Přečtěte si:  Pozvánka s třídenní vstupenkou na veletrh URBIS


Pozvánky na akce


Stalo se
EEC: EPLAN Engineering Configuration

24.2.2015 EPLAN Engineering Center se přejmenoval na EPLAN Engineering Configuration: ve verzi 2.4 byl představen nový název vyjadřující základní funkci řešení EPLAN pro mechatronické inženýrství – konfiguraci. Uvedená verze obsahuje prověřené funkce a nové číslování verzí, které jsou nyní shodné s číslováním platformy EPLAN.

ZVĚTŠIT OBRÁZEK
Nový nástroj EEC One verze 2.4 s integrovaným multifunkčním panelem nástrojů a kombinovaným výběrem maker.

Konfigurace mechatronického systému je jedním z klíčových témat v nabídce služeb systému EPLAN Engineering Center. Proto byl produkt na začátku veletrhu SPS IPC Drives přejmenován na EPLAN Engineering Configuration, ve zkratce EEC (zkratka názvu produktu tedy zůstává zachována). Jméno produktu tak bude vyjadřovat jeho základní funkci, kterou je konfigurace. EPLAN nabízí již mnoho let prostřednictvím EEC integrované řešení pro konfiguraci mechatronických systémů, které je možné využít pro konfiguraci komponent, strojů a dokonce i složitějších instalací. Cílem rozhodnutí přejmenovat EEC bylo zdůraznění výhod, které přináší zákazníkům:

EPLAN představuje „efektivní inženýrskou práci“ – v tomto směru je rozhodujícím krokem standardizace a modularizace prostřednictvím konfigurace.

Konzistentní konfigurace napříč všemi inženýrskými disciplínami včetně mechaniky, elektrotechniky a softwaru umožňuje perspektivní konfiguraci mechatronických systémů.

Spolu se změnou názvu se také sladilo číslování verzí EEC s platformou EPLAN. Nová verze uvedená na veletrhu SPS IPC Drives, byla představena pod číslem 2.4. Uživatelé, kteří chtějí použít EEC k vytváření schémat a 3D sestav prostřednictvím platformy EPLAN, nyní ocení jednotné označení verzí. V souladu s tím se také zjednoduší přiřazení jednotlivých systémů platformy, zvláště EPLAN Electric P8 a EPLAN Pro Panel.

Nová verze konfiguračního řešení přirozeně navazuje na osvědčenou technologii. Uživatelům proto přináší možnost pokračovat v práci s modely vytvořenými v předchozích verzích EEC. Ve verzi 2.4 systému EEC se také představí sada nových funkcí, které budou šetřit čas koncovým zákazníkům: kromě stále vylepšovaného propojení se systémem SAP má nová verze EEC také standardní pracovní server, který umožňuje efektivně začlenit zákaznicky specifické informační toky okolo EEC do existujícího informačního prostředí. Součástí harmonizačního procesu je i přejmenování EEC One – přípravný systém pro standardizaci a automatizaci založený na tabulkovém procesoru Excel. Ovšem prvořadým cílem zůstává automatizace inženýrské práce. Jedním ze zlatých hřebů nové verze je tedy přímé spojení s nástrojem EPLAN Pro Panel pro prostorový návrh rozváděčů.

Z EPLAN Engineering Center se stává EPLAN Engineering Configuration: nový název je představen s verzí 2.4.

EPLAN Software&Services

Obrázek © EPLAN

Bližší informace na www.eplan.cz

Přečtěte si také:

Novinka: EPLAN Design Space Exchange

16.2.2015 Společnost EPLAN uvedla na trh nový nástroj EPLAN Design Space Exchange, který zjednodušuje projektantům elektrotechniky a řídicích systémů návrh virtuálních modelů rozváděčů, a přitom překračuje hranice mezi elektrotechnickou a mechanickou konstrukcí. 


EPLAN Experience

22.1.2015 Společnost EPLAN představila na veletrhu SPS IPC Drives nový koncept EPLAN Experience: nový mezinárodní koncept, jehož cílem je zvýšit efektivitu projektování. Větší efektivita postupů projektování vede ke specifickým a zřetelným přínosům, jako jsou správa strategických inovací ve vysoce výkonném IT prostředí, kratší doba potřebná k uvedení produktu na trh, optimální správa využití zdrojů a větší mezinárodní konkurenceschopnost. 


LAPP KABEL představuje nový e-shop

20.1.2015 Společnost LAPP KABEL s.r.o. představila v posledních letech několik nových online nástrojů, které usnadňují a zrychlují zákazníkům a projektantům správný a efektivní výběr vhodného LAPP produktu. Mezi tyto nástroje patří například online katalog, vyhledávače a konfigurátory, 3D modely pro konstrukci strojů a zařízení či aktualizované knihovny pro EPLAN v osmi světových jazycích. 


Vyšší tempo, nižší náklady: Firma Ripploh se při projektování rozváděčů spoléhá na EPLAN a Rittal

1.9.2014 Čas a náklady jsou při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů stěžejním tématem. Potenciál pro zlepšení se dnes nachází v celém procesu od projektování přes výrobu až po osazení rozváděčové skříně. Žádaná jsou přitom řešení, která automaticky vygenerují podrobné plány a dokumentaci, ale také rozváděčové skříně, které jsou konstruovány na bázi jednotné systémové platformy, vhodné pro různé typy aplikací a minimalizující chybovost a čas montáže. Průkopníkem v použití těchto řešení je společnost Ripploh Elektrotechnik GmbH z Ostbevernu. 


Projekt CoCoS podporuje výrobu v kyberfyzickém prostoru

16.6.2014 V současné době se v odborných kruzích často hovoří o čtvrté průmyslové revoluci. Jejím základem je využívání tzv. kyberfyzického prostoru ve výrobě – tedy stavu, kdy vestavěné počítače nejen kontrolují výrobu, ale komunikují i mezi sebou a díky identifikační technologii RFID „komunikují“ také s materiálem a výrobky. Na podporu tohoto procesu byl začátkem roku 2014 v Německu zahájen projekt CoCoS (Context-Aware Connectivity and Service Infrastructure for Cyber-Physical Production Systems, tedy kontextově uvědomělá infrastruktura pro konektivitu a služby pro výrobní systémy v kyberfyzickém prostoru).  


Robot MEISTeR úspěšně složil mistrovské zkoušky

28.2.2014 O záchranném robotu MEISTeR (Maintenance Equipment Integrated System of Telecontrol Robot) od Mitsubishi Heavy Industries jsme již před více než rokem psali v článku Malí roboti do nebezpečných podmínek. Tento robot byl vyvinut pro náročné odklízecí práce v havarované jaderné elektrárně Fukushima Daiichi. V druhé polovině února 2014 úspěšně skončily jeho demonstrační testy a nyní již čeká na nasazení v “ostrém provozu“ při dekontaminaci a odběru vzorků. 


Raccoon: robotický „mýval“ pomáhá ve Fukushimě

3.12.2013 Od konce listopadu 2013 odstraňuje kontaminaci v jaderné elektrárně Fukushima Daiichi 2 robotický vysavač a mycí stroj přezdívaný „Raccoon“ (mýval), patřící provozovateli elektrárny, společnosti Tokyo Electric Power Company (Tepco). V rámci zkušebního provozu se tento robot pohybuje po podlaze prvního podlaží reaktorové budovy, drhne a umývá tlakovou vodou její povrch, a snižuje  tak radiaci.  


Další vývoj v konstrukci robotů: redukce kabeláže technologií PLC

1.7.2013 Jedním z problémů současných průmyslových robotů jsou silné kabely pro přenos energie a informací mezi tělem robota a pracovními prvky na konci robotických paží – nástroji, kamerami, čidly apod. Tyto silné kabely značně omezují manévrovací schopnost robota a mohou být i jeho zranitelnou součástí. Japonští výrobci Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) a NCXX Inc. proto nyní přicházejí s technickým řešením, které poprvé v průmyslové praxi umožní značně zredukovat kabeláž robota pomocí technologie komunikace po silovém vedení  

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services