Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
EPLAN Data Portal překonal hranici 1 milionu stažení

22.8.2016 Rekordní počet stažení z portálu EPLAN Data Portal v průběhu června potvrzuje, jak nepostradatelná jsou pro projektanty dobře připravená data. V červnu 2016 si uživatelé stáhli přes 1 milion souborů dat zařízení nebo komponent a vzestupný trend neustále pokračuje. To je jasným signálem, jak velká je poptávka po datech výrobců a jak významná je v oblasti projektování integrace dat.

Pro EPLAN jako poskytovatele řešení je to vlastně malá senzace: 1 milion stažení v pouhých 31 dnech. To nečekali ani vývojáři společnosti EPLAN, když před osmi lety vytvořili EPLAN Data Portal. Zájem uživatelů je extrémně velký. Díky snadné integraci prověřených aktuálních dat pouhým přetažením myší do svého projektu EPLAN ušetří spoustu drahocenného času. Aktuálně je v portálu dostupných 620 000 souborů dat zařízení a přes 1,2 milionu konfiguračních variant. Zájem o prověřená produktová data, která mohou být využívána během celého procesu vývoje výrobků, zvyšuje také současné zaměření na produkty a řešení kompatibilní se standardem Průmysl 4.0.

Mezinárodní koordinátor EPLAN Data Portal, Stefan Domdey, vysvětluje: „Jsme nadšeni, že je náš portál tak skvěle přijímán po celém světě a že počty stažení neustále rostou. To nás povzbuzuje k tomu, abychom integrovali produktová data dalších výrobců.“ Na celém světě probíhají intenzivní jednání s výrobci komponent s cílem získat další významné hráče z průmyslové oblasti. EPLAN Data Portal zatím poskytuje data 147 výrobců. Tento počet ale neustále roste. Jen v letošním roce přibylo 33 nových výrobců – to odpovídá 29% nárůstu: jsou mezi nimi světoznámá jména, jako Belden Cable, Cisco, Hyundai Heavy Industryies, LSIS, TE Connectiviy, Wittenstein a Yokogawa.

Zde je seznam nových partnerů za rok 2016:

●    ATR Industrie Elektronik: EMEA
●    Autosen: EMEA
●    Belden Cable: APAC
●    Cardiff Cable: APAC
●    Cisco: Amerika
●    Degson Electronics: APAC
●    Dorou Cable: APAC
●    ECHU Wire and Cable: APAC
●    Eurotherm: EMEA
●    HIWIN: EMEA
●    Hyundai Heavy Industries: APAC
●    IDS GmbH: EMEA
●    IFSYS: EMEA
●    JITE Inc.: APAC
●    Lanbao Sensing Technology: APAC
●    LSIS: APAC
●    MCU: EMEA
●    Microsens: EMEA
●    Powerohm Resistors: Amerika
●    Procentec: EMEA
●    Prysmian Group: EMEA
●    Sassin: APAC
●    SCED Electronics: APAC
●    Schrack: EMEA
●    Service Wire: Amerika
●    Sinomags: APAC
●    Shanghai Sodron Automation: APAC
●    SUPU Electronics: APAC
●    TE Connectivity: Amerika
●    TELE Haase: EMEA
●    Tornado Modular Systems: EMEA
●    Wittenstein: EMEA
●    Yokogawa: APAC

Uživatelé oceňují širokou škálu produktových dat a využívají EPLAN Data Portal při každodenním projektování. S touto vynikající odezvou u projektantů z celého světa se portál dále rozvíjí a stává se nepostradatelným zdrojem produktových dat v mezinárodním měřítku.

EPLAN ENGINEERING CZ

Foto © EPLAN ENGINEERING CZ

www.eplan.cz

Přečtěte si také:

EPLAN představuje Smart Wiring Application: Vizualizace postupu pro zapojování rozváděče

26.7.2016 Propojování komponent řídicí techniky v rozváděči vyžaduje hodně času a zkušeností. EPLAN se svým novým softwarem Smart Wiring Application tento proces značně zjednodušuje. Tento software vizualizuje zcela digitálně všechna propojení a výrobní data potřebná pro výrobu a montáž. Výhodou je, že přímo v softwaru jsou již zahrnuty znalosti o řídicí technice. 


EPLAN – Vault Connector propojuje elektro a mechanické konstrukce

22.4.2016 Společnost CAD Studio a EPLAN vyvinuly novou podnikovou aplikaci propojující elektroprojekční systém EPLAN s Autodesk Vault a ERP systémy. Integrační nástroj EPLAN – Vault Connector propojuje prostředí ECAD systému pro elektroprojekci EPLAN Electric P8 se systémem pro správu dokumentů Autodesk Vault (PDM) a s podnikovými ERP aplikacemi.


EPLAN Experience – prvních 365 dnů

18.1.2016 Koncept EPLAN Experience byl poprvé představen mezinárodní odborné veřejnosti na veletrhu SPS IPC Drives v listopadu 2014. Osm definovaných klíčových oblastí od IT infrastruktury až po integraci procesů sleduje jediný cíl: podpořit zákazníka, aby projektoval efektivněji. Zkušenosti z prvního roku potvrzují úspěšný rozvoj tohoto konceptu. 


Eplan Harness proD 2.5

13.10.2015 Od října 2015 je k dispozici nová verze softwaru EPLAN Harness proD 2.5. Díky integraci centralizovaného systému pro správu komponent platformy EPLAN získá uživatel přístup k jednotným datům, využívaným během celého vývojového procesu. Široká škála vylepšení pro návrh montážních desek, trasování svazků či správu projektu zaručuje efektivní proces celého návrhu kabelových svazků. 


JHV-ENGINEERING zvyšuje efektivitu výroby díky EPLAN EEC One

19.8.2015 Přední český dodavatel strojních zařízení JHV-ENGINEERING s.r.o. využívá při vývoji a výrobě svých jednoúčelových strojů a výrobních linek systém EPLAN Engineering Configuration One (EEC One). Jde o zcela ojedinělý systém pro efektivní automatizaci projekčních a inženýrských prací, který výrazným způsobem zjednodušuje a zkracuje tyto činnosti.  


EPLAN Preplanning

13.7.2015 EPLAN Preplanning rozšiřuje produktovou řadu platformy EPLAN o pokrytí kompletních inženýrských procesů od návrhu konceptu až po detailní rozpracování projektovaného zařízení prostřednictvím designových bloků zařízení a databázově orientovaného procesu vývoje. 


O polovinu kratší doba na konstrukční práce

8.7.2015 Jedním ze způsobů, jak mohou výrobci složitých rozváděčů pro řídicí systémy dosáhnout výhod oproti konkurenci, je automatizace firemních procesů. Společnost Bilfinger GreyLogix se sídlem ve Flensburgu (Německo) začala využívat systém EEC One od firmy EPLAN, a tím zkrátila dobu potřebnou pro tvorbu elektrických schémat o polovinu. 


Představení nové verze platformy EPLAN 2.5

4.5.2015 Na veletrhu Hannover Messe 2015 mohli uživatelé poprvé vidět platformu EPLAN 2.5, která by měla být uvedena na trh v září 2015. Nový navigátor usnadňuje tvorbu a editaci maker pro elektrotechnická a fluidní schémata, což urychluje zhotovení šablon a usnadňuje standardizaci. Díky rozšířenému editoru svorek a zjednodušenému nástroji pro návrh kabeláže strojů a strojních zařízení v EPLAN FieldSys jsou konstrukční práce ještě jednodušší a pohodlnější. 


Efektivnější předávání dat mezi konstrukcí a výrobou

27.4.2015 Česká společnost DEL, a. s., ze Žďáru nad Sázavou je inženýrská firma, která se zabývá dodávkami investičních celků, komplexní automatizací, výrobou elektroskříní a ovládacích pultů. V důležitých částech projekčních, konstrukčních a logistických činností využívá jako efektivní nástroj EPLAN Electric P8. 


EEC: EPLAN Engineering Configuration

24.2.2015 EPLAN Engineering Center se přejmenoval na EPLAN Engineering Configuration: ve verzi 2.4 byl představen nový název vyjadřující základní funkci řešení EPLAN pro mechatronické inženýrství – konfiguraci. Uvedená verze obsahuje prověřené funkce a nové číslování verzí, které jsou nyní shodné s číslováním platformy EPLAN. 


Novinka: EPLAN Design Space Exchange

16.2.2015 Společnost EPLAN uvedla na trh nový nástroj EPLAN Design Space Exchange, který zjednodušuje projektantům elektrotechniky a řídicích systémů návrh virtuálních modelů rozváděčů, a přitom překračuje hranice mezi elektrotechnickou a mechanickou konstrukcí. 


EPLAN Experience

22.1.2015 Společnost EPLAN představila na veletrhu SPS IPC Drives nový koncept EPLAN Experience: nový mezinárodní koncept, jehož cílem je zvýšit efektivitu projektování. Větší efektivita postupů projektování vede ke specifickým a zřetelným přínosům, jako jsou správa strategických inovací ve vysoce výkonném IT prostředí, kratší doba potřebná k uvedení produktu na trh, optimální správa využití zdrojů a větší mezinárodní konkurenceschopnost. 


Vyšší tempo, nižší náklady: Firma Ripploh se při projektování rozváděčů spoléhá na EPLAN a Rittal

1.9.2014 Čas a náklady jsou při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů stěžejním tématem. Potenciál pro zlepšení se dnes nachází v celém procesu od projektování přes výrobu až po osazení rozváděčové skříně. Žádaná jsou přitom řešení, která automaticky vygenerují podrobné plány a dokumentaci, ale také rozváděčové skříně, které jsou konstruovány na bázi jednotné systémové platformy, vhodné pro různé typy aplikací a minimalizující chybovost a čas montáže. Průkopníkem v použití těchto řešení je společnost Ripploh Elektrotechnik GmbH z Ostbevernu. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services