Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy






Pozvánky na akce


Stalo se
















Nový pohonový systém Siemens pro průmysl i logistiku

16.9.2021 Společnost Siemens představila na konci srpna 2021 nový kompaktní pohonový systém Sinamics G115D určený speciálně pro horizontální dopravníkové aplikace. Tato výkonná a ucelená jednotka obsahuje motor, frekvenční měnič a převodovku a je k dostání ve dvou provedeních: pro montáž na stěnu a na motor. Systém Sinamics G115D má robustní design ve vysokém stupni krytí (až IP66), a je proto vhodný i pro náročná provozní prostředí.

Kompaktní rozměry umožňují snadnou instalaci tohoto systému i v omezených prostorových podmínkách. Spolehlivě funguje i díky širokému teplotnímu rozpětí od −30 do +55 stupňů Celsia. Využití tak nalezne v nejrůznějších oblastech intralogistiky, na letištích či v automobilovém nebo potravinářském průmyslu. Pracuje ve výkonovém rozsahu od 0,37 do 7,5 kW (varianta na stěnu) a od 0,37 do 4 kW (varianta pro motor).

Díky komplexní integraci systému do inženýrského prostředí TIA portal včetně softwaru Startdrive nebo webovému nástroji Sinamics G120 Smart Access Module (SAM) pro nastavení a diagnostiku probíhá jeho zprovoznění snadno a rychle. Jednotka je připravena i na případnou digitální transformaci a analýzy v cloudu: Je totiž začleněna do portfolia MindConnect a je kompatibilní s aplikacemi Mindsphere, jako je např. Analyze MyDrives.

S protokolem Profisafe je Sinamics G115D zároveň vybaven funkcí Safety Integrated ve formě STO (Safe Torque Off) na úrovni SIL2, což napomáhá standardizaci a usnadňuje proces certifikace. Pro flexibilní instalaci, servis a údržbu má řešení k dispozici zásuvný konektor a flexibilní možnosti připojení. Zařízení funguje zejména v komunikaci s řídicími systémy Simatic, např. Simatic S7-1200 nebo Simatic ET200 v případě řízení polohy a pohybu. K novému systému Sinamics G115D Siemens nabízí servisní balíček Service Protect, který mj. umožňuje zakoupení dodatečného servisu na jeden až dva roky. Součástí balíčku je zjednodušené vyřízení servisu za standardních záručních podmínek, ale po delší časové období.

Siemens, redakčně upraveno

Foto © Siemens

Přečtěte si také:

Digitální mohou být i malé a střední podniky – MPO pro ně vyhlašuje dotační výzvu v programu ICT a sdílené služby

18.8.2021 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásilo dne 15. srpna 2021 V. Výzvu programu podpory ICT a sdílené služby – Digitální podnik v rámci implementace Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-2020. Cílem této výzvy je podpořit zvyšování digitální úrovně malých a středních podniků (dále jen MSP) působících na českých trzích. 


Murrelektronik: Činy místo řečí

9.8.2021 Komplexní pohled na instalační techniku poskytuje nové perspektivy v automatizační technice, které šetří náklady. Proto přinášíme systémově zaměřené úvahy, které vysvětlují specialisté z Murrelektronik Martin Lanz a Wolfgang Wiedemann. V podstatě jde o výzvu k novému pojetí klasických způsobů myšlení v připojení strojů s výhodami systémového inženýrství. A sice dříve, než tak učiní konkurence. 


Nová, intuitivnější EPLAN Platforma 2022 nabízí první nahlédnutí

29.7.2021 První letmý pohled na nadcházející verzi EPLAN Platforma 2022, která má být uvedena na trh v průběhu léta, představila společnost EPLAN na veletrhu Hannover Messe Digital Edition. Ti, kdo očekávali jednoduchou aktualizaci, byli překvapeni. Za novou platformou EPLAN se skrývá nová a důkladně přepracovaná verze: Jedná se o kompletní balíček, který se díky novému uživatelskému rozhraním překvapivě snadno používá a současně umožňuje plánování projektů na bázi pracovního toku, a to na nebývalé úrovni efektivity. 


EPLAN eVIEW Free nyní s AR funkcemi – funkcemi pro rozšířenou realitu

20.7.2021 Výrobci rozvaděčů nyní mohou při příštím setkání se subdodavatelem či systémovým integrátorem jednoduše vzít svůj smartphone a promítnout digitální prototyp rozvaděče přímo na stole u generálního ředitele. Nebo přímo ve výrobním závodu zákazníka. Zní to vskutku fantasticky – ale už je to realita! Nový doplněk pro rozšířenou realitu (AR) cloudového softwaru EPLAN eVIEW Free v kombinaci s bezplatnou aplikací Vuforia od PTC umožňuje zobrazení kompletně sestaveného rozvaděče ve virtuálním prostoru. 


ROV od General Electric usnadňuje péči o turbíny vodních elektráren

3.6.2021 Turbíny vodních elektráren potřebují, stejně jako jakákoli jiná zařízení, pravidelné prohlídky. V náročných podmínkách vodních elektráren je tento proces obzvláště složitý, zvláště s ohledem na nesnadno dosažitelnost některých části turbín ponořených ve vodě. Na pomoc této činnosti a jejímu efektivnímu provádění přišla v druhé polovině května 2021 společnost GE Renewable Energy ze skupiny General Electric se zajímavým řešením: robotizovaným zařízením pro provádění prohlídek pod vodou.  


Nový SmartSignal od General Electric pomáhá prediktivní údržbě

21.5.2021 Udržovat právě tehdy, když je na to čas a kdy odstávka zařízení přinese co nejméně nákladů a co nejméně úniků tržeb – to je princip prediktivní údržby. Na podporu její praktické realizace v průmyslu přišla na přelomu dubna a května 2021 společnost GE Digital ze skupiny General Electric se zdokonaleným software SmartSignal. 


EPLAN eMANAGE: snadné nahrání, sdílení a správa projektů v cloudu

10.5.2021 Digitální transformace inženýrské práce pokračuje. Společnost EPLAN v rámci svých cloudových služeb představuje novou aplikaci EPLAN eMANAGE pro spolupráci napříč projekty. Umožňuje vám nahrávat projekty z platformy EPLAN do cloudového prostředí, tam je sdílet a pracovat na nich. Již v půli března uvedl EPLAN bezplatnou verzi aplikace a její rozšířená, placená verze bude následovat v srpnu 2021. 


EPLAN Platforma 2022 v předpremiéře!

6.5.2021 Na digitálním veletrhu Hannover Messe představila společnost EPLAN poprvé novou platformu EPLAN, která bude na trh uvedena v průběhu léta. Zcela nové uživatelské rozhraní s pásem karet a tmavým režimem ladí s aktuálními softwarovými trendy a ještě více usnadní ovládání. Nový 2D grafický engine a centrální správa komponent dávají platformě optimální výkon.


Umělá inteligence napomáhá diagnostice turbín v Jaderné elektrárně Temelín

4.5.2021 Moderní metody tzv. neuronové sítě, které využívá i umělá inteligence, zavádí ČEZ na diagnostických systémech turbín v Jaderné elektrárně Temelín. Jejich hlavním cílem je včas předejít nežádoucímu nárůstu chvění. V druhé polovině dubna 2021 instalovali technici VZU Plzeň a ČEZ na prvním bloku první část z potřebných zařízení – tři desítky tzv. galvanických oddělovačů. Úkolem těchto zařízení je umožnit sběr vysokorychlostních dat o chvění z řídicího systému turbíny přes speciální úložiště. 


Videozáznamy našich přednášek ke smart city

28.5.2021 Videozáznamy našich přednášek ke smart city jsou nyní shromážděny na jednom místě v samostatné rubrice.

Podívejte se zde: 


 

Naše tipy























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services