Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Eplan a Rittal na veletrhu AMPER 2017: Výroba rozváděčů dle konceptu Průmysl 4.0

1.3.2017 Praktické výhody a příležitosti digitalizace v rámci procesu výroby řídicích a distribučních rozváděčů, to je téma, kterému se během veletrhu AMPER 2017 budou věnovat společnosti Eplan a Rittal. Obě firmy společně představí, co projektanti a výrobci rozváděčů potřebují vědět pro co největší využití síťových inženýrských řešení a digitálních dat. Důraz bude především kladen na přímý a dlouhodobý přínos řešení – zcela v souladu s filozofií obou společností. Na společném stánku bude představena možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0. Veletržní expozice bude rovněž doplněna řadou produktů a softwarových nástrojů, jako je např. chladicí jednotka Blue e+, nabídka Rittal Automation Systems, EPLAN Smart Wiring, EPLAN Data Portal a nového řešení chlazení pro malé a střední průmyslové IT aplikace.

Eplan a Rittal na veletrhu AMPER 2017
od 21. do 24. března 2017, hala P, stánek 4.02

Na společném stánku Eplan a Rittal bude představena možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0.

Stejně jako strojírenství i výroba řídicích a distribučních rozváděčů čelí výzvám, mezi které patří neustálé zlepšování produktivity, systematicky vytvářené inovace a výroba/dodání výrobků pod stále větším časovým a finančním tlakem. Příležitosti, které se otevřely díky end-to-end digitalizaci procesů v souladu s průmyslovým internetem věcí (Průmysl 4.0), jsou stále zřejmější. Na veletrhu AMPER 2017 se Eplan a Rittal snaží společně předvést potenciální výhody svých řešení.

Na jednom místě budou prezentovány možnosti, které jako přidanou hodnotu nabízejí digitální technologie během fáze návrhu rozváděčů. Demonstrována bude inteligentní interakce softwaru, dat a konfiguračních řešení nabízených společnostmi Rittal a Eplan, což pomůže objasnit, jak jednotlivé nástroje fungují společně, a tím podporují tvorbu hodnoty inženýrských procesů prostřednictvím posílené účinnosti. EPLAN představí inovativní řešení pro zvýšení efektivity během procesu vývoje výrobku. Ústředními body budou novinky platformy EPLAN 2.6 a Eplan Smart Wiring, dále pak systémy jako Eplan Electric P8, Eplan Pro Panel, integrace te-pelného návrhu (Thermal Design Integration), Rittal Power Engineering a Rittal Therm a také portály pro CAD/CAE data (Eplan Data Portal, PARTcommunity). Opomenuta rovněž nebude ani řada digitálních pomůcek pro výběr správných komponent.

Veletržní expozice bude rovněž doplněna řadou softwarových nástrojů, jako je EPLAN Smart Wiring a produktů, např. v podobě řešení chlazení pro malé a střední průmyslové IT aplikace.

Automatizace pro výrobu rozváděčů

Naživo si návštěvníci rovněž vyzkouší produkty z nabídky Rittal Automation Systems, jako jsou obráběcí centrum Perforex BC, poloautomaty pro úpravu vodičů a ruční nářadí. Prezentován bude i softwarový nástroj Eplan Smart Wiring sloužící pro snazší práci při zapojování přístrojů na montážní desky.

Nové systémy pro mnohem větší produktivitu

Kromě toho bude Rittal vystavovat řadu inovativních produktů pro průmyslové a IT aplikace, které z pohledu uživatele přinášejí úspory času a nákladů, umožňují snadnou montáž, úspory energie a usnadňují realizaci komunikačních řešení spojených s požadavky Průmyslu 4.0.

Mezi produkty speciálně vyvinuté s ohledem na úspory energie patří nová systémová LED svítidla, která díky použité vysoce výkonné LED technologii poskytují pro osvětlení rozváděčových skříní světelný tok až 1200 lumenů. Nabízí také pohodlné připojení a možnosti montáže a inovativní detaily, jako Fresnelovy čočky. Během veletrhu budou představeny nové modely se světelným tokem 600 lumenů pro použití v systémových skříních, jako je TS 8, a se světelným tokem 400 lumenů pro použití v kompaktních skříních, např. AE.

Další představovanou novinkou bude nová generace chladicích jednotek Blue e+, jejichž jednou z vlastností je, že spotřebují až o 75 procent méně energie ve srovnání s běžnými výrobky. V budoucnu bude možné vybavit tyto jednotky novým komunikačním rozhraním připraveným pro koncept Průmysl 4.0. To otevírá nové možnosti pro snižování provozních nákladů, včetně správy majetku, monitorování stavu a prediktivní údržbu.

Rittal rovněž rozšiřuje své portfolio produktů pro efektivní řízení chlazení, a to o novou generaci střešních ventilátorů, které vynikají vyšším aerodynamickým výkonem – až 1000 m3/h. Nová řada ventilátorů je také velmi flexibilní, nabízí snadnou instalaci a stupeň krytí splňuje kategorii IP55. Navíc technologie EC uživateli zaručuje realizaci energeticky úsporného a vysoce efektivního řízení klimatu v rozváděčích.

Nikdy IT nebylo tak snadné

Digitalizace procesů vytváří obrovské objemy vysoce citlivých dat. Dokonce i malé a střední firmy, jejichž IT infrastruktura se sestává z pouhých tří nebo čtyř racků, vyžadují IT prostředí, které kombinuje snadnou instalaci s nákladově efektivním a bezporuchovým provozem. Na veletrhu se tak budete moct seznámit s racky TS IT, IT chladicími jednotkami a datovými mikrocentry.

Společnost Rittal

Společnosti Rittal Czech, s.r.o. a Rittal s.r.o. jsou českou a slovenskou dceřinou společností Rittal GmbH & Co. KG, předního světového výrobce systémových řešení pro výrobu rozváděčů, rozvod proudu, průmyslovou klimatizaci a IT infrastrukturu, včetně softwaru a služeb. Řešení společnosti Rittal nacházejí uplatnění ve všech oblastech průmyslu, včetně strojírenství, IT a telekomunikací.

Široké produktové portfolio společnosti zahrnuje kromě jiného i komponenty pro kompletní řešení modulárních a energeticky účinných datových center včetně inovativní bezpečnostní koncepce a fyzického zabezpečení dat a celé systémové IT infrastruktury.

Společnost Rittal, založená v roce 1961, vyrábí své výrobky v 11 výrobních závodech a je celosvětově zastoupena prostřednictvím 64 dceřiných společností a 40 obchodních zastoupení. Společnost Rittal je s více než 10 000 zaměstnanci největším členem skupiny Friedhelm Loh Group. Celá skupina FLG zaměstnává více než 11 500 zaměstnanců a v roce 2015 dosáhla obratu 2,2 miliardy EUR.

Další informace lze nalézt na www.rittal.cz, www.rittal.sk a www.friedhelm-loh-group.com.

Společnost EPLAN Software & Service

Společnost EPLAN Software & Service je jedním z předních světových dodavatelů CAx a mechatronických řešení. Pomáháme společnostem najít způsoby, jak optimalizovat jejich inženýrské procesy. Společnost EPLAN poskytuje uživatelsky přizpůsobitelné koncepty pro systémovou integraci, instalaci a přirozenou integraci svých produktů do IT/PLM prostředí na základě standardních řešení. Portfolio služeb současně pokrývá přizpůsobení inženýrských nástrojů dle požadavků zákazníka, konzultace a školení. Vývoj individuálních a standardizovaných rozhraní pro ERP, PDM a PLM zajišťuje konzistenci dat při vývoji produktů. EPLAN jako mezinárodní firma podporuje více než 45 000 zákazníků po celém světě s více než 120 000 instalacemi vynikající kvalitou svých produktů přispívajících ke zvyšování efektivity.

Společnost EPLAN byla založena v roce 1984 a je součástí skupiny Friedhelm Loh Group. Koncern Friedhelm Loh Group, řízený svými vlastníky, provozuje po celém světě 18 výrobních závodů a má 78 mezinárodních poboček. Celá skupina zaměstnává více než 11 500 lidí a v roce 2015 dosáhla obratu 2,2 miliardy eur. Již po osmé v řadě získal tento rodinný podnik v roce 2016 ocenění „špičkový německý zaměstnavatel“. Navíc byl koncern Friedhelm Loh Group označen ve studii časopisu Deutschland Test, který vydává firma Focus Money, jako „špičková firma v oblasti profesního vzdělávání“.

Více najdete na www.eplan.cz a www.friedhelm-loh-group.com.

Foto © Rittal

Přečtěte si také:

Systémová LED svítidla od Rittalu

1.2.2017 Dvěma novými provedeními systémových LED svítidel zkompletoval Rittal svůj nový program svítidel pro rozváděče. Série svítidel poprvé vyvinutá speciálně pro rozváděče je vedle verzí 1200 a 900 lumenů nyní k dostání i se světelným tokem 600 a 400 lumenů. Díky tomu nabízí Rittal vhodná řešení i pro menší systémy rozváděčů a skříní. 


EPLAN Harness proD 2.6: zcela bezstarostný proces návrhu i výroby

30.1.2017 Efektivita je na prvním místě, ale neopomíjí se ani radost z konstrukční práce: nový EPLAN Harness proD verze 2.6 je intuitivní software ve 3D/2D, který pokrývá všechny současné požadavky na projektování a návrh kabelových svazků. Mezi novými funkcemi je vylepšení podkladů pro výrobu, které kromě výkresu montážní desky zahrnují i výkresy zapojení kabelů. Kótování délek je nyní automatické. 


Platforma EPLAN 2.6 je již k dispozici

18.10.2016 Je to impozantní příklad neotřelé inovační kultury. S novou verzí platformy EPLAN 2.6 mohou uživatelé využívat rozsáhlé inženýrské funkce, které mohou snadno integrovat do svých každodenních pracovních procesů, včetně nových funkcí pro návrh svorkovnic a správu projektových dat, návrh trubek a hadic v konstrukci fluidních systémů a optimalizované integrace s informačními systémy. Další významná novinka: Platforma EPLAN 2.6 je nyní dostupná i v turečtině, a v současné době je tak k dispozici celkem v osmnácti jazycích. 


EPLAN představuje Smart Wiring Application: Vizualizace postupu pro zapojování rozváděče

26.7.2016 Propojování komponent řídicí techniky v rozváděči vyžaduje hodně času a zkušeností. EPLAN se svým novým softwarem Smart Wiring Application tento proces značně zjednodušuje. Tento software vizualizuje zcela digitálně všechna propojení a výrobní data potřebná pro výrobu a montáž. Výhodou je, že přímo v softwaru jsou již zahrnuty znalosti o řídicí technice. 


Predix a Azure: General Electric a Microsoft spojují síly pro internet věcí v průmyslu

21.7.2016 Internet věcí, tedy identifikace věcí a sledování jejich pohybu po internetu, je v současné době fenoménem téměř ve všech rozhodujících hospodářských odvětvích, především však tam, kde má původ – tedy v průmyslu. Podle americké výzkumné a konzultační společnosti Gartner specializované na informační technologie bude v roce 2016 na celém světě propojeno internetem celkem 6,4 miliard věcí a tento počet vzroste do roku 2020 na více než 20 miliard. 


Nový Rittal kalkulátor energetické účinnosti a celkových nákladů na vlastnictví (TCO) chladicích jednotek pro rozváděče

Energetické úspory pod kontrolou

1.2.2016 Chlazení rozváděčů není levnou záležitostí. Navíc čím déle je chladicí jednotka v provozu, tím vyšší provozní náklady vznikají. Všichni, kdo chtějí vědět, zdali je výhodné kupovat nejnovější produkty, mohou nyní použít nový kalkulátor společnosti Rittal, který spočítá energetickou účinnost a celkové náklady na vlastnictví (TCO). Stačí čtyři kroky a on-line nástroj rychle, pohodlně a zcela zdarma vypočítá potenciální energetické úspory. 


JHV-ENGINEERING zvyšuje efektivitu výroby díky EPLAN EEC One

19.8.2015 Přední český dodavatel strojních zařízení JHV-ENGINEERING s.r.o. využívá při vývoji a výrobě svých jednoúčelových strojů a výrobních linek systém EPLAN Engineering Configuration One (EEC One). Jde o zcela ojedinělý systém pro efektivní automatizaci projekčních a inženýrských prací, který výrazným způsobem zjednodušuje a zkracuje tyto činnosti.  


EPLAN Preplanning

13.7.2015 EPLAN Preplanning rozšiřuje produktovou řadu platformy EPLAN o pokrytí kompletních inženýrských procesů od návrhu konceptu až po detailní rozpracování projektovaného zařízení prostřednictvím designových bloků zařízení a databázově orientovaného procesu vývoje. 


Vyšší tempo, nižší náklady: Firma Ripploh se při projektování rozváděčů spoléhá na EPLAN a Rittal

1.9.2014 Čas a náklady jsou při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů stěžejním tématem. Potenciál pro zlepšení se dnes nachází v celém procesu od projektování přes výrobu až po osazení rozváděčové skříně. Žádaná jsou přitom řešení, která automaticky vygenerují podrobné plány a dokumentaci, ale také rozváděčové skříně, které jsou konstruovány na bázi jednotné systémové platformy, vhodné pro různé typy aplikací a minimalizující chybovost a čas montáže. Průkopníkem v použití těchto řešení je společnost Ripploh Elektrotechnik GmbH z Ostbevernu. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services