Přečtěte si:  Publikace Elektromobilita v praxi: Jak se zorientovat na poli elektromobility






Pozvánky na akce


Stalo se




















Spousta drobných úspor s MIRO 6,2 Pluggable

5.11.2014 Elektromagnetická relé podléhají mechanickému opotřebení, takže je nutné je průběžně měnit. Proč to nedělat rychleji s relé MIRO 6,2 Pluggable od Murrelektronik?

Výměnný systém

Celá modelová řada je vybavena výměnným systémem, který umožňuje jednoduché vyjmutí staré cívky a vložení cívky nové. Celý úkon tím pádem nezabere více než několik sekund.

•    Zásuvný mechanismus zajišťuje spojení samotného spínacího modulu s jeho paticí.

•    V případě nutnosti výměny lze jednoduše z patice relé vyjmout a vložit nové.

•    Není zapotřebí odpojování a následné připojování vodičů, základna spolu s vodiči zůstává nadále na svém místě.

Princip „Push-in“

Svorky patic MIRO 6,2 Pluggable fungují na principu „Push-in“. Díky tomu mohou být tvrdé vodiče nebo vodiče opatřené tvrdou koncovkou připojeny bez použití jakýchkoli nástrojů. Vodiče zároveň nelze ze svorek vyjmout holou rukou. Jde o další úsporu času, kterou oceníte především u aplikací s větším počtem spínacích prvků.

Indikační LED

Každé MIRO 6,2 Pluggable disponuje integrovanou indikační LED, která informuje o sepnutém či rozepnutém stavu.

Informační prospekt ke stažení zde

MIRO 6,2 Pluggable v kostce:

•    100 % testováno = garance nejvyšší kvality,

•    certifikace UL a CSA (vhodné pro celosvětové použití),

•    varianty relé pokrývají běžná ovládací napětí od 6 V do 230 V,

•    minimální nároky na prostor = šířka pouhých 6,2 mm,

•    rozsah pracovní teploty od –25 °C do +60 °C,

•    spolehlivě fungují i při vysokých hodnotách vibrací a rázů až 15G,

•    obsahují integrované odrušení cívky proti napěťovým špičkám,

•    odolávají elektromagnetickému rušení (EMC).

Murrelektronik Vám s řadou relé MIRO 6,2 Pluggable nabízí spoustu drobných úspor a jednoduchých řešení. Podrobnější informace si prohlédněte zde 

Murrelektronik je synonynem kvality, na kterou se můžete spolehnout. Video s českými titulky o způsobu testování produktů Murrelektronik si prohlédněte zde 

V současné době probíhá časově omezená cenová akce na řadu relé Miro 6,2 Pluggable. Zeptejte se obchodních zástupců Murrelektronik CZ nebo kontaktujte Murrelektronik CZ na info@murrelektronik.cz. Zástupci Murrelektronik CZ Vám odpoví na jakékoliv otázky a nabídnou zajímavou cenu.

Pro více informací navštivte www.murrelektronik.cz

Přečtěte si také:

Nová generace chladicích jednotek „Blue e“: účinné chlazení elektrických rozváděčů obráběcího centra

3.11.2014 Současně se vznikem 200tunového obráběcího centra PowerForce 8 firmy SHW Werkzeugmaschinen z Aalen-Wasseralfingenu (Německo) vzniká nový standard energetické účinnosti velkých obráběcích center. K dosažení co nejlepších výsledků je nutné zohlednit všechny aspekty od návrhu přes konstrukci až po výběr jednotlivých komponent obráběcího centra. Výsledkem tohoto snažení je 200 tun vážící vertikální frézka 


CombiTac se stupněm krytí až IP68: nové video

30.10.2014 O modulárním systému CombiTac s novým robustním krytem, který poskytne ochranu až po stupeň IP68 pro všechna napojení, jsme již letos na našem portále psali – článek si můžete přečíst zde. Multi-Contact, přední dodavatel elektrických a elektronických konektorů, nyní připravil nové video o této novince. 


Nové routery pro vzdálený přístup k automatizačním sítím a komponentám po pevných linkách

17.10.2014 Společnost Siemens rozšířila svou nabídku komponent pro komunikaci přes internet a vyhrazené metalické kabely o tři nové průmyslové routery (směrovače) ze skupiny produktů řady Scalance M. S routery  Scalance M812-1 a Scalance M816-1 se uživatelé mohou vzdáleně připojit k automatizačním sítím a komponentám z kteréhokoliv místa na světě  


Výroba rozváděčů z pohledu „Industry 4.0“

1.10.2014 Které části výroby jsou vhodné pro implementaci myšlenek a koncepce Industry 4.0? A jaká odvětví mají již dnes v této oblasti výsledky? Tyto otázky budou v příštích letech stále více diskutovány. Výroba řídicích a distribučních rozváděčů, kde je dnes stále ještě velký podíl výroby unikátních kusů a ruční práce, se nemusí jevit jako ideální příklad pro Industry 4.0. Avšak standardizace, jednotná správa dat v rámci celého end-to-end procesu od návrhu až po realizaci a nově také zavedení automatizace do této výroby budou mít značný vliv i na toto odvětví. 


Nové PLC + HMI = Samba

26.9.2014 Na neustále se vyvíjející potřeby zákazníků na trhu PLC reaguje nedávno uvedený produkt společnosti Unitronics, kontrolér SAMBA, představitel nové tržní kategorie nízkonákladových all-in-one PLC s barevným dotykovým displejem. Tvoří jej jednotka s 3,5palcovou, 16bitovou barevnou dotykovou obrazovkou, PLC a I/O. Programování probíhá v systému VisiLogic a komunikační port RS232 lze doplnit o dva další porty  


Vyšší tempo, nižší náklady: Firma Ripploh se při projektování rozváděčů spoléhá na Eplan a Rittal

1.9.2014 Čas a náklady jsou při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů stěžejním tématem. Potenciál pro zlepšení se dnes nachází v celém procesu od projektování přes výrobu až po osazení rozváděčové skříně. Žádaná jsou přitom řešení, která automaticky vygenerují podrobné plány a dokumentaci, ale také rozváděčové skříně, které jsou konstruovány na bázi jednotné systémové platformy, vhodné pro různé typy aplikací a minimalizující chybovost a čas montáže. Průkopníkem v použití těchto řešení je společnost Ripploh Elektrotechnik GmbH z Ostbevernu. 


Ruku v ruce s robotem

18.6.2014 S novou řadou robotů TX2 a novou generací kontroléru CS9 otevírá Stäubli Robotics novou kapitolu ve spolupráci člověka se strojem. Inovace v podobě funkcí Safe Speed, Safe Stop nebo Safe Zone posunují dosavadní hranice. Nyní již nic nestojí v cestě bezpečnému a plnohodnotnému partnerství mezi člověkem a robotem. 



Projekt CoCoS podporuje výrobu v kyberfyzickém prostoru

16.6.2014 V současné době se v odborných kruzích často hovoří o čtvrté průmyslové revoluci. Jejím základem je využívání tzv. kyberfyzického prostoru ve výrobě – tedy stavu, kdy vestavěné počítače nejen kontrolují výrobu, ale komunikují i mezi sebou a díky identifikační technologii RFID „komunikují“ také s materiálem a výrobky. Na podporu tohoto procesu byl začátkem roku 2014 v Německu zahájen projekt CoCoS (Context-Aware Connectivity and Service Infrastructure for Cyber-Physical Production Systems, tedy kontextově uvědomělá infrastruktura pro konektivitu a služby pro výrobní systémy v kyberfyzickém prostoru).  


MINAS A5B – servomotory EtherCAT s otevřenou komunikací

6.6.2014 Společnost Panasonic uvádí na trh servopohony s rozhraním Ethernet a otevřeným přístupem k síti EtherCAT, které umožňuje komunikaci mezi master a slave v reálném čase. Osvědčená řada servomotorů MINAS A5 byla rozšířena o řadu MINAS A5B, která je vybavena novým rozhraním EtherCAT. 


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services