Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Rychlejší přístup k datům přístrojů

4.3.2024 EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN Platforma 2024 je práce s EPLAN eStock ještě jednodušší, protože uživatelé mohou automaticky a rychle přistupovat k více než 1,5 milionu přístrojů v EPLAN Data Portal. Další výhodou je, že všechna data – z interního firemního systému pro správu zařízení nebo z databáze EPLAN Data Portal – mohou být společně editována a v souladu s pravidly správy uživatelských práv také ukládána.

Při vyhledávání přístrojů v EPLAN eStock systém zobrazí výsledky vyhledávání i z EPLAN Data Portal. ZVĚTŠIT OBRÁZEK

EPLAN eStock – cloudový systém správy přístrojů na platformě EPLAN – umožňuje uživatelům spravovat a udržovat data přístrojů přímo v prohlížeči, včetně jmenovitých napětí a proudů, datových listů a označení komponent. K takto uloženým datům měli uživatelé přístup již ve verzi EPLAN Platforma 2023. To vše usnadňuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Data jsou tedy více konzistentní a kvalitnější – zvláště proto, že není třeba několika datových vstupů. To se odráží i ve vyšší kvalitě projektu, přičemž se berou v úvahu všechny požadované normy.

Nové: integrace s EPLAN Data Portal

Nyní bylo přidáno několik zásadních inovací: zařízení lze snadno importovat z databáze EPLAN Data Portal do firemní databáze EPLAN eStock. Při prvních stiscích kláves pro uložení dat uživatelé vidí všechna zařízení ve své vlastní databázi i všechna zařízení relevantní pro vyhledávání v EPLAN Data Portal. Uživatelé pak mohou otevřít požadované zařízení ve stejném okně, a v případě, že ještě nebylo importováno, importovat je jedním nebo dvěma kliknutími do své firemní databáze. Když jsou položky přeneseny z EPLAN Data Portal do EPLAN eStock, software nejprve vytvoří návrh. To znamená, že dříve schválená data zařízení nejsou automaticky „přepsána“, ale uložení nových dat musí být aktivně potvrzeno, tj. akceptováno uživatelem. Uživatelé tak mohou přidávat data nebo provádět změny návrhu před jeho schválením a použitím zařízení v projektu.

Je-li zařízení nalezeno v databázi EPLAN Data Portal, lze ho importovat do eStock pouze jedním nebo dvěma kliknutími. ZVĚTŠIT OBRÁZEK

EPLAN Platforma 2024 – rychlejší přístup k datům

Další praktickou výhodou je, že uživatelé mají díky nové přímé integraci do EPLAN Data Portal přístup k více než 1,5 milionům datových souborů zařízení přímo z EPLAN eStock. Výrobci komponent, kteří se podílejí na EPLAN Data Portal, do něj průběžně nahrávají nová nebo aktualizovaná data a množina dat zařízení neustále roste. Vývojáři EPLAN také věnovali pozornost efektivitě při používání dat z cloudu a systém do lokálního počítače stahuje pouze změny dat od posledního přístupu k eStock, což výrazně urychluje přístup k datům. Dalším přínosem pro uživatele je také zvýšení výkonu – ve verzi EPLAN Platforma 2024 lze rychle a snadno přepínat mezi zdrojem místní databáze a katalogem eStock založeným na Cloudu EPLAN. To uživatelům šetří čas a usnadňuje použití dat.

Lepší spolupráce mezi odděleními

EPLAN eStock, centralizovaný systém správy dat zařízení v cloudu, zjednodušuje spolupráci mezi odděleními. Za dostupnost dat je vždy zodpovědná společnost nebo uživatel, kteří sami určují kvalitu a úroveň přístupu. Standardy lze snadno a komplexně implementovat prostřednictvím řízení přidělovaných práv. Přístup k centralizované správě zařízení v cloudu je k dispozici uživatelům EPLAN s předplacenou licencí pro verzi EPLAN Platforma 2023 a 2024 bez dalších nákladů.

Více informací najdete na adrese: https://www.eplan.cz/reseni/eplan-estock/

EPLAN CZ&SK

Foto © EPLAN CZ&SK

Více na www.eplan.cz

Přečtěte si také:

Projekční nástroje EPLAN ušité na míru středním a větším projektům

4.10.2023 Společnost DELAUDA, s.r.o. je relativně mladá společnost založená v roce 2017. Působí v oblasti energetiky, strojírenství a hutním průmyslu. Firma začínala s týmem šesti zaměstnanců a k dnešnímu dni zaměstnává přes 40 kvalifikovaných pracovníků ve 4 pobočkách v České republice. Vedení společnosti sídlí v Praze. Další pobočky, které jsou rozdělené dle lokalit i profesně, najdeme v Berouně, Světlé nad Sázavou či Letohradě. 


EPLAN vstupuje do technologického partnerství s firmou Dassault Systèmes

7.8.2023 Digitální transformace se může stát realitou pouze s propojenými systémy, sdílením dat a úzkou spoluprací mezi výrobci. Proto společnost EPLAN založila koncem roku 2020 partnerský program EPLAN Partner Network, jejímiž členy je v současné době 65 výrobních firem. Jedním z novějších členů je mezinárodní společnost Dassault Systèmes, která se do partnerského programu připojila v dubnu letošního roku. 


Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

24.4.2023 Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto situaci zlepšit: nová aplikace EPLAN Smart Mounting totiž podporuje vysoce účinným způsobem ruční montáž rozváděčů. Software tak vede techniky krok za krokem instalací montážních lišt, kabelových žlabů a elektrotechnických komponent a ukazuje, kde a jak se má příslušná komponenta nainstalovat. 


Vyhledávání dat nebylo nikdy snazší

17.4.2023 Výběr správných dat, obsahujících informace o produktu, bývá v projekční praxi časově náročným procesem. Nový EPLAN Data Portal s inovovaným uživatelským rozhraním a vylepšenými vyhledávacími algoritmy však vyhledávání zjednodušuje a zrychluje více než kdykoli dříve. Díky rozšířeným parametrům pro vyhledávání rychle najdete přesně ty komponenty, které potřebujete.  


Maximální zákaznické výhody z digitální transformace

12.4.2023 Partnerský program EPLAN Partner Network byl založen před více než dvěma lety a v průběhu této doby se do programu zapojilo přibližně šedesát společností. Strategičtí partneři jako Phoenix Contact, Siemens a Rockwell Automation a technologičtí partneři – včetně společností ABB, Lapp Kabel, Wago a Weidmüller – se potkávají na jednom základním principu: 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services