Přečtěte si:  Publikace Elektromobilita v praxi: Jak se zorientovat na poli elektromobility






Pozvánky na akce


Stalo se




















Nová řada bezpečnostních laserových skenerů

9.4.2015 Hlavní novinkou z oblasti automatizace, kterou představila společnost Schmachtl CZ na veletrhu AMPER 2015, je bezpečnostní laserový skener RSL 400 od společnosti Leuze electronic.

Řadu RSL 400 tvoří 16 zařízení s provozním dosahem až 8,25 m, které lze snadno nakonfigurovat přes Bluetooth nebo Ethernet TCP/IP. I přes obrovský počet dostupných párů polí (100) je vytvoření samostatných konfigurací díky jednorázové aplikační konfiguraci snazší než kdy dříve. Velký skenovací úhel 270 stupňů ocení uživatelé například při montáži skeneru v rohu nebo na okraji skenovaného pole při zajišťování jeho přední či boční části a v závislosti na aplikaci dokáže dokonce nahradit i druhý skener. Jedním ze zástupců této řady je například skener RSL 430, který díky dvěma zcela samostatným ochranným funkcím, dvěma párům bezpečnostních spínacích výstupů a devíti dalším konfigurovatelným spínacím výstupům splňuje představu jediného zařízení, které dokáže současně zajišťovat dvě bezpečnostní úlohy.

Bezpečnostní laserový skener RSL 400

Společnost Leuze electronic je jedním z průkopníků technologie bezpečnostních laserových skenerů, vrcholné disciplíny v oblasti bezpečnostní senzoriky. V sérii RSL 400 navržené na základě desítek let zkušeností se snoubí vynikající výkonnostní parametry s nepřekonatelnou využitelností. Aplikace této všestranné senzorové technologie tak nikdy nebyla snazší. Všechna zařízení charakterizuje mimořádná dostupnost a nízká citlivost vůči prachu díky vysokému rozlišení a skenovací rychlosti. Velký čitelný displej se zabudovanou vodováhou zajišťuje při montáži na připojovací jednotku snadnou kalibraci. Tato jednotka také skrývá veškerou kabeláž a tvoří mechanickou a elektrickou základnu zařízení. Samotný skener lze pomocí běžných nástrojů kdykoli sejmout a nahradit dalším skenerem řady RSL 400 bez nutnosti opětovné kalibrace, seřízení nebo zdlouhavé konfigurace, což velmi usnadňuje údržbu a opravy. Plná síťová konektivita je zajištěna ethernetovým rozhraním.

Schmachtl CZ

Foto © Schmachtl CZ

Více informací na www.schmachtl.cz

Přečtěte si také:

Nové PLC + HMI = Samba

26.9.2014 Na neustále se vyvíjející potřeby zákazníků na trhu PLC reaguje nedávno uvedený produkt společnosti Unitronics, kontrolér SAMBA, představitel nové tržní kategorie nízkonákladových all-in-one PLC s barevným dotykovým displejem. Tvoří jej jednotka s 3,5palcovou, 16bitovou barevnou dotykovou obrazovkou, PLC a I/O. Programování probíhá v systému VisiLogic a komunikační port RS232 lze doplnit o dva další porty  


YuMi: první robot, který bezprostředně spolupracuje s člověkem

15.9.2014 Na začátku září 2014 informovala společnost ABB odbornou veřejnost o představení svého robota označeného jako YuMi® (you and me – ty a já), schopného v plném rozsahu spolupracovat s člověkem. YuMi je dvouramenný robot, konstruovaný pro automatizované procesy při přesné výrobě – například pro montáž drobných součástek při výrobě spotřební elektroniky, kde robot a člověk musí úzce spolupracovat. 


Pohon dělá rozdíly

20.6.2014 Technologie pohonu je klíčovým prvkem pro výkon průmyslového robotu. I přesto se mnoho výrobců spoléhá v tomto ohledu na standardní řešení dodávaná jinými firmami. Jedna výjimka tu však je: Stäubli dlouhodobě vyvíjí a samostatně vyrábí vlastní systém pohonu pro své šestiosé roboty, a těží tak z jedinečné přesnosti, dynamiky a dlouhodobé životnosti, které tento systém nabízí. Přinášíme další poznatky z tiskové konference Stäubli, která se konala 3. června 2014 v Mnichově v rámci veletrhu Automatica 2014 a kde společnost Stäubli představila také novou řadu robotů Stäubli TX2 a novou generaci kontroléru CS9


Ruku v ruce s robotem

18.6.2014 S novou řadou robotů TX2 a novou generací kontroléru CS9 otevírá Stäubli Robotics novou kapitolu ve spolupráci člověka se strojem. Inovace v podobě funkcí Safe Speed, Safe Stop nebo Safe Zone posunují dosavadní hranice. Nyní již nic nestojí v cestě bezpečnému a plnohodnotnému partnerství mezi člověkem a robotem. 



Projekt CoCoS podporuje výrobu v kyberfyzickém prostoru

16.6.2014 V současné době se v odborných kruzích často hovoří o čtvrté průmyslové revoluci. Jejím základem je využívání tzv. kyberfyzického prostoru ve výrobě – tedy stavu, kdy vestavěné počítače nejen kontrolují výrobu, ale komunikují i mezi sebou a díky identifikační technologii RFID „komunikují“ také s materiálem a výrobky. Na podporu tohoto procesu byl začátkem roku 2014 v Německu zahájen projekt CoCoS (Context-Aware Connectivity and Service Infrastructure for Cyber-Physical Production Systems, tedy kontextově uvědomělá infrastruktura pro konektivitu a služby pro výrobní systémy v kyberfyzickém prostoru).  


Robot MEISTeR úspěšně složil mistrovské zkoušky

28.2.2014 O záchranném robotu MEISTeR (Maintenance Equipment Integrated System of Telecontrol Robot) od Mitsubishi Heavy Industries jsme již před více než rokem psali v článku Malí roboti do nebezpečných podmínek. Tento robot byl vyvinut pro náročné odklízecí práce v havarované jaderné elektrárně Fukushima Daiichi. V druhé polovině února 2014 úspěšně skončily jeho demonstrační testy a nyní již čeká na nasazení v “ostrém provozu“ při dekontaminaci a odběru vzorků. 


Raccoon: robotický „mýval“ pomáhá ve Fukushimě

3.12.2013 Od konce listopadu 2013 odstraňuje kontaminaci v jaderné elektrárně Fukushima Daiichi 2 robotický vysavač a mycí stroj přezdívaný „Raccoon“ (mýval), patřící provozovateli elektrárny, společnosti Tokyo Electric Power Company (Tepco). V rámci zkušebního provozu se tento robot pohybuje po podlaze prvního podlaží reaktorové budovy, drhne a umývá tlakovou vodou její povrch, a snižuje  tak radiaci.  


Další vývoj v konstrukci robotů: redukce kabeláže technologií PLC

1.7.2013 Jedním z problémů současných průmyslových robotů jsou silné kabely pro přenos energie a informací mezi tělem robota a pracovními prvky na konci robotických paží – nástroji, kamerami, čidly apod. Tyto silné kabely značně omezují manévrovací schopnost robota a mohou být i jeho zranitelnou součástí. Japonští výrobci Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) a NCXX Inc. proto nyní přicházejí s technickým řešením, které poprvé v průmyslové praxi umožní značně zredukovat kabeláž robota pomocí technologie komunikace po silovém vedení 


LaserSnake2: projekt „hadího“ robota do stísněných a nebezpečných podmínek

16.4.2013 Projektový tým vedený britskou společností OC Robotics zahájil na konci března 2013 výzkumný a vývojový projekt LaserSnake2. Jeho cílem je vyvinout robot s dlouhými hadovitými končetinami pro práci ve stísněných prostorách, ve vzduchu a pod vodou. 


„Superžirafa“: průmyslový robot pro práci v 8m výšce

23.2.2013 Odstraňování následků nehody v jaderné elektrárně Fukushima je neustálou výzvou pro technologie průmyslových robotů, které umí samostatně vykonávat manuální práce v nepřístupných místech nebo v kontaminovaném prostředí. Po úspěšném robotu MEISTeR přichází Mitsubishi Heavy Industries (MHI) s dalším unikátním robotem označeným jako MHI-Super Giraffe (MARS-C), tedy „superžirafa“. Název tohoto robota je jednak akronym, a jednak výstižné pojmenování jeho schopnosti dosáhnout až do výšky 8 metrů. 


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services