Přečtěte si:  Pozvánka s třídenní vstupenkou na veletrh URBIS


Pozvánky na akce


Stalo se
Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

24.4.2023 Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto situaci zlepšit: nová aplikace EPLAN Smart Mounting totiž podporuje vysoce účinným způsobem ruční montáž rozváděčů. Software tak vede techniky krok za krokem instalací montážních lišt, kabelových žlabů a elektrotechnických komponent a ukazuje, kde a jak se má příslušná komponenta nainstalovat. Dokonce i méně zkušení technici mohou pomocí 3D vizualizace přesně zjistit, kam je třeba jednotlivé součásti namontovat. V kombinaci s EPLAN Smart Wiring lze také přesně zobrazit zapojení rozváděče.

Nový software EPLAN Smart Mounting urychluje osazení rozváděčů.

Výrobci rozváděčů jsou pod rostoucím časovým tlakem a v mnoha případech se potýkají také s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Zde přichází na pomoc EPLAN Smart Mounting: nový software, který provádí uživatele celým procesem montáže rozváděče. Pomáhá technikům při montáži všech součástí do rozváděče a na montážní desky. Postup montáže je prezentován uživatelsky přívětivým způsobem a je podporován 3D vizualizací. Technik tak okamžitě rozpozná, kam je třeba přístroje umístit. EPLAN Smart Mounting poskytuje technickým pracovníkům ve výrobě úplný seznam všech pracovních kroků, které je nutné provést. Začíná osazením montážních lišt a kabelových žlabů a končí umístěním elektrotechnických komponent včetně pomocných spínačů a časových relé. Aplikaci si můžete spustit v libovolném webovém prohlížeči, který má přístup na centrální webový server, a proto nevyžaduje žádnou instalaci, a lze ji použít přímo ve výrobní hale nebo dílně, například na tabletu.

Snadná montáž se správnými výsledky

Příslušné technické informace, včetně rozměrů a umístění přístrojů, výkresů pro vrtání otvorů a typů upevnění pro každou součást, poskytuje digitální dvojče vytvořené v softwaru EPLAN Pro Panel. Technici mohou přímo v aplikaci EPLAN Smart Mounting zadávat k jednotlivým součástem komentáře a posílat je zpět do technického oddělení. To znamená, že elektrotechnická dokumentace je vždy aktuální – a tím se zlepšuje komunikace mezi odděleními.

Aplikace zobrazuje montážním pracovníkům, kde a jak mají být součásti umístěny.

Další praktickou výhodou je, že změny v projektu lze nyní realizovat velmi rychle. Jestliže například došlo ke změnám v zákaznických specifikacích a je třeba přidat další jistič motoru nebo spínač, výrobní zakázku lze synchronizovat se změnou zadání a aktualizovat montážní postup. Software přesně ukazuje, kde je třeba přístroje odebrat, nebo které je naopak nutné přidat. To znamená, že již není zapotřebí provádět zdlouhavá ruční srovnávání dokumentace, což šetří čas a zajišťuje správné výsledky. A kdyby se přece jen objevily nějaké pochybnosti, poskytuje EPLAN Smart Mounting přímý přístup k interaktivním schématům.

Lepší přehled a větší flexibilita pro manažery výroby

Plnou podporu nezískávají jen pracovníci ve výrobní hale či dílně. Také manažeři výroby mají lepší přehled a větší flexibilitu – na první pohled mohou vidět stav otevřených zakázek. Aplikace zobrazuje průběh montáže krok za krokem: zeleně je označena dokončená instalace, zatímco červeně jsou označeny ještě nezpracované přístroje. V případě nedostatku komponent lze montáž rozpracovaného rozváděče snadno předat jinému zaměstnanci. Personální zdroje tak mohou být využívány mnohem flexibilněji pro různé výrobní kroky.

Skvělá interakce mezi montáží a zapojováním vodičů

Tím ještě celý proces zdaleka nekončí. Data ze softwaru EPLAN Pro Panel lze použít také pro konfekcionování vodičů. A s použitím aplikace EPLAN Smart Wiring jednotlivé vodiče snadno zapojíte. Jednotné rozhraní aplikací EPLAN Smart Mounting a EPLAN Smart Wiring, stejně jako softwaru EPLAN Pro Panel zajišťuje maximální konzistenci dat od začátku do konce. Software je přirozeně kompatibilní s běžnými, plně automatickými stroji pro konfekcionování vodičů, jako je např. Rittal Wire Terminal WT. Lze použít i prefabrikované vodiče. Cílem je dosáhnout nejvyššího možného stupně automatizace od počáteční fáze projektování a konstrukce až po výrobu, a zároveň zajistit maximální kvalitu a rychlost výroby.

Více najdete na: https://www.eplan.cz/reseni/eplan-smart-mounting/

Eplan Software & Service GmbH & Co. KG.

Foto © Eplan Software & Service GmbH & Co. KG.

Více na www.eplan.cz

Přečtěte si také:

Vyhledávání dat nebylo nikdy snazší

17.4.2023 Výběr správných dat, obsahujících informace o produktu, bývá v projekční praxi časově náročným procesem. Nový EPLAN Data Portal s inovovaným uživatelským rozhraním a vylepšenými vyhledávacími algoritmy však vyhledávání zjednodušuje a zrychluje více než kdykoli dříve. Díky rozšířeným parametrům pro vyhledávání rychle najdete přesně ty komponenty, které potřebujete.  


Maximální zákaznické výhody z digitální transformace

12.4.2023 Partnerský program EPLAN Partner Network byl založen před více než dvěma lety a v průběhu této doby se do programu zapojilo přibližně šedesát společností. Strategičtí partneři jako Phoenix Contact, Siemens a Rockwell Automation a technologičtí partneři – včetně společností ABB, Lapp Kabel, Wago a Weidmüller – se potkávají na jednom základním principu: 


Digitální projektování mění zažitou praxi v chemickém průmyslu

31.3.2022 Digitální transformace již dávno není doménou projektů firem z automobilového průmyslu. Výhody v digitálním návrhu projektu, rychlé vzdálené výměně připomínek i využívání předdefinovaných maker umí docenit i projekty v chemickém průmyslu. Samozřejmě za přispění produktů a služeb společnosti EPLAN. 


H+D Elektromontáže: Digitalizace jako cesta k rychlejší výrobě a zpracování většího objemu zakázek

9.3.2022 Na základě pilotního projektu si ve společnosti H+D Elektromontáže ověřili, že digitalizace při výrobě rozváděčů dává smysl a stává se nutností pro další rozvoj firmy. Nový výrobní proces je založen na precizním projektování a vytvoření digitálního 3D modelu. Využívá přitom synergie silných partnerů – EPLAN a Rittal. 


EPLAN eVIEW Free nyní s AR funkcemi – funkcemi pro rozšířenou realitu

20.7.2021 Výrobci rozvaděčů nyní mohou při příštím setkání se subdodavatelem či systémovým integrátorem jednoduše vzít svůj smartphone a promítnout digitální prototyp rozvaděče přímo na stole u generálního ředitele. Nebo přímo ve výrobním závodu zákazníka. Zní to vskutku fantasticky – ale už je to realita! Nový doplněk pro rozšířenou realitu (AR) cloudového softwaru EPLAN eVIEW Free v kombinaci s bezplatnou aplikací Vuforia od PTC umožňuje zobrazení kompletně sestaveného rozvaděče ve virtuálním prostoru. 


EPLAN eMANAGE: snadné nahrání, sdílení a správa projektů v cloudu

10.5.2021 Digitální transformace inženýrské práce pokračuje. Společnost EPLAN v rámci svých cloudových služeb představuje novou aplikaci EPLAN eMANAGE pro spolupráci napříč projekty. Umožňuje vám nahrávat projekty z platformy EPLAN do cloudového prostředí, tam je sdílet a pracovat na nich. Již v půli března uvedl EPLAN bezplatnou verzi aplikace a její rozšířená, placená verze bude následovat v srpnu 2021. 


Objevte hluboký vesmír vědomostí s EPLAN Certified Enginee

19.4.2021 Staňte se expertem v projektování. Tak zní proklamace programu EPLAN Certified Engineer (ECE). Příprava kvalitní projektové dokumentace není jen otázkou softwarových systémů – důležitý je i uživatel a dodavatel softwaru. Faktory, které do značné míry určují efektivitu, jsou znalosti, praxe a zkušenosti. Své o tom ví také firma INVERA s.r.o. z Rakovníku, která vyrábí jednoúčelové hydraulické lisy určené především pro plastikářství a gumárenský průmysl. 


Zaměřeno na integraci ERP/PLM a vývoj nových rozhraní

24.3.2021 Nový partnerský program, který společnost EPLAN připravila na konci roku 2020, spojuje celosvětové odborné znalosti spolupracujících partnerských firem, a zvyšuje tak přínosy pro zákazníky. Program EPLAN Partner Network (EPN) definuje společné závazné cíle pro podporu integrace systémů v celém hodnotovém řetězci. Uživatelům to přináší zlepšení kontinuity dat a integrace systémů, zejména v oblastech PLM, ERP a PLC, jakož i simulací. 


 

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services