Výrobce chladicích systémů L&R Kältetechnik z německého Sundernu nabídl řešení v podobě přepravních kontejnerů plně vybavených spolehlivou technologií chlazení a výrobou elektřiny. Součástí těchto speciálních kontejnerů jsou kabely společnosti LAPP. 


Nový kulatý vícenásobný průchodkový systém SKINTOP® MULTI-M s metrickým připojovacím závitem

9.4.2021 Trend miniaturizace stále pokračuje i u kabelových vstupních systémů. Čím dál větší počet kabelů s malým průměrem je třeba ukládat do stísněných prostor. Řešením je nový kulatý vícenásobný průchodkový systém od společnosti LAPP. Vývojáři Benjamin Rentschler a Daniel Müller získali Eddie LAPP Award, což je interní ocenění společnosti LAPP za inovace. 


Solární energie z 18 fotbalových hřišť

6.4.2021 Již přes čtyři měsíce vyrábí elektřinu solární elektrárna postavená v rakouském městečku Schönkirchen-Reyersdorf v okrese Gänsendorf, která je největší v zemi. Celý systém je navržen tak, aby dodával solární energii nejméně po dobu 40 let, a proto bylo nutné k realizaci použít vysoce odolné komponenty. O dodávku elektrických spojovacích systému se postarala společnost LAPP. 


Kabely LAPP pro přenos dat v autobusech IVECO

31.3.2021 Koncem března 2021 byla informována odborná veřejnost, že společnost Iveco Czech Republic, a.s., si jako dodavatele kabelů včetně příslušenství vybrala společnost LAPP. Díky vysoké kvalitě použitých datových patch kabelů Lapp splňují městské a meziměstské autobusy IVECO nejnáročnější požadavky veřejných i soukromých dopravců. Společnost LAPP zajišťuje spolehlivou technickou podporu a servis. 


Kabel s digitální pamětí

24.7.2020 Trochu mědi a plastu, někdy také skleněná vlákna – kabely jsou v podstatě „analogovým“ produktem. Zároveň však výrobce, jako je LAPP, shromažďuje spoustu informací o svých produktech v digitální podobě. Kromě toho existují data, která generuje zákazník během provozu. Jak spojit analogový a digitální svět co nejplynuleji ve spojovacích systémech? LAPP přináší dvě působivá řešení, která se zabývají různými aspekty problému: Digital Cable Code a Cloud Marking. 


Kabelová systémová řešení made by LAPP

20.3.2020 Výrobní závod LAPP v Otrokovicích poskytuje od roku 2017 návrh řešení a kompletaci kabelových svazků na míru. Sortiment ÖLFLEX® CONNECT (interní název pro kabelovou konfekci) vytváří z jednotlivých komponent funkční celek, který je připraven k finální montáži bez nutnosti dalších úprav. Nejedná se o žádnou velkosériovou výrobu, ale vysoce specializovanou výrobu přizpůsobující se individuálním potřebám každého zákazníka. Výrobní kapacita umožňuje snadnou montáž kabelových svazků, servokonfekce i energetických řetězů. Každoroční výrazný růst obratu a rozšiřování výrobních kompetencí jsou důkazem toho, že kabelové řešení na míru zákazníky skutečně zajímá. 


LAPP zajišťuje rychlou komunikaci mezi roboty v Kovárně VIVA

31.1.2020 Kovárna VIVA zaujímá přední pozici na poli českého průmyslového kovárenství. Vyvíjí a vyrábí díly pro významné firmy, které patří ke špičkám ve svých oborech. Finální výrobky Kovárny VIVA musí odpovídat těm nejpřísnějším parametrům, a proto výběr a volba dodavatelů pro výrobní provozy podléhá velmi náročným kritériím. Z tohoto důvodu pro dodávky kabelů a kabelových systémů padla volba právě na společnost LAPP , která je předním dodavatelem značkových produktů v oblasti kabelové techniky. 


Kabelová konfekce LAPP propojuje vlakový zabezpečovač MIREL VZ1 od společnosti HMH

28.1.2020 Modulární systém MIREL, který vyvinula slovenská společnost HMH, s.r.o. se sídlem v Bratislavě, se stal základem většiny aplikací v kolejové dopravě. Vlakový zabezpečovač MIREL VZ1 je v současné době v provozu na tratích Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Rozšiřujícím modulem vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 je funkční brána MIREL STB, jejíž součástí je kabelová konfekce ÖLFLEX® CONNECT od společnosti LAPP. 


Novinka LAPP: robotický řetěz MULTIFLEX 

15.1.2020 Jednou z novinek LAPP v portfoliu ÖLFLEX®CONNECT je robotický řetěz Multiflex. MULTIFLEX je navržen pro vícerozměrné pohyby, zvláště pro aplikace robotů a obráběcí centra nové generace. Tento řetěz doplňuje sortiment produktů energetických řetězů SILVYN CHAIN pro spolehlivé vedení a ochranu kabelů při dynamických pohybech.  Robotická hadice je kompatibilní s příslušenstvím REIKU. 


LAPP Canada poskytla kompletní řešení kabeláže pro kanadský pivovar

8.1.2020 Velká severoamerická pivovarnická společnost nedávno otevřela koncem minulého roku největší pivovare v západní Kanadě o rozloze více než 37 000 m2. Výběr kabelů a instalaci ideálního kabelového řešení do náročného průmyslového prostředí měl na starosti tým odborníků ze společnosti LAPP Canada ve spolupráci se společností Texcan, jedním z největších kanadských distributorů kabelů, a s inženýry zákazníka. Vybrat a nainstalovat ty nejlepší produkty a řešení zabralo více než rok. 


Novinka Lapp: EPIC® MH Gigabit Modul po vysokorychlostní přenos dat v průmyslu

4.9.2019 Vysokorychlostní kabely Lapp ETHERLINE® najdete všude tam, kde je potřeba v průmyslovém prostředí rychle, bezpečně a beze ztrát přenášet obrovské objemy dat. Ta jsou rozdělena do různých kategorií, zvaných „Cat.“. Čím vyšší Cat., tím větší přenosová rychlost a frekvenční rozsah (jinými slovy, čím vyšší kategorie, tím lépe bude datový kabel pracovat). Kabely Cat.7 poskytují v současné době nejrychlejší a nejlepší přenosové rychlosti v průmyslu: 


Průchodkový systém s gelovou technologií: Předvrtání netřeba

2.7.2019 Vícenásobné průchodkové systémy jsou ceněné hlavně kvůli pohodlné možnosti vložení více kabelů do jednoho kompaktního pouzdra. Tím se ušetří mnoho místa, a to zejména tam, kde je omezený prostor pro instalaci. Při montáži kabelů a vodičů do více vstupů je však obvykle nutné místo pro průchod vodičů předvrtat. Což představuje nejen další montážní práce, ale také potenciální riziko pro bezpečné utěsnění kabelů. 


Kabely v metru odolají ohni i ledu

17.6.2019 Metro v Oslu je páteřní dopravní linkou norského hlavního města. Co se týče kabeláže, provozovatelé spoléhají na bezpečné řešení made by LAPP. Kabely pro podzemní dráhy musí odolávat extrémním podmínkám. LAPP Norsko dodalo napájecí kabel pro Oslo T-bane, který zůstává pružný i v norském mrazu a zároveň chrání před požárem a hlodavci. 


LAPP FUTURELAB na veletrhu v Hannoveru 2019: Budoucnost spojovacích technologií

7.5.2019 LAPP odhalil návštěvníkům Hannover Messe 2019 zajímavé a překvapivé novinky z oblasti spojovacích technologií. Světový lídr v integrovaných spojovacích systémech se v rámci své letošní prezentace zaměřil na práci vývojářů v LAPP laboratoři, která byla součástí veletržního stánku. Zde se návštěvníci seznámili se čtyřmi hlavními novinkami, které jsou v různých fázích zralosti trhu. Některé z nich jsou již nyní dostupné a připravené pro trh, zatímco jiné jsou ve funkční fázi prototypu, jak vysvětlil Guido Ege, vedoucí oddělení technologií a rozvoje společnosti LAPP. A o jaké 4 novinky se tedy jedná? 


Sinn Power: Energie z mořských vln

21.2.2019 Svět momentálně využívá sotva zlomek masivního energetického potenciálu mořských vln. Změnit to chce společnost SINN Power z Mnichova svými modulárními a úspornými konvertory energie mořských vln. Systém prošel počátečními testy s vynikajícími výsledky, zčásti také zásluhou spojovacích technologií společnosti LAPP. Philipp Sinn navrhl úsporný způsob přeměny energie, která vzniká tříštěním mořských vln na elektřinu bez nutnosti použití komplexních technologií. Nyní ve společnosti SINN Power zaměstnává deset lidí, kteří společně pracují na budoucnosti dodávky energií 


Vše, co potřebujete pro průmyslový ethernet: kvalitní konektory i patch kabel

21.2.2019 Snadné připojení konektoru hraje v oblasti průmyslového ethernetu obzvláště důležitou roli - ať se jedná o konektor RJ45, známý z používání v budovách, nebo M12, který je standardem v průmyslovém prostředí. Těmto požadavkům odpovídá řada konektorů EPIC® DATA od LAPPu, které lze snadno připojit k odpovídajícím kabelům – a to bez použití speciálních nástrojů. To šetří nejen čas při montáži, ale také náklady. 


Pohodlné cestování vlakem díky kabelům ÖLFLEX® TRAIN

16.1.2019 Ve vlacích, které jsou vybaveny moderními technologiemi od klimatizace až po wifi signál a také standardními elektrickými zásuvkami, musí být zajištěno nepřetržité napájení elektrickou energií, a to i v případě, že vůz stojí ve stanici. Tuto službu zabezpečuje multisystémový statický výkonový měnič od slovenského výrobce EVPÚ (Elektrotechnický výskumný a projektový ústav nová Dubnica). 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services