Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
Emparro® 3~ = mimořádná spolehlivost, neobvyklá výkonnost

15.6.2015 Skupina produktů Emparro od společnosti Murrelektronik byla rozšířena o další novinku – třífázově napájené spínané zdroje Emparro 3~ pro rozvody napětí 24 V DC, které jsou významnými prvky při budování napájecích soustav nejvyšší kvality. Charakterizují je mimořádná spolehlivost a integrovaná výkonová rezerva, při zachování minimálních nároků na prostor v rozváděči.

Mimořádná spolehlivost

Spolehlivě pracující spínané zdroje jsou základním stavebním prvkem pro vysokou dostupnost strojů a zařízení. Při vývoji nových třífázových zdrojů Emparro 3~ byl tedy na spolehlivost kladen nejvyšší důraz. Jednoznačným důkazem je jejich pozoruhodně vysoká hodnota MTBF (střední doba mezi poruchami) – 1 000 000 provozních hodin. Dosáhnout takto velké hodnoty MTBF lze díky použití velmi kvalitních komponent, moderního prostorově úsporného konstrukčního uspořádání a procesorem řízené elektroniky. Integrovaný svodič přepětí chrání zdroj před rušivými impulzy s napětím až 6 kV. Přepětí původem z elektrorozvodné sítě, v důsledku elektromagnetického rušení (např. z frekvenčních měničů), nebo odskoku kontaktů tudíž nemůže způsobit žádnou škodu.

Dalším důvodem dlouhé doby provozního života zdrojů Emparro 3~ je jejich vysoká účinnost až 95 %. Výsledkem je velmi malý ztrátový výkon, a tím i malé tepelné namáhání komponent. Účinnost zdroje Emparro 3~ je přitom stále stejná bez ohledu na to, zda je zdroj zatížen na plný výkon nebo jen částečně, což je v porovnání s jinými napájecími zdroji významná přednost.

Neobvyklá výkonnost

Napájecí zdroje řady Emparro 3~ vynikají vlastností, která je na trhu jedinečná – vestavěnou výkonovou rezervou. Jsou totiž zkonstruovány tak, že při teplotě okolního prostředí do 45 °C mohou dlouhodobě pracovat až s 20% přetížením. To znamená, že 5A modely mohou trvale dodávat proud 6 A, 10A modely 12 A a 20A jednotky 24 A.

Pro projektanty elektrické výstroje má rezerva výkonu ve zdroji Emparro 3~ dvojí významný přínos. Jednak je k dispozici pro případy, kdy vznikne potřeba dodatečně přidat na stroj nebo zařízení další elektrickou zátěž. Za druhé v situacích, kdy je požadovaný příkon blízký jmenovitému výkonu zdroje, není třeba automaticky použít následující výkonnější zdroj v řadě, jako je běžná praxe. Namísto toho lze jako pojistku před případným přetížením zdroje použít rezervu výkonu, a tak ušetřit náklady a místo v rozváděči, které by si jinak vyžádalo použití výkonnějšího zdroje.

Dále zdroje řady Emparro 3~ nabízejí dva režimy krátkodobého zvýšení výkonu – PowerBoost a HyperBoost. V režimu PowerBoost zdroj dodává po dobu 5 s až 150 % jmenovitého výkonu, v režimu HyperBoost po dobu 20 ms až 400 % výkonu.

Nejužší napájecí zdroje na trhu

Napájecí zdroje Emparro 3~ jsou velmi kompaktní: pouzdro 20A modelu je široké pouhých 65 mm. V porovnání s podobnými napájecími zdroji Vám jejich použití zajistí značnou úsporu místa v rozváděči.

Vibracím odolávající pružinové svorky s technologií Push-In umožňují připojovat vodiče bez použití nářadí a nevyžadují žádnou údržbu. Vestavěné pojistky k tomu pomáhají zmenšit pracnost projektování a instalace kabeláže.

Účelnost v každém detailu

Napájecí zdroje řady Emparro 3~ poskytují řadu praktických výhod:

•    trvalý dvoufázový provoz,

•    paralelní režim ke zvýšení výkonu (až pět spínaných zdrojů),

•    signální kontakt hlásící přepětí, zkrat a dosažení mezní teploty,

•    optimální EMC vlastnosti,

•    LED indikace,

•    snížení výkonu až při teplotě vyšší než 60 °C,

•    QR kód pro přímý přístup k technické dokumentaci.

V současné době nabízí Murrelektronik spínané zdroje Emparro 3~ v provedeních se jmenovitým výstupním proudem 5 A, 10 A a 20 A. Do konce roku řadu uzavře 40A model.

18.2.2016 40A model Emparo 3~ je již v nabídce Murrelektronik a informovat se o něm můžete zde.

 „Nákladný prostoj v důsledku poruchy napájecího zdroje je něčím, čemu je třeba se vyhnout. Projektanti vždy dbají na to, aby byly použity odolné komponenty s dlouhou dobou provozního života. Nově vyvinuté zdroje řady Emparro 3~ od společnosti Murrelektronik spolehlivě splňují jejich požadavky ve všech ohledech.“ Manuel Senk, produktový manažer

Pro více informací navštivte www.murrelektronik.cz

Videoklip zde

Murrelektronik

Foto © Murrelektronik

Přečtěte si také:

Murrelektronik: Zaregistrujte se do nového online shopu

30.4.2015 Murrelektronik představuje nový online shop, díky jehož výhodám získáte komplexní a přehledné informace o produktech Murrelektronik. Co nový online shop nabízí? 


Novinky Murrelektronik na AMPERu 2015

14.4.2015 Online dostupné informace jednoduchým způsobem – to je služba v současné době velmi žádaná. Společnost Murrelektronik takovouto službu svým zákazníkům poskytuje: Na veletrhu AMPER 2015 jsme měli možnost vyzkoušet si novou verzi aplikace pro mobilní telefony, pomocí které lze nejen vyhledat všechny potřebné informace o výrobku, ale nově je také možné výrobek online objednat. Vedle této novinky naši redakci zaujaly různé koncepty pro instalaci strojů a moduly MASI68 pro distribuované rozvody. 


Spousta drobných úspor s MIRO 6,2 Pluggable

5.11.2014 Elektromagnetická relé podléhají mechanickému opotřebení, takže je nutné je průběžně měnit. Proč to nedělat rychleji s relé MIRO 6,2 Pluggable od Murrelektronik? Celá modelová řada je vybavena výměnným systémem, který umožňuje jednoduché vyjmutí staré cívky a vložení cívky nové. Celý úkon tím pádem nezabere více než několik sekund. 


Jak uniknout z labyrintu instalací?

Dobrý instalační koncept spojuje všechny I/O body v jednom zařízení nebo jednom stroji ekonomickým způsobem s řídicím systémem. Ale znamená ekonomický přístup pro každého to samé? Na veletrhu Amper 2015 se společnost Murrelektronik prezentovala s mottem „Jak uniknout z labyrintu instalací?“  Více zde


Projekt CoCoS podporuje výrobu v kyberfyzickém prostoru

16.6.2014 V současné době se v odborných kruzích často hovoří o čtvrté průmyslové revoluci. Jejím základem je využívání tzv. kyberfyzického prostoru ve výrobě – tedy stavu, kdy vestavěné počítače nejen kontrolují výrobu, ale komunikují i mezi sebou a díky identifikační technologii RFID „komunikují“ také s materiálem a výrobky. Na podporu tohoto procesu byl začátkem roku 2014 v Německu zahájen projekt CoCoS (Context-Aware Connectivity and Service Infrastructure for Cyber-Physical Production Systems, tedy kontextově uvědomělá infrastruktura pro konektivitu a služby pro výrobní systémy v kyberfyzickém prostoru).  


Robot MEISTeR úspěšně složil mistrovské zkoušky

28.2.2014 O záchranném robotu MEISTeR (Maintenance Equipment Integrated System of Telecontrol Robot) od Mitsubishi Heavy Industries jsme již před více než rokem psali v článku Malí roboti do nebezpečných podmínek. Tento robot byl vyvinut pro náročné odklízecí práce v havarované jaderné elektrárně Fukushima Daiichi. V druhé polovině února 2014 úspěšně skončily jeho demonstrační testy a nyní již čeká na nasazení v “ostrém provozu“ při dekontaminaci a odběru vzorků. 


Raccoon: robotický „mýval“ pomáhá ve Fukushimě

3.12.2013 Od konce listopadu 2013 odstraňuje kontaminaci v jaderné elektrárně Fukushima Daiichi 2 robotický vysavač a mycí stroj přezdívaný „Raccoon“ (mýval), patřící provozovateli elektrárny, společnosti Tokyo Electric Power Company (Tepco). V rámci zkušebního provozu se tento robot pohybuje po podlaze prvního podlaží reaktorové budovy, drhne a umývá tlakovou vodou její povrch, a snižuje  tak radiaci.  


Další vývoj v konstrukci robotů: redukce kabeláže technologií PLC

1.7.2013 Jedním z problémů současných průmyslových robotů jsou silné kabely pro přenos energie a informací mezi tělem robota a pracovními prvky na konci robotických paží – nástroji, kamerami, čidly apod. Tyto silné kabely značně omezují manévrovací schopnost robota a mohou být i jeho zranitelnou součástí. Japonští výrobci Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) a NCXX Inc. proto nyní přicházejí s technickým řešením, které poprvé v průmyslové praxi umožní značně zredukovat kabeláž robota pomocí technologie komunikace po silovém vedení 


LaserSnake2: projekt „hadího“ robota do stísněných a nebezpečných podmínek

16.4.2013 Projektový tým vedený britskou společností OC Robotics zahájil na konci března 2013 výzkumný a vývojový projekt LaserSnake2. Jeho cílem je vyvinout robot s dlouhými hadovitými končetinami pro práci ve stísněných prostorách, ve vzduchu a pod vodou. 


„Superžirafa“: průmyslový robot pro práci v 8m výšce

23.2.2013 Odstraňování následků nehody v jaderné elektrárně Fukushima je neustálou výzvou pro technologie průmyslových robotů, které umí samostatně vykonávat manuální práce v nepřístupných místech nebo v kontaminovaném prostředí. Po úspěšném robotu MEISTeR přichází Mitsubishi Heavy Industries (MHI) s dalším unikátním robotem označeným jako MHI-Super Giraffe (MARS-C), tedy „superžirafa“. Název tohoto robota je jednak akronym, a jednak výstižné pojmenování jeho schopnosti dosáhnout až do výšky 8 metrů. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services