Přečtěte si:  Volné vstupenky na veletrh CZECHBUS ZDE






Pozvánky na akce


Stalo se


















EPLAN Harness proD 2.6: zcela bezstarostný proces návrhu i výroby

30.1.2017 Efektivita je na prvním místě, ale neopomíjí se ani radost z konstrukční práce: nový EPLAN Harness proD verze 2.6 je intuitivní software ve 3D/2D, který pokrývá všechny současné požadavky na projektování a návrh kabelových svazků. Mezi novými funkcemi je vylepšení podkladů pro výrobu, které kromě výkresu montážní desky zahrnují i výkresy zapojení kabelů. Kótování délek je nyní automatické. Je-li třeba, lze snadno a intuitivně navrhnout vedení kabelů předem stanovené délky. Spolupráce mezi týmy mechanické konstrukce a elektro projekce se díky otevřeným rozhraním stává skutečností.

V softwaru EPLAN Harness proD může být intuitivním způsobem navrženo vedení kabelů předem stanovené délky. V procesu návrhu je u jednotlivých vodičů uvedena aktuální i plánovaná délka a uživatel může okamžitě určit optimální vedení kabelů.

Nový software EPLAN Harness proD verze 2.6 od firmy EPLAN, určený pro pohodlný návrh kabelových svazků, je připraven k uvedení na trh. Kabelový svazek může být navržen intuitivním způsobem na základě prostorového modelu mechanické a elektrotechnické konstrukce. Dalším krokem je předání těchto dat do výroby. Právě v této oblasti došlo k největší změně: 2D výkres kabelového svazku, v němž jsou specifikovány délky a průměry kabelů i připojovací prvky, je automaticky odvozen z 2D/3D konstrukčního prostředí. Výsledkem je automatické určení rozměrů, značná úspora času a záruka správných výsledků. Ve fázi konstruování lze určit opláštění kabelů a délky odizolování vodičů a vše je profesionálně znázorněno ve výrobních výkresech. To poskytuje uživatelům rychlý a úplný přehled o jejich projektech.

Určení délek

Software pro návrh kabelových svazků obvykle nabízí vhodné nástroje pro snadné určení délek vodičů. V softwaru EPLAN Harness proD v. 2.6 to jde i naopak: uživatel si může určit pevnou délku (např. pro kabel antény). V procesu navrhování jsou přesně znázorněny směr i navržená délka a uživatel může okamžitě určit optimální vedení kabelu. To umožňuje snížit počet variant a výsledkem je úspora nákladů ve skladech i ve výrobě. Další funkcí je možnost seskupit prvky (vodiče, konektory, ochranné hadice) dohromady jako kabelové jednotky, které vystupují jako samostatné komponenty a umožňují úplnější přehled o složení projektu.

Optimální integrace

Propojení s platformou EPLAN a otevřenost systému pro softwary MCAD a ECAD zajišťují kontinuální předání dat mezi elektrotechnickou a mechanickou konstrukcí. Další novou funkcí verze 2.6 je možnost přenášet projekty připravené v softwaru EPLAN přímo do softwaru pro kabelové svazky. A nejen to – centralizovaná správa komponent v platformě EPLAN umožňuje integrované ukládání dat, takže uživatelé udržují zdrojová data pouze v jednom systému. Díky tomu lze integrovat pracovní procesy při návrhu kabelových svazků již od návrhu prvního schématu až po výrobu. Snadné použití a integrace dat v každé fázi tvorby hodnotového řetězce – od návrhu až po výrobu – tak vytváří základ pro rychlé a efektivní dosažení výsledků.

Individuální oblasti použití

Mnohá další vylepšení funkcí v systému EPLAN Harness proD přispívají k větší efektivitě návrhu zapojení a projektování kabelových svazků a zrychlení postupu prací. EPLAN Harness proD podporuje všechna průmyslová odvětví, v nichž je třeba určit zapojení a navržení kabelových svazků, např. při konstruování speciálních vozidel nebo výrobních zařízení, při přípravě vodičů a kabelových svazků, ve strojírenské výrobě a v podnicích, kde je vyžadována mezioborová spolupráce.

2D výkresy zapojení kabelů jsou nyní automaticky odvozeny z konstrukčního prostředí 2D/3D a jsou v nich specifikovány délky a průměry vodičů i připojovací prvky.

EPLAN ENGINEERING CZ

Foto © EPLAN ENGINEERING CZ

www.eplan.cz

Přečtěte si také:

Platforma EPLAN 2.6 je již k dispozici

18.10.2016 Je to impozantní příklad neotřelé inovační kultury. S novou verzí platformy EPLAN 2.6 mohou uživatelé využívat rozsáhlé inženýrské funkce, které mohou snadno integrovat do svých každodenních pracovních procesů, včetně nových funkcí pro návrh svorkovnic a správu projektových dat, návrh trubek a hadic v konstrukci fluidních systémů a optimalizované integrace s informačními systémy. Další významná novinka: Platforma EPLAN 2.6 je nyní dostupná i v turečtině, a v současné době je tak k dispozici celkem v osmnácti jazycích. 


EPLAN představuje Smart Wiring Application: Vizualizace postupu pro zapojování rozváděče

26.7.2016 Propojování komponent řídicí techniky v rozváděči vyžaduje hodně času a zkušeností. EPLAN se svým novým softwarem Smart Wiring Application tento proces značně zjednodušuje. Tento software vizualizuje zcela digitálně všechna propojení a výrobní data potřebná pro výrobu a montáž. Výhodou je, že přímo v softwaru jsou již zahrnuty znalosti o řídicí technice. 


EPLAN – Vault Connector propojuje elektro a mechanické konstrukce

22.4.2016 Společnost CAD Studio a EPLAN vyvinuly novou podnikovou aplikaci propojující elektroprojekční systém EPLAN s Autodesk Vault a ERP systémy. Integrační nástroj EPLAN – Vault Connector propojuje prostředí ECAD systému pro elektroprojekci EPLAN Electric P8 se systémem pro správu dokumentů Autodesk Vault (PDM) a s podnikovými ERP aplikacemi.


EPLAN Experience – prvních 365 dnů

18.1.2016 Koncept EPLAN Experience byl poprvé představen mezinárodní odborné veřejnosti na veletrhu SPS IPC Drives v listopadu 2014. Osm definovaných klíčových oblastí od IT infrastruktury až po integraci procesů sleduje jediný cíl: podpořit zákazníka, aby projektoval efektivněji. Zkušenosti z prvního roku potvrzují úspěšný rozvoj tohoto konceptu. 


JHV-ENGINEERING zvyšuje efektivitu výroby díky EPLAN EEC One

19.8.2015 Přední český dodavatel strojních zařízení JHV-ENGINEERING s.r.o. využívá při vývoji a výrobě svých jednoúčelových strojů a výrobních linek systém EPLAN Engineering Configuration One (EEC One). Jde o zcela ojedinělý systém pro efektivní automatizaci projekčních a inženýrských prací, který výrazným způsobem zjednodušuje a zkracuje tyto činnosti.  


EPLAN Preplanning

13.7.2015 EPLAN Preplanning rozšiřuje produktovou řadu platformy EPLAN o pokrytí kompletních inženýrských procesů od návrhu konceptu až po detailní rozpracování projektovaného zařízení prostřednictvím designových bloků zařízení a databázově orientovaného procesu vývoje. 


O polovinu kratší doba na konstrukční práce

8.7.2015 Jedním ze způsobů, jak mohou výrobci složitých rozváděčů pro řídicí systémy dosáhnout výhod oproti konkurenci, je automatizace firemních procesů. Společnost Bilfinger GreyLogix se sídlem ve Flensburgu (Německo) začala využívat systém EEC One od firmy EPLAN, a tím zkrátila dobu potřebnou pro tvorbu elektrických schémat o polovinu. 


Efektivnější předávání dat mezi konstrukcí a výrobou

27.4.2015 Česká společnost DEL, a. s., ze Žďáru nad Sázavou je inženýrská firma, která se zabývá dodávkami investičních celků, komplexní automatizací, výrobou elektroskříní a ovládacích pultů. V důležitých částech projekčních, konstrukčních a logistických činností využívá jako efektivní nástroj EPLAN Electric P8. 


EEC: EPLAN Engineering Configuration

24.2.2015 EPLAN Engineering Center se přejmenoval na EPLAN Engineering Configuration: ve verzi 2.4 byl představen nový název vyjadřující základní funkci řešení EPLAN pro mechatronické inženýrství – konfiguraci. Uvedená verze obsahuje prověřené funkce a nové číslování verzí, které jsou nyní shodné s číslováním platformy EPLAN. 


Novinka: EPLAN Design Space Exchange

16.2.2015 Společnost EPLAN uvedla na trh nový nástroj EPLAN Design Space Exchange, který zjednodušuje projektantům elektrotechniky a řídicích systémů návrh virtuálních modelů rozváděčů, a přitom překračuje hranice mezi elektrotechnickou a mechanickou konstrukcí. 


Vyšší tempo, nižší náklady: Firma Ripploh se při projektování rozváděčů spoléhá na EPLAN a Rittal

1.9.2014 Čas a náklady jsou při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů stěžejním tématem. Potenciál pro zlepšení se dnes nachází v celém procesu od projektování přes výrobu až po osazení rozváděčové skříně. Žádaná jsou přitom řešení, která automaticky vygenerují podrobné plány a dokumentaci, ale také rozváděčové skříně, které jsou konstruovány na bázi jednotné systémové platformy, vhodné pro různé typy aplikací a minimalizující chybovost a čas montáže. Průkopníkem v použití těchto řešení je společnost Ripploh Elektrotechnik GmbH z Ostbevernu. 


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services