Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Robustní modulární roboty ABB: účinný pomocník při manipulaci s těžkými komponenty

13.6.2024 Na veletrhu Automate Show v americkém Chicagu byly v květnu 2024 představeny odborné veřejnosti nové robustní modulární roboty IRB 7710 a IRB 7720 od ABB. Spolu s modely IRB 5710-IRB 5720 a IRB 6710-IRB 6740 nabízejí 46 různých variant schopných manipulovat s díly o hmotnosti v rozmezí 70-620 kg.

Provozní vlastnosti robotů

Technologie OmniCoreTM umožňuje těmto robotům dosahovat nejlepšího řízení pohybu ve své třídě, s přesností dráhy až 0,6 mm, a to i v případě, že pracuje několik robotů současně při vysoké rychlosti až 1600 mm/s a manipuluje díly s hmotností až 620 kg. Díky kratším cyklovým časům až o 25 % mohou zákazníci dosáhnout vyšší produktivity a kvality. Nový robot IRB 7710 s nejnovější řídicí jednotkou OmniCore lze využít v automobilovém průmyslu, zvyšuje výrobní výkon robotických lisovacích linek z 12 na 15 zdvihů za minutu a umožňuje zvýšit výrobu na 900 dílů za hodinu.

Díky energeticky efektivnímu designu robotu IRB 7710 v kombinaci s technologií rekuperace lze dosáhnout až 30% úspory energie.

Možnosti využití

Nové roboty ABB IRB 7710 a IRB 7720 nabízejí 16 nových variant a jsou ideální pro podporu aplikací v různých průmyslových odvětvích. Zákazníci si z této široké nabídky mohou vybrat ideální řešení pro různé aplikace pro výrobu elektromobilů (EV), hybridů i tradičních automobilů – od automatizace lisoven, přes výrobu karoserií, baterií pro EV až po finální montáž.

Tyto roboty jsou vhodné pro manipulaci a montáž dílů s vysokou hmotností, jako je giga odlévání, vysokorychlostní obsluha lisu a paletizace a také pro vysoce přesné kontaktní aplikace, jako je obrábění a třecí svařování s promíšením (FSW).

V oblasti stavebnictví lze využít nové roboty v modulární výstavbě; jsou schopny rychleji a kvalitněji kompletovat ocelové konstrukce budov a provádět povrchové úpravy.

redakce Proelektrotechniky.cz

Foto © ABB

Přečtěte si také:

Pravidelný servis se vyplatí – RITTAL servisní služby

6.5.2024 Společnost Rittal, která se primárně zabývá prodejem rozváděčů, chladicích jednotek a dalších produktů určených především výrobcům řídicích rozváděčů, poskytuje v rámci svého bohatého portfolia také servisní služby. Záruční a pozáruční servis tedy neodmyslitelně patří ke společnosti Rittal s.r.o., a to již od roku 2002, kdy byla založena česká pobočka ve Zdibech. 


Světový průzkum v automobilovém průmyslu: Elektromobilita přináší nové výzvy výrobcům v Evropě, USA i Asii

18.4.2024 Druhý celosvětový průzkum ABB Automotive Manufacturing Outlook Survey, zahrnující i české automobilky, odhalil obavy z rostoucích nákladů na energie v Evropě a vzrůstající ceny práce v USA. O výsledcích byla naše odborná veřejnost informována v dubnu 2024. 


Micro Datová Centra (MDC) Rittal

3.4.2024 Asi každý si pod pojmem „datové centrum“ představí velkou budovu, která je od suterénu po střechu naplněna IT technologiemi a produkuje ohromné výpočetní výkony. Ano, toto jsou datová centra dnešní doby, která mohou sloužit pro využití mnoha společností jako centrální, případně jako redundantní datové centrum. Proč je zde tedy termín Micro Datové Centrum? K čemu jsou taková řešení vlastně dobrá? 


Softvérové riešenia EPLAN zásadne zmenili efektivitu a kvalitu procesov výroby rozvádzačov v UEZ

2.4.2024 Korene spoločnosti UEZ, s. r. o., siahajú do roku 1991, keď sa jej zakladateľ Anton Ulehla rozhodol premeniť svoje celoživotné zamestnanie a skúsenosti v odbore elektrotechniky na súkromnú podnikateľskú činnosť. Jedného z prvých pomocníkov našiel aj vo svojom synovi Radovanovi, ktorý vtedy ešte ako študent strednej školy pomáhal v začiatkoch firmy najmä s manuálnymi prácami. 


Nová generace ventilátorů s filtrem: Provozní bezpečnost rozváděčů

6.3.2024 Teplo je v rozváděči jen zřídka vítaným hostem. Proto je nezbytné nežádoucí teplo odstranit a zabránit dalšímu oteplování všude tam, kde je to možné, aby byl zajištěn bezproblémový provoz instalovaných komponent. Tento úkol je často řešen s pomocí ventilátoru s filtrem – způsobem chlazení, kterému byl přinejmenším v minulosti upřen zasloužený respekt a uznání. Rittal nyní nabízí novou generaci ventilátorů s filtrem Blue e+ s funkcí nouzového chlazení a mnoha dalšími inovativními funkcemi zaměřenými na inteligentní ovládání klimatizace. 


Murrelektronik a murrplastik uzavírají strategické partnerství

Sdružená opatření na Slovensku, v České republice a Maďarsku

5.3.2024 Murrelektronik, specialista na decentralizovanou automatizační techniku, a murrplastik, průkopník v oblasti inteligentního kabelového managementu, se dohodli na strategickém partnerství, jehož cílem je optimálně splnit individuální požadavky automatizačního průmyslu. 


Rychlejší přístup k datům přístrojů

4.3.2024 EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. 


Vario-X - decentralizované řešení pro svět automatizace zítřka

1.3.2024 Společnost Murrelektronik již dlouho vnímá volání automatizačního průmyslu po efektivních, inteligentních a jednoduchých instalačních koncepcích. A Vario-X je její odpovědí! Tento modulární systém přináší decentralizované senzory a akční členy do přímého prostředí stroje a nabízí flexibilní a škálovatelné řešení pro všechny aplikace. V kombinaci s digitálním dvojčetem zvyšuje Vario-X úroveň digitalizace na novou úroveň. To znamená výraznou úsporu času a nákladů při instalaci, plánování, provozu a servisu. 


Vychystávací roboty Mecalux: Umělá inteligence zefektivňuje logistiku

16.2.2024 Jednou z důležitých úloh v průmyslové automatizaci je vychystávání (picking) ve skladech a logistických centrech. Zefektivnit tuto úlohu může významně pomoci umělá inteligence. Příkladem je řešení od společností Mecalux a Siemens, o němž byla odborná veřejnost informována v lednu 2024. Nové automatizované řešení společnosti Mecalux je postaveno na technologii Siemens Simatic Robot Pick AI. Tento software je určen ke zpracování obrazu pro robotická řešení, která využívají strojové učení. 


Rittal ePOCKET: Vaše digitální dokumentace – vždy dostupná a aktuální

6.2.2024 Nová cloudová služba poskytuje aktuální dokumentaci ke stroji a zařízení odkudkoli a kdykoli. Z pohledu Eplanu a Rittalu již není tištěná dokumentace strojů a zařízení v rozváděči vhodná – zvláště když jsou data dostupná digitálně, a lze je tedy používat centrálně. Sesterské společnosti proto společně vyvinuly moderní řešení: „Rittal ePocket“ – cloudovou digitální schránku na dokumentaci. Webová aplikace eliminuje záplavu papíru a také přispívá k ochraně životního prostředí. 


SiGREEN: nástroj pro řízení uhlíkových emisí v průmyslu z dílny Siemens

17.10.2023 Stále přísnější regulační požadavky staví průmyslové podniky před výzvu, jak plynule a spolehlivě sledovat uhlíkovou stopu jednotlivých výrobků (PCF). Jako odpověď na tuto výzvu představila společnost Siemens v říjnu 2023 systém SiGREEN – nástroj pro řízení emisí, který propojuje společnosti se všemi jejich dodavateli a umožňuje na základě dat přijímat taková opatření, která sníží uhlíkovou stopu výrobků a urychlí dekarbonizaci. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services