Přečtěte si:  Publikace Elektromobilita v praxi: Jak se zorientovat na poli elektromobility






Pozvánky na akce


Stalo se




















JHV-ENGINEERING zvyšuje efektivitu výroby díky EPLAN EEC One

19.8.2015 Přední český dodavatel strojních zařízení JHV-ENGINEERING s.r.o. využívá při vývoji a výrobě svých jednoúčelových strojů a výrobních linek systém pro automatizaci inženýrských prací EPLAN Engineering Configuration One (EEC One).

Efektivní navrhování

EPLAN Engineering Configuration One je zcela ojedinělý systém pro efektivní automatizaci projekčních a inženýrských prací, který výrazným způsobem zjednodušuje a zkracuje tyto činnosti. EEC One funguje jako nadstavba nad CAE systémy a dokáže automaticky umísťovat již předpřipravené a odzkoušené funkční bloky do nově vznikajícího návrhu. Po přidání takového funkčního bloku je celková dokumentace automaticky doplněná o všechny potřebné údaje – komponenty, propojovací prvky, kabeláže. Tímto způsobem je možné nejen efektivně opakovaně využívat již odzkoušená řešení, ale i tvorba výsledné dokumentace je plně automatizovaná. Odpadá tak zdlouhavé a často chybné či nepřesné překreslování již vyvinutého.

Nasazení EPLAN Engineering Configuration One (EEC One) je prvním krokem na cestě k automatizovanému vytváření schémat pro účely elektrotechnického a pneumatického projektování. Předem definované standardy a sady parametrů jsou automaticky zapracovávány do elektrických schémat s využitím programu Excel, což zjednodušuje navrhování stroje. Celkově se také zvyšuje flexibilita projektového týmu.

Úspěšný český výrobce

JHV-ENGINEERING s.r.o. je přední česká společnost, která se zabývá dodávkou jednoúčelových strojů, výrobních linek a externím vývojem. Hlavní sídlo firmy je v Pardubicích, kde probíhá vývoj, konstrukce i výroba jednoúčelových strojů. Pobočka v Praze pak zajišťuje konstrukční a vývojové práce. Společnost JHV-ENGINEERING s.r.o. se od svého založení v roce 1999 vypracovala mezi top české dodavatele jednoúčelových strojů a výrobních linek. Mezi její zákazníky patří mj. Škoda Auto, Continental Automotive, BROSE, KOSTAL CR, WITTE Automotive, Tenneco, Siemens, Thermo-King, Bühler AG. Společnost JHV-ENGINEERING s.r.o. má dnes přes 130 zaměstnanců (z toho je téměř 70 vývojových konstruktérů) a roční obrat přes 310 milionů korun.

Úpravy na míru

Základem úspěchu firmy JHV-ENGINEERING s.r.o. je vysoká efektivita všech inženýrských činností. Právě díky nadstandardní efektivitě při všech konstrukčních pracích může společnost vyvíjet i vyrábět jednoúčelové stroje a zařízení v mimořádně krátkých termínech, ve vysoké kvalitě a s nápaditým a originálním řešením. Společnost při konstrukci využívá systémy EPLAN Electric P8, Pro/ENGINEER a EPLAN Fluid, které zastřešuje EPLAN EEC One. Předpokladem pro využití EEC One je zadání existujících a odzkoušených bloků do EEC One včetně možností nastavení všech různých parametrů. Pro pohodlnější, přívětivější zadávání těchto celků si JHV-ENGINEERING s.r.o. vytvořil vlastní makra v Excelu, jejichž použití je specificky upravené potřebám společnosti.

„K EEC One by se mělo přistupovat jako k databázi, která umí navíc i kreslit, a ne jako k programu pro kreslení výrobků,“ říká Ing. Michal Kohoutek, vedoucí elektrokonstrukce v JHV-ENGINEERING s.r.o. „Prvotním impulsem pro zavedení EEC One byla senzorika – velký počet senzorů od různých výrobců, které jsou zapojené v podstatě stejně,“ dodává.

Rychlost, přesnost, spolehlivost

Dnes již konstrukce JHV-ENGINEERING s.r.o. dokáže automaticky využívat předpřipravené bloky (nachystané v EPLAN Electric P8) asi v 80 % případů a fluidní subkomponenty z EPLAN Fluid přibližně v 60 % případů.

Zavedení systému EPLAN EEC One ještě zvýšilo efektivitu inženýrských činností, které JHV-ENGINEERING s.r.o. provádí. Vývoj nových jednoúčelových strojů a zařízení je výrazně kratší, nedochází k chybám při použití již existujících bloků, také dokumentace je přesná a spolehlivá, navíc se generuje zcela automaticky.

EPLAN Software&Services

Foto © EPLAN

Bližší informace na www.eplan.cz

Přečtěte si také:

EPLAN Preplanning

13.7.2015 EPLAN Preplanning rozšiřuje produktovou řadu platformy EPLAN o pokrytí kompletních inženýrských procesů od návrhu konceptu až po detailní rozpracování projektovaného zařízení prostřednictvím designových bloků zařízení a databázově orientovaného procesu vývoje. 


O polovinu kratší doba na konstrukční práce

8.7.2015 Jedním ze způsobů, jak mohou výrobci složitých rozváděčů pro řídicí systémy dosáhnout výhod oproti konkurenci, je automatizace firemních procesů. Společnost Bilfinger GreyLogix se sídlem ve Flensburgu (Německo) začala využívat systém EEC One od firmy EPLAN, a tím zkrátila dobu potřebnou pro tvorbu elektrických schémat o polovinu. 


Představení nové verze platformy EPLAN 2.5

4.5.2015 Na veletrhu Hannover Messe 2015 mohli uživatelé poprvé vidět platformu EPLAN 2.5, která by měla být uvedena na trh v září 2015. Nový navigátor usnadňuje tvorbu a editaci maker pro elektrotechnická a fluidní schémata, což urychluje zhotovení šablon a usnadňuje standardizaci. Díky rozšířenému editoru svorek a zjednodušenému nástroji pro návrh kabeláže strojů a strojních zařízení v EPLAN FieldSys jsou konstrukční práce ještě jednodušší a pohodlnější. 


Efektivnější předávání dat mezi konstrukcí a výrobou

27.4.2015 Česká společnost DEL, a. s., ze Žďáru nad Sázavou je inženýrská firma, která se zabývá dodávkami investičních celků, komplexní automatizací, výrobou elektroskříní a ovládacích pultů. V důležitých částech projekčních, konstrukčních a logistických činností využívá jako efektivní nástroj EPLAN Electric P8. 


EEC: EPLAN Engineering Configuration

24.2.2015 EPLAN Engineering Center se přejmenoval na EPLAN Engineering Configuration: ve verzi 2.4 byl představen nový název vyjadřující základní funkci řešení EPLAN pro mechatronické inženýrství – konfiguraci. Uvedená verze obsahuje prověřené funkce a nové číslování verzí, které jsou nyní shodné s číslováním platformy EPLAN. 


Novinka: EPLAN Design Space Exchange

16.2.2015 Společnost EPLAN uvedla na trh nový nástroj EPLAN Design Space Exchange, který zjednodušuje projektantům elektrotechniky a řídicích systémů návrh virtuálních modelů rozváděčů, a přitom překračuje hranice mezi elektrotechnickou a mechanickou konstrukcí. 


EPLAN Experience

22.1.2015 Společnost EPLAN představila na veletrhu SPS IPC Drives nový koncept EPLAN Experience: nový mezinárodní koncept, jehož cílem je zvýšit efektivitu projektování. Větší efektivita postupů projektování vede ke specifickým a zřetelným přínosům, jako jsou správa strategických inovací ve vysoce výkonném IT prostředí, kratší doba potřebná k uvedení produktu na trh, optimální správa využití zdrojů a větší mezinárodní konkurenceschopnost. 


LAPP KABEL představuje nový e-shop

20.1.2015 Společnost LAPP KABEL s.r.o. představila v posledních letech několik nových online nástrojů, které usnadňují a zrychlují zákazníkům a projektantům správný a efektivní výběr vhodného LAPP produktu. Mezi tyto nástroje patří například online katalog, vyhledávače a konfigurátory, 3D modely pro konstrukci strojů a zařízení či aktualizované knihovny pro EPLAN v osmi světových jazycích. 


Vyšší tempo, nižší náklady: Firma Ripploh se při projektování rozváděčů spoléhá na EPLAN a Rittal

1.9.2014 Čas a náklady jsou při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů stěžejním tématem. Potenciál pro zlepšení se dnes nachází v celém procesu od projektování přes výrobu až po osazení rozváděčové skříně. Žádaná jsou přitom řešení, která automaticky vygenerují podrobné plány a dokumentaci, ale také rozváděčové skříně, které jsou konstruovány na bázi jednotné systémové platformy, vhodné pro různé typy aplikací a minimalizující chybovost a čas montáže. Průkopníkem v použití těchto řešení je společnost Ripploh Elektrotechnik GmbH z Ostbevernu. 


Projekt CoCoS podporuje výrobu v kyberfyzickém prostoru

16.6.2014 V současné době se v odborných kruzích často hovoří o čtvrté průmyslové revoluci. Jejím základem je využívání tzv. kyberfyzického prostoru ve výrobě – tedy stavu, kdy vestavěné počítače nejen kontrolují výrobu, ale komunikují i mezi sebou a díky identifikační technologii RFID „komunikují“ také s materiálem a výrobky. Na podporu tohoto procesu byl začátkem roku 2014 v Německu zahájen projekt CoCoS (Context-Aware Connectivity and Service Infrastructure for Cyber-Physical Production Systems, tedy kontextově uvědomělá infrastruktura pro konektivitu a služby pro výrobní systémy v kyberfyzickém prostoru).  


Robot MEISTeR úspěšně složil mistrovské zkoušky

28.2.2014 O záchranném robotu MEISTeR (Maintenance Equipment Integrated System of Telecontrol Robot) od Mitsubishi Heavy Industries jsme již před více než rokem psali v článku Malí roboti do nebezpečných podmínek. Tento robot byl vyvinut pro náročné odklízecí práce v havarované jaderné elektrárně Fukushima Daiichi. V druhé polovině února 2014 úspěšně skončily jeho demonstrační testy a nyní již čeká na nasazení v “ostrém provozu“ při dekontaminaci a odběru vzorků. 


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services