Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Projekční nástroje EPLAN ušité na míru středním a větším projektům

4.10.2023 Společnost DELAUDA, s.r.o. je relativně mladá společnost založená v roce 2017. Působí v oblasti energetiky, strojírenství a hutním průmyslu. Firma začínala s týmem šesti zaměstnanců a k dnešnímu dni zaměstnává přes 40 kvalifikovaných pracovníků ve 4 pobočkách v České republice. Vedení společnosti sídlí v Praze. Další pobočky, které jsou rozdělené dle lokalit i profesně, najdeme v Berouně, Světlé nad Sázavou či Letohradě.

„DELAUDA je projekční a inženýringová společnost, která pod jednou střechou zaštiťuje řadu profesí a odborníků nejen pro návrhy, projekci, realizaci kompletních technologických zařízení a celků ve strojírenství a energetice, ale také záruční a pozáruční servisní služby. Portfolio činností je široké, náš záběr v energetice je také široký,“ vysvětluje Ing. Radek Rosa, jednatel a CEO společnosti.

Kromě hlavní náplně, projekce a inženýringu, vznikla v roce 2021 ještě DELAUDA Robotics, s.r.o. – firma, která se zaobírá integrací kolaborativních a průmyslových robotů do výrobních společností. Během úspěšného roku se povedlo realizovat několik zakázek. Tento růst byl možný i díky projektování v softwaru EPLAN.

Zrychlení práce díky nástrojům EPLAN

Postupně, jak se firma rozrůstala, vyvstala přirozená potřeba vlastnit sofistikovanější software pro větší projekty. Firma se po zralé úvaze rozhodla pro řešení EPLAN. „Mám se softwarem EPLAN zkušenost už z dřívějších zaměstnání, k volbě softwaru EPLAN nás částečně přivedl tlak zákazníků, kteří projekty chtěli v tomto programu, takže jsme se museli přizpůsobit. V porovnání s konkurenčními nástroji jde o něco snazší práci na větších projektech s menším počtem lidí,“ vysvětluje Ing. František Pech, vedoucí elektro projekce.

V současné chvíli využívá DELAUDA oblíbený EPLAN Electric P8 včetně rozšiřujícího modulu FieldSys pro návrh kabelových tras a modul pro přípravu PLC. „Jsme projekční firma, a tak je pro nás velkým pomocníkem v softwaru EPLAN funkce exportů části projektu, kterou využíváme hlavně při spolupráci s výrobci rozváděčů, kteří si vezmou náš projekt v softwaru EPLAN a svoji vlastní práci pak dotáhnou v softwaru EPLAN Pro Panel. Dále hojně využíváme funkce exportů do upravitelných šablon dle zvyklostí montážních firem,“ říká Pech.

Přechodem na EPLAN z jiného nástroje má DELAUDA také srovnání, kdy nově oceňují oproti dřívější práci zjednodušení tvorby větších zakázek. „Jde o zakázky, které používají podobné prvky, hodně se v nich kopíruje, protože jde o technologické celky – typicky pásový dopravník, třeba s různými délkami, ale osazený podobnými senzory, prvky. Díky makrům je nesmírně jednoduché vytvořit varianty funkce nebo obvodu a např. onen pásový dopravník desetkrát replikovat. Poté je možné každou funkci uložit nebo upravit – např. přidat nebo smazat čidlo atd. To jde výrazně rychleji než v původním softwaru, se kterým jsme pracovali,“ uvádí F. Pech.

Globální rozšíření softwaru EPLAN zjednodušuje předávání dat

DELAUDA standardně zpracovává zakázky do veřejných výběrových řízení a klasických stavebních zakázek. Pokud takovou zakázku rozdělíme na jednotlivé fáze, jde o studii, stavební povolení, prováděcí a realizační dokumentaci. Ve studii se EPLAN většinou nepoužívá, pak už ve všech fázích až po dokumentaci skutečného provedení nachází EPLAN své uplatnění. Největší užitek vidí však u rozsáhlých projektů, na nichž je třeba kooperovat s větším množstvím subdodavatelů.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

EPLAN CZ&SK

Foto © EPLAN CZ&SK

Více na www.eplan.cz

Ing. Radek Rosa, jednatel a CEO společnosti DELAUDA

Přečtěte si také:

EPLAN vstupuje do technologického partnerství s firmou Dassault Systèmes

7.8.2023 Digitální transformace se může stát realitou pouze s propojenými systémy, sdílením dat a úzkou spoluprací mezi výrobci. Proto společnost EPLAN založila koncem roku 2020 partnerský program EPLAN Partner Network, jejímiž členy je v současné době 65 výrobních firem. Jedním z novějších členů je mezinárodní společnost Dassault Systèmes, která se do partnerského programu připojila v dubnu letošního roku. 


Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

24.4.2023 Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto situaci zlepšit: nová aplikace EPLAN Smart Mounting totiž podporuje vysoce účinným způsobem ruční montáž rozváděčů. Software tak vede techniky krok za krokem instalací montážních lišt, kabelových žlabů a elektrotechnických komponent a ukazuje, kde a jak se má příslušná komponenta nainstalovat. 


Vyhledávání dat nebylo nikdy snazší

17.4.2023 Výběr správných dat, obsahujících informace o produktu, bývá v projekční praxi časově náročným procesem. Nový EPLAN Data Portal s inovovaným uživatelským rozhraním a vylepšenými vyhledávacími algoritmy však vyhledávání zjednodušuje a zrychluje více než kdykoli dříve. Díky rozšířeným parametrům pro vyhledávání rychle najdete přesně ty komponenty, které potřebujete.  


Maximální zákaznické výhody z digitální transformace

12.4.2023 Partnerský program EPLAN Partner Network byl založen před více než dvěma lety a v průběhu této doby se do programu zapojilo přibližně šedesát společností. Strategičtí partneři jako Phoenix Contact, Siemens a Rockwell Automation a technologičtí partneři – včetně společností ABB, Lapp Kabel, Wago a Weidmüller – se potkávají na jednom základním principu: 


Digitální projektování mění zažitou praxi v chemickém průmyslu

31.3.2022 Digitální transformace již dávno není doménou projektů firem z automobilového průmyslu. Výhody v digitálním návrhu projektu, rychlé vzdálené výměně připomínek i využívání předdefinovaných maker umí docenit i projekty v chemickém průmyslu. Samozřejmě za přispění produktů a služeb společnosti EPLAN. 


H+D Elektromontáže: Digitalizace jako cesta k rychlejší výrobě a zpracování většího objemu zakázek

9.3.2022 Na základě pilotního projektu si ve společnosti H+D Elektromontáže ověřili, že digitalizace při výrobě rozváděčů dává smysl a stává se nutností pro další rozvoj firmy. Nový výrobní proces je založen na precizním projektování a vytvoření digitálního 3D modelu. Využívá přitom synergie silných partnerů – EPLAN a Rittal. 


EPLAN eVIEW Free nyní s AR funkcemi – funkcemi pro rozšířenou realitu

20.7.2021 Výrobci rozvaděčů nyní mohou při příštím setkání se subdodavatelem či systémovým integrátorem jednoduše vzít svůj smartphone a promítnout digitální prototyp rozvaděče přímo na stole u generálního ředitele. Nebo přímo ve výrobním závodu zákazníka. Zní to vskutku fantasticky – ale už je to realita! Nový doplněk pro rozšířenou realitu (AR) cloudového softwaru EPLAN eVIEW Free v kombinaci s bezplatnou aplikací Vuforia od PTC umožňuje zobrazení kompletně sestaveného rozvaděče ve virtuálním prostoru. 


EPLAN eMANAGE: snadné nahrání, sdílení a správa projektů v cloudu

10.5.2021 Digitální transformace inženýrské práce pokračuje. Společnost EPLAN v rámci svých cloudových služeb představuje novou aplikaci EPLAN eMANAGE pro spolupráci napříč projekty. Umožňuje vám nahrávat projekty z platformy EPLAN do cloudového prostředí, tam je sdílet a pracovat na nich. Již v půli března uvedl EPLAN bezplatnou verzi aplikace a její rozšířená, placená verze bude následovat v srpnu 2021. 


Objevte hluboký vesmír vědomostí s EPLAN Certified Enginee

19.4.2021 Staňte se expertem v projektování. Tak zní proklamace programu EPLAN Certified Engineer (ECE). Příprava kvalitní projektové dokumentace není jen otázkou softwarových systémů – důležitý je i uživatel a dodavatel softwaru. Faktory, které do značné míry určují efektivitu, jsou znalosti, praxe a zkušenosti. Své o tom ví také firma INVERA s.r.o. z Rakovníku, která vyrábí jednoúčelové hydraulické lisy určené především pro plastikářství a gumárenský průmysl. 


Zaměřeno na integraci ERP/PLM a vývoj nových rozhraní

24.3.2021 Nový partnerský program, který společnost EPLAN připravila na konci roku 2020, spojuje celosvětové odborné znalosti spolupracujících partnerských firem, a zvyšuje tak přínosy pro zákazníky. Program EPLAN Partner Network (EPN) definuje společné závazné cíle pro podporu integrace systémů v celém hodnotovém řetězci. Uživatelům to přináší zlepšení kontinuity dat a integrace systémů, zejména v oblastech PLM, ERP a PLC, jakož i simulací. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services