Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Na pomoc automatizovanému obrábění: Siemens rozšiřuje svou nabídku Industrial Edge pro obráběcí stroje

16.11.2021 Společnost Siemens rozšířila v listopadu 2021 svou nabídku v rámci portfolia Industrial Edge pro obráběcí stroje o dvě nová edge zařízení. Kromě již dostupné verze IPC227E je nyní k dispozici i jednotka IPC127E v základním provedení a IPC427E, což je nejvýkonnější edge zařízení pro obráběcí stroje.

Edge Computing (doslova okrajové výpočty) představuje zpracování dat hned v místě jejich vzniku (tedy „na okraji sítě“). Tím se urychlují procesy a snižuje se provozní zátěž podnikových serverů. To je princip portfolia Industrial Edge zmíněného v úvodu článku.

Základní řešení IPC127E zajišťuje konektivitu a výkon u jednoduchých aplikací. S modelem IPC427E přichází zařízení s dostatečným výpočetním výkonem, které splňuje požadavky edge aplikací využívajících umělou inteligenci a sofistikovanou analýzu dat.

Nový adaptér Simatic ET200 nabízí rovněž možnost připojit další externí senzory a získat jejich data při vzorkovacím kmitočtu až 10 kHz. Proto byla provedena aktualizace již známé edge aplikace Analyze MyWorkpiece/Capture. Kromě údajů o obrobku, nástroji a jeho dráze může nyní zaznamenávat i data z externích senzorů ve vysokém časovém rozlišení.

Novinkou je možnost streamovat procesní data prostřednictvím MQTT do externího koncového bodu MQTT. Uživatelé si navíc mohou vizualizovat obrobek pětiosé obráběcí operace pomocí nové on-line retransformace souřadnic ze souřadnicového systému stroje do souřadnicového systému obrobku. To je jedna ze zajímavých funkcí, protože vizualizace os obrábění ve vizualizačních aplikacích, jako je Analyze MyWorkpiece/Toolpath, nenabízí žádné informace o obráběném kuse. Všechna ostatní zaznamenaná data lze následně vizualizovat a analyzovat pomocí aplikace Analyze MyWorkpiece /Toolpath. Získané poznatky umožňují provádět optimalizace CAD/CAM modelu a vygenerovaného NC programu. Analyze MyWorkpiece /Toolpath k tomu nově umožňuje vytvořit realistickou rekonstrukci povrchu s využitím procesních dat z nástroje Industrial Edge for Machine Tools. To umožňuje vyhodnotit kvalitu obrobku ještě před vlastní výrobou, protože rekonstrukce povrchu pracuje i s procesními daty ze vzduchového řezu.

S představením nové verze aplikace Analyze MyWorkpiece/Monitor mají uživatelé k dispozici další aktualizaci edge aplikace v oblasti sledování kvality. Analyze MyWorkpiece/Monitor slouží k automatické kontrole kvality procesu obrábění. Od nynějška jsou všechna potřebná opatření uložena v jediné aplikaci. Patří sem například záznam referenčních dat, instruktáž v modelech monitorování a realizace monitorování procesů. S aplikací Analyze MyWorkpiece/Monitor mohou uživatelé snížit náklady na zajištění kvality.

Všechny softwarové aplikace pro obráběcí stroje lze nyní zakoupit on-line v novém obchodě Machine Tool Software Store.

Díky rozšířenému portfoliu hardwaru a softwaru Siemens Industrial Edge pro obráběcí stroje mohou výrobci i obsluha strojů flexibilně využívat zpracování dat prostřednictvím edge nebo cloud computingu podle potřeby.

Siemens, redakčně upraveno

Foto © Siemens

Přečtěte si také:

EPLAN Platforma 2022 – seznamte se s novým vzhledem a koncepcí

6.10.2021 Už je to tu – nová verze EPLAN Platforma 2022. A s ní firma EPLAN, dodavatel řešení, ohlašuje budoucnost projektování v elektrotechnice se snadným ovládáním, a to jak pro zkušené uživatele softwaru EPLAN, tak pro začátečníky. Intuitivní uživatelské rozhraní, založené na konceptech, které už jsou důvěrně známé, je velmi dobře přijímáno a zároveň zlepšuje uživatelský komfort. 


Žrouti nákladů v instalační technice   

4.10.2021 Již v rané fázi konstrukce se v elektrické instalační technice skrývají žrouti nákladů, které lze vymýtit systémově orientovanými koncepcemi a decentrální automatizační technikou. Jaké metody a koncepce lze použít k uspokojení individuálních potřeb výrobců strojů a jak lze dosáhnout větší standardizace a efektivity v elektroinstalaci, k tomu nabízí Murrelektronik různé scénáře řešení, které snižují náklady až o 30 %. 


Nový pohonový systém Siemens pro průmysl i logistiku

16.9.2021 Společnost Siemens představila na konci srpna 2021 nový kompaktní pohonový systém Sinamics G115D určený speciálně pro horizontální dopravníkové aplikace. Tato výkonná a ucelená jednotka obsahuje motor, frekvenční měnič a převodovku a je k dostání ve dvou provedeních: pro montáž na stěnu a na motor. Systém Sinamics G115D má robustní design ve vysokém stupni krytí (až IP66), a je proto vhodný i pro náročná provozní prostředí. 


Nová, intuitivnější EPLAN Platforma 2022 nabízí první nahlédnutí

29.7.2021 První letmý pohled na nadcházející verzi EPLAN Platforma 2022, která má být uvedena na trh v průběhu léta, představila společnost EPLAN na veletrhu Hannover Messe Digital Edition. Ti, kdo očekávali jednoduchou aktualizaci, byli překvapeni. Za novou platformou EPLAN se skrývá nová a důkladně přepracovaná verze: Jedná se o kompletní balíček, který se díky novému uživatelskému rozhraním překvapivě snadno používá a současně umožňuje plánování projektů na bázi pracovního toku, a to na nebývalé úrovni efektivity. 


EPLAN eVIEW Free nyní s AR funkcemi – funkcemi pro rozšířenou realitu

20.7.2021 Výrobci rozvaděčů nyní mohou při příštím setkání se subdodavatelem či systémovým integrátorem jednoduše vzít svůj smartphone a promítnout digitální prototyp rozvaděče přímo na stole u generálního ředitele. Nebo přímo ve výrobním závodu zákazníka. Zní to vskutku fantasticky – ale už je to realita! Nový doplněk pro rozšířenou realitu (AR) cloudového softwaru EPLAN eVIEW Free v kombinaci s bezplatnou aplikací Vuforia od PTC umožňuje zobrazení kompletně sestaveného rozvaděče ve virtuálním prostoru. 


ROV od General Electric usnadňuje péči o turbíny vodních elektráren

3.6.2021 Turbíny vodních elektráren potřebují, stejně jako jakákoli jiná zařízení, pravidelné prohlídky. V náročných podmínkách vodních elektráren je tento proces obzvláště složitý, zvláště s ohledem na nesnadno dosažitelnost některých části turbín ponořených ve vodě. Na pomoc této činnosti a jejímu efektivnímu provádění přišla v druhé polovině května 2021 společnost GE Renewable Energy ze skupiny General Electric se zajímavým řešením: robotizovaným zařízením pro provádění prohlídek pod vodou.  


Nový SmartSignal od General Electric pomáhá prediktivní údržbě

21.5.2021 Udržovat právě tehdy, když je na to čas a kdy odstávka zařízení přinese co nejméně nákladů a co nejméně úniků tržeb – to je princip prediktivní údržby. Na podporu její praktické realizace v průmyslu přišla na přelomu dubna a května 2021 společnost GE Digital ze skupiny General Electric se zdokonaleným software SmartSignal. 


EPLAN eMANAGE: snadné nahrání, sdílení a správa projektů v cloudu

10.5.2021 Digitální transformace inženýrské práce pokračuje. Společnost EPLAN v rámci svých cloudových služeb představuje novou aplikaci EPLAN eMANAGE pro spolupráci napříč projekty. Umožňuje vám nahrávat projekty z platformy EPLAN do cloudového prostředí, tam je sdílet a pracovat na nich. Již v půli března uvedl EPLAN bezplatnou verzi aplikace a její rozšířená, placená verze bude následovat v srpnu 2021. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services