Přečtěte si:  Publikace Elektromobilita v praxi: Jak se zorientovat na poli elektromobility






Pozvánky na akce


Stalo se




















ABB Česká republika představí na MSV 2016 svého historicky největšího robota

29.6.2016 Společnost ABB Česká republika, přední dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci, ukazuje některé z technologických novinek, které představí na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu. Návštěvníci stánku ABB na brněnském výstavišti budou mít ve dnech konání veletrhu 3. – 10. října 2016 možnost seznámit se například s největším průmyslovým robotem IRB 8700, který byl kdy v ABB vyroben, dále robotem IRB 910SC SCARA, či robotickou buňkou pro měření kvality FlexInspect.

Robot IRB 8700

Víceúčelový průmyslový robot IRB 8700 je historicky největším robotem vyrobeným v ABB. Má dosah 3,5 metru a dokáže manipulovat břemeny o hmotnosti až 1000 kg (wrist down). Díky pokročilé technologii pro řízení pohybu při vysokých momentech setrvačnosti dokáže automaticky přizpůsobit svou rychlost hmotnosti a rozměrům manipulovaných dílů. Díky kompaktním rozměrům, optimalizované protiváze a paralelnímu uspořádání dociluje IRB 8700 nižších momentů setrvačnosti při vyšších rychlostech. Všechna tato vylepšení vedou ke zvýšení rychlosti robotu až o 25 % ve srovnání s jinými roboty stejné kategorie. Další informace o robotu IRB 8700 naleznete v článku na Proelektrotechniky.cz zde, na webu ABB zde a také na videu zde.

Robot IRB 910 SC (SCARA)

SCARA robot IRB 910SC je nejmladším přírůstkem do rodiny malých robotů ABB. Má nosnost až 6 kg a je navržen ve třech konfiguracích s různými dosahy ramen. Roboty SCARA jsou určeny pro aplikace, které vyžadují rychlé a vysoce přesné pohyby pro dosažení krátkých dob cyklu. Například při zakládání malých dílů nebo manipulaci s léčivy. Roboty IRB 910SC jsou sice rozměrově malé, přesto se vyznačují vynikajícími výkonovými parametry a promyšlenou konstrukcí, tak jako jiné manipulátory z rodiny robotů ABB. Podrobnosti o robotu IRB 910SC naleznete v článku na Proelektrotechniky.cz zde a také na webu ABB zde.

FlexInspect OL (Sidio Airus)

Robotická buňka FlexInspect OL (Sidio Airus) představuje novou generaci standardizovaných měřicích buněk navržených tak, aby zajistily nákladově efektivní 3D měření s využitím nejmodernější robotické technologie. Vzhledem k tomu, že každá fáze výroby produktu (prototyp/předvýroba/náběh výroby/hromadná výroba) klade specifické požadavky na měření, vyvinula společnost ABB spolu s firmou NUB3D řešení, jež vyhovují specifickým potřebám zákazníků. Všechny komponenty, jako je robot, polohovadlo, 3D skener, počítač a další periferie, jsou napájeny z jednoho zdroje, tudíž pro napájení celé buňky stačí pouze jeden kabel.

ABB Robotika je předním dodavatelem průmyslových robotů. Poskytuje mimo jiné softwarová řešení pro roboty, aplikace a periferie, periferní zařízení, modulární výrobní buňky a dále služby v oblasti svařování, manipulace, lakování, paletizace a obsluhy strojů. Ke klíčovým trhům patří automobilový průmysl, výroba plastů, obrábění, slévárenství, elektronika, farmaceutický a potravinářský průmysl. Silná orientace na ucelená řešení pomáhá výrobcům zvýšit produktivitu, kvalitu výroby a bezpečnost práce. Společnost ABB celosvětově instalovala více než 250 000 robotů.

Veškeré výrobky ABB Robotika plně podporuje globální prodejní a servisní organizace ABB Robotika v 53 státech na více než 100 místech.

ABB

Foto © ABB

www.abb.cz


 Přečtěte si také:

„Obyčejné“ elektromotory hlásí, kdy je čas na údržbu

25.4.2016 Nízkonapěťové elektromotory bývají zpravidla tou nejméně „inteligentní“ součástí automatizované výrobní linky nebo jiného průmyslového zařízení. Přesto s využitím internetu věcí, služeb a lidí (IoTSP) lze i těmto zařízením dát prvky inteligence, a dosáhnout tak významného zefektivnění jejich provozu. Takovéto řešení představila odborné veřejnosti v dubnu 2016 společnost ABB 


Výsledky průzkumu v síťových odvětvích: Internet věcí je klíčem ke správě majetku

4.4.2016 Internet věcí, tedy identifikace věcí a jejich sledování po internetu, nachází velké uplatnění i v síťových odvětvích, tedy „utilities“, jako je elektroenergetika, plynárenství a vodní hospodářství. Pomocí internetu věcí zde dochází k integraci informačních technologií (IT) a provozních technologií (OT), tedy řídicích systémů, komunikačních systémů, senzorů a software tak, aby podporoval firemní procesy při správě majetku (asset management zahrnující zejména údržbu). Při zapojení lidského činitele tak vzniká nový koncept: internet věcí, služeb a lidí, anglicky: Internet of Things, Services and People (IoTSP) 


Společnost ABB představila rodinu robotů SCARA

21.1.2016 Společnost ABB uvedla na trh rodinu robotů ABB IRB 910SC, typu SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm), která je vhodným řešením pro montáž drobných součástí, pro manipulaci s materiálem a pro kontrolu výrobků. 


Průmyslový robot IRB 8700: silák od ABB uzvedne tunu vážící předmět

18.11.2015 Společnost ABB představila v listopadu 2015 české odborné veřejnosti víceúčelový průmyslový robot IRB 8700, dosud největší robot společnosti ABB, s velkou nosností – se zápěstím dolů dokáže tento robot manipulovat s předměty o hmotnosti až 1000 kg. 


„Lidský“ robot YuMi představen české veřejnosti na MSV v Brně

18.9.2015 YuMi® je první průmyslový robot se dvěma pažemi, který dokáže skutečně bezpečně spolupracovat s člověkem. V září 2015, rok po jeho prvním oficiálním představení a půl roku po jeho uvedení na komerční trh, se s tímto unikátním zařízením od společnosti ABB seznámila také česká veřejnost na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Mezi návštěvníky byli i zástupci naší redakce. 


Robot zkoumá vnitřek poškozeného kontainmentu v elektrárně Fukushima

15.4.2015 Pro průzkum areálu havarované japonské jaderné elektrárny Fukushima Daiichi, patřící společnosti Tokyo Electric Power Company (Tepco), jsou ve velké míře využívány specializované průmyslové roboty, o nichž jsme se na našem portále zmiňovali například v souvislosti s robotem MEISTeR. V první polovině dubna 2015 začal jiný takovýto robot zkoumat vnitřek kontainmentové nádoby v bloku 1 této elektrárny. 


Robot Surveyor prohlíží podzemní potrubí jaderných elektráren

19.12.2014 Podzemní potrubí jsou důležitou součástí jaderných elektráren, jejich pravidelná kontrola je však velmi obtížná. Zpravidla se při ní využívají nepřímé metody, například vyhledávání zkorodovaných částí pomocí bludných proudů nebo vyhledávání prasklin pomocí ultrazvuku, protože přímá vizuální kontrola by znamenala náročné výkopové práce. Společnost GE Hitachi proto vyvinula ultrazvukového článkového robota s vlastním pohonem, schopného provádět přímou kontrolu těchto potrubí. 


Špičkové technologie pro svařování a dělení materiálu ve Vestci u Prahy

22.9.2014 Společnost ABB, přední dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci, 18. září 2014  slavnostně otevřela ve Vestci u Prahy nový Evropský showroom pro svařování a dělení materiálu. ABB v České republice zaujímá vedoucí postavení na trhu robotizované automatizace a výstavbou nového showroomu v řádech několik desítek milionů korun dále rozvíjí své zdejší zázemí v oblasti svařování a dělení materiálu pro celou Evropu. 


YuMi: první robot, který bezprostředně spolupracuje s člověkem

15.9.2014 Na začátku září 2014 informovala společnost ABB odbornou veřejnost o představení svého robota označeného jako YuMi® (you and me – ty a já), schopného v plném rozsahu spolupracovat s člověkem. YuMi je dvouramenný robot, konstruovaný pro automatizované procesy při přesné výrobě – například pro montáž drobných součástek při výrobě spotřební elektroniky, kde robot a člověk musí úzce spolupracovat. 


IRB 360-6: nová varianta odebíracích robotů ABB FlexPicker™

17.4.2014 Společnost ABB představila české odborné veřejnosti v polovině dubna 2014 novou variantu odebíracích robotů rodiny FlexPicker™ s označením IRB 360-6. Tyto odebírací roboty jsou určeny pro balení různých výrobků s užitečným zatížením 6 kg, dosahem 1 600 mm a vertikálním zdvihem 460 mm. Rodina FlexPicker™ představuje špičkovou technologii robotů pro odebírání a balení předmětů. 


 

Naše tipy

























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services