Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Novinky Murrelektronik na AMPERu 2015

14.4.2015 Online dostupné informace jednoduchým způsobem – to je služba v současné době velmi žádaná. Společnost Murrelektronik takovouto službu svým zákazníkům poskytuje: Na veletrhu AMPER 2015 jsme měli možnost vyzkoušet si novou verzi aplikace pro mobilní telefony, pomocí které lze nejen vyhledat všechny potřebné informace o výrobku, ale nově je také možné výrobek online objednat. Tato nová verze aplikace se vyznačuje vylepšenými vyhledávacími funkcemi a přehlednějším designem. Položky jsou přehledně rozčleněny, takže požadovaný produkt vyhledáte velmi rychle kliknutím na určenou ikonku. Aplikaci je možné stáhnout na stránkách Murrelektronik zde.

V duchu motta „Jak uniknout z labyrintu instalací?“ prezentovala společnost Murrelektronik na veletrhu AMPER 2015 různé instalační koncepty pro instalaci strojů a zařízení. Při stavbě stroje nebo linky a jejich propojením s řídicím systémem je třeba zvážit vždy několik různých variant instalačních konceptů podle kritérií, která mohou být v různých podnicích odlišná. Rozhodujícím kritériem může být cena, ale také snadná rozšiřitelnost stroje v průběhu budoucích let nebo dostatečné množství diagnostických funkcí pro včasné a přesné zobrazení případné chyby. Proto společnost Murrelektronik nabízí svým zákazníkům hned dvě nebo tři varianty možného řešení, aby se mohli rozhodnout pro tu nejvýhodnější.

Mezi další novinky, které zaujaly naši redakci na stánku Murrelektronik, patří moduly MASI68 pro distribuované rozvody. Jsou vhodné pro výrobní stroje a strojní zařízení, balicí stroje, skladovou techniku a dopravníky, montážní a manipulační techniku či automobilový průmysl.

Jak nejsnáze dostat jablko do láhve? Modul Murrelektronik MASI68 maximálně usnadňuje řešení distribuovaných rozvodů – např. u plnicích strojů.

Moduly MASI68 představují jednoduchý systém rozvodu I/O signálů. Velkou výhodou je jejich značná variabilita. Jsou k dispozici v mnoha různých provedeních – se čtyřmi nebo osmi porty, jako moduly vstupní, výstupní nebo smíšené, mnohé z nich mají možnost rozšíření. Přidání nových komponentů do stávajícího rozvodu je pak snadné. Distribuované rozvody s moduly MASI68 lze koncipovat jako modulární podle dané úlohy, a to i při složitých topologiích.

Moduly MASI68 lze nainstalovat jednoduše a rychle. Jelikož se instalují v bezprostřední blízkosti senzorů a akčních členů, lze použít krátké propojovací kabely, opatřené konektory M12. Jak nás ujistili specialisté na stánku, společnost Murrelektronik nabízí také mimořádně široký výběr velmi kvalitních kruhových konektorů M12 se zalitými přívodními kabely.

Jedním z dalších přínosů použití modulů MASI68 v distribuovaných rozvodech jsou nižší pořizovací náklady. Data i napájení jsou vedeny nestíněnými čtyřžilovými kabely, jejichž rozbočení je provedeno bez použití přepínačů. To výrazně snižuje náklady, zejména v případě rozsáhlých rozvodů s velkým počtem účastníků.

Moduly MASI68 se vyznačují velkou odolností. Mají stupeň krytí IP68 a jsou zcela zalité, proto mohu být použity i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách.

O těchto a dalších novinkách Murrelektronik se dozvíte zde

Ing. Pavla Slavíková, redakce Proelektrotechniky.cz

s využitím materiálů Murrelektronik

Foto © Murrelektronik

Přečtěte si také:

Murrelektronik dává nahlédnout do svého výrobního procesu a prověřování kvality

2.9.2015 Společnost Murrelektronik, o niž se lze na našich stránkách vícekrát dočíst, je specialistou na konektivitu mezi stroji a zařízeními. Pro zákazníky, kteří se nespokojí s pouhým popisem nabízených produktů a ucelených řešení, nýbrž si také chtějí sami prověřit výrobní procesy a kontrolu kvality, jsou nyní nabízena informační videa – nově s českými titulky:


Online shop Murrelektronik: instruktážní video s českými titulky

24.8.2015 Společnost Murrelektronik, o niž se lze na našich stránkách vícekrát dočíst, je specialistou na konektivitu mezi stroji a zařízeními. Kromě ucelených řešení nabízí svým zákazníkům i specializované dílčí komponenty. Nejrychlejší způsob, jak si vybrat ten pravý pro potřebu konkrétního řešení, je využít nově koncipovaný internetový obchod této firmy. 

Zjistěte více informací o produktech Murrelektronik

13.8.2015 Společnost Murrelektronik, o niž se lze na našich stránkách vícekrát dočíst, je specialistou na konektivitu mezi stroji a zařízeními. Pro zákazníky, kteří se již ve službách a produktech Murrelektronik orientují, jsou nyní nově k dispozici videopořady o konkrétních produktech a řešeních s českými titulky.  


Jak zefektivnit výrobu: Postavte si výrobní linku na míru

4.8.2015 Průmyslové výrobní procesy čelí v posledních letech několika významným výzvám: Konkurenční síly tlačí na nákladovou efektivnost výrobního procesu a zároveň vedou k potřebě tento výrobní proces co nejvíce přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníků. Na pomoc dodavatelům výrobních linek v této situaci přicházejí specializované firmy, jejichž posláním je zajištění konektivity mezi stroji a zařízeními. 


Emparro® 3~ = mimořádná spolehlivost, neobvyklá výkonnost

15.6.2015 Skupina produktů Emparro od společnosti Murrelektronik byla rozšířena o další novinku – třífázově napájené spínané zdroje Emparro 3~ pro rozvody napětí 24 V DC, které jsou významnými prvky při budování napájecích soustav nejvyšší kvality. Charakterizují je mimořádná spolehlivost a integrovaná výkonová rezerva, při zachování minimálních nároků na prostor v rozváděči. 


Murrelektronik: Zaregistrujte se do nového online shopu

30.4.2015 Murrelektronik představuje nový online shop, díky jehož výhodám získáte komplexní a přehledné informace o produktech Murrelektronik. Co nový online shop nabízí? 


Jak uniknout z labyrintu instalací?

14.3.2015 Dobrý instalační koncept spojuje všechny I/O body v jednom zařízení nebo jednom stroji ekonomickým způsobem s řídicím systémem. Ale znamená ekonomický přístup pro každého to samé? Na veletrhu Amper 2015 se společnost Murrelektronik prezentovala s mottem „Jak uniknout z labyrintu instalací?“  Více zde


Spousta drobných úspor s MIRO 6,2 Pluggable

5.11.2014 Elektromagnetická relé podléhají mechanickému opotřebení, takže je nutné je průběžně měnit. Proč to nedělat rychleji s relé MIRO 6,2 Pluggable od Murrelektronik? Celá modelová řada je vybavena výměnným systémem, který umožňuje jednoduché vyjmutí staré cívky a vložení cívky nové. Celý úkon tím pádem nezabere více než několik sekund. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services