Přečtěte si:  Volné vstupenky na veletrh CZECHBUS ZDE






Pozvánky na akce


Stalo se


















Schmachtl představuje užitečné novinky ze světa elektroniky pro průmysl od Unitronics

19.11.2018 Podzim 2018 je pro společnost Schmachtl, která je českým zástupcem významných světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství, ve znamení některých důležitých novinek z oblasti elektroniky pro průmyslovou automatizaci od izraelské společnosti Unitronics.

První z nich je nový přírůstek z produktové řady UniStream: UniStream® vzdálené I/O (viz obr. 1). Tato nová řada se skládá ze vzdáleného I/O adaptéru, který pracuje na bázi Ethernetu a různých vzdálených I/O modulů.

Obr. 1 UniStream® vzdálené I/O

Jeden UniStream vzdálený I/O adaptér může podporovat až 63 tenkých pouze 12mm širokých I/O modulů. Každý adaptér má dva Ethernetové porty a umožňuje uživatelům propojit adaptér s kontrolérem UniStream, a potom řetězec až 8 adaptérů na řídicí jednotku, čímž se zvyšuje celková hodnota počtu I/O podporovaných jediným kontrolérem UniStream.

Tato nová řada nabízí širokou škálu modulů, přičemž každý modul nabízí jinou konfiguraci analogových nebo digitálních vstupů/výstupů a brzy se objeví v nabídce i možnost modulů s teplotními vstupy.

Další novinkou je PLC se zabudovanými I/O a displejem 7' (viz obr. 2). Stejně jako řada UniStream 5' je tato nová řada řídicích jednotek PLC+HMI+I/O dostupná v široké škále I/O konfigurací a je dále rozšiřitelná o další I/O moduly. Je vybavena vysoce kvalitním integrovaným displejem s úhlopříčkou 7'. Kompaktní PLC UniStream 7' Built-in je k dispozici ve 2 verzích jako standardní model (B5) a Pro (B10). Obě verze podporují pokročilou komunikaci včetně zpráv MQTT, VNC, FTP, SNMP, e-mailu a SMS zpráv. Verze Pro také nabízí vestavěný webový server, podporu audia a SQL-plus pro výrobce OEM, kteří působí v oblasti Průmyslu 4.0.

Obr. 2  PLC se zabudovanými I/O a displejem 7'

Výhody, které UniStream přináší, zahrnují automatické ladění PID, sběr dat, datové tabulky a receptury, zobrazení vzorků dat prostřednictvím zabudovaných trendů a měřidel, alarmů, víceúrovňových hesel, možnost provozování obrazovky na výšku nebo na šířku a komunikaci plug&play pro CANopen, CAN Layer2, MODBUS, Ethernet/IP a mnoho dalších.

Řada UniStream s vestavěnými I/O Vám přináší všechny oceňované funkce řady UniStream a dokonale kompaktní hardwarový profil pro OEM výrobce, kteří potřebují prostorově úsporné kontroléry. Tato řada poskytuje jak funkce pro komplexní řízení strojů, tak barevný dotykový ovládací panel HMI a zvyšuje tak uživatelovu konkurenceschopnost.

A konečně třetí novinkou od Unitronics je Nová Beta verze VisiLogic™ 9.8.79. Důležité nové funkce a aktualizace v této nové verzi VisiLogic jsou následující:

•    Podpora frekvenčních měničů VFD: Od této verze můžete konfigurovat a programovat své VFD v rámci aplikace VisiLogicrychle a snadno.

•    Jednoduše je přetáhnete do hardwarové konfigurace; automaticky se vytvoří datové tabulky konfiguračních parametrů VFD; implementovat je pak můžete pomocí příkazů v rámci Ladderu.

•    Registrace softwaru VisiLogic: Počínaje touto verzí je třeba mít na paměti, že registrace uživatele je nutná. Je to jednoduchý proces, který trvá jen několik minut. Tato akce je součástí marketingové politiky Unitronics, která pomáhá při hledání nových příležitostí a možností aplikací a tyto poznatky Vám budou předávány. V souladu s firemní politikou společnosti Unitronics zůstává však software VisiLogic zdarma i nadále.

Schmachtl, redakčně upraveno

Foto © Schmachtl

Všechny produktové novinky nabízené společností Schmachtl lze průběžně sledovat a objednávat zde: https://www.schmachtl.cz/novinky

Přečtěte si také:

ŠKODA Akademie sází na rozhraní IO-Link plug and play od Murrelektronik

5.9.2018 Firma Murrelektronik dlouhodobě spolupracuje se ŠKODA AUTO, kam dodává řadu komponentů pro elektroinstalaci výrobních technologií. Nově také vybavila kompaktními sběrnicovými moduly IO-Link s příslušenstvím, jako jsou propojovací kabely a konektory, laboratoře ŠKODA Akademie. ŠKODA Akademie, jejíž součástí je i Střední odborné učiliště strojírenské, je zodpovědná za profesní rozvoj zaměstnanců ŠKODA AUTO. K dalším stěžejním činnostem ŠKODA Akademie patří odborné vzdělávání žáků a rozvoj talentů. 


Systém řízení distribuce elektrické energie ABB Ability™ nyní k dispozici jako služba

30.8.2018 Portfolio řešení ABB Ability™ využívané v nejrůznějších oblastech průmyslu, energetiky a dopravy, umožňuje cloudovou správu zařízení s využitím synergií v nejrůznějších odvětvích a mezi nejrůznějšími uživateli. Tato jeho jedinečná vlastnost vedla k tomu, že je toto řešení nyní nabízeno jako cloudová služba pod názvem ABB Ability MarketplaceTM, využívající koncept „software jako služba“ (software-as-a-service). První aplikace tohoto systému, a to pro řízení elektrických distribučních sítí, je nabízena od srpna 2018. 


Murrelektronik: Konektory M12 pro průmyslový ethernet

20.8.2018 Průmyslové konektory M12 společnosti Murrelektronik v krytí IP67 jsou ideální pro použití v náročných průmyslových ethernetových aplikacích. X-kódovaný konektor M12 umožňuje vysoké přenosové rychlosti. Y-kódovaný konektor M12 přenáší paralelně data i napájení. Systémy high speed vision jsou příkladem toho, jak jsou v aplikacích průmyslového Ethernetu generovány stále větší objemy dat. Proto jsou požadovány vyšší přenosové rychlosti. Také požadavek jednotné komunikační struktury v podnicích získal na významu. 


Zastávkový označník s technologií e-paper: česká premiéra u DPMB

13.6.2018 Zobrazovaní technologie elektronického papíru (e-paper) má řadu výhod mimo jiné pro zastávkové označníky. V zahraničí se proto stáje více rozvíjí, například v rakouském Tyrolsku, ale i v jiných městech Rakouska či Švýcarska. Českým zájemcům se tato moderní technologie předvedla mj. v rámci prezentace společnosti VARS BRNO na konferenci Smart city v praxi III, pořádané provozovateli našeho portálu. Svoji českou premiéru v živém provozu má od června 2018 v brněnské MHD, kde ji Dopravní podnik města Brna začal testovat na zastávce Mozolky. 


Smarte Schrubber neboli Smart kartáč: na berlínském hlavním nádraží si měřily síly čisticí roboty

16.2.2018 K výbavě moderních rozsáhlých areálů pro obchod a rozmanité služby patří stále více automatizovaná uklízecí technika. Jednou z organizací, které tuto techniku podporují a rozvíjejí, jsou i Německé státní železnice (DB). Přístup DB k rozvoji robotické uklízecí techniky je promyšlený a zároveň nepostrádá vtip. Na konci ledna 2018 uspořádaly DB soutěž robotických uklízecích strojů zvanou „Automated Cleaning:Challenge“, běžně nazývanou spíše „Smarte Schrubber“, tedy česky „Smart kartáč“. 


Inovace v oboru řadových svorkovnic: Klippon® Connect A-series – distribuce 24 V DC

14.11.2017 Společnost Weidmüller přináší v A-series zcela novou univerzální řadu PUSH IN svorkovnic pro průřezy vodičů od 1,5 do 16 mm2 a navíc řadu aplikačních svorkovnic pro nejčastější funkce v rámci moderního rozváděče pro průmyslovou aplikaci. 


3D lidar Panasonic pro autonomní roboty i autonomní průmyslovou dopravu

15.9.2017 Lidar je akronym ze slov „light radar“, tedy „světelný radar“. Jde o přístroj, který vysílá laserový paprsek a pomocí odraženého světla provádí potřebná měření. Mezi množstvím různých využití, například při měření rychlosti větru nachází lidary uplatnění zejména při navigaci autonomních vozidel – viz příklad projektu GATEway. Společnost Panasonic představila v září 2017 nový 3D lidar, vhodný svými vlastnostmi právě pro využití u autonomních robotů pohybujících se v blízkosti lidí nebo u autonomních vozidel v průmyslu a zemědělství. Zároveň ukazuje, jak takovýto lidar funguje. 


TRAFFICSENSNET - Senzorické sítě v dopravě: výzkumný projekt s praktickým užitkem

Rozhovor s doc. Václavem Jirovským z ČVUT Fakulty dopravní

2.2.2017 Senzory kvality ovzduší představují jednu z „chytrých“ technologií, které jsou součástí evropských smart cities. Je méně známo, že velmi zajímavý domácí projekt zaměřený na monitoring kvality ovzduší nazvaný „TRAFFICSENSNET - Senzorické sítě v dopravě“ realizovala (a stále realizuje) ČVUT Fakulta dopravní na Praze 4. Na podrobnosti jsme se proto zeptali jeho odborného garanta, doc. Václava Jirovského, vedoucího Ústavu bezpečnostních technologií a inženýrství na Fakultě dopravní. 


Stolní robot-společník od Panasonicu ukazuje možnosti moderních technologií

9.1.2017 Prototypy automatických zařízení, například robotů, mohou a nemusí být vždy předobrazem budoucí sériové výroby. Někdy slouží zejména jako ukázka možností současných technologií a „lakmusový papírek“ zájmu budoucího trhu. To je i případ stolního robota-společníka od firmy Panasonic, který měl svoji premiéru na veletrhu CES 2017 v americkém Las Vegas na začátku ledna 2017. 


PhotoIC Coupler: komunikace mezi zařízeními v internetu věcí pomocí světla

8.9.2016 Široké zavádění internetu věcí v průmyslové výrobě klade specifické požadavky na přenos dat mezi jednotlivými zařízeními a jejich komponenty. Takovými požadavky jsou velký objem přenášených dat, imunita vůči šumům uvnitř a vně zařízení nebo odolnost vůči vysokým teplotám. Jako odpověď na tento problém představila na počátku září 2016 společnost Panasonic pod obchodním názvem PhotoIC Coupler zařízení pro vysokorychlostní přenos dat pomocí světelných signálů v elektricky izolovaném prostředí.


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services